Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
ΥΓ: Πού ν' αγοράζεις καινούργιο τώρα; Μια χαρά είναι και το TouchPad. ;)
Μια χαρά για να πάθεις τενοντίτιδα ναι.
Το touchpad είναι μόνο για χρήση on the go, αν χρησιμοποιείς πολλή ώρα το laptop και το έχεις σταθερό κάπου επιβάλλεται να έχεις ένα ποντικάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Βασικα αν ειναι απο υπερθερμανση δεν εχεις προβλημα...Καθε pc στο BIOS εχει αποθηκευμενη μια maximum θερμοκρασια που οταν το pc φτανει σε αυτη κλεινει...Λογικα το δικο σου θα εχει τη μικροτερη δυνατη απο τις τιμες που μπορεις να βαλεις.Μπορεις να βαλεις μια μεγαλυτερη θερμοκρασια για να μη κλεινει...Αλλα δε ξερω αν θα εχεις πραγματικο προβλημα υπερθερμανσης μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Καλα επειδη απο οσα γραφεις φαινεται οτι δεν εισαι σχετικη βρες κανενα γνωστο που να ειναι σχετικος να στο κοιταξει.

Παντως τα πραγματα που μπορει αν φταινε ειναι:

1.Τροφοδοτικο
2.Μεγαλες θερμοκρασιες
3.κατι που δεν μπορω να μαντεψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoz

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κουφάλια (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μαλλον η θερμοκρασια..Κοιταξε το..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Αίτια μπορεί να είναι: ιοί, μνήμες, drivers, τροφοδοσία, θερμοκρασίες του υπολογιστή και τι άλλο δεν ξέρω και δεν μπορώ να σκεφτώ.
Θα αναφέρω ενδεικτικά μερικά βήματα που μπορείς να ακολουθήσεις...

1) Αφού σιγουρευτείς πως έχεις ενημερωμένα -το antivirus και όλα τα σχετικά- με τις τελευταίες ενημερώσεις, έλεγξε για ιούς και spywares στο σύστημά σου. Προτιμότερο να τα τρέξεις σε Safe Mode: στο startup του υπολογιστή, όταν θα μαυρίσει η οθόνη -πριν να εμφανιστεί το λογότυπο του λειτουργικού που τρέχεις-, πάτα το πλήκτρο F8 συνεχόμενα για περίπου 3-4 φορές και στην οθόνη που σου εμφανίζει επιλέγεις "Εκκίνηση με ασφαλή λειτουργία"/ Safe Mode ή Safe Mode with Networking, αν θες να 'σαι στο δίκτυο παράλληλα. Τρέχεις κανονικά όλα τα σχετικά με ιούς και άλλα κακόβουλα λογισμικά και πράττεις ανάλογα. Όταν τελειώσεις, κλείνεις τον υπολογιστή ή κάνεις restart και τον ανοίγεις κανονικά και πάλι.

2) 'Ελεγξε με το SpeedFan, άμα το pc σου χτυπάει όντως υψηλές θερμοκρασίες.

3) Για το θέμα υπερθέρμανση (εκτός του να αγοράσεις νέο ανεμιστηράκι CPU), το πιο εύκολο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις μια ηλεκτρική σκούπα (:P) και να δώσεις με αυτήν ένα γύρο του υπολογιστή σου για να τον καθαρίσει από τις σκόνες και τα λοιπά καλούδια. Σε laptop, μη διακινδυνέψεις να ανοίξεις-ξεβιδώσεις οτιδήποτε, απλά πέρασε το σκουπάκι από δίπλα (μην το κολλάς ακριβώς πάνω στις εσοχές). Η μπαταρία του, φρόντισε να μην είναι στη θέση της όταν θα κάνεις τον καθαρισμό. Σε desktop, άνοιξε τον πύργο και προσέχοντας μη μετακινήσεις το οτιδήποτε, κάνε ό,τι και πριν με την ηλεκτρική σκούπα ή φύσηξε η ίδια για να φύγει η σκόνη. Μην πειράξεις τίποτα πριν σιγουρευτείς ότι έχεις κλείσει την παροχή ρεύματος, εννοείται.

