Σχολιασμός φθηνών laptops

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Tι επεξεργαστη και καρτα γρφικων να βαλω για να παιζω games οπως το san andreas/?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Λοιπόν, φέτος ήμουνα καλό κοριτσάκι και ο Άγιος Βασίλης προτίθεται να μου πάρει laptop για τις γιορτές των Χριστουγέννων. Τα τελευταία 5 χρόνια έχω δικό μου PC. Το λατρεύω, θέλω όμως λάπτοπ λόγω της φορητότητάς του και επειδή το PC καταλαμβάνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ χώρο στο γραφείο μου.

Σκέφτομαι να πάρω Sony VAIO, ίσως είναι λίγο φρου φρου κι αρώματα, αλλά το θέλω σε άσπρο. Έχει κάποιος Sony VAIO; Ποια είναι η εμπειρία σας; Ποιο μοντέλο έχετε; Βασικά υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε CR (1,8 GHz) και CS (2,8 GHz) αν ξέρετε; Είμαι άσχετη. Έχετε κάποιο άλλο άσπρο λάπτοπ να μου προτείνετε; Μήπως τα dell; Θέλω χρώματαααα!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Το ότι δεν διευκρινίζεις το budget σημαίνει ότι δεν έχεις πρόβλημα όσο κι αν κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
E... Nα μη φέρουμε σε δύσκολη θέση τον Άγιο. Εγώ λέω... max. 1500e.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Απο εμπειρίες άλλων, όχι Vaio.
Κάτι άσπρα laptop βγάζει η LG νομίζω, έχει και η Dell μερικά και υπάρχει και το macbook βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros7291

Νεοφερμένος

Ο πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
φιλε abracadabra ενα εχω να σου πω. acer aspire σειρά 5930g
με περιπου 1000 ευρω παιρνεις εκπληκτικο μηχανημα.πανέμορφο δυνατο και ευχρηστο. τα sonny και γενικα ολες οι μαρκες δεν πιανουν μια μπροστα στην acer και επισης σε περιπτωσεις οπως της sonny πληρωνεις πολλα περισσοτερα μονο για την μαρκα.
παρεπιπτωντος ο δικος μου acer πεταει!!!!! :no1:
συγκεκριμενα ειναι ο acer as5930g 844g32bn
φτου μην τον ματιαξω !!!:dance::yeah:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ξανά, απο εμπειρίες άλλων, οχι Acer. Πολύ αναξιόπιστα και με κακό service. Γι'αυτό είναι και φτηνά άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
τα sonny και γενικα ολες οι μαρκες δεν πιανουν μια μπροστα στην acer

:attack: :warning: :warning: :warning: :warning: :warning:
Μην τρελαθούμε... Μην τρελαθούμε...

επισης σε περιπτωσεις οπως της sonny πληρωνεις πολλα περισσοτερα μονο για την μαρκα.

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια. Μιλάμε και 500? (και λίγα λέω) μόνο για το όνομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros7291

Νεοφερμένος

Ο πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξανά, απο εμπειρίες άλλων, οχι Acer. Πολύ αναξιόπιστα και με κακό service. Γι'αυτό είναι και φτηνά άλλωστε.

ναι ναι...τα ακουγα και γω όλα αυτά...φήμες και τίποτα άλλο.Λες εγώ ο ίδιος που πήρα να μην ξέρω οτι είναι καλά?
πλέον σέρβις για την acer αναλαμβάνει η infoquest.δεν είμαι διαφημιστής ούτε θέλω να προωθήσω απλά επειδή και γω φοβόμουν με αυτά τα κάποια που άκουσα .να ξέρεις οτι εγώ όπως και πολλοί γνωστοί μου είναι απόλυτα ικανοποιημενοι με acer.πίστεψε με το σέρβις της sonny είναι πολύ χειρότερο απο αυτό της acer και αν ρωτήσεις κάποιον ειδικό θα στο πεί.επίσης τέτοιου είδους φήμες ακούγονται για να προοθούνται διάφορα προγράματα όπως το fix me των multirama που και καλα λένε στον κόσμο αυτή η μάρκα ειναι ελαττωματική και άλλα τετοια για να μπαίνετε στο πρόγραμμα και να πληρώνετε...τέλως πάντων φίλε μου τα acer είναι τα καλύτερα λάπτοπ για μένα.μην φοβάσε τίποτα.:):no1::no1::no1:
the choice is yours;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
acer ε; Πάντως είναι πολύ φθηνότερα. Από την άλλη δε θέλω να πάρω κάτι που θα χαλάσει σε λίγους μήνες.. Χρησιμοποιώ αρκετά το κομπιούτερ... δηλαδή τί αρκετά, μονίμως ανοικτό είναι. Επίσης χρησιμοποιώ αρκετά το photoshop, και κάτι τέτοιο συνεπάγεται ότι χρειάζομαι .. μνήμη γραφικών ή κάτι τέτοιο; Πφφφ... Συγχύστηκα.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Εντωμεταξύ όταν πάρω laptop θα είναι έτοιμο να δεχτεί σύρμα για το ιντερνετ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
πίστεψε με το σέρβις της sonny είναι πολύ χειρότερο απο αυτό της acer και αν ρωτήσεις κάποιον ειδικό θα στο πεί.
Δε διαφωνώ με αυτό, έχω πει ήδη άλλωστε οχι Sony (ναι, με 1 'n' γράφεται).

