Βιασμός 16χρονης στην Εύβοια κατα τη διάρκεια καταλήψεων

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Το "περαιτερω" το βιασα εγω by the way...:whistle:
(αλλα και ποσα αλλα κατα καιρους!)
έλανταξ, τα'θελε ο κ@λος τους:hehe::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Βιασμος ειναι εφοσον αυτη δεν θελει και την αναγκασουν, συνιθος με την χρηση βιας. Αλλα αμα εσυ δεν θες και σε πιασουν 4 ατομα δεν θα φωναξεις; Αν δεν φωναξεις προφανος θελεις...

Θα της φάω τις κοτσίδες μου δεν το σώζω!!!! ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!!
(see below)

Να ουρλιάζω κυριολεκτικά μέσα στο μυαλό μου αλλά απ εξω να μην έχει βγει κιχ....

O κάθε ένας λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο.ΣΟΚ, εκβιασμός, τρόμος, πόνος, απόγνωση, αίσθηση ότι είσαι ανίσχυρος και ότι θα πονέσεις πιο πολύ αν τους "θυμώσεις"...100.000 πράγματα...


Πιστευεις πως αυτο που την ενδιαφερει τωρα ειναι η αποβολη; και γενικοτερα γιατι κολαμε στην αποβολη; Αφου το δηλωσε και καθηγιτης του σχολειου για πιον λογο δοθικε η αποβολη

Γιατί είναι άδικο να μην ακους την απολογία πριν τιμωρήσεις. Ερήμην "δικάζονται" μόνο όσοι δεν καταφέρνουν να βρεθούν... ΟΦΕΙΛΕ το σχολείο να "πάρει" απολογία [ναι τόσες ώρες χάνονται δεν πειράζει για ένα τόσο σοβαρό θέμα να χαθεί άλλη μία] αν δεν μπορούσαν να την βρουν (@@ δεν μπορούσαν να την βρουν αλλά τέσπα) να αναστείλουν την λήψη απόφασης για την εν λόγω μαθήτρια μέχρι να κλειθεί να απολογηθεί ή να αρνηθεί να έρθει για απολογία.

Τεσπά, @@ ποινή ήταν κι αυτή. Τουλάχιστον αλλάγη σχολικού περιβάλλοντος για τους τύπους επιβάλλεται imo.

η αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος, ως γνωστόν, είναι η μεγίστη των ποινών (στα σχολεία). Η αμέσως επόμενη είναι η 5νθήμερη αποβολή. παραπάνω μέρες αποβολή δεν δίνει το σχολείο. Προφανέστατα η απόφαση στηρίζεται στο τεκμήριο της αθωότητας [δεν μπορείς να δώσεις αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος για την παρτούζα] και μιας και τα παιδιά στην -δίκαια τους δόθηκε η δυνατότητα να έχουν- απολογία τους αυτό υποστήριξαν οπότε...
--------------------
ΑΥτό που θέλω να πω είναι ότι "περίεργα" συνέβαιναν πάντα στα σχολεία. Γνωρίζω κοπέλα που την "πήραν" (ανατριχιάζω και μόνο που το σκέφτομαι) ο αδερφός της και ο κολλητός του. Ένα χρόνο μεγαλύτερη από εμένα και το γεγονός συνέβη πριν 10 χρόνια (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι και οι 3 εμπλεκόμενοι είναι αθίγγανοι).

Σε φίλη μου έχει συμβεί (και έκανε πάρα πολύ καιρό να το ξεπεράσει) να πάει στο σπίτι μεγάλου της έρωτα και συμμαθητή μας(ήμαστε Β' Λυκείου), να (καταλαβαίνετε) και μόλις τελείωσε η πράξη να ανακαλύψει ότι από το άνοιγμα της πόρτας το θέαμα είχαν παρακολουθήσει οι δύο κολλητοί του.:/:

