Βρείτε τι κόμμα είστε

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι μηπως να βαλουμε και την παπαρηγα που το παιζει υποστηρηκτρια της δημοσιας παιδιας και το παιδι της παει στο κολλεγιο? ωραιος εισαι

Εγώ δεν είπα τίποτα τέτοιο, μην βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα.



Ο ενας ειναι ομως πρωθυπουργος με 2 παιδια μικρης ηλικιας και ο αλλος ειναι αιωνια αντιπολιτευση που καθεται


Καμία σχέση το ένα με το άλλο, πιστεψέ με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Με έβγαλε σαν τη Μέρκελ (μπλιαχ)

Επίσης είμαι ακριβώς αντίθετα από το στάλιν και είμαι στη θάτσερ πιο κοντά από όλους.

Πάλι καλά που δε σε έβγαλε σαν τη Thatcer! Δεξιέ, ούξω:P

To δικό μου, δεν ήξερα ότι είμαι τόσο φιλελεύθερος :P :



Το ότι βγαίνω αριστερός, δεν σημαίνει ότι υποστηρίζω κάποιο από τα Ελληνικά κόμματα που όλα είναι για τα μπάζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Καλά δεν το συζητώ εδώ η Παπαρήγα έχει iphone.
:(

Aλλά ΟΚ έστω και τυπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ο συντηρητισμός δεν έχει καμία σχέση με την τοποθέτηση στο πολιτικό φάσμα. Συντηρητικός είναι εκείνος που φοβάται και προκαταλαμβάνει το νέο, την ανατροπή. Συντηρητικός είναι εκείνος που ασκεί πολιτική μέσα από την ιδεολογική περιχαράκωση και λέει όσα έλεγε πριν 80 χρόνια. Κι αυτό ξέρουν καλά να το κάνουν πολλοί, άσχετα
με την πολιτική τοποθέτηση. Ναι, θεωρώ οτι η επίσημη γραμμή του ΚΚΕ υπήρξε και υπάρχει καθαρά συντηρητική κι αναχρονιστική. Όχι πως όλοι οι κομμουνιστές είναι έτσι βέβαια...
Πάντως το γεγονός αυτό, οτι το ΚΚΕ είναι συντηρητικό κόμμα, δεν αποκλείει το γεγονός να είναι συντηρητικοί και αρκετοί δεξιοί. Είπα εγώ τέτοιο πράγμα;
Ο κομμουνισμός δεν αποτρέπει την ανάπτυξη. Αυτοί που τον μεταχειρίζονται την αποτρέπουν...

Νομίζω πως το να είσαι δεξιός κρύβει μέσα του το να είσαι συντηρητικός (δλδ θεωρώ όλους τους δεξιούς συντηρητικούς εκτός από εξαιρέσεις που μάλλον έχουν τοποθετηθεί δεξιά κατά λάθος)ενώ το να είσαι αριστερός δε σημαίνει ότι δεν είσαι συντηρητικός!άσε που αριστερά και δεξιά είναι πολύ υποκειμενικά πράγματα,πραγματικά αριστερός είναι ο προοδευτικός...το ΚΚΕ όπως είναι τώρα δε το πάω καθόλου γτ είναι πιο συντηρητικό και απόλυτο κι από τα δεξιά κόμματα(εκτός βεβαια από τα ακροδεξιά)Ο συνασπισμός όμως δεν είναι τόσο απόλυτος!Νομίζω ότι είναι το πιο προοδευτικό από τα υπάρχοντα κόμματα χωρίς φυσικά να είναι και το τέλειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.


Δε θα πω ότι δε το περίμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.

Γκάντι...:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Your political compass

Economic Left/Right: -8.00
Social Libertarian/Authoritarian: -4.72



νομίζω ότι είμαι ο πιο αριστερός απ' όλους σας. δεν περίμενα πάντως να είμαι τόσο φιλελεύθερος.



με τον Νέλσον Μαντέλα μοιάζω περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.


Βγήκα Nelson Mandela ...!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.

