Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Θα σκεφτοσασταν στο μελλον να κανετε καποιο tattoo?
Ειστε υπερ;Θεωρειτε δηλαδη οτι ειναι μια μορφη τεχνης ή ειστε κατα γιατι "σημαδευει" μονιμα το σωμα?

Αν θα κανατε τι θα ηταν αυτο;

Τι θα σας ελεγαν οι γονεις σας?

Επισης (για τους μεγαλυτερους) εχετε κανει; Αν ναι δειξτε το κιολας μην ντρεπεστε!



ουφ! πολλες ερωτησεις εκανα και κουραστηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Προκειτε να κανω προσεχως.Θα κανω εναν αγγελο στο δεξι χερι(αναμεσα στη φλεβα και στο πισω μερος του αγκωνα,δεν ξερω πως λεγεται αυτο το σημειο:P).Οι γονεις μου γκρινιαζουν αλλα δε μου αλλαζουν γνωμη;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μπα... ουτε καν μου εχει περασει απο το μυαλο να κανω ποτε! Οχι μονο επειδη ειναι μονιμο, αλλα πιστευω οτι δεν θα ταιριαζε στο ολο παρουσιαστικο μου κατι τετοιο, θα ηταν τελειως παραταιρο. :P Με γονεις δεν θα ειχα προβλημα, μαλιστα μου ειχαν πει απο μονοι τους πριν καποια χρονια (χωρις ποτε να εκφρασω εγω τετοια επιθυμια) αν θελω να κανω.

(Η αναποδια ομως ρε παιδι μου... οσοι θελουν να κανουν εχουν προβλημα με γονεις, κι εγω που δεν θελω δεν εχω τετοιο προβλημα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora_888

Νεοφερμένος

Η Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εμενα παλι μ αρεσει να το βλεπω στους αλλους ομως σε μενα δε 8α μου αρεσε..περισυ ηθελα αλλα τωρα οχι..αν παλι εκανα 8α κανα κατι μικρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairy2008

Νεοφερμένος

Η fairy2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Δε θα έκανα γιατί έχω φοβία με τις βελόνες. Αν ξεπερνούσα ποτέ το φόβο μου, ίσως έκανα κάτι πολύ μικρό, ένα τριανταφυλλάκι ας πούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εγω ειχα κανει ενα....χενα ηταν δηθεν ...εναν ηλιο και μεσα το αρχικο γραμμα του ονοματος μου...
ουτε μια εβδομαδα δεν ειχε κρατησει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Κοιτα. Δεν θα εκανα μονο και μονο στην σκαψη οτι οταν θα γινω γρια θα ειναι απαισιο και βαλκεια. Επισης πιστευω (το εχετε παρατηρησει; καθε φορα χρησιμοποιω το πιστευω.καθολου εγωκεντρική:P:P:P) οτι δεν αξιζει να δηλητιριαζεις το σωμα σου αιωνια μονο για φιγουρα. Από την αλλη μια καλη χενα θα έλεγε...:no1:
-----------------------------------------
εγω ειχα κανει ενα....χενα ηταν δηθεν ...εναν ηλιο και μεσα το αρχικο γραμμα του ονοματος μου...
ουτε μια εβδομαδα δεν ειχε κρατησει...:P
Η καλη χενα κρατα ως εξαμηνο. Ομως πρεπει να τα σκασεις σχετικα χοντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina2

Νεοφερμένος

Η Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
δεν θα έκανα γιατί μετά από
κάποιο καιρό θα το βαριόμουν.
είναι σαν τα piercings.όσο κρατάνε
είναι καλά,μετά όμως το βαριέσαι και
τα κλείνεις..το τατουαζ όμως δεν γίνεται να το βγάλεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν σίγουρη πως θα κάνω ένα ταττού (ή και περισσότερα;)) στο μέλλον.
Μου αρέσουν τρομερά, τα βλέπω ως κάτι που "διακοσμεί" το κορμί σου, και ναι, πιστεύω πως αποτελούν ένα είδος τέχνης.
Οι γονείς μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα με αυτό, ο πατέρας μου άλλωστε έχει κι ο ίδιος ένα, απλά μου λένε πως θα πρέπει τουλάχιστον να ενηλικιωθώ για να το κάνω και να είμαι φυσικά σίγουρη για την επιλογή μου.
Όσον αφορά το σχέδιο, θα διάλεγα κάτι που με αντιπροσωπεύει, ίσως μάλιστα να το σχεδίαζα εγώ. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να βάλω να μου ζωγραφίσουν κάτι άσχετο, απλά για να το έχω. Θέλω να συμβολίζει κάτι.. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γιατι δεν δοκιμαζεις μια χενα στην αρχη και μετα κανε. Πολλα παιδια που εκαναν ξερω οτι μετα απο λιγο ειπαν τι μαλακια εκανα και το βαρεθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ίριδα, μπα, δε νομίζω να το μετανιώσω.. Αν και φυσικά για τίποτα δε μπορείς να είσαι σίγουρος σ'αυτή τη ζωή!
Χένα δε θέλω να κάνω, μου φαίνεται ξενερωσιά. Ή κάνεις κάτι ή δεν κάνεις!
Είμαι και περίεργη εγώ!:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλα
-----------------------------------------
δεν σε εβρισα κιολας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Χαχ αυτό έλειπε:P.
Ω καλέ, τη γνώμη μου είπα, διάλογο κάνουμε, δεν το πήρα και πατριωτικά το θέμα.. Όντως η χένα μου φαίνεται ξενερωσιά! Σου είπα, είμαι πολύ περίεργο άτομο! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν βαριεσαι ποικιλια να υπαρχει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Θα σκεφτοσασταν στο μελλον να κανετε καποιο tattoo?
Ειστε υπερ;Θεωρειτε δηλαδη οτι ειναι μια μορφη τεχνης ή ειστε κατα γιατι "σημαδευει" μονιμα το σωμα?