Αίσθηση μου είναι όμως ότι τα μεμονωμένα περιστατικά του παρελθόντος έχουν γίνει πιο έντονα και οδηγούν σε πιο ακραίες συμπεριφορές. Φυσικά και δεν μπορώ να βγάλω πόρισμα για όλα όσα λέγονται [ούτε τα στοιχεία έχω ο'υτε δικηγόρος είμαι] απλά αναρωτιέμαι ΑΚΟΜΑ και αν δεχτούμε την εκδοχή της παρτούζας και ότι της κοπελίτσας τα ήθελε ο κ*λος της [αν και δυσκολέυομαι να χωνέψω-παρόλο που είδα και την εκπομπή του ευαγγελάτου αυττή τη βδομάδα!- πως στο καλό μια κοπέλα στα 16 αρέσκεται στο να συμμετέχει σε βιντεοσκοπούμενες παρτούζες!] αυτή η μάνα (οι μανάδες) πως ζουν?

ΑΝ το παιδί μου στα 16 είχε (δεν θα πω βιάσει) κάνει ομαδικό σεξ στις τουαλέττες του σχολείου νομίζω ότι θα ήθελα να ανοίξει η γη και να με καταπιεί [να μην μιλήσω για αυτήν που η κόρη της παρακολουθούσε τον αδερφό!] και θα προσπαθούσα να "πέσω" πάνω στο παιδί μου και να δω τι πήγε τοσο στραβά και όχι να τα βάζω με την κοπέλα, ούτε να τον υπερασπίζομαι!!!!! Και επειδή οκ δύσκολο να κατηγορήσεις δημόσια το παιδί σου, απλά δεν θα έκανα ΤΙΠΟΤΑ όχι να τον στηρίζω κιόλας! Γιατί με τέτοιες συμπεριφόρες, συγγνώμη δηλαδή, αλλά από που θα πιαστεί αυτό το παιδί ώστε στα 26 του να μην κάνει τα ίδια και χειρότερα? οκ, ναι να μην καταδικάζουμε, να δίνουμε ευκαιρίες, μικρά είναι ακόμα και έχουν περιθώριο να αλλάξουν αλλά ΠΩΣ????

Γιατί ξέρετε τι ξέρω εγώ? Όταν ο συμμαθητής μου (εκείνος που φώναξε τους φίλους του να τον δουν την ώρα που το κάνει) πήγε να πάρει αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος επειδή την επόμενη χρονιά πιάστηκε να του παίρνει π*πα μια άλλη κοπελιά στις τουαλέττες ήρθε ο μπαμπάκας του μαινόμενος ταύρος στο σχολείο και απείλησε να τα κάνει όλα λαμπόγυαλο, να δείρει κόσμο κτλ οπότε οι καθηγητές (γιατί ΝΑΙ και αυτοί άνθρωποι είναι και όταν εμένα-ήταν και η μάνα μου καθηγήτρια στο εν λόγω σχολείο- με στριμώχνει το παιδί αυτό μαζί με άλλους 3 και τρώω μερικές και απειλούν ότι δεν θα μπορώ να σταθώ πουθενά στο νησί μου , και το κάναν αυτό σε ΌΛΑ τα παιδιά των καθηγητών εκείνου του συλλόγου, ενώ πχ το αμάξι του πατέρα μου βρέθηκε με σκασμένα λάστιχα και χαρακωμένο άσχημα-και δεν ήταν το μόνο) αναγκάστηκαν και του την κάναν 5νθήμερη αποβολή (και στην κοπελιά επίσης) ξέρετε που κατέληξε αυτό το παιδί σήμερα???

εκτίει ποινή για κλοπές κατα συρροήν και εμπορία και διακείνηση ναρκωτικών στον Κορυδαλλό. Γιατί ο μπαμπάκας του που νόμιζε ότι τραμπουκίζοντας τον κόσμο θα τα καταφέρει αυτό κατάφερε.

Για πείτε μου λοιπόν... Με τέτοιες συμπεριφορές συγγενών, ακόμα και αν έχουν ελπίδες "σωτήρίας" αυτά τα παιδιά ΠΟΥ ακριβώς να στραφούν για να σωθούν?

