Τι σημαίνει για εσάς ποιοτική μουσική;

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
πλακα κανουμε πιτσιρικι, χαλαρωσε...

Μμμ,χαλαρή είμαι,αλλά δεν κατάλαβα που κάνεις πλάκα  :wacko: Στο οτι ο Ρέμος έχει να κάνει με  έλλειψη γούστου? :blink: Ψάχνω να βρώ το αστείο της υπο(επί)θεσης, επειδή εμένα μου μοιάζει απλά για στεγνό χώσιμο σχετικά με το γούστο μου :jumpy:

Υ.Γ. Γουστάρω που είμαι ακόμα πιτσιρίκι,όταν θα σταματήσω να νιώθω και θα αποκαλώ τους άλλους έτσι με υποτιμητικό ύφος,θα αρχίσω να ανησυχώ :'( :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Δεν χαλαρώνουμε λίγο με τον Ρέμο. Σεβαστο σε κάπιους να αρέσει αλλα να είναι κιόλας σεβαστό σε αυτούς που ΔΕΝ αρέσει. Καλός είναι αλλα μην πορωνόμαστε κιόλας και να δεχόμαστε και την άλλη άποψη μας αρέσει δεν μας αρέσει. Μην κοιτάτε μόνο τους εμπορικούς ακούστε και αυτους που με λιγότερη διαφήμιση κάνουν πολύ αξιόλογη δουλειά

Χαίρομαι που λέμε ακριβώς το ίδιο πράγμα...Η ερώτηση ήταν "Ποιος είναι ο αγαπημένος μου καλλιτέχνης" και η δική μου η απάντηση ήταν...Ο Ρέμος...Δεν την έπεσα σε κανέναν για τα γούστα του  :happy: Επισης ανέφερα τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη,επειδή ΤΥΧΑΙΝΕΙ τα τραγούδια του να μου αρέσουν στο σύνολο τους (σε συνδυασμό με τη φωνή του βέβαια),ωστόσο ακούω φανατικά και καλλιτέχνες που όπως πολύ σωστα είπες δεν προβάλλουν τόσο τη δουλειά τους,αλλα κάνουν ΠΟΛΥ αξιόλογη δουλειά.΄Δεν θα ήθελα όμως το κριτήριο για να επιλέγω το τι θα ακούσω να είναι το αν θα είναι εμπορικό ή όχι,αλλά το αν θα κάτσει καλά στο αυτί μου αυτό που ακούω.Επειδή και η Βανδή είναι εμπορική και χιλιοδιαφημισμένη,αλλά δεν θα κάτσω να την ακούσω στο άσχετο για να ψυχαγωγηθώ!(Εκτος αν είμαι στις μεγάλες μου καψούρες και ρίξω κανένα "Να τη χαίρεσαι" για να ξεσπάσω :redface:Αλλα αύτό έχει συμβεί στους περισσότερους μας φαντάζομαι :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Μμμ,χαλαρή είμαι,αλλά δεν κατάλαβα που κάνεις πλάκα :wacko: Στο οτι ο Ρέμος έχει να κάνει με έλλειψη γούστου? :blink: Ψάχνω να βρώ το αστείο της υπο(επί)θεσης, επειδή εμένα μου μοιάζει απλά για στεγνό χώσιμο σχετικά με το γούστο μου :jumpy:

E όχι και στεγνό χώσιμο! Πλάκιτσα έκανε η κοπέλα! Αυτό φαινεται και απο τα smilies που είχε βάλει δίπλα. Αντιθέτως το δικό σου υστερόγραφο δεν ήταν και ο,τι πιο καλοπροαίρετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
(Εκτος αν είμαι στις μεγάλες μου καψούρες και ρίξω κανένα "Να τη χαίρεσαι" για να ξεσπάσω :redface:Αλλα αύτό έχει συμβεί στους περισσότερους μας φαντάζομαι :redface:)

Πάντως εγώ αν είμαι στις "μεγάλες μου καψούρες" και πάλι δεν θα άκουγα Βανδη γιατι εκτός απο στεναχωρημένη θα γινόμουν και νευριασμένη. Σε τέτοια περίπτωση αντε να άκουγα κανενα απο τα παλιά κλασσικά λαικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
E όχι και στεγνό χώσιμο! Πλάκιτσα έκανε η κοπέλα! Αυτό φαινεται και απο τα smilies που είχε βάλει δίπλα. Αντιθέτως το δικό σου υστερόγραφο δεν ήταν και ο,τι πιο καλοπροαίρετο...

