Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
που το έκανε;Έδωσε προκαταβολή; :O


βασικα στο ζενιο το εκανε(εδωσε 30 μπροστα..κ τα υπολοιπα 80,90 στο τελος)
η μαλακια ειναι οτι περιμενε πως θα του το κανε ο ιδος κ τλκ εβαλε τν πιτσιρικα (για πρακτικη:P)..κ αυτος τον γ@μησε ...αφου του το βγαλε καλο......(μιας που θα το χει και για ΠΑΝΤΑ μωρε...)......παλι καλα!οταν περασει φοτο στον υπολογιστη με το tatoo θα ανεβασω..

Τον νιωθω. Κι εγω εκει το κανα, κι εμενα ο Αλεξης μου το κανε:P
Βεβαια, καθολου δεν με χαλασε γιατι ειναι και κουκλι ομολογουμενως:lol:
Το τατου δεν με πονεσε ομως, περαν του περιγραμματος. Σε ποιο σημειο το εκανε το τατου;
Ο τζενιος τα κανει μονο οταν ειναι μεγαλο η δυσκολο σχεδιο.
Ο αλεξης εδν ειναι κακος στα περιγραμματα, αλλα τα γεμισματα του suck.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
χαχαχαχαχα!!!το διαπιστωσαμε αυτο!!!(τι συμπτωση να μιλαμε για ενανα ακυρο!lol)ναι οντως ειναι κουκλι...αν δεν σε χαλανε κατι γκριματσες που κανει,,εκανε κατι περιεργα εκει και λιωσαμε!θεος.....το tatoo το εκανε χαμηλα...ειναι λιγο μεγαλο κ τελειωνει λιγο πιο κατω απ τον αφαλο να φανταστεις..ελα ρε εχεις κ εσυ?τι και που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω εσάς τι σας νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι στο σώμα τους. Εφόσον δε σας αρέσει δεν είναι ανάγκη να μπαίνετε εδώ και να τους κατακρίνετε. Ουσιαστικά τώρα ρε κοπελιά είναι σαν να βρίζεις εμένα. Τι να σου πω. Ωραίοι τρόποι. Σέβομαι την άποψή σου, αλλά καλύτερα να μάθεις να την εκφράζεις ομορφότερα.

Δεν νομίζω ότι την εξέφρασε κι άσχημα. Κόσμια το είπε. Αλλά προφανώς αναφερόταν στο link που έδωσα (ελπίζω να το είδες, γιατί σήμερα έχει ένα προβληματάκι o server του kazani.gr), όπου τα tatoo στο άρθρο αυτό είναι τελείως ακραία και όλα στην γλώσσα. Για μένα τουλάχιστον έχει μια διαφορά από τα κανονικά tatoo στο σώμα που τα βρίσκω ok και ταιριαστά σε ορισμένους.

Δηλαδή, πέρα του ότι κάνει κακό στην υγεία βάφοντας έτσι την γλώσσα του (πρόβλημα του, δεν με αφορά), είναι εντελώς ακαλαίσθητο και πιστεύω ότι το κάνει κυρίως για να μου τραβήξει την προσοχή και να μου πει "Επ, κοίτα τι έχω, είμαι μάγκας εγώ, διαφέρω από σένα". Για να στο θέσω αλλιώς, όπως ένας άστεγος είναι άπλυτος και βρωμάει τόσο που σου έρχεται να πεθάνεις από την μυρωδιά του, έτσι κι εμένα κάτι τέτοια tatoo σε γλώσσα, σκουλαρίκια σε τρυπημένα αυτιά, καρφιά περασμένα στα πιο άκυρα σημεία κλπ μου προκαλούν την ίδια αηδία.

Δεν ξέρω αν έχεις κι εσύ tatoo στην γλώσσα, αλλά κακώς νιώθεις ότι προσβάλλεσαι, γιατί δεν σκέφτεσαι ότι κι εσύ (εννοώ τέτοιοι τύποι με τα χαρακτηριστικά που ανέφερα παραπάνω) προσβάλλεις την αισθητική μου με αυτό που μου δείχνεις.

