Κάθε πότε κάνετε format στον υπολογιστή σας;

Καθε ποτε κανετε format στον υπολογιστη σας;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι σαφεστατη! Ποσο συχνα κανετε αυτη τη διαδικασια στον υπολογιστη σας;


Εμενα ο υπολογιστης μου μετραει 4,5 χρονια ζωης χωρις ποτε να κανω format! :P Το θεμα ειναι οτι τον τελευταιο καιρο εχει γινει απελπιστικα αργος και πρεπει να κανω καποια στιγμη. Εχω αρκετα αρχεια και προγραμματα που δεν θελω να τα χασω κι ετσι το σκεφτομαι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγώ έχω ακούσει οτι πρέπει κάθε 6 μήνες...και οσο αναφορά για τα προγράμματα υπάρχει τρόπος να μην τα χάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
κάθε 6μηνο στον υπολογιστή τον "μεγάλο" τον κοινό του σπιτιού, γιατί είναι κοινώς "μπρίκι" και αργεί. Στο mac δεν έχω κάνει κανένα, μόνο που άλλαξα σε leopard, αλλά κανένας λόγος για format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Σε mac/ linux δεν χρειάζομαι ποτέ φορμάτ και windows δεν έχω, γιατί δεν υπάρχει επιλογή για ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
επιλέγεις για να γίνει format???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
lol..
Ναι, "επιλέγεις". Κάνεις boot με το install cd/dvd, πας στο partition table, σβήνεις ότι έχει και ξαναεγκαθιστάς το λειτουργικό σου. Χαζό μεν, αλλά οι χρήστες windows το χρειάζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ααααα το ξέρω αύτο αλλο κατάλαβα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Eγώ επέλεξα το τι είναι αυτό.
Ξέρω φυσικά τι είναι, αλλά δεν έχουμε κάνει ποτέ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Το ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ να κρατησει το pc ενα 4-5 μηνο γιατι το φορτονω αγριο και μετα παει σε slow motion αλλα κατα βαθος ειναι καλο γιατι βαζω μετα τελευταιο καθαρο software και μετα πεταει για τους επομενους μηνες εκτος απο την τελευταια περιοδο πριν φορματ που κατι κανω ή γινεται και ειναι πια ανανκαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Στις διακοπές Χριστουγέννων-Πάσχα-Τέλος Καλοκαιριού το φορμάρω το πισι, άρα την πρώτη επιλογή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οσοι δεν κανετε ποτε φορματ, ψηφιζετε το "τι ειναι αυτο". :P

Επισης οποιος ξερει ακριβως πως κανεις φορματ χωρις να χασεις τα αρχεια που σε ενδιαφερουν, παρακαλω ας τον παραθεσει εδω! Να μαθουμε κι εμεις τα ασχετα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Περίπου μια φορά το χρόνο, χρειάζεται το φρμάτ του, ο ηλεκτρονικός υπολογιστής μου !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ηταν μια εποχη εκανα φορματ 2 φορες τη βδομαδα! :D

τωρα ομως κανω μια φορα το χρονο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ποτέ δεν έχω κάνει αλλά και να θέλω δεν ξέρω πως γίνεται στα vista...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εχω να κανω κατι χρονια,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ουτε και εγω εχω κανει ποτε γιατι απλα δεν ξερω...αληθεια πως γινεται?ειναι ευκολο?γτ ειμαι και ασχετη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Μια φορά το χρόνο νομίζω είναι αναγκαίο, γιατί από κάποιο σημείο και μετά αρχίζει να σέρνεται το pc!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εμενα μου σερνεται ηδη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George SK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Συχνότατα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
το format δεν ειναι πανακεια το format ειναι εσχατη λυση. υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορουμε να κανουμε πριν το format ανασυγρτηση δισκων, καθαρισμος του registry απο ακυρες εγγραφες. επιπλεον με το format καταπονειται και ο σκληρος δισκος. το format δεν ειναι καιτ που πρεπει να το κανουμε καθε πασχα η χριστουγεννα αμα το pc παει καλα δεν εχεις λογο να το κανεις. μπορει να χρειαστει να κανεις format μετα απο 3 χρονια η μετα απο 1 μηνα αναλογα ποτε χρειαζεται. Καλημερα σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top