Απλά Michelle μου και στο μήνυμα που σχολίασε αν είδες είχα βάλει και εγώ smilies Που έδειχναν ότι και εγώ το είχα πάρει χιουμοριστικά το θέμα μιλώντας περι κεραιών κλπ,αλλα αυτό το Χαλάρωσε πιτσιρίκι μετά με έκανε να πιστεύω οτι καθόλου πλάκα δεν έκανε και γιαυτο αναγκάζομαι να απάντησω με ένα ειρωνικό ύστερόγραφο ... Επειδή δε μου αρέσει να λογοδοτώ για την ηλικία μου λες και είναι κάτι κακό  ;)

Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Πάντως εγώ αν είμαι στις "μεγάλες μου καψούρες" και πάλι δεν θα άκουγα Βανδη γιατι εκτός απο στεναχωρημένη θα γινόμουν και νευριασμένη. Σε τέτοια περίπτωση αντε να άκουγα κανενα απο τα παλιά κλασσικά λαικα.

Ε,φόρουμ είναι,έχουμε το δικαίωμα μας να εκδηλωσουμε τα ελατώματα μας ;) το ομολογώ,σε στιγμές αδυναμίας πέφτω σε τέτοια καψουροτράγουδα και άστα να πάνε  :redface: Δε σώζομαι με τπτ  μετά,χειροτερέυει και η καψούρα,και άστα να πάνε:redface: Πάντως σοβαρά τώρα,σε τέτοια τραγούδια δεν πιστεύω οτι μας τραβάει η μουσική  (η οποια ειναι αθλεια ομολογουμένως) αλλα κατι ατάκες που προκύπτουν απο αυτά..Ας πουμε αυτο το να τη χαιρεσαι,το λέω όποτε τον βλεπω με την άλλη  :P Επειδή κατα τα άλλα αν ψάξουμε σε αυτά για βαθύτερο νόημα...Αστα να πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
απλα θα απολογιθώ για το "πιτσιρικι" που είπα

δεν το πα ειρωνικα και κολλουσε στο   "στα 16 μου   (Not a long time ago,I know,I know )"

δεν ζητησε κανεις να απολογιθεις για κατι

αυτα

χωρις smilies προς αποφυγειν παραξηγησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α και κάτι άλλο Φρόσω:
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Δεν την έπεσα σε κανέναν για τα γούστα του :happy:

Λέγοντας "εχω σταματήσει να ψευτο-επαναστατω απο τα 16 μου" υπονοείς καταφανώς ότι όλοι εμεις που ακούμε κατι πιο "ποιοτικο" είμαστε ψευτο-επαναστάτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Α και κάτι άλλο Φρόσω:
Λέγοντας "εχω σταματήσει να ψευτο-επαναστατω απο τα 16 μου" υπονοείς καταφανώς ότι όλοι εμεις που ακούμε κατι πιο "ποιοτικο" είμαστε ψευτο-επαναστάτες...

Όλοι εσείς? :wacko: Συγνώμη,το φορουμ δηλαδή χωρίζεται σε εσάς που ακούτε ποιοτικό,και εμένα που ακούω...Αντιποιοτικό? Είπα όμως και κάτι άλλο πιο πάνω,οτι το τι θεωρεί ο καθένας ποιοτικό είναι θεμα εν μέρει υποκειμενικό ( όχι απόλυτα ωστόσο) και ότι δεν μου αρέσει να βάζω κάθε είδους ταμπέλες  :/   Δεν ξέρω προσωπικά κανέναν απο εσάς,και δεν μπορώ να σας κρίνω ρε παιδιά και να πω οτιδήποτε προσβλητικό που θα σας χαρακτηρίζει!!! Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν χαρακτηρίζω κανένα ψευτοεπαναστάτη,επειδη το σημαντικό  για μενα είναι ο καθένας να αιτιολογήσει στον εάυτό του γιατί ακούει αυτό που ακούει,και αν βρει μια αρκετά καλή δικιολογία,να κρίνει το αν είναι ψευτοεπαναστάτης χωρίς αιτια ή όχι!Αυτό λοιπόν που θέλω να πω είναι οτι μίλαγα για τον εαυτό μου και μόνο,ότι δηλαδή κρίνω οτι έχω μια δικιολογία για αυτό που ακούω! Και είμαι σίγουρη οτι και εσείς έχετε τους λόγους σας που ακούτε ό,τι ακούτε, και δεν ψευτοεπαναστατείτε!Ωστόσο μονο ΚΑΠΟΙΟΙ (και όχι όλοι) εδώ μέσα προσπαθούν να ακυρώσουν και να αμφισβητίσουν άτομα όπως εμένα που ακουνε Ρέμο,ενώ εγώ δεν ακυρώνω κανένα και σέβομαι τις επιλογές ΟΛΩΝ.Αρκει όπως είπα ο καθένας να έχει μια σωστή δικιολογία προς τον εαυτό του για τις επιλογές του.Και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τη μουσική,είναι σταση ζωής γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
δεν το πα ειρωνικα και κολλουσε στο   "στα 16 μου   (Not a long time ago,I know,I know )"