4) Κατά την εκκίνηση του υπολογιστή, πριν καλά καλά ανοίξει, πάτα το πλήκτρο F2 ή Del (διαφέρει ανάλογα με τον υπολογιστή - αυτά τα 2 συνάντησα ως τώρα), ώστε να μπεις στα BIOS Settings. Χρησιμοποιώντας τα πλήκτρα κίνησης/πλοήγησης (ή όπως λέγονται), προχώρα δεξιά στην ταμπέλα "EXIT". Εκεί υπάρχει μια επιλογή που λέει "Load Setup Defaults", πάτα Enter πάνω της και μετά "Yes". Έπειτα, πάνε στο "Exit Saving Changes" και με το Enter επέλεξε να βγεις αποθηκεύοντας παράλληλα τις αλλαγές. [Δεν ξέρω πού βοηθά το συγκεκριμένο, αλλά όταν είχα προβλήματα με την περιβόητη μπλε οθόνη του θανάτου, ήταν μια από τις προτεινόμενες λύσεις - μόνο καλό κάνει, χεχε].

5) Μπορεί να είναι ανεπαρκές το τροφοδοτικό ή κακής ποιότητας. Παίζει ακόμα να χρειάζεται να ρυθμίσεις την παροχή που δέχονται τα εξαρτήματα. Πιθανή ωστόσο αλλαγή τροφοδοτικού σε laptop, χρειάζεται συνήθως και αλλαγή μητρικής...
Περισσότερα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω... :'(...

6) Για να ελέγξεις τις μνήμες, υπάρχουν διάφορα ειδικά εργαλεία. Συγκεκριμένα, μου έρχεται πρώτο στο νου το Memtest86, αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσον είναι freeware. Τέσπα, με λίγο ψάξιμο σου βρήκα αυτό. Δεν το δοκίμασα προσωπικά, αλλά από ό,τι διαβάζω εκεί στο site, μου φαίνεται ό,τι κάνει δουλειά.

7) Ψάξε για bad sectors στον σκληρό και διόρθωσέ τα, με κονσόλα [;] προγραμμάτων όπως το "TuneUp Utilities".

8) Σκέψου και προσπάθησε να θυμηθείς αν εγκατέστησες κάποιο νέο λογισμικό στον υπολογιστή ή πρόσθεσες πρόσφατα νέο υλικό και μετά έκανε την εμφάνισή του το πρόβλημα. Ίσως παίζει ασυμβατότητα, αλλά και πάλι, δε σου εμφανίζει μπλε οθόνη... :hmm:... Όπως και να 'χει, αν όντως άλλαξες κάτι, προσπάθησε να αναιρέσεις την αλλαγή είτε με απεγκατάσταση του προγράμματος είτε με αποσύνδεση του υλικού και δες πώς θα πάνε τα πράγματα. Μετά τα επαναφέρεις ένα-ένα και βλέπεις τη σταθερότητα του υπολογιστή σου, ανάλογα.
Το αν οι drivers είναι up-to-date, χμμ, ίσως κάνει διαφορά. (Μια επίσκεψη στο Device Manager είναι ό,τι πρέπει. Δεξί κλικ στο My Computer > Properties/Hardware/Device Manager), :what:.

9) Από το Control Panel, άνοιξε Administrative Tools και μετά το "Event Viewer" και ρίξε μια ματιά εκεί μπας και δείχνει τίποτα που να σου φαίνεται άκυρο-περίεργο. Αν όντως βρεις κάτι, google it.

10) Δεξί κλικ στο My Computer, κλικ στο Properties, ακολούθησε το path: Advanced/Startup and Recovery/Error Reporting... και τσέκαρε τις επιλογές "Enable error reporting" και για το Operating System καθώς και για τα Programs.
Την επόμενη φορά που θα ανοίξεις τον υπολογιστή μετά από crash-άρισμα, θα εμφανιστεί ένα μήνυμα λάθους ή κάτι που θα λέει με "κώδικες" (αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι), περίπου ποιο είναι το λάθος. Σημείωσε τα όσα λέει και με ένα search στο google (φτου και είμαι του yahoo! :P), ίσως βρεις κάτι διαφωτιστικό.



