Με ποιον συζητάμε τα προσωπικά μας; Φίλοι versus άγνωστοι

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πρακτικά είναι αδύνατον να μην αξιολογήσεις μια κατάσταση μέσα από τις εμπειρίες σου, σωστα; Παρ' όλ' αυτά μπορείς να βοηθήσεις κάποιον με γνώμονα αυτό που σου ζητάει!

Χονδροειδές παράδειγμα του τι εννοώ πιο πάνω:

Ας πούμε πως η φίλη μας έχει χωρίσει με τον αγαπημένο της (που εμείς ξέρουμε πως είναι κάθαρμα-για μας όμως όχι για εκείνη-) και μας ρωτά: "Τον θέλω πίσω. Τι να κάνω;"
Συμβουλές του τύπου: "Δεν σου αξίζει" "Θα τον ξεχάσεις" "Θα βρεις άλλον" ακόμα κι αν είναι πραγματικές, δεν βοηθούν τη φίλη. Αυτές είναι οι συμβουλές που μέσα μου χαρακτηρίζω σαν Η φίλη ρωτά πως θα τον φέρει πίσω και σε αυτό ζητάει βοήθεια! ;) Εννοείται πως θα μοιραστείς μαζί της τη γνώμη σου για το άτομο, αλλά εκείνη άλλο σου ζητάει στη φάση που βρίσκεται.
Εξάλλου το ότι δεν της ταιριάζει αν δεν το νιώσει μέσα της μόνη της, ό,τι και να της πουν οι τρίτοι...

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πρακτικά είναι αδύνατον να μην αξιολογήσεις μια κατάσταση μέσα από τις εμπειρίες σου, σωστα; Παρ' όλ' αυτά μπορείς να βοηθήσεις κάποιον με γνώμονα αυτό που σου ζητάει!

Χονδροειδές παράδειγμα του τι εννοώ πιο πάνω:

Ας πούμε πως η φίλη μας έχει χωρίσει με τον αγαπημένο της (που εμείς ξέρουμε πως είναι κάθαρμα-για μας όμως όχι για εκείνη-) και μας ρωτά: "Τον θέλω πίσω. Τι να κάνω;"
Συμβουλές του τύπου: "Δεν σου αξίζει" "Θα τον ξεχάσεις" "Θα βρεις άλλον" ακόμα κι αν είναι πραγματικές, δεν βοηθούν τη φίλη. Αυτές είναι οι συμβουλές που μέσα μου χαρακτηρίζω σαν Η φίλη ρωτά πως θα τον φέρει πίσω και σε αυτό ζητάει βοήθεια! ;) Εννοείται πως θα μοιραστείς μαζί της τη γνώμη σου για το άτομο, αλλά εκείνη άλλο σου ζητάει στη φάση που βρίσκεται.
Εξάλλου το ότι δεν της ταιριάζει αν δεν το νιώσει μέσα της μόνη της, ό,τι και να της πουν οι τρίτοι...

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.


