Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Ναι, σίγουρα.

    Ψήφοι: 52 29.1%
  • Ναι, αν βρω τον κατάλληλο σύντροφο/έρθει η σωστή ώρα.

    Ψήφοι: 72 40.2%
  • Όχι, δεν θέλω καθόλου.

    Ψήφοι: 27 15.1%
  • Μάλλον όχι, το σκέφτομαι όμως.

    Ψήφοι: 16 8.9%
  • Δεν ξέρω/δεν με ενδιαφέρει/ό,τι προκύψει.

    Ψήφοι: 12 6.7%

Natalia

Νεοφερμένος

Η Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όσα ήθελα.....τόσα μου ήρθαν..
Δίδυμα κοριτσάκια...

Όμορφες οι σκέψεις σας και με πήγαν πολύ μακριά....
Μάλλον είμαι η "μαμά" της όλης παρέας....

Ό,τι κι αν αποφασίσετε να κάνετε όμως, θυμηθείτε πως πάνω από όλα, να είναι γερά......

Το πότε θα έρθουν, πως θα έρθουν δυστυχώς ή ευτυχώς δεν εξαρτάται πάντα από εμάς.

Όσο για το χάσμα ηλικιών και το αν υπάρχει είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα.
Είμαι 35 και η μητέρα μου 50 αλλά...καμία σχέση.
Δεν είναι πάντα θέμα ηλικίας, αλλά θέμα παιδείας. Κι όχι πάντα αυτή που αποκομίζουμε από το σχολείο.
Με τα παιδιά μου έχω 30 χρόνια διαφορά, ευελπιστώ ότι θα τα πηγαίνουμε καλά...
Δεν μπόρεσα δυστυχώς να τα προυπαντήσω νωρίτερα, καθώς το θέμα "εξωσωματική" ήταν από ταμπού έως απαγορευμένο δια ροπάλου.

Jenny μου, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ένα γερό και υγιές μωράκι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Ναταλία μου.:hello: :kissing:
Να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου.:hug:
Φιλιά.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω θα ηθελα παιδια σε οποιαδηποτε ηλικια!(Ακομη και τωρα που ειμαι 18)
Θα ηθελα 3 παιδια,εκ των οποιων το ενα κοριτσι.
Σκεφτομαι επισης σοβαρα το ενδεχομενο να υοθετησω και κανενα(αν εχω 2 δικα μου + 1 υοθ.[παλι δικο μου ετσι?] = 3 ΟΛΟΚΛΗΡΑ παιδια!)
Αλα αυτο δεν εξαρτατε μονο απο εμενα,αλα και απο την συντροφο που θα εχω και το τι θελει και αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δύο θέλω κι εγώ. Γερά να είναι, κι ό,τι θέλει ας έρθει!!
Από ηλικία... Ε, στα 28 μεριά έλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
3 παιδάκια...2 κορίτσια...ένα αγόρι...σειρά δεν με ενδιαφέρει και ηλικία μετά τα 30 και πριν τα 40...απλά δεν με βλέπω πιο νωρίς 8)

Πώς και μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα; Λοιπόν Vkey θυμάσαι που μου είχες βάλει ένα + σε άλλο θέμα επειδή είχα πει ότι μ΄αρέσουν τα παιδιά; Λοιπόν είδα κι αυτό εδώ που έχεις γράψει και γέλασα αρκετά... Οκ ταιριάζουν οι απόψεις μας περί παιδιών :D .

Λοιπόν κι εγώ 3 σκέφτομαι. 2 κορίτσια και 1 αγόρι, ή όπως θέλουν, όμως ένα σίγουρα κορίτσι! Θα προτιμούσα πρώτο ένα κοριτσάκι. Εγώ θα ήθελα ήδη να έχω κάνει ένα τουλάχιστον, όμως πρέπει πρώτα να έχω βρει και την βασίλισσά μου, έτσι δεν πάει;:D Επομένως το βλέπω κι εγώ για μετά τα 30. Επίσης θα πρέπει η βασίλισσα να συμφωνεί με τη άποψή μου περί παιδιών. Τέλος θα πρέπει να υπάρχει και μια σχετική οικονομική άνεση για τα 3 παιδιά! Πάντως μέχρι τώρα (και φίλες και σχέσεις) η άποψή τους είναι: 1) ένα παιδί και πολύ είναι, 2) ένα ή το πολύ δύο, 3) είπες κάτι για τρία παιδιά; Μόνο αν η μια από τις δύο γέννες είναι δίδυμα!

