Η ημέρα των γενεθλίων σας...

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κάποιοι δεν θέλουν να το σκέφτονται, άλλοι περιμένουν πως και πως αυτή τη μέρα. Απ'τη μια σκέφτεσαι ότι πέρασες γερός, άλλον ένα χρόνο γεμάτο αναμνήσεις, απο την άλλη ότι σου μένει ένας λιγότερος. Σβήνετε ακόμα τα κεριά και κάνετε ευχή; Παίρνετε τα δώρα που θέλετε; Πως θέλετε να περνάτε αυτή τη μέρα; Με ποιούς; Εσείς πως νιώθετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα είναι η αγαπημένη μου μέρα. Εννοείται σβήνω κεριά, από τώρα να κρύψουμε χρόνια;:P Αλλά και μεγαλύτερος να είσαι το θεωρώ βλακεία να κρύβεις την ηλικία σου.
Κάθε φορά κάνω και κάτι διαφορετικό, αναλόγα τα κέφια μου. Μου αρέσουν και πάρτυ και να βγαίνω έξω, όσο για τα άτομα που μου αρέσει να είναι μαζί μου είναι σίγουρα αυτά που αγαπώ πολύ, αλλά όταν είμαι σε τρελή διάθεση και άτομα που κάνω παρέα και περνάμε καλά. Και τα δώρα είναι το καλύτερό μου.:)
Φέτος δυστυχώς τα γενέθλιά μου ήταν χάλια λόγω δυσάρεστου γεγονότος. Οπότε περιμένω για του χρόνου κάτι σούπερ! Αλλά στην Σκωτία που θα είμαι ακόμα δύσκολο να έχω αυτούς που θέλω πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα τα γενεθλια μου ειναι στην μεση του καλοκαιριου, το διαστημα που οι περισσοτεροι -συνηθως κι εγω- λειπουν σε διακοπες. Εννοειται οτι σβηνω κερακια, παρολου που με στεναχωρει λιγο το οτι μεγαλωνω αλλα δεν με παιρνει κι απο κατω. Αλλωστε εγω παντα μικρη θα ειμαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tety

Νεοφερμένος

Η tety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
η μερα των γενεθλιων μου...την περιμενω πως και πως για να ωιωσω οτι ακομα ενας χρονος περασε και εζησα.... ποτε δεν την εκτιμησα οπως επρεπε οταν ημουν πιο μικρη δεν την προσεχα... επρεπε να ταρακουνηθω για τα καλα ωστε να καταλαβω οτι μια φορα ζουμε και μια φορα γιορταζουμε...να αγαπησετε εκεινη την μερα τον εαυτο σας πιο πολυ ,τιποτα δεν ειναι δεδομενο σ αυτη την ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Να σας πω... Η μέρα των γενεθλίων μου υπάρχει μέσα μου ως σηματοδότης του "κοίτα, πάει άλλος ένας χρόνος". Δεν κάνω συνήθως πάρτι κτλ, ούτε σβήνω κεράκια, όχι γιατί με χαλάει, απλά δεν μου βγαίνει να κάνω τέτοιες κοσμικότητες :D Αν βολέυει, βγαίνουμε κάπου με την παρέα μου (και το έτερον ήμισυ) και κερνάω κανένα ποτάκι κτλ.

Αλλά γενικότερα νομίζω πως μέσα μου μελαγχολώ τις μέρες γύρω από τα γενέθλιά μου γιατί σκέφτομαι πως η ζωή μικραίνει και μικραίνει και μικραίνει και εγώ έχω τόσα που θέλω να κάνωωωωωωωωω!!! Αλλά εντάξει, δεν τρελαίνομαι... Έχω (έτσι πιστεύω τουλάχιστον!:worry: ) χρόνια ζωής μπροστά μου και ελπίζω πως θα τα ζήσω όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεδομένου ότι τα γενέθλιά μου πλησιάζουν με έχει πιάσει μια κρίση του τύπου πότε έφτασα και κλείνω τα 29…..?:/:

Μου φαίνεται σαν χτες όταν τελείωσα το σχολείο, όταν πήρα το πτυχίο, όταν μπήκα στη δουλειά ….

