Ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που σας αρέσει πιο πoλύ....

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αν μου βάζατε το μαχαίρι στο λαιμό θα ψήφιζα Death...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οι κάτωθι κύριοι (στη signature αναφέρομαι). Εκτός αυτών, έχω και συναισθηματικούς δεσμούς με τους Blind Guardian για τον λόγο που ανέφερε ο Rattlehead :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Anarki :
Οι κάτωθι κύριοι (στη signature αναφέρομαι). Εκτός αυτών, έχω και συναισθηματικούς δεσμούς με τους Blind Guardian για τον λόγο που ανέφερε ο Rattlehead :).

Blind Guardian κι εγω ΚΑΙ λόγω συναισθηματικών δεσμών επίσης :)

Θυμάμαι που ήμουνα μικρό στην 1η Λυκείου και είχα φέρει το cd Night Fall in Middle Earth στο σπίτι να το ακούσω να δω τι είναι αυτοί οι Blind Guardian και η μάνα μου να χει μείνει κόκκαλο..... :rofl: Την πρώτη φορά που το άκουσα δυσκολεύτηκα να το χωνέψω λόγω του ότι η μετάβαση απο pop (2 Unlimited , Corona, 2 Fabiola, IceMC) σε Power Metal ήταν απολύτως απότομη.

Ε ΜΕΤΑ ΕΛΙΩΣΑ! :thumbsup: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
[...] Night Fall in Middle [...]
RESPECT :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
δύσκολη ερώτηση :hmm:. δε θα απαντήσω :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Iron Maiden

;) :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Metallica
το ξέρω ότι ακούγεται "κάπως" αλλά είμαι από αυτούς που (θέλω να νομίζω) ξέρουν να ακούν Metallica. Οι "συνάδελφοι" με καταλαβαίνουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δε μου αρέσει κανένας καλλιτέχνης και κανένα συγκρότημα..
Μου αρέσουν τραγούδια.
Και για την ιστορία, ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια (και βιντεοκλίπ), είναι το έκρυψα το προσωπό μου του Αντώνη Ρέμου..

Γεια σου Φρόσω.. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Δε μου αρέσει κανένας καλλιτέχνης και κανένα συγκρότημα.

Δηλαδή δεν εκτιμάς τους Μουσικούς. Συγχαρητήρια. :( :thumbsdown: :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Χε χε, αυτό κατάλαβες ε; Κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Χε χε, αυτό κατάλαβες ε; Κρίμα...

Αυτό είπες, δεν κατάλαβα αυτό. Για πες μου δλδ τι ήθελες να πεις για να σαε καταλάβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Όταν ακούω ένα τραγούδι που μου αρέσει, θα εκτιμήσω των μουσικό που το έφτιαξε. Όμως το επόμενο τραγούδι που θα κάνει ο μουσικός θα το κρίνω φτου και από την αρχή.

Μουσικά taboo suck.. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά ρε yoma.

[me=emufear]np CoF - Sleepless (Anathema Cover)[/me]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
R.E.M. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
τώρα τελευταία και πολύ Madrugada αλλά και Smiths (πού τους θυμήθηκα,ε; :redface: :redface: Λειτουργώ λίγο με διαφορά φάσης!!!).


Νόμιζα ότι η μουσική εξημερώνει τα ήθη... Πάντως Frosw_ ένα έχω να σου πω: μη μασάς!!! Μπορεί να μην ακούω Ρέμο but I have to pay my respect to what you like!!!! :worship: :worship: :worship: Ο τύπος όπως και να το κάνουμε έχει φωνάρα. Και τώρα που το γύρισε και τραγουδάει και τραγούδια και όχι σκυλάδακα μπορώ να πω ότι άρχισα να τον συμπαθώ κιόλας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. Επειδη ήταν πάρα πολλά και μπορει να έχει γίνει κάποιο λάθος στο διαχωρισμό στειλτε pm σε καποιον admin ή global mod να διορθώσει το ενδεχόμενο λάθος. Παρακαλώ συνεχίστε εντός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li :
R.E.M. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
τώρα τελευταία και πολύ Madrugada αλλά και Smiths (πού τους θυμήθηκα,ε; :redface: :redface: Λειτουργώ λίγο με διαφορά φάσης!!!).

Εγώ δλδ που ακούω σχεδόν αποκλειστικά συγκροτήματα της δεκαετίας του '80 τι να πω; :Ρ

R.E.M. μια χαρά μου ακούγονται. Μου αρέσουν πολύ τα "Immitation Of Life" και "Losing My Religion" (και κάποια άλλα, λιγότερο όμως, π.χ. "Drive").

The Smiths και Madrugada είναι cult πλέον. Τρελό respect :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nocturnal_ March

Νεοφερμένος

Ο Nocturnal_ March αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ifrit[ ]
Metallica
το ξέρω ότι ακούγεται "κάπως" αλλά είμαι από αυτούς που (θέλω να νομίζω) ξέρουν να ακούν Metallica. Οι "συνάδελφοι" με καταλαβαίνουν :)

ακούγεται κάπως γιατί? :worry:

anyway και ον τοπικ είναι πάρα πολλά τα αγαπημένα συγκροτήματα αλλά ξεκίνησα με Metallica και παραμένουν απο τους πιο favourites... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Εγώ τους μισώ τους Metallica πλέον. Τους ακούς 1, 2, 3... Ε μετά καταλαβαίνεις ότι o Hetfield δεν έχει καλή φωνή, ότι ο Lars είναι ένας μαλάκας, ότι ο Hammet δεν παίζει και πρωτότυπα solo.... Μετά τον Burton οι Μetallica είναι καταστροφή. Και παλιά όμως όλο το ίδιο riffάκι σε όλα τα τραγούδια σχεδόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ τους μίσησα όταν έγινε το σκηνικό με το Napster :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Εγώ τους μίσησα όταν έγινε το σκηνικό με το Napster :P

Και αυτό. Μεγάλο καθίκι ο Lars.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nocturnal_ March

Νεοφερμένος

Ο Nocturnal_ March αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Εγώ τους μισώ τους Metallica πλέον. Τους ακούς 1, 2, 3... Ε μετά καταλαβαίνεις ότι o Hetfield δεν έχει καλή φωνή, ότι ο Lars είναι ένας μ****ας, ότι ο Hammet δεν παίζει και πρωτότυπα solo.... Μετά τον Burton οι Μetallica είναι καταστροφή. Και παλιά όμως όλο το ίδιο riffάκι σε όλα τα τραγούδια σχεδόν...

όταν τους ακούσεις παραπάνω απο 3 φορές καταλαβαίνεις πως ο Lars είναι μ@@@ς? :jumpy: :jumpy:

Γούστα είναι αυτά δεν λέω αλλά πολύ μίσος για το τίποτα όταν ειδικά πρόκειται για ένα συγκρότημα που αποθεώθηκε απο το κοινό του και όχι μόνο και με το παραπάνω..Και αν θεωρείς καταστροφή τους Metallica του black album που θεωρείται ένα απο τα καλύτερα Metal albums ε τότε τι να πω? :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top