Οπότε δύσκολα τα πράγματα για μένα! Πρέπει να συνεχίσω το ψάξιμο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εγώ θελω να κάνω ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δυο παιδια.ενα αγορι και ενα κοριτσι.το αγορι δυο χρονια μεγαλυτερο να προσεχει και την αδερφη του στην εφηβεια.αντε γιατι πολυ ξεσαλωσαμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Εγω το μονο που δεν θελω ειναι να παντρευτω τωρα για παιδια...............βλεπουμε......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ, ας είναι υγιές/υγιή.. κι ας είναι ό,τι θέλουν κι όσα έρθουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ.. παιδάκια... :baby: :baby: :baby: αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα ηθελα οσο πιο πολλα γινεται (εχω ενα θειο που εχει 8!!!)
αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα... μαλλον δύο με τρία.. κοριτσάκι οπωσδήποτε το πρώτο (καλά και αγοράκι να ειναι δεν με χαλάει) και αγοράκι το δεύτερο.. για το τρίτο δεν έχω προτίμηση αλλα μαλλον κοριτσάκι πάλι... :)
για ηλικία.. ε, σε κανά δυό χρόνια θα ήθελα να κάνω το πρώτο.. :baby: :baby: :baby:

αλλά όπως λέει και το γιδάκι, "μωρέ, ας είναι υγιές/υγιή.. κι ας είναι ό,τι θέλουν κι όσα έρθουν...!" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τόσα, ώστε να έχω την οικονομική δυνατότητα να μην τους λείψει κάτι, αλλά και να μπορώ να τους αφιερώσω, όσο χρόνο μου απομένει απο την δουλειά. Τώρα για το φύλο, προς το παρόν νιώθω ότι δεν θα μπορούσαν να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου σαν πατέρας, αν είχα κόρη, αλλά είμαι σίγουρος ότι, ό,τι και να βγει θα το χαρώ το ίδιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ρε σεις όλοι που θέλετε κόρες (και γω μέσα μαζί) έχετε σκεφτεί το τι προικα και κακό έχετε να ετοιμάσετε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι βρε Κουέ μου, σιγά μην τους δώσουμε και παραπάνω προίκα επειδή είναι κορίτσια.. Πάνε αυτά.. ό,τι παίρνει το αγοράκι, τα ίδια πλέον παίρνει και το κοριτσάκι.. :) (εκτός κι αν μιλάμε για κανένα χωριό..)

Και για να απαντήσω.. Βασικά μου αρκεί ένα παιδί, κατά προτίμηση κοριτσάκι, αλλά το ιδανικό μου θα ήταν να κάνω δύο, για να είναι αδέρφια (είμαι μοναχοπαίδι και βλέπω τις φίλες μου που έχουν αδερφούς/ές και ζηλεύω..). Αν πάντως είναι να κάνω δύο, προτιμώ το μεγαλύτερο να είναι αγόρι και το μικρότερο κορίτσι..

Επειδή όμως έχω μπλέξει με άντρα του οποίου όλο το σόϊ κάνει αγοράκια μονίμως, το βλέπω χλωμό να αγοράζω ποτέ τα παιδικά φουστανάκια που βλέπω και λιμπίζομαι.. :p

Βασικά και πέρα από την πλάκα.. γερό να είναι και ας είναι ό,τι θέλει! Ας κατουράει κι όρθιο, τι να κάνουμε! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μου αρέσουν τόσο πολύ τα παιδάκια!:P Θα μου άρεσε να κάνω 2 βιολογικά και να υιοθετήσω και 1 αν μπορώ να τα βγάλω πέρα οικονομικά. Είναι τόσα τα παιδιά σε ιδρύματα ρε γ@μ.!:( Νομίζω μια καλή ηλικία για τεκνοποίηση είναι τα 30, αλλά και λίγο πιο πριν δεν πειράζει όπως το βλέπω πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πώς και μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα; Λοιπόν Vkey θυμάσαι που μου είχες βάλει ένα + σε άλλο θέμα επειδή είχα πει ότι μ΄αρέσουν τα παιδιά; Λοιπόν είδα κι αυτό εδώ που έχεις γράψει και γέλασα αρκετά... Οκ ταιριάζουν οι απόψεις μας περί παιδιών :D .

Λοιπόν κι εγώ 3 σκέφτομαι. 2 κορίτσια και 1 αγόρι, ή όπως θέλουν, όμως ένα σίγουρα κορίτσι! Θα προτιμούσα πρώτο ένα κοριτσάκι. Εγώ θα ήθελα ήδη να έχω κάνει ένα τουλάχιστον, όμως πρέπει πρώτα να έχω βρει και την βασίλισσά μου, έτσι δεν πάει;:D Επομένως το βλέπω κι εγώ για μετά τα 30. Επίσης θα πρέπει η βασίλισσα να συμφωνεί με τη άποψή μου περί παιδιών. Τέλος θα πρέπει να υπάρχει και μια σχετική οικονομική άνεση για τα 3 παιδιά! Πάντως μέχρι τώρα (και φίλες και σχέσεις) η άποψή τους είναι: 1) ένα παιδί και πολύ είναι, 2) ένα ή το πολύ δύο, 3) είπες κάτι για τρία παιδιά; Μόνο αν η μια από τις δύο γέννες είναι δίδυμα!

