Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
το path που λες τι ειναι;

Η προελευση του αρχειου.
π.χ. C:\Documents and settings\.............
Εσυ θα προσεξεις να μην ειναι C:\Windows\...................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οκ,εβγαλα καποια πραγματακια πχ nero,msn..
ελπιζω μονο να μην εβγαλα τπτ σημαντικο..
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Kανε ενα restart και δες αν βελτιωθηκε η κατασταση......
Και αν εβγαλες τπτ σημαντικο θα το καταλαβουμε γιατι δε θα ξανα-γραψεις εδω, αφου δεν θα ανοιγει καν ο υπολογιστης σου!:jumpy::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Μην το κάνεις ακόμα format! Μήπως είναι κανένας ιος που δε βρίσκει το antivirus? Έχεις κάνει αναβάθμιση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Kανε ενα restart και δες αν βελτιωθηκε η κατασταση......
Και αν εβγαλες τπτ σημαντικο θα το καταλαβουμε γιατι δε θα ξανα-γραψεις εδω, αφου δεν θα ανοιγει καν ο υπολογιστης σου!:jumpy::D


εκανε επανακινηση αυτοματα αλλα οχι οτι καταλαβα καποια σημαντικη διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μην το κάνεις ακόμα format! Μήπως είναι κανένας ιος που δε βρίσκει το antivirus? Έχεις κάνει αναβάθμιση?


το antivirus εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
κανε αναβαθμιση/ενημερωση των windows καπου στον ιντερνετ εξπλορερ εχει μια προσθηκη στα αγαπημενα, αλλιως κανε μια αναζητηση στο google για ''ενημέρωση των windows''(η ενημερωση γινεται μονο με internet explorer) . Επισης καλο θα ηταν να ενημερώσεις το antivirus και να κανεις και ενα scan για ιους...

παρε και το λινκ για την ενημερωση https://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=el-el
δες και αυτο: https://www.microsoft.com/downloads/render.aspx?displaylang=el&content=updateservices
KOITA TI ΒΡΗΚΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ!: https://www.infohq.com/Computer/help/slow-computer.shtml
και ο firefox μπορει να καθυστερει τον υπολογιστή σου https://hubpages.com/hub/Why_is_my_Computer_so_Slow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εχω κανει δεν βρεθηκε καποιος ιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
ποιο αντιβιωτικο χρησιμοποιεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
εχω κανει δεν βρεθηκε καποιος ιος...

ειδες τα λινκ που σου εγραψα βρηκες καμια λυση σε αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ειδες τα λινκ που σου εγραψα βρηκες καμια λυση σε αυτα?

ναι τα ειδα αλλα οχι οτι πολυκαταλαβα...ηταν βασικα καποια στα αγγλικα..και εμεις εχουμε παρει διαζυγιο:P:P:P

ευχαριστω παντως για την προθυμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
κοιτα και αυτο:
Απλοί τρόποι για ένα γρηγορότερο υπολογιστή

Παραπονιόμαστε συχνά πως ο υπολογιστής μας είναι αργός. Θα προσπαθήσω σε αυτό το βοήθημα να σας δείξω τρόπους και προγράμματα που χρησιμοποιώ και έχω δει αποτελέσματα. Πιστεύω να σας βοηθήσει και εσάς.
- Χρησιμοποιήστε το classic theme των windows
- Αφαιρέστε όλα τα effect του θέματος
- Βγάλτε τους ήχους σφάλματος κλπ.
- Ανοίξτε το msconfig από run πηγαίνετε στην καρτέλα startup και αφαιρέστε τα προγράμματα που τρέχουν πίσω από τον υπολογιστή μας στην έναρξη χωρίς λόγο. Πηγαίνετε στην καρτέλα Services και αφαιρέστε το Background Intelligent Transfer Service (μετά το ΟΚ θα χρειαστείτε restart).
- Κάντε δεξί κλικ στο Start>Properties και χρησιμοποιήστε την πρώτη επιλογή (Start Menu).
- Βγάλτε την εικόνα από το background σας και χρησιμοποιήστε ένα χρώμα (εγώ χρησιμοποιώ μαύρο).
- Αφαιρέστε όλα τα εικονίδια από το Desktop και αφήστε μόνο μόνο τον κάδο ανακύκλωσης.
- Κάντε δεξί κλικ στην μπάρα έναρξης και πατήστε Properties, επιλέξτε την Show Quick Launch και εισάγετε εκεί τις συντομεύσεις σας όπως πχ Firefox, C, My Computer, ...
- Έχετε κάποιο ελαφρή antivirus (έχω NOD32).
- Κατεβάστε το Adaware και κάντε έναν έλενχο.
- Κατεβάστε το Registry Booster και διορθώστε την registry σας και κάντε και defrag για να έχετε γρήγορο άνοιγμα του υπολογιστή σας.
- Κατεβάστε το Registry Mechanic και κάντε έλενχο.