τέλως πάντων φίλε μου τα acer είναι τα καλύτερα λάπτοπ για μένα.μην φοβάσε τίποτα.:):no1::no1::no1:
the choice is yours;););)
Κάνεις λάθος τότε, τι να σου πω :P

Αν θες αξιόπιστο laptop πάρε ibm, dell ή toshiba.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν θες αξιόπιστο laptop πάρε ibm, dell ή toshiba.
Και σ' αυτο το σημειο ερχομαι να πω οχι Toshiba. :P Επειδη ψαχνομαι κι εγω για laptop (για να παρω οοοοταν θα εχω λεφτα :P) ρωταω απο 'δω κι απο 'κει για το ποια ειναι καλα. Μια γνωστη μου εχει ενα Toshiba απο τον Ιουνιο και ηδη της κολλαει. Υποθετει οτι ισως φταινε τα Vista, αλλα μου λεει οτι πλεον δεν κυκλοφορει laptop χωρις Vista. Ισχυει; Γιατι αν ισχυει.... βρασ' τα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι όλα με Vista κυκλοφορούν. Σε κάποια dell και ibm νομίζω υπάρχει επιλογή να το πάρεις χωρίς λειτουργικό, ή ακόμα και με linux.
Το οτι σέρνονται τα vista δεν είναι λόγος να πει κανείς οτι μια μάρκα δεν είναι καλή πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το οτι σέρνονται τα vista δεν είναι λόγος να πει κανείς οτι μια μάρκα δεν είναι καλή πάντως.
Το θεμα ομως ειναι να μην σερνεται το laptop! :P Εχω ηδη ενα pc που σερνεται (απο την υπερφορτωση :P), μην ειναι και το laptop τα ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ενα Toshiba στα 1000 εώς 1500ε όπως αυτό και θα είσαι jet.

acer sucks;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το θεμα ομως ειναι να μην σερνεται το laptop! :P Εχω ηδη ενα pc που σερνεται (απο την υπερφορτωση :P), μην ειναι και το laptop τα ιδια...
Υπάρχει περίπτωση η φίλη σου να έχει πάρει κάποιο απο τα (λίγα) εκτρώματα της toshiba με σκληρούς δίσκους στις 4200 σ.α.λ. τα οποία πραγμάτικα σέρνονται με vista. Δεν βάζουν πλέον τόσο αργούς δίσκους ευτυχώς, κατάλαβαν το λάθος τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα για acer.εγω εχω ενα hp μια χαρα με εχει βολεψει.Αν εξαιρεσεις την μπαταρια του που τελειωνει γρηγορα.βεβαια και εγω ολο στην πριζα το εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Και σ' αυτο το σημειο ερχομαι να πω οχι Toshiba. :P Επειδη ψαχνομαι κι εγω για laptop (για να παρω οοοοταν θα εχω λεφτα :P) ρωταω απο 'δω κι απο 'κει για το ποια ειναι καλα. Μια γνωστη μου εχει ενα Toshiba απο τον Ιουνιο και ηδη της κολλαει. Υποθετει οτι ισως φταινε τα Vista, αλλα μου λεει οτι πλεον δεν κυκλοφορει laptop χωρις Vista. Ισχυει; Γιατι αν ισχυει.... βρασ' τα!

Πριν λίγο καιρό πήρα ένα της Toshiba με Vista και δε σέρνεται καθόλου...
Εγώ τουλάχιστον είμαι πολύ ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω το Sony Vaio VGN-FZ31Z περίπου 6 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα για acer.εγω εχω ενα hp μια χαρα με εχει βολεψει.Αν εξαιρεσεις την μπαταρια του που τελειωνει γρηγορα.βεβαια και εγω ολο στην πριζα το εχω.

Απ'οσο ξερω ειναι καλυτερο αν το εχεις συνεχεια στην πρηζα να βγαζεις την μπαταρια γιατι ετσι χαλαει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top