Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν έχεις πρόσβαση και στα δύο pc, τότε μπορείς να ρυθμίσεις (από τις ρυθμίσεις του προγράμματος) το μέγιστο ρυθμό λήψης, στο μισό του μέγιστου της γραμμής σου και στα δύο pc. Καλό θα ήταν να κάνεις το ίδιο και στο ρυθμό αποστολής, μόνο που θα βάλεις το 1/4 του μέγιστου ρυθμού αποστολής της γραμμής σου στο καθένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι- μπορεί να είναι και χαζό, μα εμένα πολλές φορές δε ζούσε το λαπ επειδή είχε πολύ φορτωμένη μνήμη στο C... Και κόλλαγε και έκλεινε μόνο του.
Υπάρχει περίπτωση να έχεις αυτό το πρόβλημα
; :worry:

Μμμμ....οχι δεν ειναι αυτο σιγουρο...η μνημη του C δεν ειναι σε καμμια περιπτωση φορτωμενη...
Μου φαινεται οτι χρειαζεται ενα φορματ......αλλα ποιος το κανει!!:redface:

Και οσον αφορα σε αυτο που ειπε ο Τσιπ...ειμαι τοσο ασχετη, που μια αλλαγη σαν αυτη που μου ειπες φανταζει βουνο....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπάρχουν 2 pc, τα οποία κατεβάζουν ταυτόχρονα από torrent αλλά το ένα κατεβάζει με ταχύτητα 10πλάσια (μη σας πω και περισσότερο) από το άλλο.
Πως μπορώ να μοιράσω εξίσου το download. Μπορώ;:worry:

Αν έχεις πρόσβαση και στα δύο pc, τότε μπορείς να ρυθμίσεις (από τις ρυθμίσεις του προγράμματος) το μέγιστο ρυθμό λήψης, στο μισό του μέγιστου της γραμμής σου και στα δύο pc. Καλό θα ήταν να κάνεις το ίδιο και στο ρυθμό αποστολής, μόνο που θα βάλεις το 1/4 του μέγιστου ρυθμού αποστολής της γραμμής σου στο καθένα :)

Αυτο που λεει ο φαντ ειναι πιο ευκολο. Ωστοσο αν εχεις καλο ρουτερ μπορεις να το ρυθμισεις απο εκει αλλα υπαρχουν και προγραμματα που κανουν αυτη την δουλεια μαλιστα δεν ρυθμιζουν την ταχυτητα μονο για ενα προγραμμα αλλα το συνολο του υπολογιστη. Ομως θελω να ρωτησω αν εισαι σιγουρη οτι ο δευτερος υπολογιστης δεν καυεβαζει με μικρη ταχυτητα λογου κλειστης ports
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν έχεις πρόσβαση και στα δύο pc, τότε μπορείς να ρυθμίσεις (από τις ρυθμίσεις του προγράμματος) το μέγιστο ρυθμό λήψης, στο μισό του μέγιστου της γραμμής σου και στα δύο pc. Καλό θα ήταν να κάνεις το ίδιο και στο ρυθμό αποστολής, μόνο που θα βάλεις το 1/4 του μέγιστου ρυθμού αποστολής της γραμμής σου στο καθένα :)
Αυτό μου φαίνεται εύκολο. Σκέφτηκα να το κάνω χτες ενώ ψαχνόμουν, αλλά δεν το τόλμησα πριν μου απαντήσει κάποιος στα σίγουρα. :)

Ομως θελω να ρωτησω αν εισαι σιγουρη οτι ο δευτερος υπολογιστης δεν καυεβαζει με μικρη ταχυτητα λογου κλειστης ports


Αν μου πεις τι είναι αυτό, τότε ίσως και να μπορώ να απαντήσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν μου πεις τι είναι αυτό, τότε ίσως και να μπορώ να απαντήσω. :P

Όταν κατεβάζεις χρησιμοποιείς κάποιο port (θύρα) από όπου γίνεται η μεταφορά των πακέτων.
Αυτή την ανοίγεις εσυ από το firewall και τη δηλώνεις στο πρόγραμμα ώστε να "ξέρει" ποιο port να χρησιμοποιήσει.