Αν θα κανατε τι θα ηταν αυτο;

Τι θα σας ελεγαν οι γονεις σας?

Επισης (για τους μεγαλυτερους) εχετε κανει; Αν ναι δειξτε το κιολας μην ντρεπεστε!


ουφ! πολλες ερωτησεις εκανα και κουραστηκα :P


Σκέφτομαι ήδη να κάνω, και για να είμαι ειλικρινής από μικρή μ'άρεσαν πάρα πολύ.. Σε μερικούς ανθρώπους πάει πολύ..
Θέλω να κάνω αυτό: https://www.kulcha.com.au/0403/women_symbol_200.gif πίσω στο σβέρκο..

Οι γονείς μου είναι εντελώς αντίθετοι, αλλά έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να το κάνω μετά τα 18 άρα δεν έχω πρόβλημα (για πριν χρειάζεται να πας με τον κηδεμόνα σου, κι εμένα δεν παίζει να ρθουν :D)

Προκειτε να κανω προσεχως.Θα κανω εναν αγγελο στο δεξι χερι(αναμεσα στη φλεβα και στο πισω μερος του αγκωνα,δεν ξερω πως λεγεται αυτο το σημειο:P).Οι γονεις μου γκρινιαζουν αλλα δε μου αλλαζουν γνωμη;).

Νομίζω λέγεται πήχης (δεν είμαι σίγουρη) :P (πάντως μόλις με το καλό κάνεις να το δούμε :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Eγώ είμαι λίγο κατά... Όχι, δεν θα το έκανα ποτέ. Προτιμώ τις χένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έχω κάνει και εγώ χένα...δεν μου κράτησε όμως πολύ. Ένα μικρό σύμβολο στο χέρι, στον καρπό συγκεκριμένα. Στην αρχή μου άρεσε μετά δεν μου έκανε και τόσο εντύπωση...
Θα ήθελα να κάνω και κανονικό αν και φοβάμαι την βελόνα τρομερά...και θα μου άρεσε πάλι ένα μικρό κάπου που δεν θα φαίνεται όμως.:D
Οι γονείς μου ναι....θα είχαν τεράστιο πρόβλημα! Και πιο πολύ ο πατέρας μου...επειδή το έχουμε συζητήσει κιόλας. δεν θέλει να κάνω κάτι μόνιμο στο σώμα μου που θα είναι μόνιμο...
Οπότε το μέλλον θα δείξει...ανάλογα με βελόνες και μπαμπά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
θα διάλεγα κάτι που με αντιπροσωπεύει, ίσως μάλιστα να το σχεδίαζα εγώ. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να βάλω να μου ζωγραφίσουν κάτι άσχετο, απλά για να το έχω. Θέλω να συμβολίζει κάτι.. ^^

συμφωνω:no1::no1:
και εμενα θα μου αρεζε η ιδεα να κανω ενα tattoo στο μελλον...τωρα δεν με αφηνουν φυσικα:P
χμ τωρα τι σχεδιο θα εκανα?χμ...θα μου αρεζε ενα τριανταφυλλο :inlove: και tribal σχεδιακια ισως:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
τ χρονου στ γενεθλια μ(το γεναρη τ 2010) θ κανω π θ ειμ 18...τ εχω παρει αποφαση εδω κ χρονια...
ενα μικρο tattoo στν μεσα μερια τ καρπου...ετσι για γουρι για τισ πανελληνιεσ...
αλλα εννοειται οχι μονο γ αυτο,αλλα κ επειδη τ θελω πολυ!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχω κάνει και εγώ χένα...δεν μου κράτησε όμως πολύ. Ένα μικρό σύμβολο στο χέρι, στον καρπό συγκεκριμένα. Στην αρχή μου άρεσε μετά δεν μου έκανε και τόσο εντύπωση...
Θα ήθελα να κάνω και κανονικό αν και φοβάμαι την βελόνα τρομερά...και θα μου άρεσε πάλι ένα μικρό κάπου που δεν θα φαίνεται όμως.:D
Οι γονείς μου ναι....θα είχαν τεράστιο πρόβλημα! Και πιο πολύ ο πατέρας μου...επειδή το έχουμε συζητήσει κιόλας. δεν θέλει να κάνω κάτι μόνιμο στο σώμα μου που θα είναι μόνιμο...
Οπότε το μέλλον θα δείξει...ανάλογα με βελόνες και μπαμπά :P

Κι εγώ ψιλοφοβάμαι τις βελόνες! Εδώ για να κάνω ένα piercing (tragus) είδα κι έπαθα (εν ολίγις δεν θα ξανάκανα :D) αλλά για tattoo δεν το συζητάω, μ'αρέσουν τόσο που δεν θα με εμπόδιζε καμία φοβία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top