Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
παιδια οκ λυθηκε!οπως προειπα το ειχα βαλει σε ασφαλη λειτουργια αλλα δεν εκανα τπτ γτ απλα δεν συνδεοταν με το ιντερνετ.ετσι τον εκλεισα, και οταν το ξανανοιξα ολα ηταν μια χαρα!αλλο παλι και τουτο:Pκαι δεν κολλαει και πολυ απο τοτε!τωρα παο αυτον εχω συνδεθει και ειναι μια χαρα!τι μπορει να εγινε και εφτιαξε ως δια μαγιας?:hmm::emm::ee::scared::papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
μπορει να εγκαταστηθηκε καμια αυτοματη ενημερωση απο την microsoft και να λυθηκε το προβλημα....ποιος ξερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
παιδιά δεν έκανα τίποτα με αυτό το πρόβλημα και ο υπολογιστής μου χειροτέρεψε....και 10 λεπτά να τον έχω ανοιχτό κλείνει!!! τι να κάνω;! :'(

ΥΓ: Ο υπολογιστής επίσης κάνειτρομερό θόρυβο! Καμία σχέση με όταν τον πρωτοαγόρασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μυρίζομαι σκόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τι είναι αυτός ο διάολος που έχεις για άβαταρ, ΜΟΥ ΛΕΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
παιδιά δεν έκανα τίποτα με αυτό το πρόβλημα και ο υπολογιστής μου χειροτέρεψε....και 10 λεπτά να τον έχω ανοιχτό κλείνει!!! τι να κάνω;! :'(

ΥΓ: Ο υπολογιστής επίσης κάνειτρομερό θόρυβο! Καμία σχέση με όταν τον πρωτοαγόρασα!
Κατέβασε το SpeedFan και στείλε screenshot. :)

πχ


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τι είναι αυτός ο διάολος που έχεις για άβαταρ, ΜΟΥ ΛΕΣ;
Μην προσβάλλεις τον θεό Ar-neeh.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Κατέβασε το SpeedFan και στείλε screenshot. :)

πχ


-petros
μενα με ειχε βοηθησει ενας γνωστος mε μου με αυτο το προγραμμα και τωρα ειναι mια χαρα το pc:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
τωρα ομως εχω αλλο προβλημα!δουλευει καλα, και σχετικα δεν πολυκολλαει αλλα δεν κλεινει!!!παταω τα κλασικα εναρξη-->σβησιμο-->απενεργοποιηση και δεν κανει τιποτα απολυτως!καθε φορα τον κλεινω με αδρανοποιηση και δεν κανει συνεχεια αυτο να γινεται!τι να κανω?καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
πατα shutdown σε γραμμη εντολων (πηγαινε εκτελεση και πατα cmd) ισως ετσι να κλεισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
stutdown?εχω ελληνικα windows και δεν καταλαβαινω τι λες...α το βρηκα αλλα δεν εχει cmd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
stutdown?εχω ελληνικα windows και δεν καταλαβαινω τι λες...α το βρηκα αλλα δεν εχει cmd

το shutdown ειναι εντολη για να κλεισει ο υπολογιστης. Πηγαινε στο εναρξη--> εκτελεση--> γραψε cmd αυτο που θα εμφανιστει ειναι η γραμμη εντολων του MS-DOS. Εκει στη συνεχεια πληκτρολογησε shutdown και πατα enter. Πες μου αν εγινε τιποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
shutdown -s πρέπει να γράψει για να κάνει shutdown, μόνη της η εντολή δεν κάνει κάτι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
δηλαδη shutdowns??και θα κλεισει κανονικα?αν μου βγαλει τπτ περιεργο?γτ συμβαινει αυτο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
shutdown -s πρέπει να γράψει για να κάνει shutdown, μόνη της η εντολή δεν κάνει κάτι ;)

ισως να εχεις δικιο.
AVRILENA αν ξερεις καλα αγγλικα κοιτα αυτο https://www.aumha.org/win5/a/shutcut.php
δες και αυτο

σου λεει αν πατησεις το shutdown και μετα τα γραμματα που δειχνει τι θα γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
ναι δεν μας λες ομως τι η/υ εχεις αν εχεις κανα φορητο και παιζεις πανω σε κρεβατακι φυσικο ειναι, τα towers δν εχουν τετοιου ειδους προβληματα με υπερθερμανση μιας και "αναπνεουν" ελευθερα απο το παιχνιδι μπορει να κλεινει λογο μη επαρκης μνημης αν και δεν το νομιζω.
EDIT
οππςς διαβασα μονο το page 1 τελος παντων αν εχεις και θορυβους και γινεται χειροτερο στειλτο ανακυκλωση με το χρυσο π εχουν τα συστηματα κατι θα βγαλεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
παρε ενα πινελακι και καθαρισε την σκονη απο τα ανεμισστηρακια. και πες μας θερμοκρασιες της cpu και της gpu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BaKaS

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
λοιποοον..
1)2 χρονια τωρα κλεινω το pc απο το κουμπι και δεν εχει παθει τπτ.
2)κανε οτι θα σου πω-ανοιξε το pc σε safe mode(μολισ πατησεισ το κουμπι για να τον ανοιξεισ πατα συνεχεια f8 μεχρι να σου βγαλει καποιες εξτρα επιλογες ανοιγματος
3) μολισ ανοιξει κανε επαναφορα στο ποιο παλιο σημειο που θα βρεισ


4)ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ
Πατα κουμπι για να ανοιξει το pc
5)πατα το del (delete) συνεχομενα μεχρι να μπεισ στα BIOS.
6)πηγενε στην κατηγορια boot devises και βρεσ τον σκληρο σου δισκο
7)πατα ENTER πανω του και επελεξε disable(αν εχεισ πανω απο εναν δισκο καντο σε ολουσ.)(*ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ*αν εχεισ 2+ σημειωσε καπου την ρυθμιση που εχει ο καθενασ γτ θα τα χρειαστεις αργοτερα
8)βαλε το cd των windows και κλεισε τον
9)ανοιξε τον και σε 2-3 λεπτα η και λιγοτερο θα σου πει
"Press any key to boot from cd/disk"
πατα οποιο κουμπι θεσ εκτοσ απο esc.
10)ακολουθα τις οδηγειες και εγκατεστισε τα windows στο βασικο(master)σκληρο σου(πιθανον να αναφερετε ωσ τοπικος δισκοσ)
ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ FORMAT ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ(ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΣΕΙ
μολισ τελειωσεισ ξανανοιξε τα BIOS και βαλε τον/τους σκληρο/σκληρους οπως ηταν πρην


ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΕ ΜΕ.ΑΝ ΣΕ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΗΝΥΓΑΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΞΕΧΕΣΕ ΜΕ
:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
δεν σας ενημερωσα...πριν απο καμια εβδομαδα εκει που τον ειχα βαλει να κανει μια αναζητηση για κατι τραγουδια, πηγα στο μπανιο...οταν γυρισα{κανα 2λεπτο}τον βρικα κλειστο.τον ανοιξα και μπηκε απο αδρανοποιηση{ως συνηθως}αλλα στην επιφανια εργασιας δεν μου εδειχνε τιποτα απολυτως{εναρξη, εικονιδια κτλ.}και αναγκαστικα τον εκλεισα απο το κουμπι...ολα οσα μου λετε δεν μπορω να τα κανω γτ φοβαμαι!δεν πειραζει παιδια, ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια αλλα θα φερω απο κοντα κανα τεχνικο ή φιλο να τον φτιαξει αυτος...

Υ.Γ-γτ μου τα κανει ολα αυτα?τι μπορει να εχει?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top