Από τα 25 και μετά όταν έρχονται τα γενέθλιά μου σκέφτομαι ότι περνάνε πολύ γρήγορα τα χρόνια… ουφ ….καλά να είμαστε…:)

Δε σβήνω κεράκια αν και φέτος σκέφτομαι να το κάνω….ένα μόνο θα βάλω– είπε κανείς τίποτις ?-:P
Παλιότερα τα γιόρταζα με φίλους έξω…φέτος θα δω τι θα κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αλλά γενικότερα νομίζω πως μέσα μου μελαγχολώ τις μέρες γύρω από τα γενέθλιά μου γιατί σκέφτομαι πως η ζωή μικραίνει και μικραίνει και μικραίνει και εγώ έχω τόσα που θέλω να κάνωωωωωωωωω!!!

Κι εγώ έτσι αισθάνομαι...!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κι εμένα μ'αρέσει η μέρα των γεννεθλίων μουυυυ :clapup:
Χαίρομαι απίστευτα όταν βλέπω οτι με θυμούνται :)
Φέτος πέρασα νομίζω από τα καλύτερα γεννέθλιά μου, με ένα πάρτυ-έκπληξη από συμφοιτητές μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν μαρέσει καθόλου καθώς δεν μαρέσει ξαφνικά που ο κόσμος ασχολείται μαζί μου για ένα τυπικό γεγονός. Εκφράζει τυπικότητα στην σχέση των ανθρώπων και δεν γουστάρω. ΕΠίσης δεν μαρέσει να διαφοροποιώ σε αξία τις μέρες μου. Αν και ποια το ΣΚ έχει αποκτήσει αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τα γενέθλια μου τυχαίνει να είναι την ίδια μέρα με τα γενέθλια του Γιάννη μου, οπότε για μας αποτελεί μια πολύ ιδιαίτερη κ χαρούμενη μέρα.
Πάντα θέλω να γιορτάζω εκείνη τη μέρα με έναν ιδιαίτερο τρόπο, είτε κάνωντας πάρτυ σπίτι, είτε βγαίνωντας έξω, είτε προγραμματίζοντας κάποια σουπερ εκδρομή με το μωρό μου.
Όταν όμως σκέφτομαι ότι τα χρόνια περνάνε, ότι θέλω να κάνω τοοοοοοσα πολλά πράγματα, αλλά κυρίως όταν σκέφτομαι όλα αυτά που θα έπρεπε να έχω ήδη κάνει και δεν τα έχω προλάβει/καταφέρει/θελήσει κ.λ.π. τότε μια μελαγχολία την νιώθω, δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Δεν μ αρεσει καθολου η μερα αυτη...Κ δεν φταινε τα χρονια που περνανε..Δεν ξερω τι φταιει αλλα εκεινη τη μερα θελω παντα να ειμαι μονη....!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Oύτε και εμένα μου αρέσει αυτή η μέρα...Μου τη σπάνε τα πάντα και ιδιαίτερα τα άτομα που ξεχνούν να μου πούν χρόνια πολλά.:mad:..Εντάξει δεν το κάνουν επίτηδες αλλα εγώ ποτέ δεν ξεχνάω τέτοια γεγονότα και μου φένεται κάπως παράξενο όταν οι άλλοι το ξεχνούν!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Oύτε και εμένα μου αρέσει αυτή η μέρα...Μου τη σπάνε τα πάντα και ιδιαίτερα τα άτομα που ξεχνούν να μου πούν χρόνια πολλά.:mad:..Εντάξει δεν το κάνουν επίτηδες αλλα εγώ ποτέ δεν ξεχνάω τέτοια γεγονότα και μου φένεται κάπως παράξενο όταν οι άλλοι το ξεχνούν!!!!;)


