Internet, χρήστες, εταιρίες και δικαστήρια

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Sorry αλλα ενα τετοιο γεγονος δεν μπορω να το σχολιασω στα σοβαρα ... πάντως μου θυμιζει πολυ το σαλο που ειχε γινε για την σελιδα που πουλουσε οnline "μεσο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Sorry αλλα ενα τετοιο γεγονος δεν μπορω να το σχολιασω στα σοβαρα ... πάντως μου θυμιζει πολυ το σαλο που ειχε γινε για την σελιδα που πουλουσε οnline "μεσο"

Bρε συ λογικο ειναι...κι εγω ασοβαρα-ειρωνικα το σχολιασα, αλλα αυτον τον ανθρωπο τα τσακαλια μας μια χαρα σοβαρα τον τραβολογαγανε (οπως ελεγε και η γιαγια μου) και μια χαρα σοβαρα συνεχιζουν τις ηλιθιοτητες τους!:whistle: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
[FONT=Arial,Helvetica,sans-serif] UPDATE

[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif]Προειδοποιήθηκα ότι το κείμενο που υπήρχε εδώ και στην πρώτη σελίδα του blogme και που περιγράφω την κατάσταση της μήνυσης/σύλληψης , θα θεωρηθεί "υβριστικό"? για την αστυνομία και την εισαγγελία, εαν δε το κατεβάσω μέχρι αύριο το πρωί, όπου και θα παρέμβει εισαγγελέας.

Αν και δεν ανάφερα ποτέ ονόματα, αν και αναγνώρισα το δικαίώμα του οποιουδήποτε Έλληνα πολίτη (όπως της αντίθετης πλευράς) να κινηθεί νομικά, αν και δεν έθιξα ποτέ τις αρχές,( ισα-ισα υποστήριξα ότι ήταν υποχρεωμένες να ακολουθήσουν την διαδικασία που είναι η ίδια για όλους, ακόμα και αν δεν έχεις κάνει τίποτα, αν και δεν έθεσα ποτέ κανένα ζήτημα παρατυπίας) αναγκάζομαι να κατεβάσω το κείμενο μέχρι νεωτέρας.

Με αυτό το σκεπτικό αυτό συμπεραίνω, ότι όποιος από εσάς αναδημοσιεύσει η σχολιάσει στο blog του το αρχικό κείμενο ίσως βρεθεί αντιμέτωπος με το νόμο.
!!! ΕΛΛΑΔΑ 2006 !!!
[/FONT]


Ελλας το μεγαλείο σου.. :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αν ο τύπος αυτός, λέει αλήθεια (ξαναλέω...αν), τότε κάπου έχει ξεπεραστεί ένα όριο...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λες valder; Δεν νομιζω ... απο την αλλη το blogme εγινε αρκετα γνωστο τωρα ....

Valder που το στειριζεις την υποψία σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Έλα ρε Πανούλη, μη συγχύζεσαι. Έχει ξεπεραστεί ένα όριο, εννοώντας φυσικά όχι από τη δική του μεριά του ανθρώπου!

Τώρα γιατί τονίζω το αν. Κοίταξε να δείς. Έχω δει πολλά ευτράπελα στη ζωή μου από επαγγελματίες κάθε είδους άρα και από δημόσιους υπαλλήλους, αλλά υπάρχει περίπτωση να τον κηνύγησαν όντως για τη σελίδα του και αυτός τώρα επειδή σπάστηκε να τα παραφουσκώνει.

Σα να σε σταματήσουν δηλαδή για παράβαση ΚΟΚ και να γυρίσεις να γκρινιάξεις ότι επειδή σε κούνησαν 10 μέτρα να πας να δώσεις τα στοιχεία σου, αυξήθηκε το ποσοστό αναπηρίας σου κατά 1821%. Πάσχουμε δηλαδή κι από μια μηνυσιομανία να το πω; Κυνηγομανία; Καταπιεσομανία;

ΑΝ παρόλαυτα λέει όλη την αλήθεια ο άνθρωπος, τότε πρέπει να καταδικαστεί το σκηνικό, πολύ δε περισσότερο, αυτός που έδωσε τις εντολές. Η αστυνομία δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γιουχαιστεί. Τον χτύπησαν; Τον έκαναν ντα; Όχι! Απλά ακολούθησαν οι άνθρωποι τη διαδικασία που υπαγορεύεται από το νόμο. Το ζουμί είναι στο ποιός/ποιοί έδωσαν άδεια να ξεκινήσει η διαδικασία και όχι ποιοί την έφεραν εις πέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως θα απογοητευτώ πολύ αν είναι παραμύθι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ο Valder έχει δίκιο. Το Internet είναι τρομερό εργαλείο για καλό και για κακό, καθώς η παραπληροφόρηση πάει σύνεφο. Δεν ξέρω για το θέμα απλά σε ορισμένα θέματα να κρατάτε και μια πισινή.