Το παράδειγμά σου είναι άψογο να αποδείξει αυτό που έλεγα. Δεν υπάρχει αντικειμενικότητα πάρα μόνο στον ψυχολόγο( αγνώστους). Δεν είναι λογικό να υπάρχει στους φίλους. Μπορείς να ακούς από τον φίλο σου μια άποψη από άλλη οπτική γωνία, ίσος πιο έμπυρη, ή πιο θαρραλέα, ή πιο ψύχραιμη
αλλά όχι αντικειμενική. Γιατί ο φίλος υποτίθεται ζει μαζί σου τις χαρές και τις πίκρες. Θα σε προστατεύει αν σε αγαπάει και δεν μπορεί να σου τα πει όπως θα έκανε ένας ξένος που δεν νοιάζεται…
Τώρα … δεν νομίζω ότι γίνεται και διαφορετικά…οπότε: ή παίρνεις ή αφήνεις. Καθαρά επιλογή καθενός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
εγώ βρε παιδιά είμαι άπό διαφορετικό κόσμο μάλλον... δεν μετράω τι έκανα στο δημοτικό, παρ'όλο που έχω κρατήσει πολύ καλή επαφή με 2 φίλες από εκεί.
από εκει κ πέρα μετρώντας 6 χρόνια στο σχολείο, κόλλησα από το πρώτο τρίμηνο με την τότε συγκάτοικό μου, (που τώρα μετράμε 11 χρόνια αυτοκόλλητης, ή μάλλον αδελφικής φιλίας) η οποία ξέρει όσα ξέρω κ γω για τον εαυτό μου. από την άλλη λόγω της π*****ς της ζωής πρέπει να είμαστε μακριά η μια από την άλλη όπως κ με την υπόλοιπη παρέα του σχολείου που μας επιτρέπει να βρισκόμαστε 1 στα 1-2 χρόνια (σκορπισμένες σε ελλάδα, γερμανία, κύπρο, λίβανο, αμερική), που σημαίνει είτε να μιλάμε μόνο μέσω τηλεφώνου (όπου οι λογαριασμοί δεν βλέπονται) είτε να βρούμε άλλους στην καθημερινότητά μας. ευτυχώς έχω την αγάπη μου, που είναι κολλητός μου εδώ κ 11 χρόνια επίσης κ την ξαδελφούλα μου... δύσκολες όμως καταστάσεις, σας έυχομαι να μην είστε ποτέ μακριά από αδελφικούς φίλους...:(
όσο για διαδικτυακούς γίλους, ωραίο είναι να ανταλλάσεις γνώμες κ μερικές φορές νιώθεις υπέροχα με το να ανακουφίζεσαι να λες κάτι, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να σε γνωρίσει ο άλλος πίσω από έναν απρόσωπο υπολογιστή...
η οικογένεια (γονείς) όπως είπατε δύσκολο να γίνουν κολλητοί, αρα ψηφίζω χωρίς δεύτερη σκέψη τους 5-6 φίλους (με όλη την σημασία της έννοιας) που μπορούν να αποκαλούνται άνετα οικογένεια...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Βασικα δεν μιλάω με κανέναν για τα ''πολυ'' προσωπικά ...Καποια πραγματα θέλω να τα κρατάω μόνο για μένα!!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βασικα δεν μιλάω με κανέναν για τα ''πολυ'' προσωπικά ...Καποια πραγματα θέλω να τα κρατάω μόνο για μένα!!:|
Και πολυ καλα κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αυτό ήταν το πρώτο θέμα που άνοιξα όταν έγινα μέλος στο στέκι.

Το φέρνω στην επιφάνια επειδή συνειδητοποίησα ότι κάτι άλλαξε μέσα μου. Άρχισα να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στους ανθρώπους, και σήμερα δεν μου φαίνεται αδύνατων να ακούω μια συμβουλή από μια φίλη. Παλιά το θεωρούσα αδύνατων γιατί επέμενα ότι οι συμβουλές των φίλων είναι άχρηστες… και ότι μόνο ο ψυχολόγος μπορεί να σε βοηθήσει.

Ήμουν λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χου χου....
αυτό που σου έχουμε κρατήσει κρυφό τόσο καιρό... είναι ότι είμαστε μια ομάδα ψυχολόγων σε πειραματικό φόρουμ :P :P :P

πλακίτσαααααααα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
λίγοι πολλοί λίγοι είναι αυτοί που ξέρουν σε βάθος πολλά πράγματα. απο κει και πέρα όλοι λένε κάποια προσωπικά σε ξένους λόγο απροσωπίας κ αντικειμενικότητας.

για μένα συγκεκριμένα μόνο η κολλητή μου κ το alter ego μου (δηλ. ο κολλητός μου-κ πρώην μου) ξέρουν τα πάντα κ εμπιτεύομαι την γνώμη τους τυφλά. υπάρχουν κ άλλοι σε λιγότερο βαθμό όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Με ποιον συζητάμε τα προσωπικά μας? Με τον καλύτερο φίλο μας , με τους γονείς μας, με τον ψυχολόγο μας ή με τους αγνώστους? Τώρα τελευταία όλο και πιο πολλοί προτιμούν να γράφουν τα προσωπικά τους στα blog και να τα συζητάνε με αγνώστους.
Εγώ προσπάθησα να κρατώ ένα blog ώμος δεν μπορούσα να γράφω τίποτα προσωπικό όσο ήταν public. Λένε όμως ότι πολλές φορές εκφράζεις πιο εύκολα τις σκέψεις όταν μιλάς σε κάποιον που δεν ξέρεις.
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτό.