Οπότε δύσκολα τα πράγματα για μένα! Πρέπει να συνεχίσω το ψάξιμο:D

Aν και το είδα τώρα σου ξαναβάζω + 1000 :thumbup:

Οκ κι εγώ γέλασα....Ειδικά με του οτι θες 2 κορίτσακια και ένα αγόρι...και γενικά οτι θες τουλάχιστον ένα κορίτσι...Αχ...κι εγώ....:redface: Εύχομαι να βρεις την βασιλισσά σου και αν δεν την βρεις εδώ γύρω θα ειμαι εγώ :P Ψάξε και θα με βρείς :P

Τώρα αν πω οτι κι εγώ θα ήθελα να έχω ήδη ένα παιδάκι θα ακούσω ότι είμαι μικρή να σκέφτομαι τα παιζάκια ε; :hmm: Ζεν πειράζει... ΄Εχω τα παιδάκια του δημοτικού να ασχολούμαι μέχρι στιγμής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalia

Νεοφερμένος

Η Dalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
παιδάκια... ευλογία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Παλιότερα έλεγα πως η καλύτερη ηλικία για μια γυναίκα είναι μεταξύ 25 και 35 και αυτό γιατί τότε κυρίως ο οργανισμός είναι πιο δυνατός και μπορεί να προσφέρει τα καλύτερα σε ένα παιδί. Τώρα έχω αλλάξει γνώμη πιστεύω πως η καλύτερη στιγμή είναι όταν νιώσεις έτοιμη γι αυτό και έχεις βρεί και τον κατάληλο(για'σένα) σύντροφο. Το θέμα να είσαι πάαααρα πολύ καλά με τον άλλο, να αγαπιέστε τρελά και να έχετε και οικονομικές βάσεις(σταθερή δουλειά!) για αυτό το βήμα το θεωρώ αυτονόητο! Για τους άντρες πιστεύω πως 30+ είναι η ιδανική περίοδος, ίσως γιατί τότε αρχίζουν να ηρεμούν από την έντονη ζωή και έχουν κατασταλλάξει στο τι θέλουν, τι ψάχνουν από την ζωή τους και συνήθως τότε έχουν αποκατασταθεί και επαγγελματικά(βασικό για να κάνεις οικογένεια)!
Τώρα για το φύλο ε? Για να είμαι ειλικρηνής πάντα ήθελα γιούς,ή έστω ένα κι ένα όχι για το θέμα προίκας ή κάτι τέτοιο αλλά γιατί φοβόμουν πως σε ένα κορίτσι, επειδή εγώ έκανα πολύ άστατη ζωή από μικρή, θα ήμουν πολύ αυστηρή και υπεπροστατευτική σαν μάνα. Βέβαια τώρα που έχω είδη 2 γιους κατά έναν τρόπο (εγώ παιδιά μου τα νιώθω κι ας είναι από προηγούμενο γάμο του άντρα μου) ήθελα κορίτσι. Είχαμε πεί εξ αρχής πως θα κάνουμε μόνο 1 παιδί καθώς τα έξοδα είναι πολλά, και το εισόδημά μας δεν ευνωεί για περισσότερα. Κι έτσι θέλαμε κορίτσι για να είμαστε "πλήρεις". Δεν έκατσε αλλά το σίγουρο είναι πως το λατρεύουμε το ίδιο! Πάντως δεν ήθελα ποτέ πολλά παιδιά. Ηθελα μέχρι 2 ωστε να μπορώ να τα ανθρέψω σωστά χωρίς να τους λείψει κάτι και να έχω χρόνο και διάθεση να είμαι εξίσου καλή μάνα αλλά και σύζηγος! Προέρχομαι από πολύτεκνη οικογένεια και ναι μεν μ'αρέσουν πολύ τα παιδιά αλλά όταν είναι πολλά δεν προλαβαίνεις να τα χαρείς ούτε να σε χαρούν! Οσο για προσωπικό χρόνο τον ξεχνάς!! Και δεν θα ήθελα ποτέ να τα φορτώνω σε γιαγιάδες ή σε άλλους για να μπορώ να πάω έστω στο super market! Αλλο να τα κρατάνε γιατί θέλουν και γιατί έχουν την άνεση κι άλλο να φορτώνεις στους άλλους ευθήνες δικές σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
γιατι θελετε ολες να κανετε κοριτσακια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
γιατι θελετε ολες να κανετε κοριτσακια?

και εγω κοριτσακι θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top