Οπότε για να δεις αν δουλέυει , στο utorrent έχει στα options την επιλογή speed guide.Εκει αν δεις έχει ένα κουμπακι για να δεις αν το port προωθείται κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όταν κατεβάζεις χρησιμοποιείς κάποιο port (θύρα) από όπου γίνεται η μεταφορά των πακέτων.
Αυτή την ανοίγεις εσυ από το firewall και τη δηλώνεις στο πρόγραμμα ώστε να "ξέρει" ποιο port να χρησιμοποιήσει.

Οπότε για να δεις αν δουλέυει , στο utorrent έχει στα options την επιλογή speed guide.Εκει αν δεις έχει ένα κουμπακι για να δεις αν το port προωθείται κανονικά.

OK το έλεγξα και δείχνει να είναι ανοιχτή.

Θα ακολουθήσω αυτά που είπε ο Θοδωρής, εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κάθε 20 sec ακούγεται απ' το PC μου απ' το πουθενά ένας ήχος λες κι ανοίγεις φάκελο στα Windows. Τι παίζει;...
-----------------------------------------
Solved.

Όσοι έχετε το ίδιο σπαζαφρύδικο πρόβλημα check https://everything2.com/e2node/Disabling%2520the%2520clicking%2520sound%2520from%2520Internet%2520Explorer

Strange enough πάντως, ειδικά απ' τη στιγμή που δεν χρησιμοποιώ IE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Κάθε 20 sec ακούγεται απ' το PC μου απ' το πουθενά ένας ήχος λες κι ανοίγεις φάκελο στα Windows. Τι παίζει;...

Είναι το remote control απ' το bluetooth του Αρνιού που έχει κατασκηνώσει στο πισί σου.
'Η εγώ που είμαι αόρατη και παίζω με τα νεύρα σου.
'Η κάποιο υπέροχο καινούριο bug.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ARGH.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μα είσαι τόσο αστραπιαίος.
Νιώθω άχρηστη. D:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Το κλίκ είναι του Internet Explorer. Έχεις spyware που ανοίγει τον internet explorer λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κρυφά; Εγώ δεν τον βλέπω ανοιχτό πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κρυφά ναι. Πάντως είχα πάθει το ίδιο με spyware... Και ακουγόταν το κλικ που κάνει ο Internet Explorer 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πώς διάολο το βγάζω είναι το θέμα. Δεν το βρίσκει ούτε το Ad Aware ούτε το Search & Destroy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Μία γνωστή μου, έκανε στον υπολογιστή της format και από τότε δεν αναγνωρίζει τον δεύτερο σκληρό της δίσκο, γιατί ; Έχει τα Windows Vista Home Premium.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
μιλάς για δεύτερο σκληρό δίσκο ή για partition ?

Αν πρόκειται για partition, τότε πιθανώς να χρειάζεται format (το partition)

Αν πρόκειται για ξεχωριστό σκληρό καλό θα ήταν να τσεκάρει τις συνδέσεις (SATA/IDE ή ρεύμα) μέσα στο κουτί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
..... Είναι δεύτερος σκληρός δίσκος .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polpot1989

Νεοφερμένος

Ο Σηφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ρε παιδια δεν ξερω αν ειναι ασχετη εδω η ερωτηση αλλα δεν βρισκω που να την γραψω. λοιπον εκανα φορματ στον υπολογιστη μου αλλα δεν εχω τους drivers. Μπηκα στην asus αλλα αυτο που κατεβασα ειναι αρχειο .rom και δεν ξερω πως δουλευει. Εχει καποιος καμια ιδεα τι να κανω? ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως δεν κατέβασες drivers αλλά bios firmware;

Για ποίο hardware θέλεις drivers; ποία είναι η μητρική σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polpot1989

Νεοφερμένος

Ο Σηφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι τελικα κατεβαζω bios firmware. Βρηκα και εκανα εγκατασταση, στην κατηγορια others, το ati chipset all in one driver. Αρκει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top