Πάντως θα απογοητευτώ πολύ αν είναι παραμύθι
Δεν σε καταλαβαίνω. Δεν θα χαρείς που δεν είμαστε τόσο τριτοκοσμική? Δεν λέω ότι είμαστε ΟΚ αλλά το ότι θα απογοητευτείς αν κάτι που θα μας έκανε ρόμπες δεν είναι αλήθεια, λογικά δεν μου στέκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιατι θα στεναχωρηθεις βρε συ Πανο;:confused:
Εγω θα χαρω απιστευτα αν ειναι απλως μια παρα- φουσκωμενη ιστορια ολη αυτη!
1000 φορες να ειναι υπερβολες ολα αυτα παρα αληθειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους 2 αποπάνου.
Καλύτερα να είναι κακόγουστο αστείο και υπερβολή ενός ατόμου, παρά ένδειξη του πόσο πάσχουν οι θεσμοί.
Πάντως, όλη η συζήτηση που έχει ανοίξει, καταλήγει προς το παρόν ότι μάλλον δεν είναι ο γνωστός τηλεβιβλιοπώλης ο μηνυτής αλλά κάποιος άλλος.
Όπως και να'χει, έχω απόλυτα ικανή τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος να κάνει κάτι τέτοιο. Πολύ σοφό αυτό που είπε ο Μάριος, ότι δε χρειάζεται καν να ξέρεις να ανοίγεις υπολογιστή, ολυτε ακόμα και να έχεις δει υπολογιστή εξωτερικά, για να είσαι στη δίωξη ηλ. εγκλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατι θα στεναχωρηθεις βρε συ Πανο;:confused:
Εγω θα χαρω απιστευτα αν ειναι απλως μια παρα- φουσκωμενη ιστορια ολη αυτη!
1000 φορες να ειναι υπερβολες ολα αυτα παρα αληθειες!
Γιατί κάποιος δεν θέλει να πληρώσει για διαφήμιση και ψάχνει δωρεάν τρόπους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Γιατί κάποιος δεν θέλει να πληρώσει για διαφήμιση και ψάχνει δωρεάν τρόπους :)

Μα δεν τα έκανε πλακάκια με το νόμο για να τον διαφημίσουν έτσι τσάμπα. Τον κυνήγησαν και απλά αναρρωτιέμαι αν έκανε την τρίχα, τριχιά. Το αν είναι τριχιά ψάχνουμε. Τρίχα όμως ήδη υπάρχει. Και στο κάτω κάτω λυπάσαι που δεν πλήρωσε κάποιος για διαφήμιση (όχι αυτός, έστω κάποιος άλλος), τη στιγμή που εσύ κι εγώ διαφημίζουμε τόσα και τόσα στις υπογραφές μας τσάμπα; Πχ το στέκι εσύ το έχεις βάλει gifάκι υπογραφή στο adslgr. Εγώ έχω βάλει το blog μου, αύριο θα βάλω κάτι άλλο. Όλοι κάνουμε τσάμπα διαφήμιση. Η κακή τσάμπα διαφήμιση είναι το spamming. Εκείνο ναί, είναι κακό αλλά δεν έχει σχέση με το θέμα μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μα δεν τα έκανε πλακάκια με το νόμο για να τον διαφημίσουν έτσι τσάμπα. Τον κυνήγησαν και απλά αναρρωτιέμαι αν έκανε την τρίχα, τριχιά. Το αν είναι τριχιά ψάχνουμε. Τρίχα όμως ήδη υπάρχει. Και στο κάτω κάτω λυπάσαι που δεν πλήρωσε κάποιος για διαφήμιση (όχι αυτός, έστω κάποιος άλλος), τη στιγμή που εσύ κι εγώ διαφημίζουμε τόσα και τόσα στις υπογραφές μας τσάμπα; Πχ το στέκι εσύ το έχεις βάλει gifάκι υπογραφή στο adslgr. Εγώ έχω βάλει το blog μου, αύριο θα βάλω κάτι άλλο. Όλοι κάνουμε τσάμπα διαφήμιση. Η κακή τσάμπα διαφήμιση είναι το spamming. Εκείνο ναί, είναι κακό αλλά δεν έχει σχέση με το θέμα μας.:)
Valder ειπα:
ότι αν όλα τα παραπάνω είναι παραμύθι θα απογοητευτώ περισσότερο από όταν διάβασα για πρώτη φορά την είδηση επειδή κάποιος δημιούργησε εντυπώσεις μόνο και μόνο για να αυξήσει τα στατιστικά του. Δλδ μιλάμε για ένα κακή τσάμπα διαφήμιση :) φαντάζομαι συμφωνείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Valder ειπα:
ότι αν όλα τα παραπάνω είναι παραμύθι θα απογοητευτώ περισσότερο από όταν διάβασα για πρώτη φορά την είδηση επειδή κάποιος δημιούργησε εντυπώσεις μόνο και μόνο για να αυξήσει τα στατιστικά του. Δλδ μιλάμε για ένα κακή τσάμπα διαφήμιση :) φαντάζομαι συμφωνείς