Υγ1: Η αρίθμησή μου είναι άσχετη και άκυρη και δεν ακολουθεί σχέση ακολουθίας... απλά προσπάθησα να οργανώσω κάπως τη σκέψη μου...
Υγ2: Το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι αρκετά συχνό... Πρόσφατα το έπαθε μια φίλη και το έψαξα κάπως το θέμα (δεν ενημερώθηκα για το αν λύθηκε τελικά)... Να προσθέσω ότι στηρίχτηκα σε υπολογιστή με WinXp, οπότε μερικές ρυθμίσεις ίσως διαφέρουν στον υπολογιστή σου.
Υγ3: Όσα αναφέρω είναι καθαρά υποθέσεις. Η αιτία, στην τελική, μπορεί να μην είναι τίποτα από όλα αυτά.
Υγ4: Καλή επιτυχία! Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα όσο πιο σύντομα γίνεται και με καθόλου δαπάνη χρημάτων,
:bye:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
1)Ελαχιστες πιθανοτητες να παιζιε κατι τετοιο
2)Καλυτερα απο BIOS ή με το Coretemp
3)Καλυτερα μην το κανεις γιατι αν δεν εχει εμπειρια μπορεις να τραυματισεις το PC σου εμ διαφοετικους τροπους
4)Ειναι το Del και μην κανεις αυτο το βημα γιατι μπορει να ακυρωσεις καποιες ρυθμισεις
5)Το πιο πιθανον
6)https://www.memtest.org/ Κατεβασε το γραψτο σε ενα Cd και κανε boot απο αυτο και δες αν σου βγαζει errors
7)Μηδαμινες πιθανοτητες
8)Ελαχιστες
9)Δεν θα βρεις τιποτα σημαντικο
10)Δεν θα καταλαβεις τιποτα απο το error report

Tα υπολοιπα αυριο γιατι τωρα παω για νανι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
1)Ελαχιστες πιθανοτητες να παιζιε κατι τετοιο
2)Καλυτερα απο BIOS ή με το Coretemp
3)Καλυτερα μην το κανεις γιατι αν δεν εχει εμπειρια μπορεις να τραυματισεις το PC σου εμ διαφοετικους τροπους
4)Ειναι το Del και μην κανεις αυτο το βημα γιατι μπορει να ακυρωσεις καποιες ρυθμισεις
5)Το πιο πιθανον
6)https://www.memtest.org/ Κατεβασε το γραψτο σε ενα Cd και κανε boot απο αυτο και δες αν σου βγαζει errors
7)Μηδαμινες πιθανοτητες
8)Ελαχιστες
9)Δεν θα βρεις τιποτα σημαντικο
10)Δεν θα καταλαβεις τιποτα απο το error report

Tα υπολοιπα αυριο γιατι τωρα παω για νανι :)

LOL Melkon... Τσάμπα έγραφα τόση ώρα δηλαδή...
Βαριέμαι να αναλύσω ή να σκεφτώ οτιδήποτε για να απαντήσω τώρα. :P
Καλή σου ξεκούραση! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παιδιά help! Έχω πρόβλημα με την κεντρική μονάδα του υπολογιστή μου! Έκει που καθομαι ωραία και καλά και παίζω sims (αφού έχω παίξει 1 μιση ώρα) τσακ! ο υπολογιστής κλείνει! Τις πιο πολλές φορές έχει γίνει όταν πάω να αποθηκεύσω αυτά ο εκανα στο sims αλλά κλείνει και σε άσχετες στιγμές. Τι φταίει; Ο υπολογιστής είναι σχετικά καινούργιος....Μήπως φταίει η ψύκτρα; sos! :help:

Κι εμένα μου το έκανε αυτό. Στα παιχνίδια ξαφνικά έκλεινε. Τελικά τα είχε τινάξει το ανεμιστηράκι της κάρτας γραφικών. Το άλλαξα και μετά δεν έκλεινε.:)

Το μόνο παράξενο είναι ότι εμένα δεν μου το έκανε μετά από ώρα αλλά μετά από κανά πεντάλεπτο:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
σου το εμφανιζει το προβλημα μονο οταν παιζεις sims και παιχνιδια, ή γενικα? παντως αν ειναι μονο οταν παιζεις παιχνιδια ισως να φταιει και η καρτα γραφικων, μπορει να υπερθερμαινεται ή αν σου συμβαινει μονο στους sims δοκιμασε το βγαλεις και δες αν συνεχιζεται το προβλημα. Παντως παρα πολυ καλο προγ/μα για να ελεγξεις τον υπολογιστη σου, το υλικο και το λογισμικο ειναι το Lavalys.EVEREST.Ultimate.Edition αλλα δεν ειναι δωρεαν.
Υ.Γ. πληροφοριες για το Εβερεστ δες εδω: https://limeri.pblogs.gr/2008/02/lavalys-everest-ultimate-edition-v4-50-1330.html
Υ.Γ. Αν το κατεβασεις μπορεις να πατησεις το κουμπι report και να σου κανει πληρη αναφορα για το υλικο του υπολογιστη. Επισης σου εμφανιζει και τις θερμοκρασιες στο system tray.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γιατί ξαναέβαλες το link που έβγαλα, ήμουν σαφής νομίζω. Μην το ξαναβάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
το προβλημα θα ειναι στο τροφοδοτικο οπως παθαινα και εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο ακριβώς παιχνίδι, πριν από κάνα χρόνιο με το παλιό λάπτοπ...Ο υπολογιστής συνήθως έκλεινε μετά ή πριν απο save...
Σε εμένα έφταιγε που ο υπολογιστής υπερθερμαινόταν...άγρια όμως...μπορούσες να ψήσεις μπριζόλες από κάτω...Αφού σε κάποια φάση για να κάνουμε οτι,δήποτε στο λάπτοπ βάζαμε ψυκτικό από κάτω...(Ω,ναι)....Λοιπόν εμείς δηλαδή εγώ,επειδή δεν είμαι και πολύ τύπος που τα ψάχνει αυτά πήραμε καινούριο pc...:P

