Σχολιασμός φθηνών laptops

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Όταν αγοράζεις turbo-x είναι σαν να αγοράζεις hyundai

Κατά τη γνώμη μου, κάνεις λάθος. Πες μου ένα μειονέκτημα των turbo-x που να μην το έχει ένα αντίστοιχο μοντέλο μια μεγάλης εταιρίας (όταν λέω "αντίστοιχο μεντέλο" εννοώ να κοστίζουν περίπου το ίδιο).

ΟΚ, δε σύγκρινα τα vaio με τα turbo-x......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nightwalker

Νεοφερμένος

Ο nightwalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μονο Dell.Θα σου κοστισει λιγο παραπανω,αλλα σιγουρα αξιζει τα λεφτα του!ασε που δεν θα σου βγαλουν ποτε μικρο-χαζο προβληματα οπως κατι acer,turbo-x και λοιπες "μπακατελες"!!Α,και προσοχη μην πας κατευθειαν σε αυτα τα ροζακια κ κοκκινακια dell που πλασαρουν οι ασχετοι των multirama..επελεξε κατι με βασεις τις επιδοσεις και οχι την εξωτερικη ομορφια! 2η alternative: lenovo χαλαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ανετα συγκρινονται τα vaio με τα turbo-x γιατι ειναι εξισου αχρηστα(+τα vaio εχουν service abroad).Αυτα που φτιαχνονται απο πλαισιο,multirama etc δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης,οπως αυτα που φτιαχνονται απο μεγαλες εταιριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις έναν Η/Υ ως "'άχρηστο" ή "τον καλύτερο" κτλ. Αυτό εξαρτάται από τη χρήση για την οποία είναι κατασκευασμένος. Αν θες κάτι για "light" χρήση, τα turbo-x είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τα turbo-x είναι πλαστικά σκουπίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το να πληρωσεις πανακριβο ενα vaio πχ για να μπαινεις ιντερνετ και να ακους μουσικη, το κανει αχρηστο για τα λεφτα του.Τεσπα,ο καθενας κανει τις επιλογες του.Αφου το παιδι ρωτησε,εγω του προτεινα καποια πραγματα.Και ειπα γιατι οι turbo-x υστερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Η ποιότητα κατασκευής τους (turbo-x)είναι για κλάματα
-----------------------------------------
Όλα τα vaio εκτός από τα πολύ ακριβά μοντέλα είναι χάλια και υπερτιμημένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Το να πληρωσεις πανακριβο ενα vaio πχ για να μπαινεις ιντερνετ και να ακους μουσικη, το κανει αχρηστο για τα λεφτα του.Τεσπα,ο καθενας κανει τις επιλογες του.Αφου το παιδι ρωτησε,εγω του προτεινα καποια πραγματα.Και ειπα γιατι οι turbo-x υστερουν

+1

Όντως, τα turbo-x δεν κάνουν για gaming.
-----------------------------------------
Όλα τα vaio εκτός από τα πολύ ακριβά μοντέλα είναι χάλια και υπερτιμημένα.

+1:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Βέβαια, μοντέλα της sony όπως αυτό που έδειξα πριν γ@μ@νe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Γενικά δεν κάνουν για gaming... Εγώ θα σου πρότεινα να μπείς στο e-shop και να φτιάξεις το δικό σου desktop με το pc-configurator. Εκεί μπορείς να πάρεις pc χωρίς τα "μπιχλιμπίδια" που θα σου πασάρει το μαγαζί δήθεν ως δώρα. Με 600 euro που πήρα το δικό μου τα πάντα κάνει... Απλά δεν αξίζει λάπτοπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
laptop με λιγότερα από 1200 δεν αξίζει, όταν μιλάμε για windows vista και μάλιστα για gaming. Δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια με μούφα μηχάνημα. Επίσης, δεν αγοράζεις ποτέ (σε laptop πάντα) εταιρίες όπως turbo-x, innovator κτλ, οπότε πας σε ένα packard bell, ένα toshiba ή ένα dell
-----------------------------------------
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907212
Νά ένα καλό notebook που μπορεί να καλύψει τις απολύτως βασικές ανάγκες gaming

Έδωσες ένα laptop με 1000 ευρώ το οποίο έχει 2 gb RAM και 8600 GT κάρτα γραφικών. Το δικό μου έκανε 900 και έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή, 3 gb RAM και 9600 GT κάρτα.

