Κάθε πότε κάνετε format στον υπολογιστή σας;

Καθε ποτε κανετε format στον υπολογιστη σας;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ:D

Οι υπολογιστές ΔΕΝ γίνονται αργή!!!!!
Οι εφαρμογές όμως που εγκατασθούνται στα συστήματα, έχουν όλο και περισσότερες απαιτήσεις! Αν ο υπολογιστής δεν το "σηκώνει" το πρόγραμμα, λογικό είναι να αργεί! Συνέχεια βγαίνουν προγράμματα που έχουν όλο και περισσότερες απαιτήσεις, με συνέπεια να αργούν οι υπολογιστές μας!!!((Άλλωστε ζούμε σε εποχές που οι εξελίξεις γίνονται πάρα πολύ γρήγορα!))
Τις περισσότερες φορές στους καινούργιους υπολογιστές, φταίνε οι ιοί που το αργούν!!!!!!!!!!(Δεν χρειάζεται format) Η λύση λέγεται ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ANTIVIRUS!! (Avira Antivir, Panda)

**Επίσης, δεν είναι φυσικό ένας υπολογιστής να κολλάει... Είναι τέλεια συστήματα που μπορούν να κάνουν πάρα πολλά!!! Ο Bill Gates, όμως μέσω της στρατηγικής του που άρχισε πουλόντας τα Windows, μας πέρασε επιτυχημένα την ιδέα ότι είναι φυσικό να κολλάνε οι υπολογιστές!!! Για αυτό έχουν και τόση μεγάλη επιτυχία τα Windows. Όταν κολλάνε το θεωρούμε φυσιολογικό!!!!
Φαντάζεσται να κολλάει το Mac και το Linux? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
-----------------------------------------
το format δεν ειναι πανακεια το format ειναι εσχατη λυση. υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορουμε να κανουμε πριν το format ανασυγρτηση δισκων, καθαρισμος του registry απο ακυρες εγγραφες. επιπλεον με το format καταπονειται και ο σκληρος δισκος. το format δεν ειναι καιτ που πρεπει να το κανουμε καθε πασχα η χριστουγεννα αμα το pc παει καλα δεν εχεις λογο να το κανεις. μπορει να χρειαστει να κανεις format μετα απο 3 χρονια η μετα απο 1 μηνα αναλογα ποτε χρειαζεται. Καλημερα σας

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ:D

Οι υπολογιστές ΔΕΝ γίνονται αργή!!!!!
Οι εφαρμογές όμως που εγκατασθούνται στα συστήματα, έχουν όλο και περισσότερες απαιτήσεις! Αν ο υπολογιστής δεν το "σηκώνει" το πρόγραμμα, λογικό είναι να αργεί! Συνέχεια βγαίνουν προγράμματα που έχουν όλο και περισσότερες απαιτήσεις, με συνέπεια να αργούν οι υπολογιστές μας!!!((Άλλωστε ζούμε σε εποχές που οι εξελίξεις γίνονται πάρα πολύ γρήγορα!))
Τις περισσότερες φορές στους καινούργιους υπολογιστές, φταίνε οι ιοί που το αργούν!!!!!!!!!!(Δεν χρειάζεται format) Η λύση λέγεται ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ANTIVIRUS!! (Avira Antivir, Panda)

**Επίσης, δεν είναι φυσικό ένας υπολογιστής να κολλάει... Είναι τέλεια συστήματα που μπορούν να κάνουν πάρα πολλά!!! Ο Bill Gates, όμως μέσω της στρατηγικής του που άρχισε πουλόντας τα Windows, μας πέρασε επιτυχημένα την ιδέα ότι είναι φυσικό να κολλάνε οι υπολογιστές!!! Για αυτό έχουν και τόση μεγάλη επιτυχία τα Windows. Όταν κολλάνε το θεωρούμε φυσιολογικό!!!!
Φαντάζεσται να κολλάει το Mac και το Linux? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
-----------------------------------------


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!!!!!