(BTW άμα πάει και πολύ αργά πάρε καινούρια RAM με περισσότερη μνήμη, εγω το έκανα και ησύχασα..., το σιμς είναι βαρύ παιχνίδι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ρε παιδια η οθονη μου δεν ειναι στα καλα της!εκει στα καλα καθουμενα ακομα και τωρα που γραφω αλλαζουν τα χρωματα της!τι εννοω?το ασπρο γινεται γαλαζιο ανοικτο κτλ....ειναι πολυ ενοχλητικο!μετα επανερχεται για λιγο και μετα παλι τα ιδια!και παλιοτερα μου το εκανε σπανια{πριν κανα 2 μηνες το αρχισε}αλλα τωρα το κανει συνεχεια!:(την εχω περιπου 2 χρονia, ειναι λεπτη και το μοντελο της hp L1520.δεν πρεπει να εχω εγγυηση γιατι δν την βρηκα ή θα την εχω πεταξει...Επισης οταν παω στο μενου της και κοιταω το χρονο ζωης της μου λεει ELAPSED TIME 3941 HOURS...λετε να καει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Λογικά δεν κάνει καλή επαφή το καλώδιο απλά, κοίταξέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ρε παιδια η οθονη μου δεν ειναι στα καλα της!εκει στα καλα καθουμενα ακομα και τωρα που γραφω αλλαζουν τα χρωματα της!τι εννοω?το ασπρο γινεται γαλαζιο ανοικτο κτλ....ειναι πολυ ενοχλητικο!μετα επανερχεται για λιγο και μετα παλι τα ιδια!και παλιοτερα μου το εκανε σπανια{πριν κανα 2 μηνες το αρχισε}αλλα τωρα το κανει συνεχεια!:(την εχω περιπου 2 χρονia, ειναι λεπτη και το μοντελο της hp L1520.δεν πρεπει να εχω εγγυηση γιατι δν την βρηκα ή θα την εχω πεταξει...Επισης οταν παω στο μενου της και κοιταω το χρονο ζωης της μου λεει ELAPSED TIME 3941 HOURS...λετε να καει????

Eγω παλι γιατι μυριζομαι προβλημα με την καρτα γραφικων..........?
Αν μπορεις βαλ'την (ή την καρτα γραφικων ή την οθονη) σε ενα αλλο pc και δες αν το κανει παλι? Οποτε θα καταλαβεις που βρισκεται το προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι αλλά κοίταξε πρώτα αν κάνει καλή επαφή το καλώδιο πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, είναι ο πιο συνηθισμένος λόγος για περίεργα χρώματα κτλ και ταυτόχρονα το πιο εύκολο να ελέγξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
το καλωδιο ειναι στη θεση του και κανει καλη επαφη.εδω και κανα 2ωρο δεν το εχει ξαναπαθει...τι να πω δεν ξερω...αν μου το ξανακανει θα βαλω την οθονη στο αλλο pc.
Eυχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
βαρυ και ασυκωτο!!:Pκαι θελει και καλη καρτα γραφικων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
αυτα βοηθησαν και εμενα γιτι η αληθεια ηταν πως τρωει κατι κολληματακια!:Pειδικα αυτο με τα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας το ειχα παρακανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
κλεισε τον υπολογιστη για αρκετη ωρα και και μετα οταν τον ανοιξεις δες αν δουλευει καλα..ισως να υπερθερμανθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top