Σχολιασμός φθηνών laptops

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η apple κάνει καλή διαφήμιση και μόνη της (βασικά όλη η εταιρία ένα μεγάλο PR είναι, και ο Jobs μεγάλο καθίκι), δεν χρειάζεται τσιράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση είναι να μην πάρεις λάπτοπ, αλλά να δώσεις 200 ευρώ και ναφτιάξεις ένα γαμάτο σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Και ο Ηλίας μια χαρά τα λέει. Αυτό έκανα εγώ το 2006. Αλλά τώρα είναι καιρός για αναναίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
κι εμένα έχει ο πατέρας μου ένα fujitsu- siemens και είναι γκουμούτσα. Και να θυμίσω πως όλα τα παιχνίδια της EA βγαίνουν πλέον όλα και για mac. Από command& conquer, fifa, need for speed κτλ και τρέχουν γαμάτα στο macbook pro μου, συνδέω και την παλιά μου τιμονιέρα χωρίς κανένα driver και παρότι υποτίθεται ότι δουλεύει μόνο σε PC, το mac μου την κάνει και calibration. Οθόνη, βάρος, μπαταρία, συνδεσιμότητα κάνουν ένα laptop και τα sony/tosiba και όλα τα ιαπωνικά σκουπίδια δεν είναι laptop, είναι πανίβαρα και άβολα. Τώρα σε επίπεδο hardware, ότι έχει ένα pc, έχει και ένα mac πλεον. Το mac δέχεται ΟΛΑ τα λειτουργικά, ένα pc δεν δέχεται mac os x. Δέχεται αλλά μόνο με hack και πειρατικά και πάλι δεν δουλεύει καλά, οπότε δεν δέχεται. Ένα mac όμως κάνει τα πάντα. Βάζεις αμα θες και boot camp και έχεις windows και mac μαζί


Να μαστε fanboys (και εγώ είμαι) αλλα όχι τόσο.

macbook != gaming, για σχεδόν ότι αλλο θες ναι, όχι για gaming (εκτός αν πάρεις mac για να του βάλεις windows που είναι ηλίθιο)

Αρχική Δημοσίευση από Anarki:
Η apple κάνει καλή διαφήμιση και μόνη της (βασικά όλη η εταιρία ένα μεγάλο PR είναι, και ο Jobs μεγάλο καθίκι), δεν χρειάζεται τσιράκια.

Όλοι καθίκια είναι γι αυτό πετάξτε οποιοδήποτε proprietary λειτουργικό και βάλτε linux


Y.Γ.
Κατα προτίμηση linuxellschool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Προσωπικα θα σε απετρεπα και απο τη sony, γιατι δεν εχει service στην ελλαδα, απ' οτι ξερω, και πρεπει να το στειλεις στην ελβετια. Αν ειναι μεσα στην εγγυηση ολα καλα, το στελνουν αυτοι. Αν ομως παθει κατι μετα πρεπει να κανονισεις την αποστολη μονος σου. Οσο για το χρονο που θα κανει, αστα να πανε. Για τους ιδιους τους υπολογιστες της sony, ειναι καλοι, αλλα στα λεφτα τους μπορεις να βρεις κατι πολυ καλυτερο απο αλλη εταιρια. Κι αυτο γιατι πληρωνεις κυριως τη μουρη των vaio.

Εγω εχω εναν hp που τον πηρα περσυ, και εκτος του οτι εχει μικρο δισκο (150GB τι να σου κανουνε;) και μου εχει βγαλει λιγο την πιστη, σε ολα τα αλλα παει μια χαρα.

Εγω θα πρότεινα κάτι ανάμεσα σε hp και toshiba.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ένα toshp δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ένα toshp δλδ.

Δεν το εννουσα ετσι ακριβως, προφανως, αλλα δεν ειναι κακη ιδεα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Η apple κάνει καλή διαφήμιση και μόνη της (βασικά όλη η εταιρία ένα μεγάλο PR είναι, και ο Jobs μεγάλο καθίκι), δεν χρειάζεται τσιράκια.

Μπορείς να μου εξηγείς αυτό για τον jobs;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σου προσβάλλαμε το ίνδαλμα; :P
Περίμενε να σου πει ο Eruyomo αυτά που μου είπε εμένα (άντε γράφε Eru :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μπορείς να μου εξηγείς αυτό για τον jobs;
https://en.wikipedia.org/wiki/Steve_jobs

Ενδεικτικά

He returned to his previous job at Atari and was given the task of creating a circuit board for the game Breakout. According to Atari Founder Nolan Bushnell, Atari had offered US$100 for each chip that was reduced in the machine. Jobs had little interest or knowledge in circuit board design and made a deal with Wozniak to split the bonus evenly between them if Wozniak could minimize the number of chips. Much to the amazement of Atari, Wozniak reduced the number of chips by 50, a design so tight that it was impossible to reproduce on an assembly line. At the time, Jobs told Wozniak that Atari had only given them US$600 (instead of the actual US$5000) and that Wozniak's share was thus US$300

While Jobs was a persuasive and charismatic director for Apple, some of his employees from that time had described him as an erratic and temperamental manager.