Έτσι πες το ρε άνθρωπε. Ανέλυε πιό πολύ τη σκέψη σου!

Περιττό να σου πώ ότι συμφωνώ στο ότι είναι κακή τσάμπα διαφήμιση. Απλά δε θα λυπηθώ. Μονοκονδυλιά και σβού, πάμε παρακάτω. Αν καθόμουν να στενοχωριόμουν για τον κάθε κακόβουλο, θα είχα βγάλει 50 φορές την επιδερμίδα μου και θα χόρευα trance ακούγοντας Χριστοδουλόπουλο.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αλλα και παλι τοσο παρακινδυνευμενη διαφημιση ρε παιδια...;;:confused:
Εδω ο τυπος τα χωνει και "καταγγελει" σχεδον χυμα, ολοκληρη αστυνομια και ολοκληρο τον κρατικο μηχανισμο.:worry:
Κι εμενα εχουν δει πολλα τα ματια μου οσον αφορα οτι στο net πολλοι κανουν τις τριχες,καραβοσκοινα, αλλα δεν ξερω...Δεν πιστευω να το "διακινδυνευε" τοσο πολυ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Υπάρχουν εξελίξεις νομίζω... "Κάποιος" (αυτός ο οποίος αργότερα μάλλον θα μπει στο στόχαστρο του "επώνυμου" και θα κατηγορηθεί για συκοφαντική δυσφήμιση - αν η google δώσει τα στοιχεία του - για την σάτιρα που έκανε) ισχυρίζεται ότι ξέρει ποιος είναι ο μηνυτής και επιβεβαιώνει το όνομά του.

Από ότι φαίνεται έχει πολύ ζουμί η υπόθεση. Όπως και να έχει είμαι πάρα πολύ αισιόδοξος ότι η λογοκρισία στην σάτιρα και το ίντερνετ δεν θα περάσει.. :)
Code:
https://mavrosgatos.blogspot.com/2006/10/28-2006.html#116204422083221051
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εχει βουηξει ο τοπος για το ποιος ειναι ο μηνυτης. Ο μηνυτης ειναι ο Λιακοπουλος και το πολυσυζητημενο blog ειναι αυτο. Εχει πολυ πλακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ο Λιακόπουλος δεν παρευρίσκεται στο δικαστήριο, αλλά ο δικηγόρος του ζητάει νέα αναβολή... 14.2.2009 μάλλον η νέα ημερομηνία, αν τελικά αναβληθεί η δίκη.

Μα τι φοβάται επιτέλους ο Λ.; Ας γίνει η δίκη να τελειώνουμε! Μπορεί κάποιος να ζητάει αναβολές επ'αόριστον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ο Λιακόπουλος δεν παρευρίσκεται στο δικαστήριο, αλλά ο δικηγόρος του ζητάει νέα αναβολή... 14.2.2009 μάλλον η νέα ημερομηνία, αν τελικά αναβληθεί η δίκη.

Μα τι φοβάται επιτέλους ο Λ.; Ας γίνει η δίκη να τελειώνουμε! Μπορεί κάποιος να ζητάει αναβολές επ'αόριστον;

Οχι δεν μπορει.
Να ρωτησω.. Την νεα ημ/νια πως την γνωριζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top