Μόνο που το είπες σήμερα,και όχι πριν απο 3 χρόνια :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Όλοι εσείς? :wacko: Συγνώμη,το φορουμ δηλαδή χωρίζεται σε εσάς που ακούτε ποιοτικό,και εμένα που ακούω...Αντιποιοτικό?

Το "όλοι εμεις" το είπα επειδή όσοι απάντησαν προηγουμένως είπαν οτι ακούν άλλα είδη μουσικής που θεωρούνται πιο "ποιοτικα" όπως και να το κάνουμε... Δεν σημαίνει όμως αυτό οτι το φόρουμ "χωρίζεται" σε εμάς και εσενα, αν είναι δυνατον, σιγά μην κάνουμε και στρατόπεδα εδω μέσα και φωνάζουμε "ΑΕΡΑΑΑΑ" ωσαν νεοι Κωλοκοτρώνηδες! Chill out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Το "όλοι εμεις" το είπα επειδή όσοι απάντησαν προηγουμένως είπαν οτι ακούν άλλα είδη μουσικής που θεωρούνται πιο "ποιοτικα" όπως και να το κάνουμε... Δεν σημαίνει όμως αυτό οτι το φόρουμ "χωρίζεται" σε εμάς και εσενα, αν είναι δυνατον, σιγά μην κάνουμε και στρατόπεδα εδω μέσα και φωνάζουμε "ΑΕΡΑΑΑΑ" ωσαν νεοι Κωλοκοτρώνηδες! Chill out.

You got my point ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Μόνο που το είπες σήμερα,και όχι πριν απο 3 χρόνια :wacko:
ειμαι 26 και εισαι 19... αρα εισαι πιτσιρικι και μακαρι να ειμουν και εγω 19 και πιτσιρικι και ας ακουγα και Ρεμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ωστόσο μονο ΚΑΠΟΙΟΙ (και όχι όλοι) εδώ μέσα προσπαθούν να ακυρώσουν και να αμφισβητίσουν άτομα όπως εμένα που ακουνε Ρέμο,ενώ εγώ δεν ακυρώνω κανένα και σέβομαι τις επιλογές ΟΛΩΝ.Αρκει όπως είπα ο καθένας να έχει μια σωστή δικιολογία προς τον εαυτό του για τις επιλογές του.Και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τη μουσική,είναι σταση ζωής γενικότερα
______________________________

Γιατί βγάζεις τον Ρέμο απο τους εμπορικούς είναι κάτι διαφορετικό και δεν το έχω καταλάβει? Νομίζεις ειλικρινά ότι άτομα απο εδώ μέσα προσπαθούν να σε αμφισβητίσουν γιατί ακούς Ρέμο ? Εμένα δεν με νοιάζει αν είσαι 19 η 26 η 40 και αν ακούς Ρέμο η όχι και αν τον γουστάρεις η όχι. Μαγκιά σου και στην μία μαγκιά σου και στην άλλη, αλλα άν είναι δυνατόν να βάζουμε τις λέξεις επαναστάση και Ρέμος στο ίδιο topic να είναι δυνατόν! Μην τα ισοπεδόνουμε όλα τα fast food που ακούμε κάθε τρείς και λίγο απο τους γνωστούς Έλληνες "τραγουδιστές" δεν είναι τρόπος ζωής δεν έιναι καν μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Ωστόσο μονο ΚΑΠΟΙΟΙ (και όχι όλοι) εδώ μέσα προσπαθούν να ακυρώσουν και να αμφισβητίσουν άτομα όπως εμένα που ακουνε Ρέμο,ενώ εγώ δεν ακυρώνω κανένα και σέβομαι τις επιλογές ΟΛΩΝ.Αρκει όπως είπα ο καθένας να έχει μια σωστή δικιολογία προς τον εαυτό του για τις επιλογές του.Και αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τη μουσική,είναι σταση ζωής γενικότερα
______________________________