(ξέφυγα λίγο από το θέμα σόρρυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Ουφφφ Δεν αντεχω να διαβαζω άλλο αυτό το ποστ..Ειναι τοσο ψυχοπλακωτικο..φανταστειτε η ιδια η κοπέλα τι θα έχει τραβηξει η καημενούλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@XRZ σχετικα με την φωνη τα ειπε και η Κουε, αλλα και να μπορεις να φωναξεις απο το σοκ καπος θα αντιδρας, ακομα και κοκαλο να μεινεις στο βιντεο θα φανει οτι δεν ηθελε.

Με ολα αυτα που τραβαει η κοπελα θα την φωναζανε στο σχολειο για ολη αυτην την διαδικασια; Δεν φτανει που ειδη χρειαζετε ψυχολογικη υποστιριξη, να την στειλουν κατευθειαν στο δαφνι.... Ωστοσω δεν λεω ητανε δικαιος ο τροπος που επραξαν οι καθηγιτες, επρεπε ομως να μεινουν ουδετεροι. Αν περιμενανε την αποφαση για να δουν αν θα τις ριξουν αποβολη θα επρεπε αφοτου βγει η αποφαση να την φανε και τα αγορια. Και στο κατω-κατω πιστευω πως ο καθηγιτης της που αμεσα η εμεσα την κατηγορισε οτι τα ηθελε απο οτι λετε την ξερει καλητερα απο ολους εμας και μπορει να κρινει πολυ πιο ρεαλιστικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αν περιμενανε την αποφαση για να δουν αν θα τις ριξουν αποβολη θα επρεπε αφοτου βγει η αποφαση να την φανε και τα αγορια. Και στο κατω-κατω πιστευω πως ο καθηγιτης της που αμεσα η εμεσα την κατηγορισε οτι τα ηθελε απο οτι λετε την ξερει καλητερα απο ολους εμας και μπορει να κρινει πολυ πιο ρεαλιστικα
Ξέρεις γιατί όχι? Γιατί τα παιδιά
1. ΑΠΟΛΟΓΗΘΗΚΑΝ!
2. Παραδέχονται ότι διέπραξαν ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥΣ πράξη ενάντια στους κανονισμούς του σχολείου.

Η κοπέλα
1. ΔΕΝ ΑΠΟΛΟΓΗΘΗΚΕ
2. ΔΕΝ παραδέχεται ότι διέπραξε με την θέλησης της πράξη ενάντια στους κανονισμούς τους σχολείου...

Θεμελιώδεις οι διαφορές στις περιπτώσεις
imo :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι αλλα ετσι θα ητανε σαν το σχολειο να περνει το μερος της κοπελας. Ρωτα τα παιδια πως θα αιστανοντουσαν οτι το σχολειο τους του τιμωρισε αλλα το κοριτσι οχι γιατι δεν απολογιθικε. Πως θα ητανε ο ψυχολογικος τους κοσμος; Και αν τελικα δεν την βιασανε αλλα πηγε με την θελιση της ποσο μεγαλες επιπτωσης θα ειχε αυτη η αντιμετωπιση απο το σχολειο;
Και το οτι δεν το παραδεχετε δεν παει να πει οτι δεν εχει γινει κιολας. Ειναι βεβαια περιπλοκη η κατασταση αλλα μιλοντας για συνιθισμενες παραβιασεις που κανουν τα παιδια στο σχολειο ξερεις ποσοι δεν παραδεχονται οτι το εκαναν; Αν ομως καπιος του καρφωσει θα την φανε την αποβολη. Κια στην συγκεκριμενη περιπτωση τα αγορια ειπανε οτι και αυτη ηθελε, αρα παραβιασε τους κανονες του σχολειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ναι αλλα ετσι θα ητανε σαν το σχολειο να περνει το μερος της κοπελας. Ρωτα τα παιδια πως θα αιστανοντουσαν οτι το σχολειο τους του τιμωρισε αλλα το κοριτσι οχι γιατι δεν απολογιθικε. Πως θα ητανε ο ψυχολογικος τους κοσμος; Και αν τελικα δεν την βιασανε αλλα πηγε με την θελιση της ποσο μεγαλες επιπτωσης θα ειχε αυτη η αντιμετωπιση απο το σχολειο;
Mα... εγώ δεν θεωρώ ότι θα έπρεπε να πούνε (γιατί φυσικά και συζητήθηκε η εν λόγω απόφαση και εσωτερικά) ότι τιμωρούνται οι 4 και η κοπέλα μένει ατιμώρητη.
πιστεύω ότι στην απόφαση τους θα έπρεπε να πούνε ότι

