Πάρτι γενεθλίων και άδεια από την αστυνομία

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Παιδιά help......
Το Σάββατο κάνω πάρτυ (μετά από παααααρα πολλά χρόνια) σπίτι μου και θέλω να μάθω αν το τοπικό αστυνομικό τμήμα μπορεί να μου παρέχει άδεια προκειμένου να μην έχω πρόβλημα με τους γείτονες λόγω δυνατής μουσικής. Είναι λίγο ξεφτίλα τώρα στα γεράματα να δέχομαι συστάσεις από το εκάστοτε περιπολικό που θα κατασκηνώσει κάτω απ'το σπίτι μου!
Για πείτε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν ξέρω για το τμήμα αλλά....
αν χτυπήσεις τις πόρτες αυτών που θα ενοχληθούν και τους ζητήσεις συγγνώμη για την αναστάτωση που πιθανά θα τους προκαλέσεις εκ των προτέρων και τους πεις οτι αν νιώσουν ότι δεν αντέχουν ας περάσουν μια βόλτα απ το πάρτυ να τους κεράσεις ένα ποτό στην υγεία των γεννεθλίων που έχετε εσύ κι ο αρραβωνιαστικός σου, είναι πολύ πιο σίγουρη μέθοδος ότι δεν θα σου στείλει κανένας την αστυνομία σπίτι σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
ΚουΕ μου αυτό που μου προτείνεις δεν μπορεί να γίνει με τίποτα. Καταρχάς η πολυκατοικία αποτελείται από 5 διαμερίσματα σε κάθε όροφο (5 όροφοι x 5 διαμερίσματα x το λιγότερο 2 α΄τομα το κάθε διαμέρισμα) και το σπουδαιότερο το 90% των ενοίκων έχουν μέσο όρο ηλικίας 90 ετών! Τι ποτάκι να κεράσω? Νερό + χάπι πίεσης, ζαχάρου, καρδιάς? Άσε.....
Και ακριβώς επειδή πρόκειται για μεγάλους ανθρώπους σε ηλικία (γερο-παράξενοι οι περισσότεροι) ξέρω με βεβαιότητα ότι θα μου φωνάξουν αστυνομία (ξέρεις πώς κάνουν οι ηλικιωμένοι με τους κανόνες της πολυκατοικίας, την διατάραξη της κοινής ησυχίας κ.λ.π.) και θέλω να είμαι καλυμμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βρε το να τους καλέσεις είναι το τυπικό της υπόθεσης...
και νεοι να ήταν δεν θα ερχόντουσαν!
πες τους για κομμάτι τουρτας αντι για ποτακι!
φορεσε το καλυτερο χαμόγελο που εχεις, και χτυπα τις πορτες!
πιανει σου λεω! δοκιμασμενο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
πιανει σου λεω! δοκιμασμενο!!

Δοκιμασμένο?
Λοιπόν, το Σάββατο βάλε τα καλά σου και σε περιμένω να μου δείξεις πώς το κάνεις! Και μετά..... party all night! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Σε κάποιες περιπτώσεις έχω δει να βάζει αυτός που κάνει το πάρτυ μια ανακοίνωση στην είσοδο της πολυκατοικίας που λέει με πολύ ευγενικό ύφος ότι θα γίνει πάρτυ την τάδε μέρα και τάδε ώρα, προειδοποιεί δηλαδή τους υπόλοιπους.Και η ανακοίνωση τελειώνη με μια συγνώμη για την αναστάτοση που θα προκληθεί κτλ κτλ.
Μπορείς να δοκιμάσεις κι αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και ακριβώς επειδή πρόκειται για μεγάλους ανθρώπους σε ηλικία (γερο-παράξενοι οι περισσότεροι) ξέρω με βεβαιότητα ότι θα μου φωνάξουν αστυνομία

Είναι απορίας άξιον πως αυτοί που υποτίθεται οτι δεν ακούνε καλά και παραπονιούνται γι'αυτό όποτε τους συμφέρει, είναι και οι πρώτοι που θα διαμαρτυρηθούν για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ θόρυβο, ακόμη και πολύ κάτω των ορίων που ορίζει ο νόμος σε dB :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Noμίζω ότι τέτοιο πράγμα δικαιούσαι σε ...μεγάλα πράγματα (πχ για γάμο).

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι αυτό που είπε η ΚουΕ. Πιο παλιά εμείς όταν κάναμε πάρτυ βάζαμε μια τέτοια αφίσα στην είσοδο της πολυκατοικίας (προφανώς στο εσωτερικό της πολυκατοικίας!) με κάτι σαν "¨Εχουμε γενέθλια! Και για αυτό λέμε να το γιορτάσουμε! Ελπίζουμε μια μέρα σαν τη σημερινή να δείξετε λίγο περισσότερη ανοχή και να μας συγχωρήσετε που θα σας ξενυχτήσουμε! Κι αν δεν σας αφήσουμε να ησυχάσετε με τίποτα το σπίτι είναι ανοιχτό και κερνάμε! :D:D

Ευχαριστούμε πολύ,
XRZ
1os όροφος"

