Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρώσος πρώτος και καλύτερος "Φετος" μαζί με το Spyware doctor!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Avast Home Edition το οποίο είναι και free. Και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Λοιπόν το καλύτερο είναι τγο eset και δεν δέχομαι άλλα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ΔΕΝ ΧΡΕΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!ΚΑΙ ΤΟ ESET ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Ατομα το δουλευανε και για δοκιμη πηγαν στον ρωσο.Ε..Τοτε ηταν που βρηκε οτι ειχαν 40+ διαφορα malware!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
ΔΕΝ ΧΡΕΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!ΚΑΙ ΤΟ ESET ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Ατομα το δουλευανε και για δοκιμη πηγαν στον ρωσο.Ε..Τοτε ηταν που βρηκε οτι ειχαν 40+ διαφορα malware!


Μα δεν αρκεί αυτό για να δείξεις οτι ο Ρώσσος την έχει μεγαλύτερη :D
Το κάθε αντιβιωτικό χρησιμοποιεί δικές του μεθόδους, οπότε ότι είναι αποτελεσματικό για κάτι μπορεί να μην είναι για κάτι άλλο.

Εγώ στα windows έχω δύο αντιβιωτικά (avast+avg). Το ένα τρέχει όλη την ώρα, και το άλλο μόνο όταν χρειαστεί. Αντεδείκνειται, αλλα είναι αποτελεσματικό (το avast μου βρήκε τρογιάνια που δεν τα χε βρεί το avg)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Εισαι και εσυ ομως τσαμπατζης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
λοιπον δν με νοιαζει τι λετε εσεις αλλα εγω θελω να πιστευω οτι αυτο ειναι το καλυτερο!μν μου τη χαλατε τωρα!αντε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoz

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κουφάλια (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Nod32!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

Nikoz

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κουφάλια (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εγω χρησιμοποιω avast
επειδη ο υπολογιστης μου εχει προβληματα και κολλαει συνεχως (δε δουλευει ουτε task manager ουτε τπτ) εβαλα και το avg και βρηκε μερικα adware και ενα trojan..
το προβλημα ομως ειναι οτι εξακολουθει να κολλαει και εκτος αυτου δε με αφηνει να μπω στις σελιδες των antivirus...

Υπήρξε πρόβλημα σύνδεσης στην προσπάθεια επικοινωνίας με www.avast.com. ( και στο avg τα ιδια)
Η εφαρμογή απέτυχε να συνδεθεί στην καθορισμένη σελίδα, αν και αυτή η σελίδα υπάρχει. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι η σελίδα δεν δέχεται επισκέψεις, ο εξυπηρετητής να έχει πρόβλημα, ή να μην υποστηρίζει την υπηρεσία ή τη θύρα στην οποία προσπαθείτε να συνδεθείτε.



και ετσι δε μπορω να κανω και update...

εχετε κατι να προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
εγω χρησιμοποιω avast
επειδη ο υπολογιστης μου εχει προβληματα και κολλαει συνεχως (δε δουλευει ουτε task manager ουτε τπτ) εβαλα και το avg και βρηκε μερικα adware και ενα trojan..
το προβλημα ομως ειναι οτι εξακολουθει να κολλαει και εκτος αυτου δε με αφηνει να μπω στις σελιδες των antivirus...

Υπήρξε πρόβλημα σύνδεσης στην προσπάθεια επικοινωνίας με www.avast.com. ( και στο avg τα ιδια)
Η εφαρμογή απέτυχε να συνδεθεί στην καθορισμένη σελίδα, αν και αυτή η σελίδα υπάρχει. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι η σελίδα δεν δέχεται επισκέψεις, ο εξυπηρετητής να έχει πρόβλημα, ή να μην υποστηρίζει την υπηρεσία ή τη θύρα στην οποία προσπαθείτε να συνδεθείτε.



και ετσι δε μπορω να κανω και update...

εχετε κατι να προτεινετε;

Προσθπάθησε να βάλεις κάποιον proxy στον browser σου (φαντάζομαι δεν χρησιμοποιείς explorer) και να συνδεθείς απο εκεί. Πάντως να ξέρεις οτι ναι μεν σου "βγάζουν" τους ιους, αλλα δεν επανορθωνουν απαραίτητα και την ζημιά που αυτοί κάνανε.

https://www.techspot.com/vb/post645589-1.html

Χωρίς να είμαι σίγουρος βέβαια. Εγώ διόρθωσα ένα μέρος (το control panel παραμένει κρυμμένο) χειροκίνητα που βρήκα σε άλλο site, αλλα δεν θυμάμαι να σου πω πως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Προσθπάθησε να βάλεις κάποιον proxy στον browser σου (φαντάζομαι δεν χρησιμοποιείς explorer) και να συνδεθείς απο εκεί. Πάντως να ξέρεις οτι ναι μεν σου "βγάζουν" τους ιους, αλλα δεν επανορθωνουν απαραίτητα και την ζημιά που αυτοί κάνανε.

https://www.techspot.com/vb/post645589-1.html

Χωρίς να είμαι σίγουρος βέβαια. Εγώ διόρθωσα ένα μέρος (το control panel παραμένει κρυμμένο) χειροκίνητα που βρήκα σε άλλο site, αλλα δεν θυμάμαι να σου πω πως.




ευχαριστω :) θα προσπαθησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
AVG Free απο μένα οταν (αραια και που) μπαινω στα windows.
Βλέπετε στο Linux δεν υπαρχουν ιοι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Kaspersky και ξερο ψωμι...για μενα ειναι το καλυτερο σε σχεση με avg,nod32,panta,avast..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει πολλα αλλα κανενα δεν με καλυπτε 100% πιστευω τοι δν χρειαζετε απλα ενα Antivirus θελει ενα συνδιασμο προγραμματων για την προστασια του Υπολογιστη Εγω εχω το, NOD, το Ad-Aware, το SUPERAntiSpywarePro, και το Spysweeper
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει πολλα αλλα κανενα δεν με καλυπτε 100% πιστευω τοι δν χρειαζετε απλα ενα Antivirus θελει ενα συνδιασμο προγραμματων για την προστασια του Υπολογιστη Εγω εχω το, NOD, το Ad-Aware, το SUPERAntiSpywarePro, και το Spysweeper

Δικιο εχεις!!!! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
AVG Free και από μένα και μέχρι στιγμής πλύ ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Kaspersky αν και με το AVG Free ημουν πολυ ευχαριστημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top