Γιατί βγάζεις τον Ρέμο απο τους εμπορικούς είναι κάτι διαφορετικό και δεν το έχω καταλάβει? Νομίζεις ειλικρινά ότι άτομα απο εδώ μέσα προσπαθούν να σε αμφισβητίσουν γιατί ακούς Ρέμο ? Εμένα δεν με νοιάζει αν είσαι 19 η 26 η 40 και αν ακούς Ρέμο η όχι και αν τον γουστάρεις η όχι. Μαγκιά σου και στην μία μαγκιά σου και στην άλλη, αλλα άν είναι δυνατόν να βάζουμε τις λέξεις επαναστάση και Ρέμος στο ίδιο topic να είναι δυνατόν! Μην τα ισοπεδόνουμε όλα τα fast food που ακούμε κάθε τρείς και λίγο απο τους γνωστούς Έλληνες "τραγουδιστές" δεν είναι τρόπος ζωής δεν έιναι καν μουσική


Τραγικό λάθος,φυσικά και είναι μουσική,είτε απο κάποιους χαρακτηρίζεται καλή είτε κακή....Και δεν βγάζω το Ρεμο έξω απο τους εμπορικούς σε καμία περίπτωση,εμπορικός είναι...Απλα έχει προσπαθήσει να κάνει και 2 βήματα παραπέρα με κάποιες σημαντικές συνεργασίες,και ποτέ δεν προσπάθησε να υιοθετήσει στην εξωτερική του εμφάνιση το ψευτοτρεντυ στυλάκι άλλων εμπορικών...Και ναι,στο εμπορικό τραγούδι είναι ο μόνος που εκτιμώ πραγματικά σαν καλλιτέχνη...Οι άλλοι είναι μόνο για τις καψούρες μου  :P Και είναι λάθος πράγματι να υπάρχει στο ίδιο τοπικ η λέξη επαναστάτης και Ρεμος,επειδή αυτό ακριβώς είπα,αν κάτι μου αρέσει δεν επαναστατώ χωρίς λόγο  :wacko: Ειρήνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Παρακαλώ ας συνεχιστεί η επικοδομητική συζήτηση σε κόσμια επίπεδα και χωρίς ειρωνικά σχόλια για τα (μουσικά) γούστα του καθενός. Ειδάλλως, θα ξανακλειδωθεί.