Με φίλους αλλά και με αγνώστους. Δεν έχω πρόβλημα να μιλάω με ταξιτζήδες, καθαρίστριες, γιαγιάδες στη στάση του λεοφωρειου, άλλους τύπους στο μετρό, όπου νοιώσω κι όπου μου βγει οικειότητα. Τις μεγαλύτερες αλήθειες τις ακούω από απλοικούς ανθρώπους, βρίσκω φιλόσοφους ταξιτζήδες πολύ συχνά και πιάνουμε την κουβέντα.Τους εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο από σοβαροφανείς καθηγητάδες. Μου λένε όλοι τα προβλήματα τους γιατί κατά μυστήριο τρόπο με εμπιστεύονται αμέσως, ίσως επειδη έχω ένα αθώο πρόσωπο. Στα blog δεν θέλω και δεν μπορώ να γράφω τα προσωπικά μου. Γράφω κάποια πράγματα περιστασιακά αλλά το blog δεν το χρησιμοποιώ σαν ημερολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι και εγώ συζητώ με όλους, αλλά το ζήτημα είναι πόσο προσωπικά θα είναι αυτά που θα τους πεις? Δηλαδή θα μπορούσες να τους πεις «εχτές μάλωσα άσχημα με τον δικό μου(δικιά μου) και του πέταξα μια κατσαρόλα και σήμερα δεν ξέρω πώς να του πω να γυρίσει?» ή «ο δικός(δικιά μου) μου δεν μου κάνει καλό κρεβάτι»?

Αυτά που είναι πολύ προσωπικά που τα βγάζουμε?
Μάλλον, ρισκάρουμε να δείξουμε στους άλλους τις αδυναμίες μας?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ναι και εγώ συζητώ με όλους, αλλά το ζήτημα είναι πόσο προσωπικά θα είναι αυτά που θα τους πεις? Δηλαδή θα μπορούσες να τους πεις «εχτές μάλωσα άσχημα με τον δικό μου(δικιά μου) και του πέταξα μια κατσαρόλα και σήμερα δεν ξέρω πώς να του πω να γυρίσει?» ή «ο δικός(δικιά μου) μου δεν μου κάνει καλό κρεβάτι»?

Αυτά που είναι πολύ προσωπικά που τα βγάζουμε?
Μάλλον, ρισκάρουμε να δείξουμε στους άλλους τις αδυναμίες μας?:)

Δεν είναι εύκολο να συγκρατηθώ, έχω μια ιδιόρρυθμη εξωστρέφεια, αλλά αν είναι να μιλήσω για τόσο προσωπικά θέματα φυσικά δεν το κάνω εύκολα με άγνωστες γυναίκες. Αλλά με αγνώστους άντρες μιλάω πάρα πολύ και για προσωπικά μου και αυτοί μου μιλάνε το ίδιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πάντα τα λέω με τον άντρα μου κανένας δεν ξέρει ποτέ τι μου σιμβένει κανένας δεν θέλω να ξέρει τα προβλήματα μου άλλα πάντα θα ακούσω των αλλών, Εδώ που ειπα κάποια πράγματα και ένοιωσα περίεργα, θεωρώ ότι άν λές π.χ τι πρόβλημα έχεις με τον άντρα σου πάνω στην τσατήλα θα μείνει στους άλλους η κακή εντύποση και ποτέ η καλή. Οι άλοι όποιοι και να ειναι δεν μπορούν ποτέ να καταλάβουν τι γίνετε στο μυαλό μου όλοι πιστέυουν ότι ειμαι αυτό το χαρούμενο και ανέμελο παιδί χωρίς προβλήματα, άν και ειμαι παιδί ανέμελο τα προβλήματα δεν θα τα δει κανένας, δεν αφήνω να εισχορίσει έυκολα κάποιος, αντίθετα με τον άντρα μου που ειναι ο μόνος που με ένα βλέμα ξέρει πότε ειμαι ευτυχισμένη και πότε με απασχολεί κάτι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι να είχα ποτέ κάποιο σοβαρό πρόβλημα, αλλά ότι με απασχολεί το συζητώ με τους φίλους/φίλες γενικότερα με την παρέα.
Δεν πιστεύω οτι το να συζητάς τα προσωπικά σου θέματα με κάποιον άγνωστο μπορεί να σε ωφελήσει κάπου, εκτός αν αυτός σε αντιμετωπίσει με τη σχετική σοβαρότητα, και κατανοεί το πρόβλημα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Χμ... Ιεραποστολικη ψηφισα... Μου αρεσει και στα 4 αλλα η ιεραποστολικη λιγο περισσοτερο, και ειναι και λιγο πιο αβολο το στα 4... Στο ορθιο δυστιχος δεν ειναι εφικτο (αν και κατι εχω κατα νου... θα το δοκιμασουμε και αυτο...), αυτη απο πανω δεν αρεσει ιδιετερα σε αυτην, και οταν το δοκιμασαμε (οχι υπο τις καληλοτερες συνθικες ειναι η αληθεια) δεν το απολαμβανα ουτε εγω ιδιετερα.