Φιλικά πάντα, Flying Monarch, δεν έχω τίποτα μαζί σου φυσικά, απλά εκφράζω την άποψή μου. Και φυσικά να κάνεις ό,τι σου αρέσει, απλά με σεβασμό και προς τον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flying Monarch

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι την εξέφρασε κι άσχημα. Κόσμια το είπε. Αλλά προφανώς αναφερόταν στο link που έδωσα (ελπίζω να το είδες, γιατί σήμερα έχει ένα προβληματάκι o server του kazani.gr), όπου τα tatoo στο άρθρο αυτό είναι τελείως ακραία και όλα στην γλώσσα. Για μένα τουλάχιστον έχει μια διαφορά από τα κανονικά tatoo στο σώμα που τα βρίσκω ok και ταιριαστά σε ορισμένους.

Δηλαδή, πέρα του ότι κάνει κακό στην υγεία βάφοντας έτσι την γλώσσα του (πρόβλημα του, δεν με αφορά), είναι εντελώς ακαλαίσθητο και πιστεύω ότι το κάνει κυρίως για να μου τραβήξει την προσοχή και να μου πει "Επ, κοίτα τι έχω, είμαι μάγκας εγώ, διαφέρω από σένα". Για να στο θέσω αλλιώς, όπως ένας άστεγος είναι άπλυτος και βρωμάει τόσο που σου έρχεται να πεθάνεις από την μυρωδιά του, έτσι κι εμένα κάτι τέτοια tatoo σε γλώσσα, σκουλαρίκια σε τρυπημένα αυτιά, καρφιά περασμένα στα πιο άκυρα σημεία κλπ μου προκαλούν την ίδια αηδία.

Δεν ξέρω αν έχεις κι εσύ tatoo στην γλώσσα, αλλά κακώς νιώθεις ότι προσβάλλεσαι, γιατί δεν σκέφτεσαι ότι κι εσύ (εννοώ τέτοιοι τύποι με τα χαρακτηριστικά που ανέφερα παραπάνω) προσβάλλεις την αισθητική μου με αυτό που μου δείχνεις.

Φιλικά πάντα, Flying Monarch, δεν έχω τίποτα μαζί σου φυσικά, απλά εκφράζω την άποψή μου. Και φυσικά να κάνεις ό,τι σου αρέσει, απλά με σεβασμό και προς τον άλλο.

Σ'αυτόν τον κόσμο θα δεις πολλά που θα προσβάλλουν την αισθητική σου, δε νομίζω να είναι τόσο κακό ένα τατού. Δεν είμαι φαν του τατού στη γλώσσα, ακόμα και εγώ το βρίσκω τραβηγμένο. Αλλά από τη στιγμή που δεν ξέρεις τον άνθρωπο προσωπικά δεν μπορείς να λες φράσεις του στυλ "δεν την παλεύει". Μπορεί αυτός να είναι ο πιο αστείος, ο πιο γλυκός και ο πιο όμορφος άνθρωπος στον κόσμο, και 100 φορές καλύτερος και εξυπνότερος από εμένα. Το εξωτερικό δεν αντιπροσωπεύει πάντα το εσωτερικό. Δε σ'αρέσει;σεβαστό!απλά ίσως να εκφραζόμαστε καλύτερα.

Anyways εγώ αυτό που είπε η anastazia το εξέλεβα αρνητικά γενικά για όλους όσους έχουν τατού. Αν όχι ζητώ συγνώμη για την επίθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Όσοι έχετε κάνει, πείτε από τιμές πώς είναι τα πράγματα.. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flying Monarch

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Όσοι έχετε κάνει, πείτε από τιμές πώς είναι τα πράγματα.. (:

εξαρτάται από το μέγεθος, το χρώμα και το μέρος...εμένα 150 μου πήραν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να κάνω μικρά όχι και να πολυφαίνονται όταν με το καλό i grew up το όνομα το πατέρα μου , του αδερφού μου της p!nk και της ellen degeneres.... Αυτούς τους ανθρώπους τους λατρεύω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να κάνω μικρά όχι και να πολυφαίνονται όταν με το καλό i grew up το όνομα το πατέρα μου , του αδερφού μου της p!nk και της ellen degeneres.... Αυτούς τους ανθρώπους τους λατρεύω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοιτα. Θα σου λεγα να περιμενεις 4 χρονακια. Σου υποσχομαι πως δεν υπαρχει περιπτωση να θες να κανεις αυτο το τατου. :P

Λοιπον για δευτερο σκεφτομαι να κανω τους εξης στιχους:

Within the mirror
Into the chrome lake
The glass is broken
But I look the same

στην πλατη χαμηλα, με σχετικα μικρη γραμματοσειρα.