εμείς πάντως [βέβαια δεν κάναμε πάνω από 1 πάρτυ το χρόνο στο ίδιο σπίτι!] δεν είχαμε αντιμετωπίσει προβλήματα [δεν είχε έρθει ποτέ και κανείς από την πολυκατοικία! :P] και το τραβάγαμε μέχρι πρωίας με [πολύ] δυνατή μουσική...

edit: η πολυκατοικία μου έχει 14 διαμερίσματα με 1 νέο άτομο να μένει [εμένα!], 12 στα οποία μένουν άτομα άνω των 75 και 1 με μια οικογένεια με παιδιά στην εφηβεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
αυτό που είπαν και οι προηγούμενοι!
Και εγώ αυτό έκανα όποτε ήθελα να κάνω πάρτι...
Στο 99% των περιπτώσεων θα πιάσει...
μέχρι μια λογική ώρα ε; μην περιμένεις να πάει 4-5 και να μην πουν κουβέντα...
εμένα μέχρι τις 2μιση 3 αντέχουν.... μετά αρχίζουν τις διαμαρτυρίες...

Τώρα αν είσαι τόσο άτυχη και έχεις κανέναν τελείως κομπλεξικό γείτονα, μάλλον την πάτησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Εγώ έχω το προνόμιο να ζω σε πολυκατοικία με πολλούς γέρους αλλά και νέους οι οποίοι (όλοι) κάνουν φασαρία ή αντέχουν τη φασαρία, οποιαδήποτε ώρα και στιγμή. Θα ήθελα να συμβουλέψω κι εγώ με τη σειρά μου όμως την Crazy να κάνει μια ανακοίνωση σαν αυτή που είπε η XRZ και να την κολλήσει σε εμφανές σημείο της εισόδου της πολυκατοικίας. Το έκανε ένας φίλος μου και δεν τον ενόχλησε κανείς μέχρι τις 4 το πρωί. Ήμουν παρών και μπορώ να επιβεβαιώσω μέθοδο και αποτέλεσμα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Να τους στείλεις εσύ την αστυνομία και σήμερα και αύριο για φασαρία, όταν σου την στείλουν εκείνοι εσύ θα πεις ότι σου κάνουν αντίποινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως η ανακοίνωση στην είσοδο, μπορώ να επιβεβαιώσω κι εγώ πως πιάνει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τελικά θα κάνω αυτό που μου προτείνατε με την ανακοίνωση και ο Θεός βοηθός! Thanks παιδιά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
XA! Τώρα Το είδα αυτό... Για αρχή θα πρότεινα να τους καλέσεις στο πάρτι, αφού ομως είναι άνω των 90 και δεν θα ερχόντουσαν θα μπορούσες να τους ξεκάνεις απο ζάχαρο όπως έμμεσα προτείνει η ΚΟΥΕ... Η επόμενη λύση που μάλλον αυτή θα χρησιμοποιούσα και εγώ είναι η ανακοίνωση στην είσοδο και μετά τρελίτσα στο στουμφομομπίλ που θα έρχονταν μετά τα μεσάνυκτα για τα παράπονα... ξέρεις τώρα... θα κατέβαινα κάτω με δυο ποτάκια, «βρε καλώς τα παιδιά τα δικά μας», γιορτάζω απόψε και κερνάω κτλ, κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βρε Λενιώ, δεν μας είπες τελικά τι αποτελέσματα είχε η ανακοίνωση!
όλα καλά? είχες προβλήματα ή τη σκαπούλαρες? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ είχα κολλήσει μια παρόμοια ανακοίνωση στο ασανσέρ. Δεν είμαστε πολλά άτομα στην πολυκατοικία αλλά οι περισσότεροι είναι 50 και άνω. Η μουσική ήταν τέρμα μέχρι τις 5 το πρωί και κανείς δεν είπε τίποτα (ήταν και Σεπτέμβρης και ήταν όλες οι πόρτες ανοιχτές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δεν εχω προβλημα να κανω εγω παρτυ η και να πηγαινω σε παρτυ με δυνατη μουσικη ως το πρωι:D.αλλα αν αναγκαστω να το υποστω αυτο απο αλλους και θελω να κοιμηθω(Ειμαι κουρασμενος) κατεβαζω χριστοπαναγιες και μπορει να μου τη δωσει και να φερω μπατσικο :D (δε το εχω κανει ομως γιατι ειμαι καλο παιδι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το ξέρω ότι ξέχασα να σας ευχαριστήσω πρώτα απ'όλα και να σας ενημερώσω ότι ΤΕΛΙΚΑ έγραψα ένα τσαχπίνικο και χαριτωμένο σημείωμα, όπου τους ζητούσα εκ των προτέρων συγνώμη για την αναστάτωση και τους καλούσα όλους για ποτάκι. Το πάρτυ πήγε σούπερ, οι γείτονες δεν διαμαρτυρήθηκαν, και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ήρθαν για κέρασμα (αν και κανά 2-3 που τους συνάντησα τις επόμενες μέρες ήθελαν να έρθουν για να δουν την αντίδρασή μου :P )

Ευχαριστώ παιδάκια! Τελικά αυτή ήταν η καλύτερη λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top