Υπότιτλοι

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μετά το format παθαίνω ΑΥΤΟ (όχι το ότι είναι μαύρη η οθόνη, αυτό το 'χω κάνει επίτηδες). Μου βγαίνουν δηλαδή οι υπότιτλοι σαν αλαμπουρνέζικα, σαν να έχω λάθος το encoding στον browser.



Any help?

Σημείωση: Τα Windows πριν ήταν ελληνικά, τώρα είναι αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,809 μηνύματα.
Πίνακας Ελέγχου > Τοπικές ρυθμίσεις γλώσσας > (καρτέλα) Για προχωρημένους...

Επέλεξε Ελληνικά ως γλώσσα για μη Unicode προγράμματα.
(ίσως χρειαστεί restart)

Αν δε γίνει τίποτα, δοκίμασε πάλι τα παραπάνω, πηγαίνοντας στην καρτέλα Γλώσσες > Λεπτομέρειες... > tick στο πρώτο checkbox που αφορά τις προηγμένες υπηρεσίες κειμένου.
(ίσως χρειαστεί restart)

Τα γράφω στα ελληνικά καθώς τέτοια XP έχω στο σύστημά μου. :P

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Χα, το 'χα ψυλλιαστεί!

Edit: Ζητάει CD @*!^# τα CDs τους :P.

Ευχαριστώ πάντως :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
και εγω το ιδιο παθαινω! θα δοκιμασω την ιδια λυση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Βρήκα το CD! Fixed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
dude use kmplayer!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
No.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Λοιπόν γεια σας. Έχω ένα πρόβλημα. Γράφω κάτι DVD και θέλω να βάλω ελληνικούς υπότιτλους. Τους υπότιτλους τους έχω, άλλαξα κανονικά το όνομα τους για να είναι ίδιο με το αρχείο και τα έγραψα σε ένα DVD. Οι ταινίες παίζουν κανονικά στο dvd player όμως όταν επιλέγω να εμφανίζονται οι υπότιλοι μου βγάζουν κάτι αλαμπουρνέζικες γραφές(εκείνες με τους πολλούς τόνους και τα λοιπά).
Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα όταν τα έπαιζα και στον υπολογιστή, με τους υπότιτλους, όταν το έπαιζα με dvix player. Όταν όμως το έπαιξα με windows media player, και κατέβασα και ένα πρόγραμμα(DirectVobSub πρέπει να λέγεται) οι υπότιτλοι ήταν στα ελληνικά κανονικά. Τώρα όμως δεν ξέρω τι να κάνω...Ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αχ,αμα με ρωταγες πριν ενα χρονο θα σου ελεγα...τωρα το ξεχασα!Θα ψαξω και θα σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Οσο αφορα το media player δεν κανει για τετοια... δεν υποστιρηζη τετοιες δουλεις.. απο την microsoft οποτε γιαυτο και χρειαζεται το 3rd party program για να παιξει...

Δεν γινεται.. δεν υποστηζη πιθανων το dvd σου τα απαραιτητα codec που χρειαζονται.. για να τραβαει πιθανων (.srt) μορφη τους υποτιτλους που επιλεγεις να βαλεις.. αυτο γινεται για προστασια... απο της εταιριες γιατι συνηθως αυτο γινεται οταν δεν ειναι αυθεντικα Dvd αλλα γιατι κατεβαζουμε παρανομα μια ταινια σε μορφη .avi και εχουμε και τους υποτιτλους.. αλλα αυτο γινεται μονο στο pc σου. Οποτε στην ουσια δεν γινεται αλλα εχει και dvd που το υποστηρηζουν αυτο και παιζουν.

επισης μια λυση ειναι να περασεις τους υποτιτλους μεσα στην ταινια και επειτα να την γραψεις στο dvd και να τα δειχνει ολα κανονικα αν, φυσικα ειναι συνχρονισμενη καλα η υποτιτλοι..

οτι περετερο θες ρωτα...

-Regards.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Vlc Κατεβασε,βαλε και υποτιτλους και checkαρε τις ρυθμισεις των υποτιτλων!!!

Εγγυηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Vlc Κατεβασε,βαλε και υποτιτλους και checkαρε τις ρυθμισεις των υποτιτλων!!!

Εγγυηση!