Και είναι κάποια απο τα πολλά (και τώρα δεν έχει καλυτερέψει, απο ότι διάβαζα σε ένα πρόσφατο άρθρο). Αν θες να πάρεις μια γεύση δες το Pirates of the Sillicon Valley (πολύ ωραία ταινία που περιγράφει την πορεία του Jobs και του Gates ως ένα σημείο, με μια δόση υπερβολής)

Οτι είναι χαρισματικός και ηγέτης, είναι, αλλα παραμένει καθικάκι nevertheless.

A, και άσχετο με αυτό (δεν έχει να κάνει με τον χαρακτηρισμό καθίκι αλλα το αναφέρω για να σε ξενερώσω περισσότερο) ήταν ψιλοχίππης και μαστούρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ειναι μεν φτηνοτερα αλλα παρουσιαζουν πολλα προβληματα. Και για τυχον προβλημα πρεπει να σταλθουν στην Ιταλια.
Γενικοτερα οι εμπειριες πολλων κατοχων acer μαρτυρουν πολλα προβληματα.

Έχω ακούσει αρκετούς που είναι ευχαριστημένοι απ τα acer.Υπάρχουν αντιπροσωπίες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη...γιατί να πάνε Ιταλία???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν έχει service στην Ελλάδα.
Για κάθε έναν που είναι ευχαριστημένος με Acer μπορώ να σου βρω 10 που δεν είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Έχω ακούσει αρκετούς που είναι ευχαριστημένοι απ τα acer.Υπάρχουν αντιπροσωπίες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη...γιατί να πάνε Ιταλία???

Απαντησε πολυ σωστα ο Anarki για μενα!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/Steve_jobs

Ενδεικτικά





Και είναι κάποια απο τα πολλά (και τώρα δεν έχει καλυτερέψει, απο ότι διάβαζα σε ένα πρόσφατο άρθρο). Αν θες να πάρεις μια γεύση δες το Pirates of the Sillicon Valley (πολύ ωραία ταινία που περιγράφει την πορεία του Jobs και του Gates ως ένα σημείο, με μια δόση υπερβολής)

Οτι είναι χαρισματικός και ηγέτης, είναι, αλλα παραμένει καθικάκι nevertheless.

A, και άσχετο με αυτό (δεν έχει να κάνει με τον χαρακτηρισμό καθίκι αλλα το αναφέρω για να σε ξενερώσω περισσότερο) ήταν ψιλοχίππης και μαστούρης

Βασικά ο Jobs είναι επειρασμένος από ανατολικές θρησκείες και μην ξεχνάς πως όταν στα 20 σου γίνεσαι εκατομμυριούχος και είσαι no1 και όλοι σε θαυμάζουν, είναι λογικό να έχεις αλαζονική συμπεριφορά. Όσο για το μαστούρης, ποιός αμερικάνος δεν έχει δοκιμάσει λίγο μπάφο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Βασικά ο Jobs είναι επειρασμένος από ανατολικές θρησκείες και μην ξεχνάς πως όταν στα 20 σου γίνεσαι εκατομμυριούχος και είσαι no1 και όλοι σε θαυμάζουν, είναι λογικό να έχεις αλαζονική συμπεριφορά. Όσο για το μαστούρης, ποιός αμερικάνος δεν έχει δοκιμάσει λίγο μπάφο;

Ποιο λίγο μπάφο; Στην χώρα των θαυμάτων του LSD ήταν.
Ξέχνα την αλλαζονική συμπεριφορά, τον τρόπο που συμπεριφερόταν-έρεται στους υπαλλήλους του δες (και πρώτα πρώτα το πως εκμεταλλεύτηκε τον "φίλο" του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Για να ιδούμε πώς μπορείτε να με βοηθήσετε:
-Θέλω ένα λαπτοπ περισσότερο για διάβασμα (η ευκρίνεια συνεπώς είναι ένα ζητούμενο) και μουσική
-Θα το έχω στο σπίτι και ως εκ τούτου δε με απασχολεί η αυτονομία
-Θέλω να είναι όσο το δυνατόν φθηνότερο.
-Θέλω να μπορεί να τρέχει λίνουξ (ubuntu για την ακρίβεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος να διαπιστώσεις την ποιότητα της οθόνης ενός Laptop είναι να την δεις από κοντά.

Πάντως αν βρεις Laptop με Led οθόνη και κάτω από 1000, πάρε το επί τόπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
:bye:Γεια σας!!!Θα η8ελα να μου προτεινετε καλες μαρκες για laptop ,και αν ειναι δυνατον να κοστιζουν 400eurο/Γνωριζεται?και που το πουλανε/?(στη Θεσσαλονικη?):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top