πηγη https://www.greekzlive.com/forum/showpost.php?p=6073995&postcount=37
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
κοιτα και αυτο:
Απλοί τρόποι για ένα γρηγορότερο υπολογιστή

Παραπονιόμαστε συχνά πως ο υπολογιστής μας είναι αργός. Θα προσπαθήσω σε αυτό το βοήθημα να σας δείξω τρόπους και προγράμματα που χρησιμοποιώ και έχω δει αποτελέσματα. Πιστεύω να σας βοηθήσει και εσάς.
- Χρησιμοποιήστε το classic theme των windows
- Αφαιρέστε όλα τα effect του θέματος
- Βγάλτε τους ήχους σφάλματος κλπ.
- Ανοίξτε το msconfig από run πηγαίνετε στην καρτέλα startup και αφαιρέστε τα προγράμματα που τρέχουν πίσω από τον υπολογιστή μας στην έναρξη χωρίς λόγο. Πηγαίνετε στην καρτέλα Services και αφαιρέστε το Background Intelligent Transfer Service (μετά το ΟΚ θα χρειαστείτε restart).
- Κάντε δεξί κλικ στο Start>Properties και χρησιμοποιήστε την πρώτη επιλογή (Start Menu).
- Βγάλτε την εικόνα από το background σας και χρησιμοποιήστε ένα χρώμα (εγώ χρησιμοποιώ μαύρο).
- Αφαιρέστε όλα τα εικονίδια από το Desktop και αφήστε μόνο μόνο τον κάδο ανακύκλωσης.
- Κάντε δεξί κλικ στην μπάρα έναρξης και πατήστε Properties, επιλέξτε την Show Quick Launch και εισάγετε εκεί τις συντομεύσεις σας όπως πχ Firefox, C, My Computer, ...
- Έχετε κάποιο ελαφρή antivirus (έχω NOD32).
- Κατεβάστε το Adaware και κάντε έναν έλενχο.
- Κατεβάστε το Registry Booster και διορθώστε την registry σας και κάντε και defrag για να έχετε γρήγορο άνοιγμα του υπολογιστή σας.
- Κατεβάστε το Registry Mechanic και κάντε έλενχο.

πηγη https://www.greekzlive.com/forum/showpost.php?p=6073995&postcount=37


οκ θα τα κοιταξω...οποια μπορω και τα καταλαβω θα τα κανω...thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
FTP.

>Τί είναι:hmm:?
>Πως μπορώ να ανεβάσω ένα αρχείο μέσω FTP?
>Αν έχω ένα blog, μπορώ να ανεβάσω εκεί ένα forum που έχω ήδη κατεβάσει στο pc μου?

Thanks εκ των προτέρων:clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδια εχω προβλημα με το ποντικι...εκει που λειτουργει σταματαει να λειτουργει και πολλες φορες δν τν αναγνωριζει την συσκευη....το βγαζω απο την θυρα,το ξανα βαζω και μετα καπως καλυτερα...μου το κανει συχνα παντως....τι φταιει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το ποντίκι. Καθάρισέ το κι αν δεν φτιάξει άλλαξέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ειναι με λειζερ και το εχω γυρω στον μηνα....δν νομιζω να ειναι θεμα καθαριοτητας..απλα αυτες τις τελευταιες μερες μου το παρουσιαζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μήπως το έχεις σε κάποια ακατάλληλη επιφάνεια (π.χ. γυαλί); Εν πάσει περιπτώσει, είναι εντός εγγύησης, πήγαινέ το να στο αλλάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οχι δν το εχω σε ακαταλληλη επιφανεια...αλλα θα δω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top