Σύνδεση adsl

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Παιδιά τώρα π θα πάω φοιτητής εννοείται πως θα βάλω adsl.Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι προτείνετε?Θέλω αρκετά καλή ταχύτητα με το μικρότερο δυνατό κόστος (βασική οικονομική αρχη:D).Υπάρχει καμιά προσφορά για τους φοιτητές?Η σχολή (ημμυ απθ) υπάρχει περίπτωση να παρέχει internet στους σπουδαστές?


Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!!!!!!1111
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Μιας και είσαι φοιτητής και σε ενδιαφέρει κάτι οικονομικό,κοίτα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ έχω otenet εδώ και δύο χρόνια και είμαι ευχαριστημένος. Αυτό σου προτείνω εγώ.

Για ειδικές τιμές σε φοιτητές δες εδώ (δράση ΔΙΟΔΟΣ): https://diodos.gsrt.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Κοιτάξτε λίγο τα 2 λινκς κ πείτε μ γιατί η hol δίνει 24 mbs με 178 ευρά ενώ η οτενετ 2mbs με 189??Τι παίζει?

οτενετ
hol
Όταν λέει υψηλές ταχύτητες ως 24mbs έντος του δικτύου hellas on line τι εννοεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Είναι λίγο φθηνότερη η hol, αλλά η otenet έχει καλύτερη εξυπηρέτηση.

Ίσως να έχει και ακριβότερο εξοπλισμό η otenet (δεν είδα τον εξοπλισμό εγώ πάντως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γιατί ο ΟΤΕ είναι ηλίθιος, δεν είναι περίεργο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Κοιτάξτε λίγο τα 2 λινκς κ πείτε μ γιατί η hol δίνει 24 mbs με 178 ευρά ενώ η οτενετ 2mbs με 189??Τι παίζει?

οτενετ
hol
Όταν λέει υψηλές ταχύτητες ως 24mbs έντος του δικτύου hellas on line τι εννοεί?

Για να εκμεταλλευτείς την προσφορά της HOL πρέπει η περιοχή σου να καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυο της HOL και κόβεις τον ΟΤΕ τελείως.Για να το δεις αυτό τσέκαρε τον αριθμό σου στο site της HOL.

Αλλιώς,πάρε την προσφορά της OTEnet που δεν χρειάζεσαι να είσαι σε κάποιο ιδιόκτητο δίκτυο,παρά μόνο να έχεις διαθεσιμότητα ADSL από τον ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Δεν έχω σύνδεση τηλεφώνου,τώρα θα πάω να μείνω.Πώς μπορω να ξέρω αν καλύπτεται η περιοχή μ?
Anarki εσύ τι σύνδεση έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πού πέρασες;Πάρε τηλέφωνο στην HOL και πες τους την περιοχή στην οποία θα μένεις,ή έστω δοκίμασε με κάποιο νούμερο της περιοχής ή της οικοδομής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη πέρασα,40 εκκλησιές θα μείνω.Τι διάολο δε θα καλύπτει τη Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Λογικά θα την καλύπτει αλλά τσέκαρε το από κάποιο τηλέφωνο της περιοχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγώ έκανα μόλις αίτηση στη Forthnet.
Μπες www.hol.gr, βάλε ενα γειτονικό νούμερο στην αναζήτηση και θα δεις αν καλύπτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Γενικά για να βάλεις νετ από οποιαδήποτε εταιρία, εκτός του πΟΤΕ, πρέπει η περιοχή σου να καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυο της εταιρείας. Πάντως γενικά ελάχιστες είναι οι περιοχές τώρα πια που δεν καλύπτονται.
Εγώ έχω εδώ και περίπου 2 χρονάκια forthnet 2play και είμαι αρκετα ευχαριστημένος. Παντως γενικά με όλες αυτές τις εταιρείες πρέπει να κάνεις το σταυρό σου να μην σου τύχει καμιά βλάβη γιατί αν σου τύχει δεν υπάρχει σωστή εξυπηρέτηση από καμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
γιατι δεν βαζεις φορθνετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Fosa,δες αν καλυπτεται η περιοχη σου απο forthnet γιατι δεν ειναι ολη η Θεσσαλονικη στα ιδιοκτητα.Π.χ. το Πανοραμα δεν ειναι.Απο κει και περα καλυτερη ειναι η forthnet,γιατι ειναι η πιο αξιοπιστη απο τις ιδιωτικες εταιρειες.
Συμφερει το ιδιοκτητο αντι του οτε,γιατι στο ΟΤΕ καθε μηνα πληρωνεις

15 ευρω παγιο+16,5 ευρω το λιγοτερο για το 1 mbit

Ενω με forthnet 25 ευρω το μηνα και εχεις εως 24mbps(η ταχυτητα εξαρταται απο την αποσταση του σπιτιου σου απο το dslam) και τηλεφωνο με χρεωσεις καλυτερες του ΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ βρίσκομαι στο στάδιο υλοποίησης της σύνδεσης με τη HOL στο καινούριο μου σπίτι και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος (24 mbit η σύνδεση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Οταν λες σταδιο υλοποιησης?Ποσο καιρο σου εκαναν για να ενεργοποιησουν?24 λιγο δυσκολο να πιανει εκτος αν εισαι μεσα στο dslam
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
24 λιγο δυσκολο να πιανει εκτος αν εισαι μεσα στο dslam

Αυτό προσέξτε το. Όλες προσφέρουν ταχύτητες εως 24. Εδώ στη Λάρισα εγώ έχω αγοράσει 8mbps και πιάνω 8 ενώ φίλος που αγόρασε την "εως 24" πιάνει επίσης 8. Οπότε.. ψάξτε το λιγάκι και αν έχετε κανένα γνωστό στη γειτονιά σας ρωτήστε(ή στο adslgr.com μπορείτε να βρείτε info) για ταχύτητες που πιάνονται για να μην πιάνετε απ'τα 24 τα 3.
πΟΤΕ/otenet μπορεί να τη βρίζουμε όλοι αλλά από support είναι #1 κατα τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ναι,αλλα ειναι πανακριβη και ασυμφορη,ειδικα για φοιτητες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top