Τι σημαίνει για εσάς ποιοτική μουσική;

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Η ερώτηση ήταν αν δεν κάνω λάθος "ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που σας αρέσει περισσότερο"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ε,καλλιτεχνης δε θεωρειται ο Ρεμος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gianakin :
Ε,καλλιτεχνης δε θεωρειται ο Ρεμος?

Σίγουρα... :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Η ερώτηση ήταν αν δεν κάνω λάθος "ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που σας αρέσει περισσότερο"...
:worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :

Γούστα είναι αυτά :tongue: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Γούστα είναι αυτά :tongue: :bleh:

ΟΟΟΟΟΟΟΚΚΚΚΚΚΚΚ... :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
ΟΟΟΟΟΟΟΚΚΚΚΚΚΚΚ... :happy:

Εεεεετσι  :-* :angel: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Γούστα είναι αυτά  :tongue: :bleh:
ο Ρεμος δεν ειναι θεμα γουστου αλλα θεμα ελλειψης γουστου :bleh: :bleh: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
ο Ρεμος δεν ειναι θεμα γουστου αλλα θεμα ελλειψης γουστου   :bleh: :bleh: :bleh:

Σε ευχαριστώ καλή μου,μάλλον θα υποφέρεις ζώντας σε μια χώρα γεμάτη κακόγουστους ανθρώπους σαν εμένα   :P Υπομονή και μια μέρα θα αφανιστούμε  :P Μέχρι τότε... ʼς ξυλωσουμε τις ραδιοφωνικές και τηλεοπτικές μας κεραίες επειδή ο Ρέμος είναι πλέον παντού  :P Και σε κάποια θέματα...Έχει πλάκα και αξίζει να είμαι με τη μάζα  :thumbsup: Σταμάτησα να ψευτο-δηθεν-αντιδρώ στα 16 μου  :bleh: (Not a long time ago,I know,I know :happy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
frosw_ είναι γνωστο τοις πάσι οτι συνήθως η πλειοψηφία είναι κακόγουστη, χωρις παρεξήγηση ε? Την άποψη μου λέω. Αν αυτό δεν ίσχυε με το που θα πήγαινες σε οποιοδήποτε κατάστημα θα έβρισκες τόσα καλόγουστα πράγματα που δεν θα ήξερες τι να προωτοδιαλέξεις. Επίσης ραδιόφωνο και τηλεόραση σπάνια ακούω/βλέπω, εγώ τουλάχιστον. Αμφιβάλλω αν κι εσύ η ίδια διαφωνεις οτι οι περισσότερες εκπομπές σε τηλεόραση κ ραδιόφωνο ειναι σκουπίδια. Το να έχεις διαφορέτικο γούστο απο την πλειοψηφία δεν ειναι ψευτο-αντιδραση. Με το να έχεις απλά εισαι πρόβατο (γενικώς μιλάω).
Συγγνώμη δλδ αλλά ποια ακριβώς ειναι η ποιότητα που βρίσκεις στο Ρέμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
O καθένας έχει τις απόψεις του...ʼλλωστε ποιος ορίζει την ποιότητα και την μη ποιότητα;Το θέμα είναι καθαρά προσωπικό....Στην τελική η ουσία είναι μία, η μουσική...Και για να ξέρεις από μουσική και να την εκτιμάς πρέπει να έχεις ακούσματα από παντού...Δηλαδή ο Καζαντζίδης που έχει μείνει στην ιστορία είναι ποιότητα; Όχι...αλλά τα τραγούδια έμειναν....Το θέμα είναι τι κάνεις εσύ και όχι η μάζα!Και αν σου αρέσει ένας τραγουδιστής της μάζας επιλογή και γούστο σου και καπέλο σου! Στην τελική δεν πρεπει να αναρωτηθούμε γιατί έχει τέτοια απήχηση; Και μην πάμε για χαμηλό επίπεδο...Για εμένα είναι μια απλή δικαιολογία...Ο καθένας έχει δικαίωμα να πει τον τραγουδιστή που του αρέσει....Η κριτική για το γούστο και την επιλογή την θεωρώ κακόγουστη και μη βάσιμη!Κανένας δεν υποχρέωσε κάποιον τι να ακούσει και τι όχι.... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Michelle μου συμφωνω στα περισσότερα τα οποια λες,ωστόσο μάλλον δε διαβασες προσεχτικα το κείμενο μου...Ειπα ότι σε ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ (και οχι πάντα) έχει πλάκα ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ να είσαι με τη μάζα!! Και ναι,σε αυτή την περίπτωση αξίζει να είμαι με τη μάζα,επειδή κατα τη γνωμη μου ο Ρέμος έχει φωνή...Τώρα για το αν έχει ποιότητα όπως με ρώτησες,αυτό το ορίζει ο καθένας θέτοντας τα δικά του μέτρα και σταθμά,αν και εμένα προσωπικά δε μου αρέσει ούτε να φακελώνω ούτε να βάζω ταμπέλες κάθε είδους...Και αυτό εννοώ δήθεν.Ωστόσο αν τα δικά μου επιχειρήματα φαίνονται σε κάποιους αρλούμπες ή και ανυπαρκτα,ας αναρωτηθούν γιατί εμπιστεύτηκαν το Ρεμο και συνεργάστηκαν μαζί του συνθέτες που άφησαν εποχή και μεγάλα ονόματα γενικότερα,όπως είναι ο Πλέσσας,ο Σπανός,Χατζης,Βαρδης,Νταλαρας κλπ.,πράγμα το οποιο κανεις τους δεν έκανε με κανενα αλλο καλλιτέχνη της εποχης μας.Ωστόσο αν αμφισβητίσουμε και τέτοια ονόματα...καλυτερα να βάλουμε τα allstarakia μας και να πάμε USA να χτυπηθούμε σαν αμερικανάκια επειδή η Ελλαδίτσα μας δε μας φτάνει...

