Desktop ή laptop για φοιτητή;

Λάπτοπ Ή μεγάλο Η/Υ?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Λαπτοπ

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Η/Υ (πύργος, οθόνη, ηχεία)

    Ψήφοι: 3 60.0%
  • Τίποτα από τα δύο

    Ψήφοι: 0 0.0%

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Τι θα προτιμούσατε να έχετε?
Λάπτοπ ή μεγάλο Η/Υ?
Πείτε και το λόγο.

Υ.Γ. δεν χρειάζομαι Η/Υ.
Πάνω στο συγκεκριμμένο τομέα είμαι φούλ συνειδητοποιημένος, απλά για να βοηθήσουμε κάποια παιδιά που δεν ξέρουν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και τα δυο φυσικα. Εχω ηδη ενα πολυ καλο Η/Υ, ιδανικος για να παιζω παιχνιδια και να κανω ο,τι αλλο θελω, αλλα θα ηθελα καποια στιγμη να παρω λαπτοπ κυριως για οταν γυριζω σπιτι στην Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εξαρτάται για ποιες δουλειές θέλεις το καθένα.Έχω μεγάλο pc για να παίζω DotA(:P),αλλά πριν 2-3 μέρες πήρα και λάπτοπ για τη φορητότητά του και για να μπορώ να το συνδέω με την τηλεόραση που είναι σε άλλο όροφο.Φυσικά,ρόλο παίζει και η τιμή του λάπτοπ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Μεγάλο PC ασυζητητί...

- Μπορείς να το αναβαθμίζεις
- Βολεύει περισσότερο το keyboard (το να έχεις λαπτοπ με επιπλέον USB keyboard δε λέει...)
- Desktop PC με 22ρα οθόνη...

Έχω ένα laptop που τις βασικές μου ανάγκες μπορεί να τις καλύψει, όμως το χρησιμοποιώ ΣΠΑΝΙΑ.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εξαρτάται τι το θέλεις.
Εγώ αυτή τη στιγμή έχω laptop το οποίο συνδέω σε εξωτερική οθόνη
και το χρησιμοποιώ και σαν σταθερό.
Το μειονέκτημα του είναι οτι δεν παίζει πολύ καινούργια παιχνίδια (στην εξωτερική οθόνη και κάποια και στην κανονική)

Θα σου πρότεινα ένα θηρίο pc (των 1000ε χωρίς οθόνη, τώρα θέλω να πάρω ένα) να αντέξει 3-4 χρόνια για τα καινούργια παιχνίδια (χωρίς αναβάθμιση) και ένα netbook για την φορητότητα του (αν μπορούσα να διαλέξω τώρα, έναν τέτοιο συνδυασμό θα διάλεγα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Λαπτοπ δαγκωτο! (αν και δεν ειχα ποτε :() Σκοπευω να αγορασω πολυ συντομα και να παει το pc στα σκουπιδια (καλα, στα σκουπιδια οχι, παντως θα το χρησιμοποιω σπανιοτατα).

Μπορω να το εχω σε οποιο σημειο του σπιτιου θελω και οχι να καθομαι συνεχεια σε μια καρεκλα και να πιανομαι! :P Μπορω να το παιρνω στα ταξιδια επισης... γενικα μου κανει πολυ πιο πρακτικο. Και τις αναγκες μου θεωρω οτι θα τις καλυψει στο επακρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Μεγάλο PC ασυζητητί...

- Μπορείς να το αναβαθμίζεις
- Βολεύει περισσότερο το keyboard (το να έχεις λαπτοπ με επιπλέον USB keyboard δε λέει...)
- Desktop PC με 22ρα οθόνη...

-petros

Συμφωνώ απολύτως!!! Ειδικά για το πρώτο... :no1::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Αυτό είναι εξολοκλήρου δικό σου ζήτημα! Αν έχεις έλλειψη χώρου ή αν θες να πηγαίνεις πχ μέχρι και στην τουαλέτα με το pc(κι'όμως υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι) τότε πάρε λάπτοπ. Το desktop σ'ένα ήδη "φουλαρισμένο" γραφείο θα προκαλέσει φρακάρισμα ..Από άποψη δυνατοτήτων τα λάπτοπ έχουν εξελιχθεί πλέον υπερβολικά.. Βέβαια να ξέρεις πως ορισμένα μετά τον δεύτερο χρόνο αρχίζουν να παρουσιάζουν μικροπροβληματάκια , όχι όλα ... :no1:

Αν όμως θες να έχεις ενα pc το οποίο σκοπεύεις να του αλλάξεις τον αδόξαστο με αναβαθμίσεις κτλ παρέ desktop.. Εννοείται ότι οι αποδόσεις των καλών desktop είναι μεγαλύτερες από αυτές των laptop..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μεγάλο PC ασυζητητί...

- Μπορείς να το αναβαθμίζεις
- Βολεύει περισσότερο το keyboard (το να έχεις λαπτοπ με επιπλέον USB keyboard δε λέει...)
- Desktop PC με 22ρα οθόνη...

Έχω ένα laptop που τις βασικές μου ανάγκες μπορεί να τις καλύψει, όμως το χρησιμοποιώ ΣΠΑΝΙΑ.


-petros

Με κάλυψες πλήρως...
Φυσικά μιλάμε για το σπίτι μέσα... Από εκεί και πέρα ρόλο παίζουν πολλά, όπως το αν είσαι φοιτητής σε άλλη πόλη, αν είσαι επαγγελματίας κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Λαπτοπ! Ειχα pc για 3 χρονια, και εδω και 3-4 μηνες που εχω παρει laptop, εχω βρει τη χαρα μου! Δεν ειμαι απο τους τυπους που παιζουν παιχνιδια, οποτε με βολευει κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
εχω λαπτοπ αλλα δεν παιζει το κραισις σε φουλ γκραφικς ετσι θα παρω ντεσκτοπ οπου ναναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μεγάλο πισι (γύρω στα 1200 γιούροζ , με οθόνη) για το σπίτι και για τις διακοπές ένα asus eee pc είναι ο καλύτερος συνδυασμός κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
1200E? παναγιαμ. εγω εχω ενα θηριο με 700. Παιζει πολυ καλα ολα τα παιχνιδια που εχω δοκιμασει. Μου φαινεται υπερβολη το 1200...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Πάνω από 1000 ευρώ υπολογιστής χρησιμοποιείται μόνο αν θέλεις να κάνεις encodes .H264----->.mkv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
τα 1.200 ευρώ πιστεύω δικαιολογούν τον όρο "Μεγάλο PC" :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
A ειπες 1200 με οθονη, και παλι ομως πολλα μου φαινονται...
τι σημαινει "μεγαλο πισι"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ενεργοβόρο τέρας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγώ ήξερα ότι με το βαθμό μου δεν επρόκειτο να πάρω λάπτοπ οπότε ξετίναξα τον πατέρα μου και πήρα το καλοκαίρι καινούριο πύργο με 1000 Ευρουλάκια!Πετάει αλλά έπρεπε να βάλω λίγη παραπάνω RAM.2 gb έβαλα μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω εχω μεγαλο pc.. κ νομιζω ειναι καλυτερα απο τ laptop.. Βεβαια αν μ κανανε δωρο ενα laptop δν θα ελεγα οχι... πιανουν κ λιγο χωρο..
:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top