τιμωρούνται οι 4 με αυτήν την ποινή και λόγω απουσίας (πχ λέω τώρα) του έτερου εμπλεκόμενου προσώπου)ο σύλλογος θα συνεδριάσει εκ νέου την άλλη (πχ) βδομάδα, η όταν εμφανιστεί τέσπα η κοπέλα, για να καθορίσει την ποινή της. Όχι να την "αθωωσει" (αν μπορώ να το πω έτσι). Να αναστείλει την επιβολή ποινής.

Εμμένω και μετά το edit σε αυτό.
Κρατώντας το τεκμήριο της αθωότητας ΟΧΙ μόνο για τους μαθητές αλλά και για τη μαθήτρια (τι, επειδή το είπαν το αγόρια είναι έτσι? ???) όφειλε να ΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙ την λήψη απόφασης για την κοπέλα μέχρι αυτή να είναι σε θέση να απολογηθεί.(λέγοντας να είναι σε θέση εννοώ να είναι ΠΑΡΟΥΣΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν λεω οτι λες να την αθωωσουν.Απλα ακομα και ετσι τα 4 αγορια θα αιστανθουν σαν το σχολειο να περνει το μερος της κοπελας. Το σωστο ειναι να κριθουν και τα 5 παιδια μαζι, την ιδια μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Κια στην συγκεκριμενη περιπτωση τα αγορια ειπανε οτι και αυτη ηθελε, αρα παραβιασε τους κανονες του σχολειου

Καλα ρε Κρόνο με δουλεύεις? Και αν πω εγώ αύριο δηλαδή ότι εσύ έκανες σεξ με την Χ στο σχολείο ΧΩΡΙΣ να ακούσουν εσένα πρώτα θα σου δώσουν αποβολή ενω ΔΕΝ έχεις απολογηθεί???????? ΔΕΝ το νομίζω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλα ρε Κρόνο με δουλεύεις? Και αν πω εγώ αύριο δηλαδή ότι εσύ έκανες σεξ με την Χ στο σχολείο ΧΩΡΙΣ να ακούσουν εσένα πρώτα θα σου δώσουν αποβολή ενω ΔΕΝ έχεις απολογηθεί???????? ΔΕΝ το νομίζω!!

αυτό ακριβώς λέω κι εγώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Κρόνε παιδί μ, δεν καταλαβαίνεις? Τα ΑΓΟΡΙΑ, είτε την βιάσαν τελικά ΕΙΤΕ όχι, και έκαναν σεξουαλική επαφή με την θέληση της κοπέλας θα φανε αποβολή.

Τώρα, εάν εγινε όντως ΒΙΑΣΜΟΣ, και η κοπέλα ΔΕΝ έκανε έρωτα με την ΘΕΛΗΣΗ της, πρέπει πάλι να φάει ποινή?

ΜΟΝΟ εάν έγινε ΟΝΤΩΣ με την θελησή της είναι καταδικαστέο και ΟΧΙ όταν την ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ να το κάνει ΧΩΡΙΣ την θέληση της;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλα ρε Κρόνο με δουλεύεις? Και αν πω εγώ αύριο δηλαδή ότι εσύ έκανες σεξ με την Χ στο σχολείο ΧΩΡΙΣ να ακούσουν εσένα πρώτα θα σου δώσουν αποβολή ενω ΔΕΝ έχεις απολογηθεί???????? ΔΕΝ το νομίζω!!

