Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αναλόγως τι χρησιμοποιείς ... θεωρητικά καλό είναι εγκαταστήσεις ΟΛΟΥΣ τους drivers. Ωστόσο πρακτικά για κάποιο hardware που δεν σε νοιάζει (π.χ. ήχος) θα σου βρουν τα windows κάπως συμβατούς drivers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
γεια σας παιδια!τωρα εχω συνδεθει με αλλον υπολογιστη...ο δικος μου καθε φορα που τον ανοιγω κολλαει...δηλαδη την 1η φορα που κολλησε τοσο ηταν μολις τον ανοιξα αφου μου εμφανισε τα βασικα{msn, εορτολογιο κτλ.}μετα τπτ και η μπαρα της εναρξης δεν εμφανιζοταν...δεν εκανε τπτ..τον εκλεισα απο το κουμπι του και εκανε αδρανοποιηση.μετα στο καπακι τον ξανανοιξα εκανε επαναφορα των windows{οκ αφου ειχα κανει αδρανοποιηση}και κολλησε στο σημειο που βαζω τον κωδικο μου για να ανοιξει, παταω οκ και κολλαει χωρις να με βαλει στην επιφανεια εργασιας...τον ξαναεκλεισα απο το κουμπι και το δοκιμασα το ανοιξε-κλεισε και κολλαει στο σημειο του κωδικου.Δεν του εχω κανει ποτε φορματ -ενω κολλαει συχνα και γενικα δεν ειναι ισχυρος υπολογιστης-γτ απλα δεν ξερω πως!!τον ειχα σκαναρει την προηγουμενη μερα για ιους και το antivirus{avira personal free}και δεν ειχε βρει τπτ...τι να κανω???μπορειτε να με βοηθησετε?μονο να μου τα πειτε απλα γτ ειμαι ασχετη!:D:no1:θελω να προσθεσω οτι δεν ειχε παγωσει το συστημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
rule No 1: ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!!!
οταν λεω σοβαρος λογος εννοω οτι εχουν παγωσει τα παντα (windows explorer & task manager) και ο συνδυασμος CTRL + ALT +DEL δεν δουλευει. ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ.
Τωρα οσον αφορα το προβλημα σου δοκιμασε να κανεις system recovery me to cd twn windows δες αυτο: https://www.tech-faq.com/lang/el/win....shtml&usg=ALkJrhgrcSj_8MPZlHBKvgxdoLfD_8NqCg
και αυτο: https://www.tech-faq.com/lang/el/recover-windows-nt-administrator-password.shtml στα αγγλικα διαβαζεται καλυτερα https://www.tech-faq.com/recover-windows-nt-administrator-password.shtml
ισως τα windows να μην αναγνωριζουν τον κωδικο προσβασης γι'αυτο να μην σε αφηνουν να μπεις στο συστημα. Δοκιμασε την λυση που δινουν οι συνδεσμοι. Καλη επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
τον εκλεισα απο το κουμπι γτ δεν επιανε τπτ{ουτε ctrl+alt+delete, windows explorer}και δεν ειχα αλλη επιλογη...τωρα με τον κωδικο τον επαιρνε για σωστο και κολλουσε αφου μ εβαζε!τα λινκ που μου δινεις φοβαμαι να κανω οτι λενε γτ οπως σου ειπα ειμαι ασχετη!!:(τι μπορει να συμβαινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
οτι και να σου πουμε απο την στιγμη που δηλωνεις ασχετη δεν θα καταλαβεις πηγαινε το σε εναν μαστορα και καθαρισες στο λεω για να μην βασανιζεσαι αδικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
οτι και να σου πουμε απο την στιγμη που δηλωνεις ασχετη δεν θα καταλαβεις πηγαινε το σε εναν μαστορα και καθαρισες στο λεω για να μην βασανιζεσαι αδικα:)
+1 .Αφου δεν ξερεις, αυτα που σου ειπα παραπανω δεν εχουν καμια αξια, παντως δεν χρειαζεται να φοβασαι. Ο υπολογιστης ειναι ενα μηχανημα, πορολο που πολλοι ανθρωποι το ξεχνανε αυτο, και ειναι λογικο να χαλασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
καλα θα δω αν μπορει κανας φιλος...ευχαριστω παντως.
ααα μηπως ξερετε τι περιπου μπορει να εχει ή τι φανταζεστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σκάλωμα τρώνε τα Windows ..
https://www.registryrepairprogram.com/ ..
άμα δεν δοκιμάσεις και τον χαλάσεις δεν θα μάθεις ..
αν δεν μπορείς να καταλάβεις κάτι .. Κανε με add mathewspirou@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
μα για να κανω ολα τα παραπανω που λετε ρε παιδια δεν πρεπει πρωτα να ανοιξει?ε αφου αυτο κολλαει στο σημειο του κωδικου..δεν μπορω να μπω καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
oύτε σε safe mode ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ανοιξε το pc και πατα F8 και επελε εκκινηση των windows σε ασφαλη λειτουργια και με το προγραμα που σου ειπε ο φιλος καθαρισε το registry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
τον εβαλα σε safe mode και δεν συνδεεται στο internet!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδιά έχω θεματάκι... :redface:

Κάτι έχει συμβεί και ο (μισός?) σκληρός μου δίσκος είναι φουλ. Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν κάνω τίποτα- ό,τι καινούριο έρχεται το βάζω στο D αλλά ο άλλος συνεχώς είναι γεμάτος. :worry:
Είδα σε κάποια φάση ότι είχε γίνει βλακεία και κάτι αρχεία είχαν αποθηκευθεί δύο φορές (μία στο C μία στο D) και τα έσβησα, αλλά περαν αυτού δεν έχω κάνει κάτι άλλο- το ορκίζομαι!!

Μήπως ξέρει κάποιος να βοηθήσει (είμαι και άσχετη... αλλά αυτό το καταλάβατε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δοκίμασε το Sequoia View, ένα προγραμματάκι που εμφανίζει τα αρχεία και φακέλους του δίσκου σχηματικά με μέγεθος ανάλογο του χώρου που πιάνουν τα αρχεία αυτά. (για να δεις τι πιάνει πολύ χώρο στο δίσκο)
Αν δε κάνω λάθος αυτή είναι η σελίδα του προγράμματος:
https://w3.win.tue.nl/nl/onderzoek/onderzoek_informatica/visualization/sequoiaview/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πρόβλημα. :P

Καθώς που λέτε έσβηνα κάτι αρχεία από ένα flashάκι, ξαφνικά μου παρουσιάζει πρόβλημα ότι δεν μπορεί να εντοπιστεί ο προορισμός του αρχείου και "αποσυνδέεται". Το ξανασυνδέω το flashάκι στο PC, το PC το "αναγνωρίζει", δηλαδή ακούω τον χαρακτηριστικό ήχο και βλέπω τη συσκευή (πχ την G) στο My Computer, αλλά όταν πάω να την εξερευνήσω μου βγάζει "τοποθετήστε μία μονάδα δίσκου στο δίσκο G". :confused:

Αλλά μπορώ να κάνω αυτό το "ασφαλή κατάργηση".... Επίσης όταν το συνδέω δεν μου εμφανίζει το κλασικό pop-up window που εμφανίζει όταν συνδέεις ένα flashάκι. :P

Το δοκίμασα σε 2 PC's (Win XP, Win Vista) και το πρόβλημα είναι το ίδιο. Τα άλλα flashάκια τα αναγνωρίζουν κανονικά.


Any ideas? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κάνε του ένα φορμάτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στο stickάκι; How? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
edit ξαναδιάβασα τί παίζει.:P

Βασικά δοκίμασε να ξανακατεβάσεις τους drivers για το φλασάκι σου από το internet.
Επίσης δες από το my computer δεξι κλικ -> manage και από εκεί disk management αν μπορείς να το κάνεις φορμάτ από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top