Ρε φίλε καταρχήν ΜΗ με παρεξηγήσεις. Ούτε κολλημένος είμαι ούτε ηθικολόγος αλλά να σε ρωτήσω κάτι. Η κοπέλα σου το ξέρει για αυτά που γράφεις εδώ και αφορούν και κείνη? :hmm:Και δε θα σου λεγα τίποτα αν δεν είχες και τη φωτογραφία της. ;) Αλλά με τη φώτο της να φαίνεται στο προφίλ σου και στη σελίδα σου στο Myspace, δε νομίζεις ότι την εκθέτεις κάπως?...

Φυσικά τα παίρνω όλα πίσω και συγνώμη για τη "παρατήρηση" αν είναι ενήμερη 100%. Αν όμως δεν είναι?... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ξερει, και αλλωστε δεν λεω και τπτ τραγικο.... Νταξει λεω αρκετα αλλα και παλι δεν παινω σε ιδιετερες λεπτομεριες
Αλλωστε πια η διαφορα του να τα συζιταω με εναν φιλο μου που την ξερει και αυτην στο κατω-κατω και του να τα λεω εδω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ξερει, και αλλωστε δεν λεω και τπτ τραγικο.... Νταξει λεω αρκετα αλλα και παλι δεν παινω σε ιδιετερες λεπτομεριες
Αλλωστε πια η διαφορα του να τα συζιταω με εναν φιλο μου που την ξερει και αυτην στο κατω-κατω και του να τα λεω εδω....

Δηλαδή θεωρείς όλους εδώ στο φόρουμ φίλους σου? :hmm:

ΥΓ: Σαφώς και δεν λες τπτ τραγικό-δεν είπα κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Και το φορουμ δεν το διαβάζουν μόνο "φίλοι" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@Dracula82 νταξει δεν τους θεωρω και ολους κολιτους ειναι η αληθεια. Αλλα και παλι ξερω πιοι ειναι, και ουτος η αλλος οσοι δεν ειναι αρκετα "φιλοι" δεν συμετεχουν και πολυ οποτε ειναι αρκετα "ξενοι" ωστε να μην παιζει καπιον ρολο

@Virtuosofriend το συγκεκριμενο section δεν ειναι ωρατο σε μη-εγγραμενα μελη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
@Virtuosofriend το συγκεκριμενο section δεν ειναι ωρατο σε μη-εγγραμενα μελη;)
Δίκιο έχεις... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάντως απ το να τα συζητάς με τους φίλους που την άλλη μέρα θα δουν και την κοπέλα σου στα μάτια και θα το σκέφτονται και πολύ πιθανά... θα το φαντάζονται κι όλας, χίλιες φορές να το συζητάς με άτομα σε ένα φόρουμ που δεν σε ξέρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top