Δεν με καταλαβες. Απο την στιγμη που τα αγορια υποστιριξαν αυτο το σωστο θα ητανε να απολογιθει και το κοριτσι, να πιασουν οι καθηγιτες και της δυο πλευρες, να φωναξουνε και τα παιδια που ητανε μπροστα να τους πουνε της γνωμες τους και τελος να αποφασισουν πιοι απο ολους τα λενε πιο σωστα και αναλογος να πραξουν. Εδω ομως υπαρχει το προβλημα οτι το κοριτσι αυτην την στιγμη δεν ειναι σε θεσει να παει στο σχολειο να απολογιθει. Υπαρχουν λοιπον διαφωρες περιπτωσεςι, να τιμωριθουν ολοι, να τιμωριθουν τα αγορια και οποτε παει το κοριτσι να δουμε τι θα γινει και με αυτην, να περιμενουμε να ερθει το κοριτσι και τοτε να δουμε τι θα γινει και με τα αγορια και με το κοριτσι, να βασιστουμε στο τι θα μας πουνε τα τριτα παιδια κ.α.
Το να τιμωριθουν τα αγορια και το κοριτσι να περιμενουμε να δουμε οταν ερθει τι θα γινει ειπα και πιο πριν γιτι δεν θα επρπε να γινει. Να βασιστουμε σε μαρτυριες τριτων χωρις να ξερουμε την αποψη της κοπελας κατα την γνωμη μου ειναι ηλιθιο. Οποτε μενουμε μεταξυ του να τιμωριθουν ολοι τωρα η να αποφασισουν οταν γυρισει το κοριτσι στο σχολειο. Πρωσοπικα πιστευω οτι το πιο σωστο θα ητανε να αποφασισουνε οταν θα γυρισει το κοριτσι στο σχολειο, ωστοσο ομως ειναι καλυτερα να μεταχειριστουν ισα και τα 5 παιδια και να τιμωρισουν ολα τωρα παρα να τιμωριθουν τα 4 και να περιμενουμε για το 5ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
και τελος να αποφασισουν πιοι απο ολους τα λενε πιο σωστα και αναλογος να πραξουν.

Το να τιμωριθουν τα αγορια και το κοριτσι να περιμενουμε να δουμε οταν ερθει τι θα γινει ειπα και πιο πριν γιτι δεν θα επρπε να γινει. Να βασιστουμε σε μαρτυριες τριτων χωρις να ξερουμε την αποψη της κοπελας κατα την γνωμη μου ειναι ηλιθιο. Οποτε μενουμε μεταξυ του να τιμωριθουν ολοι τωρα η να αποφασισουν οταν γυρισει το κοριτσι στο σχολειο. Πρωσοπικα πιστευω οτι το πιο σωστο θα ητανε να αποφασισουνε οταν θα γυρισει το κοριτσι στο σχολειο, ωστοσο ομως ειναι καλυτερα να μεταχειριστουν ισα και τα 5 παιδια και να τιμωρισουν ολα τωρα παρα να τιμωριθουν τα 4 και να περιμενουμε για το 5ο.

Κρόνε η σεξουαλική επαφή στο χώρο του σχολείου προκειται να τιμωρηθεί. Αυτό που έκαναν τα αγόρια είναι κατακριτέο και τιμωρηθηκαν ακριβώς επειδή παραδέχτηκαν ότι ηρθαν σε σεξουαλική επαφή με την κοπέλα κ αυτό ακριβλως είναι που απαγορεύεται. Τώρα αν η κοπέλα πήγε με τη θελησή της πρέπει να τιμωρηθει και αυτή γιατι εκανε κατι ανηθικο,παράνομο, αν όμως την αναγκασαν τότε κ πάλι εγινε κατι παράνομο χωρίς αυτή να το θέλει οπότε κ δεν πρέπει να τιμωρηθει:) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Επίσης, θέλω να σκεφτούμε και κάτι άλλο...βάλτε στη θέση των 4 παιδιών -> 4 παιδιά αλβανικής καταγωγής και στη θέση της Αλβανής κοπελιάς -> μια ελληνίδα κοπέλα...σκεφτείτε τώρα αν θα γινόταν το ίδιο σκηνικό:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν λεω οτι λες να την αθωωσουν.Απλα ακομα και ετσι τα 4 αγορια θα αιστανθουν σαν το σχολειο να περνει το μερος της κοπελας. Το σωστο ειναι να κριθουν και τα 5 παιδια μαζι, την ιδια μερα.