Εμένα να δεις πως με εκνευρίζουν αυτά τα άτομα!Βάλε μια υπενθύμιση στο κινητό βρε αδερφέ...!Εγώ τί είμαι να σε θυμάμαι κάθε χρόνο;;; Τα τελευταία χρόνια, πάντως κρατάω λίστα για να ξέρω σε ποιον να μη στείλω...!ΕΚΔΙΚΗΣΗ!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σιγα ρε παιδια, κι εσεις απ'τις υπενθυμισεις του κινητου τα θυμαστε, δεν ειναι οτι ειναι και η πρωτη σας προτεραιοτητα αυτος που γιορταζει, μην τρελαινεστε. Εγω δεν εχω στην υπενθυμιση κανεναν, γιατι το θεωρω υποκριτικο αν δεν το σκεφτω να στελνω και καλα οτι το θυμηθηκα. Εννοειται ομως πως εχω πολυ καλη μνημη, οποτε τα ατομα που με ενδιαφερουν τα θυμαμαι :)

Στο θεμα τωρα, μ'αρεσει πολυ το γενεθλιο (με ενα ν :p), κανονιζω παντα κατι, ειτε σπιτι, ειτε εξω, τρελαινομαι εννοειται για τα δωρα λες και ειμαι 5χρονο, σβηνω και κερακια, κανω και ευχη, ολα κομπλε! Μετραω μονο ενα γενεθλιο-καταθλιψη μεχρι τωρα λογω ηλικιας, και τι δεν ειχα κανει μεχρι τοτε, κατα τ'αλλα ολα περνανε πολυ ελαφρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάντα είμαι πιο συναισθηματική...
Αλλά προσπαθώ να μην τα παίζω κιόλας... Έχει τύχει να περάσω τέλεια, αλλά και πολύ απογοητευτικά, άρα... χμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Oύτε και εμένα μου αρέσει αυτή η μέρα...Μου τη σπάνε τα πάντα και ιδιαίτερα τα άτομα που ξεχνούν να μου πούν χρόνια πολλά.:mad:..Εντάξει δεν το κάνουν επίτηδες αλλα εγώ ποτέ δεν ξεχνάω τέτοια γεγονότα και μου φένεται κάπως παράξενο όταν οι άλλοι το ξεχνούν!!!!;)
Είναι απλό. Κάποιοι είναι τέρατα απομνημόνευσης κάποιοι όχι.Εγώ είχα αναγκαστεί να φτοιάξω ειδικό πρόγραμμα γιαυτή την ιστορία το 1996.
Επίσης γιατί να θες να σου πουν χρόνια πολλά όταν εσύ η ίδια δεν γουστάρεις την φύση της μέρας? Με το ζόρι δηλαδή?

Εμένα να δεις πως με εκνευρίζουν αυτά τα άτομα!Βάλε μια υπενθύμιση στο κινητό βρε αδερφέ...!Εγώ τί είμαι να σε θυμάμαι κάθε χρόνο;;; Τα τελευταία χρόνια, πάντως κρατάω λίστα για να ξέρω σε ποιον να μη στείλω...!ΕΚΔΙΚΗΣΗ!:mad:
Δεν είχαμε πάντα κινητά, όλοι δεν έξαρτόνται από το κινητό τους τόσο πολύ. και τέλος δεν λες χρόνια πολλά για να σου πούνε. "Σου είπα δεν μου είπες" και πάει λέγοντας?

Ο άλλος θα σου πει χρόνια πολλά όχι γιατί το θες εσύ αλλά γιατί το νιώθει αυτός. Ο εορτάζον απλά θα πει ευχαριστώ. Αλίμονο αν μάθω ότι σε άτομο που λέω χρόνια πολλά, αυτή μου η κίνηση εκλαμβάνεται ως επιβεβαιώση της σχέσης που έχω με αυτό.