Η λύση δεν είναι αποτελεσματικό anti-virus, είναι απλούστατα αλλαγή λειτουργικού, χτυπάμε το πρόβλημα στη ρίζα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
αν καποιος προσεχει τν υπολογιστη του ΔΕΝ κανει ποτε και οταν λεω προσεχει : που μπαινει στο ιντερνετ και τι εισαγει στον υπολογιστη

αλλα εκτος των αλλων και η χρηση αντιβιοτικων βοηθαει

το φορματ ΔΕΝ το κανει ο οποιοσδηποτε αλλα οι ειδικοι και λογικο ειναι οι περισσοτεροι να μην το εχουν ακουσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Η λύση δεν είναι αποτελεσματικό anti-virus, είναι απλούστατα αλλαγή λειτουργικού, χτυπάμε το πρόβλημα στη ρίζα του

Δεν έχεις βαρεθεί να παραμονεύεις να βρεις ευκαιρία για να πεις τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
γενικα ομως δεν μου ειπατε, να κανω format επειδη ο υπολογιστης μου κολλαει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
γενικα ομως δεν μου ειπατε, να κανω format επειδη ο υπολογιστης μου κολλαει?
Εγω παντως αν βρω εναν τροπο να μη χασω καποια αρχεια που θελω, θα κανω χωρις δευτερη σκεψη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
backup
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δηλαδης; :P Παρολο που χρησιμοποιω υπολογιστες 6 χρονια, καποιοες εννοιες μου ειναι παντελως αγνωστες! (και ας τις ακουω συνεχεια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πάρε/δανείσου έναν εξωτερικό σκληρό στο μέγεθος του δίσκου σου ή μικρότερο και βάλε εκεί ό,τι αρχείο χρειάζεσαι. Στη συνέχεια μετάφερέ το πάλι πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ε αν δεν έχεις και πολλά δεδομένα ίσως να σε βολέψουν και dvdάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
ο Μάκης δεν κάνει ποτέ format, δουλεύει κατευθείαν σε dvd.

Σοβαρα τώρα, κάθε 6 μήνες που βγαίνει το καινούργιο ubuntu

Y.Γ. Απο που και ως που δεν κολλάνε τα Mac και το Linux; Το ίδιο κολλάνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Σπανιοτατα.............!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Έλεος. Ποτέ δεν θες με linux ή mac ή τέλος πάντων UNIX, format. Υπάρχουν χρήστες mac που είχαν να κάνουν format χρόνια και έκαναν όταν μπήκαν σε leopard. Το ίδιο και στο linux. Το desktop μου (τριτεύων μηχάνημα) τρέχει linux εδώ και 3 χρόνια και δεν χρειάζεται φορμάτ. Γιατί απλώς δεν υπάρχουν όλα αυτά τα καλούδια που λέγονται spyware, adware,virus, trojan, worm και όλες αυτές οι αηδίες. Οπότε όποιος μιλάει για φορμάτ σε unix είναι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ άσχετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Έλεος. Ποτέ δεν θες με linux ή mac ή τέλος πάντων UNIX, format. Υπάρχουν χρήστες mac που είχαν να κάνουν format χρόνια και έκαναν όταν μπήκαν σε leopard. Το ίδιο και στο linux. Το desktop μου (τριτεύων μηχάνημα) τρέχει linux εδώ και 3 χρόνια και δεν χρειάζεται φορμάτ. Γιατί απλώς δεν υπάρχουν όλα αυτά τα καλούδια που λέγονται spyware, adware,virus, trojan, worm και όλες αυτές οι αηδίες. Οπότε όποιος μιλάει για φορμάτ σε unix είναι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ άσχετος

Είπα κολλάνε... (you know, as in "mah computah froze omgz windowz suckxz0rz linux0rz are teh ruleeee!111oneoneone" )
Αλλα όντως, πρέπει να εννοούσα format, δίκιο έχεις. Παραμένω άσχετος, τίποτα δεν έμαθα στα 11 χρόνια που ασχολούμαι :( Ούτε ένα distro δεν κατάφερα να φτιάξω.

Θα μου μάθεις πως γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ποτέ και ούτε πρόκειται O.o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
3-4 φορές το χρόνο.σπάνια απο μλκς μου όμως...οτι χρειάζομαι το έχω σε έναν εξωτερικό οπότε δεν με πολυενδιαφέρει αν θα χάσω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
δεν εχω κανει φορματ μεχρι τωρα αν και χρειαζεται γιατι τον εχω 4 χρονια. Ηθελα να κανω χθες φορματ, αλλα συνειδητοποιησα οτι δεν μπορω να τον κανω επιδη δεν εχω το CD των windows. Τι να κανω τωρα πως θα κανω φορματ χωρις το CD?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ κάνω format κάθε χρόνο.Αλλά όταν "γεμίζω" το σκληρό δεν έχω που να τα αποθηκεύσω για μελλοντική χρήση δεν κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εγώ στο windows partition κάνω φορμάτ σπάνια γιατί δεν το δουλεύω και πολύ( μόνο για καμια visual basic κ κανα photoshop μπαίνω).Συνήθως xubuntu και osx86....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top