Μα το θεμα δεν ειναι να το δει στο pc, να το παιξει σε dvd θελει.. ;)

εκει εχει το προβλημαα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στο pc μετά από κάτι προγράμματα που κατέβασα παίζουν κανονικότατα:D
Παρόλα αυτά στο DVD έχουν πεισμώσει και δεν παίζουν. Μάλλον είναι κατασκευαστικό να μην υποστηρίζει για κάποιο λόγο ελληνικούς υπότιτλους.
Πώς μπορείς να τους ενσωματώσεις μέσα στην ταινία; Είναι καλά συγχρονισμένοι, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

[Η δεύτερη μου λύση είναι να κατεβάσω αγγλικούς υπότιτλους, μπορεί να βοηθήσουν. Μιλάνε γρήγορα οι άτιμοι οι άγγλοι και δεν τους πιάνω].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καμια σχεση... αμα η υποτιτλοι εχουν βγει γιατιν εκδοσει το release εκεινου του avi που εχεις πχ... <name> r5 xvid και τα subs της ταινιας σου ειναι ελληνικα για <same name> r5 xvid τοτε θα ειναι λογικα συνχρονισμενη και καλη αλλα και παλι μπορεις να το καταλαβεις τους βαζεις στο pc να τους δοκιμασεις και ακους πχ τη λενε και βλεπεις τι εμφανιζει κατο στους υποτιτλους... αμα ειναι ιδιο.. δες κανα δυο σκηνες και θα καταλαβεις..

τωρα γιατο αλλο που λες ναι, υπαρχουν προγραμματα που επιλεγεις το video επειτα τα subs και αυτο στα παιρνει τα συνδιαζει και σου βγαζει ενα αρχειο με ενσωματομενους υποτιτλους.... οπως ενα πραγμα στην tv που δειχνουν :P και για να ειναι συνχρονισμενει δεν παιζει ρολο το προγραμμα που θα το κανει αυτο αλλα ο ανθρωπος που θα κανει την διαδικασια την μεταφραση και θα βγαλει τους υποτιτλους γιατι συγκεκριμενη εκδοση... :) ελπιζω να σε βοηθησα..!

-Regards.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αχά. Κατάλαβα τι πρέπει να κάνω. Έψαξα και προγραμματάκι, το κατέβασα, αλλά μου τη δίνει στα νεύρα. Δεν μου πάει η πειρατεία εμένα. Πήγα και πήρα το DVD από το βίντεοκλαμπ. 2 ευρώ:P.
Θα το έχω υπόψη μου πάντως άμα θέλω να κατεβάσω καμιά ταινία που δεν την έχει ή καμιά σειρά.(όπως το λοστ που θα αρχίσω μετά).
Ευχαριστώ πολύ παιδιά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
μπορεις να ενσωματοσεις τους υποτιτλους στην ταινια (.avi) με ενα προγραμμα σαν το AVI ReComp... αργει καπως αλλα κανει δουλεια... μετα γραφεις το dvd και να παιζει κανονικα στο player σου...

αρκει οι υποτιτλοι να ειναι σωστα συχρονισμενοι ενα καλο προγραμμα για συχρονισμο ειναι το Subtitle Workshop!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδια αμα εχω μια ταινια και τους υποτιτλους(οχι ενσωματωμενους),υπάρχει κάποιο προγραμμα συγχρονισμου για να τους συγχρονισω με την ταινια και στην συνεχεια να αντιγραψω την ταινια μαζι με τους υποτιτλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Παιδια αμα εχω μια ταινια και τους υποτιτλους(οχι ενσωματωμενους),υπάρχει κάποιο προγραμμα συγχρονισμου για να τους συγχρονισω με την ταινια και στην συνεχεια να αντιγραψω την ταινια μαζι με τους υποτιτλους?
οταν λες να την αντιγραψεις εννοεις θες να την κανεις σε dvd??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Να αντιγράψεις δε ξέρω.
Τώρα αν είναι ξεχωριστό αρχείο κατέβασε το vlc ή το km player γιατί το windows media player δε γίνεται νομίζω βάλε να παίζει η ταινία και σύρε με το ποντίκι το αρχείο των υπότιτλων πάνω στον player που θα βλέπεις εικόνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top