Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Τα καλυτερα antivirus αυτη τη στιγμη στον κοσμο ειναι αυτα που φτιαχνονται απο την Kaspersky Labs, τωρα οποιος δεν θελει να ξοδευτει υπαρχουν πολλες λυσεις, και το AVG Free ειναι μια απο τις κορυφαιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Norton. Παρ'όλα τα στραβά που λέγεται ότι έχει (βαρύ, δεν βγαίνει εύκολα, ή ότι η symantec φτιάχνει ιούς μόνο και μόνο για να πάρεις την καινούρια έκδοση :P ) , σε μένα την δουλειά του την κάνει και μάλιστα με πολύ επιτυχία. Η μόνη στιγμή που μου "έσπασε τα νεύρα" ήταν όταν δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει αυτούς τους ιούς που διαδίδονται από τα USB memories (βλ. amvo.exe, avpo.exe κτλ... Είχε κανείς ποτέ πρόβλημα με αυτόν τον ιό? )...

Το θέμα πάντως δεν είναι τι antivirus έχεις αλλά πού μπαίνεις..... ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
avast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ένας φίλος μου, που είχε Kaspersky Anti-Virus προσβλήθηκε το σύστημά του από SmitFraud .C, που σημαίνει ότι, αντίθετα από το ESET Smart Security/NOD32 Anti-Virus, το Kaspersky αδυνατεί να προστατέψει το σύστημα από τέτοιου είδους ιούς(Vundo κλπ.). Απαιτείθηκε η χρήση SmitFraudFix, το Anti-Virus δεν έφερε την παραμικρη αντίσταση, όμως, στο SmitFraud και συνεπώς ο ιός κατάφερε να αποτρέψει τη χρήση του Fix από USB Drive καθώς και την μεταφορά του Fix στο σκληρό για εφαρμογή. Ο φίλος μου αναγκάστηκε να καταφύγει στην αγορά του anti-spyware λογισμικού που προτίνει ο ίδιος ο ιός, το οποίο, παρά την τιμή του των 20 ευρώ, δεν διόρθωσε τη βλάβη και αντίθετα έδιωξε σημαντικά αρχεία από το δίσκο, τελική λύση ήταν το Format.

Το θέμα πάντως δεν είναι τι antivirus έχεις αλλά πού μπαίνεις.....
Πολύ σωστό και αυτό, θα συμφωνήσω, αλλά δεν είναι απόλυτο, καθώς ανα πάσα στιγμή, ένα website που επισκέφτεσαι συχνά μπορεί να μεταδόσει, παρά τη βούληση του webmaster, καταστρεπτικούς ιούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
avast 4.8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγώ AVG 8.0 free και είμαι πολύ ικανοποιημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neuton

Νεοφερμένος

Ο Neuton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ έχω το Avast 4.8 Home και το βρίσκω εξαιρετικό για Freeware πρόγραμμα........
Ειναι καλό και αξιόπιστο στην δουλειά του.......
Μία φορά κόλλησα επειδή δέν είχα κανει αναβάθμιση την βάση δεδομένων γιa τους Ιούς.

Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...........

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LINK ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ

https://www.avast.com/eng/avast_4_home.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το Panda στο 1 pc και το Kaspersky στο άλλο(ειδικά το panda 1 install του κάνεις και δεν σε ζαλίζει ποτέ ξανα)...Και με τα 2 είμαι πολύ ευχαριστημένος...Πάντως τα freeware δεν τα πολυεμπιστεύομαι διότι έχω γνωστούς που έχουν πέσει θύματα keyloggers ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zibi

Νεοφερμένος

Ο Zibi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Νod32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Κάντε αν θέλετε ένα Trend Micro Free Scan, ψάξτε το στο Google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Kaspersky Internet Security 8

όλα τα λεφτά οι Ρώσοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Όσο ήμουν σε Windows χρησιμοποιούσα Avast! Antivirus. Τώρα που είμαι σε Linux δεν έχω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Panda Internet Security 2008, με έχει ικανοποιήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
kaspersky version δεν θυμάμαι, στο macbook πάντως δεν έχω...και δεν ξέρω καν αν υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σήμερα έβαλα το demo 30 ημερών του nod 32. Για να δούμε.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υποτιθεται τα 3 καλυτερα (αυτη τη στιγμη ) ειναι τα : bitDefender, Kaspersky, NOD32.

Εβαλα NOD32 και μεχρι τωρα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Λοιπόν, το περασμένο Σαββατοκύριακο μπήκε στο PC μου Trojan. Είχα πάνω το bitDefender αλλά δεν έπιασε τίποτα. Μετά έβαλα NOD32 και Kaspersky αλλά ούτε αυτά το καθάρισαν. Πρίν λοιπόν σβήσω τελείως τον σκληρό, είδα σε ένα blog για ένα προγραμματάκι, το Malwarebytes' Anti-Malware. Το δοκίμασα και έμεινα έκπληκτος. Μπορεί να πήρε λίγη ώρα, σχεδόν 1.5 ώρα, αλλά στο τέλος άξιζε το κόπο καθώς καθάρισε τελείως και δεν χρειάστηκε να σβήσω τον σκληρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ κάποιο Antivirus αυτη τη στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
(αναλαμπή)
Α! Το AVG υπάρχει και για linux, θα το βάλω.
Όχι για να προστατεύομαι εγώ προφανώς, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σε linux, αλλά για να προστατεύω αυτούς στους οποίους στέλνω οτιδήποτε αρχείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Α! Το AVG υπάρχει και για linux, θα το βάλω.
Όχι για να προστατεύομαι εγώ προφανώς, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σε linux, αλλά για να προστατεύω αυτούς στους οποίους στέλνω οτιδήποτε αρχείο.

ναι και εγω AVG έχω και ειμαι ευχαριστημένος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top