Φιλικά,
emufear.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μου φαινεται ηλιθιο να "την πεφτει" καποιος στον αλλο με μοναδικο του πατημα τη μουσικη που ακουει ο αλλος. Γουστα ειναι αυτα. Δε δειχνει κανεις την ποιοτητα του με το αν ακουει Ρεμο η Pink floyd. Τα κολληματα και τα κομπλεξ του αντιθετα, τα δειχνει. Η κοπελα γουσταρει Ρεμο και το λεει, τι πεσατε ολοι λες και θα σας δωσουν βραβειο καλυτερου ακροατη αν δεν ακουτε λαικα? Ανοιξτε το μυαλο σας και τα αυτια σας.
(Ακουω ροκ/μεταλ, αλλα στον Ρεμο frosw_ τα σπασαμε! Αψογα και ο Ρεμος φωναρα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ θα προσπαθήσω να εξηγήσω τη αντί-Ρεμική στάση πολλών εδώ. Να ξεκινήσω λέγοντας ότι μπορώ να δεχτώ και ότι ο Ρέμος είναι αξιόλογος καλλιτέχνης* και ότι και τα πιο "λαϊκά" ακούσματα του ελληνικού τραγουδιού μπορεί να έχουν τη θέση τους στις προτιμήσεις κάποιων και ότι τα γούστα στη μουσική είναι όσο υποκειμενικά γίνεται και δεν πρέπει να κατακρίνεται κανένας γι αυτό. Το θέμα όμως με το Ρέμο (ως παράδειγμα αφού αυτόν αναφέραμε αλλά προσπαθώ να περιγράψω ολόκληρη κλάση καλλιτεχνών) είναι τελείως αντικειμενικό και μετρήσιμο.
Έστω 2 άτομα Α και Β, και ο Α ακούει Ρέμο και ο Β Blind Guardian. O A μπορεί κάλλιστα να μην ξέρει τους Guardian. O B όχι μόνο ξέρει το Ρέμο αλλά τον έχει ακούσει 100 φορές σε ραδιόφωνο, τηλεόραση (ακόμα και στα δελτία ειδήσεων), καφετέριες, μπαράκια, goody's, διαφημίσεις, μέσα σε ταξιά η στο λεωφορείο η ΚΤΕΛ τώρα το καλοκαίρι.
Προφανώς ο Β ακούει Ρεμος και βγάζει καντήλες. Και ο Α αν πάθαινε το ίδιο με τους Guardian καντήλες θα έβγαζε. Και ο Β αν πάθαινε το ίδιο με τους Guardian καντήλες μπορεί έβγαζε αφού άντεχε πρώτα λίγο περισσότερο. Και αν πριν γίνει γνωστός ο Ρέμος τον άκουγε ο Β ίσως είχε πιο καλή γνώμη γι αυτόν, αλλά τώρα είναι ο Ρέμος ο Πρήχτης. Και δεν είναι φταίξιμο ούτε του Ρέμου ούτε των προσφιλών οπαδών του αλλά της Μίνως EMI και του σατανικού PR manager που έχουν αναθέσει στον ανεδειγμένο με το μόνο τρόπο που μπορεί και ταυτόχρονα καταδικασμένο στο μίσος του 30% του πληθυσμού Ρέμο.
Δεν είναι τυχαίο ότι οι ακροατές εναλλακτικών σκηνών είναι πολύ πιο εχθρικοί απέναντι στους mainstream έντεχνους ή λαϊκούς καλλιτέχνες (δύο αντίζηλες απο Β μου έρχονται στο μυαλο, ονόματα δε λέω) από ότι είναι απέναντι σε ένα Τερλέγκα η Χριστοδουλόπουλο. Και είναι ανάλογα εχθρικοί και σε ξένες mainstream παρουσίες, βλέπε το anti-Britney Spears κίνημα η τότε με τα Spice Girls. Eίναι αντίδραση στην προσπάθεια επιβολής του hit.
Γι αυτό έχεις τα χίλια δίκια frosw_ και καλά κάνεις και αντιδράς αλλά μην τους κρατήσεις κακία και συγχώρεσέ τους όπως και εμένα που έχω πιάσει τον εαυτό μου να λέω παρόμοια πράγματα σε παρόμοιες συζητήσεις.


*Κατάπτυστος όμως ως ο πρώτος έλληνας που υιοθέτησε τους CDομορφους οπτικούς δίσκους που πουλάγανε για CD με την επιγραφή "δεν παίζει σε PC και MAC" και στην πραγματικότητα Δεν υπήρχε συσκευή που να τα παίζει πιστοποιημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου ο Ρεμος ειναι καλος σκυλας. Οσο και να ενοχλει αυτο ειναι, απο κει ξεκινησε και εκει βρησκεται ακομη, ο ορος λαικος ξεκινησε για εκεινους που τραγουδισαν τα τραγουδια του λαου και ο Ρεμος τραγουδαει καψουροτραγουδα. Κάνει φιλοτιμες προσπαθιες με διαφορες συνεργασιες να αποβαλει τον τιτλο του αλλα δυσκολα θα του φυγει η ρετσινια.
Τωρα αν τα σκυλοτραγουδα ειναι η οχι μουσικη, εχετε καμια ιδεα για το πως οριζεται η λεξη μουσικη? Η τεχνη του αρμονικου συνδυασμου των ήχων...ο νοών νοείτω!
Για το αν ο καθε σκυλας θεωρείται καλλιτεχνης...καλλιτεχνης ειναι εκεινος που υπηρετει την τεχνη, δεν ξερω αν ο Ρεμος υπηρετει καποια απο τις αλλες τεχνες παντως την μουσικη δεν την υπηρετει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τοτε ουτε η μεταλ ειναι μουσικη, γιατι δεν ειναι αρμονικος συνδυασμος ηχων.
Ο Ρεμος ειναι ηθοποιος και μαλιστα ταλαντουχος, ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι καλλιτεχνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Τοτε ουτε η μεταλ ειναι μουσικη, γιατι δεν ειναι αρμονικος συνδυασμος ηχων.

Η μεταλ δεν ειναι αρμονικός συνδυασμός ήχων? Ακου λίγο Nightwish και έλα να το ξαναπεις αυτό να δω αν θα το πιστευεις ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top