πάμε πάλι από την αρχή...

5 άτομα εμπλέκονται σε μια υπόθεση ΣΧΟΛΕΙΟΥ [μην το κάνουμε λαικό δικαστήριο] Λόγω της ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑΣ της κατηγορίας που τα βαρύνει [και τα 5] καλό είναι μεν να τα δούμε συνολικά όμως ΔΕΝ γίνεται. Γιατί το ένα από τα 5 απουσιάζει. Όταν μάλιστα μιλάμε για αντικορουόμενες απόψεις το θέμα είνια πιο σοβαρό.
Το θέμα που εξετάζεται είναι η συνουσία εντός σχολείου σωστά? (υποθέτω καταφατική απάντηση)

έχουμε 4 "κατηγορούμενους" που λένε πως έγινε. άρα οφείλουμε να τοτυς τιμωρήσουμε. ΟΛΟΣΩΣΤΟ.
προφανώς δεν το κάναν μεταξύ τους(από ότι λένε) αλλά με το 5ο άτομο. Σωστά ως εδώ. ΑΡΑ τιμωρείται και το 5ο άτομο.
Συμφωνούμε λοιπόν ότι ακολούθησαν το "γράμμα του νόμου" και τιμώρησαν και τους 5 για ασελγεις πράξεις.
Αυτή (όπως καταλαβαίνω) είναι η λογική σου. και οκ, αν το πάρουμε στο πνεύμα του νόμου έχεις απόλυτο δίκιο και εγώ, ο νικόλας ή όποιος άλλος βρίσκει απαράδεκτη την απόφαση λέει μ@λακίες.

ΟΜΩΣ! Υπάρχει ένα σημαντικό ΑΛΛΑ σε αυτό. Όλη αυτή η διαδικασία μιλάει για "δικαστές". Για ένα δικαστήριο που κοιτάζει τα στοιχεία και ΟΦΕΙΛΕΙ να αποφαίνεται ΜΟΝΟ με βάση αυτά. Εδώ παράλληλα μιλάμε και για παιδαγωγούς. (ή τουλάχιστον έτσι οφείλουν να είναι). Το να παίρνουν "καταδικαστική " απόφαση όπως δεκτόν, εντός σχολικού πλαισίου έκαναν, παραγνωρίζει το ρόλο του παιδαγωγού. Γιατί η κοπέλα πως νιώθει τώρα? το σχολείο της, οι καθηγητές της της γύρισαν την πλάτη.Αν, πχ, βγει υπέρ της η απόφαση (που αμφιβάλλω εφόσον από τη μια έχουμε παιδί μετανάστριας και από την άλλη παιδί μπάτσου αλλά άλλο θέμα) τι πρέπει να κάνουν οι καθηγητές? ΤΥΠΙΚΑ με βάση αυτό που λες πρέπει να ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΝ την ποινή. Με τη θέλησης της ή όχι παρέβη τον σχολικό νόμο. χμμμ...κάτι δεν μου κολλάει εδώ...
για αυτό απλά ΘΕΩΡΩ ότι θα έπρεπε να ανασταλλεί η απόφαση τιμωρίας (κράτα στο μυαλό σου ότι ουτως ή άλλως η κοπέλα ΔΕΝ πάει στο σχολείο αυτές τις μέρες) και το δευτερόλεπτο που θα πάταγε το πόδι της στο σχολείο να την "βουτάγανε" και να κάνανε έκτακτη συνέλευση. Δεν είπα ποτέ να τιμωρήσουν τους 4 και η κοπέλα να συνεχίσει να παρακολουθεί σαν να μην τρέχει μία. Να ΜΗΝ την αποβάλλουν ΕΡΗΜΗΝ είπα. Και να μη το παίξοθν πόντιοι πιλάτοι. Γιατί σου λέω...ακόμα και αν αποδειχθεί βιασμός ΑΚΟΜΑ τυπικά η κοπέλα παρέβη τον κανονισμό του σχολείου αν το δούμε τελείως στεγνά και στο γράμμα του νόμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Επίσης, θέλω να σκεφτούμε και κάτι άλλο...βάλτε στη θέση των 4 παιδιών -> 4 παιδιά αλβανικής καταγωγής και στη θέση της Αλβανής κοπελιάς -> μια ελληνίδα κοπέλα...σκεφτείτε τώρα αν θα γινόταν το ίδιο σκηνικό:mad:

Ακριβώς! Και ας υποθέσουμε ότι όλα τα άλλα παραμένουν τα ίδια, έτσι; Οι Αλβανοί να υποστηρίζουν ότι η Ελληνίδα πήγε με τη θέλησή της. Και ας υποθέσουμε πως αληθεύει (αλλά ακόμη δεν έχει βγει απόφαση δικαστηρίου πουνα αθωώνει ή να καταδικάζει τους 4 Αλβανούς. Η πρώτη σας αντίδραση ποια θα ήταν;:hmm:

Σε πόσες ώρες θα τους είχαν λινστάρει τους Αλβανούς;;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σε πόσες ώρες θα τους είχαν λινστάρει τους Αλβανούς;;;:whistle:

ώρες???? αισιόδοξος είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@diddle ποσες φορες πρεπει να το πω; Τα αγορια θα φανε αποβολη ουτος η αλλος, δεν λεω οχι, αλλα αν τα αποβαλουμε τωρα και το κοριτσι οχι ειναι σαν να περνουμε την θεση τις κοπελας, ενω αυτην την στιγμη το σχολειο θελει να μεινει ουδετερο.

@Νικολας το συνολο θα πιστευω οτι ειναι βιασμος. Η κατασταση ομως δεν αλλαζει. Για εμενα η ιδιες πιθανοτιτες παιζουν, ειτε ειναι Ελληνιδα ειτε Βουλγαρα το κοριτσι και ειτε ειναι Ελληνες ειτε ειναι Αλβανοι τα αγορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@XRZ αλλα λεω αλλα καταλαβενεις.
Μεχρι εκει που γραφεις " προφανώς δεν το κάναν μεταξύ τους(από ότι λένε) αλλά με το 5ο άτομο. Σωστά ως εδώ" συμφωνουμε, μετα μου τα κανεις σαλατα ολα.
Επαναλαμβανω, δεν πιστευω οτι το να δωθει αποβολη σε ολους ητανε η πιο σωστη πραξη, πιστευω ομως οτι ειναι πιο σωστη απο το να τιμωριθουν μονο καπιοι και το σχολειο να περνει (ισως χωρις αυτον τον σκοπο, αλλα τα παιδια ετσι θα το λαβουν) την θεσει καπιον αλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@XRZ αλλα λεω αλλα καταλαβενεις.

οκ...είμαι χαζή :D
κατάριψε μου το επιχείρημα που λέει ότι η κοπέλα βιασμένη ή όχι διέπραξε αδίκημα που τιμωρείται από το σχολικό νόμο. άρα ακόμα και αν αποδειχθεί από τη δικαιοσύνη αθώα το σχολείο πρέπει να διατηρήσει την ποινή της.

edit: (εμμένω στην άποψη της αναστολής και πιστεύω ότι δεν πρέπει να τιμωρηθεί αν η δικαιοσύνμη αποδείξει βιασμό, απλά παίρνω το "γράμμα του (αρτηριοσκληρωτικού) νόμου")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top