η να κανω αλλο ενα pink floyd...

"Τhere s someone in my head, but it's not me".

Αλλα θελει σκεψη ακομη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.


Το ankh πίσω στο σβέρκο.. Κάπως θα τα καταφέρω να το κάνω πριν τα 18..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κοιτα. Θα σου λεγα να περιμενεις 4 χρονακια. Σου υποσχομαι πως δεν υπαρχει περιπτωση να θες να κανεις αυτο το τατου. :P

Λοιπον για δευτερο σκεφτομαι να κανω τους εξης στιχους:

Within the mirror
Into the chrome lake
The glass is broken
But I look the same

στην πλατη χαμηλα, με σχετικα μικρη γραμματοσειρα.

η να κανω αλλο ενα pink floyd...

"Τhere s someone in my head, but it's not me".

Αλλα θελει σκεψη ακομη



Eννοείται ως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θέλει σκέψη γιατί μετά μπορεί να το βαρεθώ κ δεν ειναι κάτι που σημερά το φοράς κι αύριο το πετάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Αναλυτικός καταλογος με τα πιρσινγκσ που εχουν περασει απ το σωμα μου.

*oι φωτο δεν ειναι προφανως τησ μαπασ/σωματος μου.*















ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΤΡΥΠΕΣ!! :jumpy:
Στην πρώτη φώτο όμως όχι κρικάκι... Μπίλια καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑ ΤΡΥΠΕΣ!! :jumpy:
Στην πρώτη φώτο όμως όχι κρικάκι... Μπίλια καλύτερα..

εγω στην πρωτη προτιμω μπαρα-κρικακι με δυο μπιλιτσες. μαυρο κατα προτιμιση. :P η τρυπα ειναι ακομη ανοιχτη, αν και εχω να φορεσω εκει σκουλαρηκι εδω και μηνες.
Στην πανω φοραω μπιλακι ασημενιο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
δν θα έκανα γτ σκέφτομαι τον πόνο κ γτ αν δν μ αρέσει κ αλλάξω γνώμη είναι πολύ δύσκολο ν αφαιραθεί...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
as i promised..μου ειπε μαλιστα χθες..οτι ο αλεξακης(ο καινουριος στο τζενιο που κανει τα tattoo)γινεται φιρμα γιατι εχει λενε καλο χερι...(και τωρα τον ψηνω κανει αλλο ενα ακριβως απο κατω απ το πανθηρα με την υπογραφη του δημιουργου!:P)




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εντάξει, τα τατου μπορούν να είναι όμορφα υπό κάποιες προϋποθέσεις που πάνω κάτω ειπώθηκαν και προηγουμένως...
Έχω στο μυαλό μου εδώ και καιρό ένα, αλλά δεν το έχω αποφασίσει και ούτε ξέρω αν θα το αποφασίσω. Ίσως κάποια στιγμή το κάνω σε χένα να δω πως είναι και αναλόγως..
Δεν καίγομαι κιόλας δηλαδή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Τη παρασκευη θα κανω χενα στο καρπο...αλλα για κανονικο, σκοπευω να περιμενω καποια χρονια ακομα, μη μετανιωσω για τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω αν θα κανω τατου καποτε θα ειναι μονο χενα....Ειμαι εντελως αντιθετη με το κανονικο.Ειναι επικινδυνο!Αντιθετα για σκουλαρικια δεν εχω κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flying Monarch

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγω αν θα κανω τατου καποτε θα ειναι μονο χενα....Ειμαι εντελως αντιθετη με το κανονικο.Ειναι επικινδυνο!Αντιθετα για σκουλαρικια δεν εχω κανενα προβλημα

νομίζω ότι πλέον η δικαιολογία του "επικίνδυνου" δεν πιάνει....αν πας σε κάποιο καλό μαγαζί και φροντίζεις το τατού σου τότε δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top