δεν καταλαβα καλα ολες τις ερωτησεις, αλλα νομιζω οτι το αποτελεσμα του τεστ με κσλυπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriakoskiriakos

Νεοφερμένος

Ο kiriakoskiriakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Your political compass

Economic Left/Right: -8.00
Social Libertarian/Authoritarian: -4.72



νομίζω ότι είμαι ο πιο αριστερός απ' όλους σας. δεν περίμενα πάντως να είμαι τόσο φιλελεύθερος.



με τον Νέλσον Μαντέλα μοιάζω περισσότερο.

To ξαναέκανα λίγο πιο προσεκτικά, γιατί την πρώτη φορά το είχα κάνει πολύ γρήγορα και ίσως κάπως απρόσεκτα. Περίπου τα ίδια αποτελέσματα είχα πάντως. Δεν άλλαξε τπτ ουσιαστικό.

Economic Left/Right: -8.38
Social Libertarian/Authoritarian: -4.67

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Έκλεισα το παράαθυρο γι'αυτό δε μπορώ να παραθέσω το σχεδιάγραμα να το δείτε αλλά είμαι ακριβώς εκεί που είναι ο Γκάντι! Είμαι πολύ υπερήφανη (τουλάχιστον δεν κλίνω προς Χίτλερ)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Αν περίμενα από μια ιστοσελίδα να με ενημερώσει για τις πολιτικές μου απόψεις, ζήτω που καήκαμε.


Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μα ο σκοπός του συκεκριμένου τεστ δεν είναι το να σε ενημερώσει για τις πολιτικές σου απόψεις, τις οποίες βεβείως τις γνωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.


Ρε αφού η συντριπτική πλειοψηφία είστε αριστεροί, γιατί έχετε ακόμη αυτόν τον αντιπαθητικότατο πρωθυπουργό (μη λέμε ονόματα :P) ;;


Τέσπα!​

είσαι από την Κύπρο νομίζω, ε;

ο δικός σας πρωθυπουργός είναι καλύτερος; δεν νομίζω. όλοι αμεριακανάκια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
μα ο σκοπός του συκεκριμένου τεστ δεν είναι το να σε ενημερώσει για τις πολιτικές σου απόψεις, τις οποίες βεβείως τις γνωρίζεις.

Αλλά ποιος είναι ο σκοπός; Δες λίγο το πρώτο ποστ που έχει γίνει και το περιεχόμενό του.



Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Εσένα να σε φοβόμαστε..... :P

____________________________________________________

@ Χριστίνα

Τα αριστερά κόμματα δεν ανταποκρίνονται στην αριστερή ιδεολογία και δεν είναι ουτε κατα ελάχιστο ικανά να την εφαρμόσουν, τουλάχιστον με την τωρινή τους δομή. Μακάρι στο μέλλον. Αν στο μέλλον γίνουν ικανα να κυβερνήσουν θα είμαι ο πρώτος που θα τα υποστηρίξω. (προσωπική μου άποψη πάντα).

Ίσα ίσα με τον πρωθυπουργό που έχουμε για πρώτη φορά κάναμε ενέργειες οι οποίες ήταν αντιθετες με την θέληση των ΗΠΑ.

(Είτε αυτό ονομάζεται ΒΕΤΟ, είτε ονομάζεται αγορά ΒΜP-3 από Ρωσία, είτε ονομάζεται αγωγός φυσικού αερίου με την Ρωσία, είτε ονομάζεται αγορά Rafale από Γαλλία αντί για να χιλιοαναβαθμίζουμε τα ξεπερασμένα F-16 σε block 7549484652+ ή σε δεν ξέρω τι.... )

Από εκεί και πέρα αν είσαι από Κύπρο δεν μπορείς να κρίνεις την πολιτική κατάσταση εδώ και τον πρωθυπουργό μας... Συγγνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Economic Left/Right: -3.75
Social Libertarian/Authoritarian: -0.82

Να και το δικό μου..Επειδή βγήκα και δεν είδα τα ονόματα,μπορείτε να μου πείτε σε ποιο όνομα είμαι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.

πιο πολύ προς Γκάντι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top