Μου θυμίζεται μια κοπέλα τρομερά ανασφαλής που είχε γενέθλια το 97 και ανέβηκε ειδικά στο Πανεπιστήμιο για να δει στο μαιλ και τσατ ποιος θα της πει χρόνια πολλά και τα σημείωνε.Κάποια φάση την έβλεπα με το χαρτί σπίτι της μετά από κάθε μήνυμα και απλά μου ήρθε επιφώτηση.Μιλάμε ξενέρωσα όσο δεν πήγαινε (μου φάνηκε απίστευτα κομπλεξαρισμένο) και η ίδια έτρεξε να το κρύψει (μάλλον ήξερε πόσο κομπλεξαρισμένο ήταν) και άλλαξε και 10 αποχρώσεις κόκκινου. Η απόλυτη παράνοια στην ικανοποιήση ανασφάλειας. Λες και το ενδοιαφέρον του άλλου αποδυκνείεται με το αν σε παίρνει κάποιος στην γιορτή και στα γενέθλια σου.
Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση σχετικά με το πόσο πάτο λόγω ανασφάλειας μπορεί να πιάσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Πάντα γιορτάζω τα γενέθλια μου όταν έχω γύρω μου φίλους.
Μου αρέσει να μου εύχονται, να βγαίνουμε έξω και να εμφανίζεται στα μισά της εξόδου η δήθεν έκπληξη τούρτα(αφού κάθε χρόνο μου το κάνουν δεν αποτελεί έκπληξη πια:D ).
Φέτος ήταν η πρώτη χρονιά που κανείς τους δεν μπόρεσε να είναι κοντά μου κι έτσι δεν ήθελα να γιορτάσω με ένα σωρό άσχετους.
Όμως όταν μπορώ και τα μοιράζομαι με φίλους δεν με απασχολούν ούτε τα χρόνια ούτε μελαγχολώ, ίσα ίσα σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που είμαι υγιής και έχω ζήσει τόσα πράγματα και θα ζήσω άλλα τόσα γιατί τα 27,37,47,57 είναι πολύ λίγα χρόνια μπροστά στα 80 που θέλω να φτάσω.:)

Υ.Γ.Και δεν με πειράζει καθόλου το αν κάποιος τα ξεχάσει, η αγάπη και η στήριξη που μου δείχνουν όλη την χρονιά μετράει πολύ περισσότερο απο το να μου ευχηθούν επειδη το έβαλαν υπενθύμιση. Γουστάρω οι δικοί μου άνθρωποι να με θυμούνται όλο τον χρόνο κι όχι μόνο μια συγκεκριμένη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
φυσικά και τα γιορτάζω! με κάθε μεγαλοπρέπεια κι όλας! κεράκια τούρτες φαγητα ποτα... απ όλα!
δε θα μπορούσα να κάνω και διαφορετικά μιας που όλους τους πρήζω κανα μήνα πριν για το τι θέλω απ τον καθένα για τα γεννέθλια μου :P
και να θέλαν... δεν τους αφήνω να τα ξεχάσουν :clapup:
ειμαι καραγυφτουλάκι :P

άσε που πέφτουν και ανάμεσα σε Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά και είναι μέσα σε πολύ γιορτινό κλίμα :D

όμως..... επειδή ακριβώς τους τα κάνω όλα αυτά, φροντίζω να κάνω πολλαπλάσια στα γεννέθλια αγαπημένων μου ανθρώπων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Υ.Γ.Και δεν με πειράζει καθόλου το αν κάποιος τα ξεχάσει, η αγάπη και η στήριξη που μου δείχνουν όλη την χρονιά μετράει πολύ περισσότερο απο το να μου ευχηθούν επειδη το έβαλαν υπενθύμιση. Γουστάρω οι δικοί μου άνθρωποι να με θυμούνται όλο τον χρόνο κι όχι μόνο μια συγκεκριμένη μέρα.
Επί της ουσίας δηλαδή. και όχι με μια τυπική συμπεριφορά. Προσωπικά με χαλάει η ανάδειξη της τυπικής σχέσης που έχουν κάποιοι μαζί μου όταν με θυμούνται μόνο σε μια γιορτή. Και ειδικά όταν μου εύχονται με μήνυμα δλδ πιο απρόσωπο και τυπικό δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top