Πόσο άσχετος μπορεί να είσαι.

Και όχι μόνο αυτό, η ασχετοσύνη σου συνδιάζεται με ύφος χιλίων καρδιναλίων το οποίο παράγει ένα εξαιρετικά αστείο αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Ναι, πάρε το χρέπι σου που θα είναι κανένα turbo-x ή κανα acer, βάψτο μπλε και πέτατο στη θάλασσα. Το συγκεκριμένο είναι packard bell ξέρεις, οπότε είναι λογικό να είναι ακριβότερο, και μιλάμε για 17 ίτσες παπάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τα hp ειναι καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά πήρε πρόσφατα ένας φίλος μου και είχε πρόβλημα
-----------------------------------------
Λοιπόν άκου. Μάζεψε 1000 ευρώ και πήγαινε και πάρε ένα laptop της προκοπής αλλά ξέχασε τα games. Ή με 1000 ευρώ πάρε εναν σταθερό που φυσάει. Ή με 1500 πάρε έναν iMac να μη μασας (έπρεπε να το πω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Λοιπον...προσφατα αγορασα ενα πολυ καλο pc που ηρθε τον τελευταιο χρονο στην Ελλαδα...γι αυτο δεν θελω να παρω κι αλλο desktop,διοτι με ικανοπιοει!!!Θα ηθελα ενα laptop γιατι αυτον τον εχω μαζι με την αδερφη μου...Μπορειται να με βοηθησετε????????
-----------------------------------------
Πιο συγκεκριμενα το θελω για games,music.videos και surfarisma....Γνωριζω πως ενα παιδι εχει παρει laptop με 650euro και κανει ολα οσα χρειαζομαι...Μπορειτε να μου το αποδειξετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Ναι, πάρε το χρέπι σου που θα είναι κανένα turbo-x ή κανα acer, βάψτο μπλε και πέτατο στη θάλασσα. Το συγκεκριμένο είναι packard bell ξέρεις, οπότε είναι λογικό να είναι ακριβότερο, και μιλάμε για 17 ίτσες παπάρα

Τι ωραια που τα λες ρε παλικαρι.........:sick: Αν ειναι να παρεις laptop θα παρεις 15αρα οθονη, αλλιως δεν εχει νοημα η λεξη λαπτοπ και πας σε σταθερο.
Απ'τα χερια μου εχουν περασει σχεδον ολες οι σειρες λαπτοπ turbo-x. Ενταξει δεν εχουν καλο σασι. Αλλα απο δυνατοτητες σε σχεση με τα λεφτα τους ειναι πολυ καλα. Οπως και απο εγγυηση!:no1:
Εγω εχω αυτο το λαπτοπ: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900391 το πηρα πριν ενα μηνα.
Ειναιι φοβερο. Με συγχρονο επεξεργαστη, καλη καρτα γραφικων και απιθανης ποιοτητας σασι! Γιατι να δωσω 1200 αντι για 900 για αυτο το μηχανημα? Και στο κατω κατω ειναι αρκτα καλη μαρκα η hp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μηπως γνωριζεις zaxosm εαν πεσει καθολου η τιμη σε κανα 2 μηνες?/?
-----------------------------------------
Κανει αυτο το laptop οσα ανεφερα παραπανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Kανει και με το παραπανω! Αλλα μην περιμενεις να πεσει η τιμη του στο αμεσο μελλον γιατι ειναι καινουριο μοντελο! Και αν πεσει το πολυ πολυ να παει στα 800.
Πες μας ομως καποια παιχνιδια που θα σε ενδιεφερε να παιξεις......
Φανταζομαι οτι θες απλα να παιζουν και οχι να παιζεις σε τρελες αναλυσεις και ποιοτητες..... ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ε..φυσικα!Παιζει pro evoloution09,san andreas και counter strike?
-----------------------------------------
Μηπως υπαρχει κατι στα 500με600euro και να κανει οτι ζητησα??????
-----------------------------------------
ΑΑΑ.Και να ρωτησω και κατι ακομα!Το ασυρματο internet πιανει παντου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top