Υ.Γ. Ακούω και ξένη μουσική φανατικά,αλλα δεν απορρίπτω άκριτα όσα γεννήθηκαν στη χώρα μας.Κάτι συμβαίνει και σαν λαός δημιουργήσαμε κάποια πρότυπα.μαλλον ταιριαζουν με την ιδιοσυγκρασία μας...

Υ.Γ.2 Κουμπάρα με κάλυψες,σε λατρεύω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ποιότητα υπάρχει σίγουρα αντικειμενικά.
π.χ συγκρίνετε ένα ροκ συγκρότημα με τους Pink Floyd :) ( παράδειγμα έτσι?)
τώρα απο κει και πέρα...
ποιος είμαι για να πω στον άλλο τι θα ακούσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
ifrit[ ]
Ποιότητα υπάρχει σίγουρα αντικειμενικά.
π.χ συγκρίνετε ένα ροκ συγκρότημα με τους Pink Floyd :) ( παράδειγμα έτσι?)
τώρα απο κει και πέρα...
ποιος είμαι για να πω στον άλλο τι θα ακούσει...

Στο ότι η ποιότητα είναι αντικειμενική αξία είναι σίγουρο. Από εκεί και πέρα είναι το γούστο όμως.

Και γιαυτό που λες για τους Pink Floyd δεν το καταλαβαίνω... Συγκρίνοντάς τους με τους Scorpions βρέθηκαν ελλειπείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Για τους Pink Floyd απλώς λέω ότι είναι ανώτεροι μουσικά, δεν μοιάζουν με κανένα άλλο συγκρότημα, γι αυτό τους επικαλέστηκα :) και οι Scorpions ξεχωριστοί επίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Τεσπά Emppu... και εγώ στα έχω ξαναπεί αυτά :Ρ

Τώρα για το πνέυμα της Φωτιάς, της Αιώνιας φλόγας (τον ]Ifrit[ ντε!)... Δεν αμφισβητώ την προσφορά τους στο χώρο, απλά πιστεύω πως δεν έχουν προσφέρει τόσα όσα οι Scorpions (στα δικά μου αυτιά και χέρια (για την κιθάρα) τουλάχιστον). Και οι δυο όμως εχουν πετύχει κάτι το πολύ δύσκολο: αναγνώριση και από non-rock/metal κοινό, χωρίς να χάσουν σε ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ναι όντως. Απλώς η μουσική των Pink Floyd ξεχωρίζει ως "ονειρική", δεν ξέρω πως να την περιγράψω.
Scorpion rulez όντως :)
Η αναγνώριση και από non-rock/metal κοινό είναι όντως δύσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θεόσταλτη πιο σωστά. δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε φλόυντ και σκορπιούς imho.

pink floyd και rush είναι οι πρώτες ακολουθίες φθόγγων που μου έρχονται στον νου στο άκουσμα της λέξεως μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Σε ευχαριστώ καλή μου,μάλλον θα υποφέρεις ζώντας σε μια χώρα γεμάτη κακόγουστους ανθρώπους σαν εμένα   :P Υπομονή και μια μέρα θα αφανιστούμε  :P Μέχρι τότε... ʼς ξυλωσουμε τις ραδιοφωνικές και τηλεοπτικές μας κεραίες επειδή ο Ρέμος είναι πλέον παντού  :P Και σε κάποια θέματα...Έχει πλάκα και αξίζει να είμαι με τη μάζα  :thumbsup: Σταμάτησα να ψευτο-δηθεν-αντιδρώ στα 16 μου  :bleh: (Not a long time ago,I know,I know :happy:)
πλακα κανουμε πιτσιρικι, χαλαρωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν χαλαρώνουμε λίγο με τον Ρέμο. Σεβαστο σε κάπιους να αρέσει αλλα να είναι κιόλας σεβαστό σε αυτούς που ΔΕΝ αρέσει. Καλός είναι αλλα μην πορωνόμαστε κιόλας και να δεχόμαστε και την άλλη άποψη μας αρέσει δεν μας αρέσει. Μην κοιτάτε μόνο τους εμπορικούς ακούστε και αυτους που με λιγότερη διαφήμιση κάνουν πολύ αξιόλογη δουλειά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top