Πρόβλημα με την μεταφορά φακέλου

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όταν πάω να μεταφέρω κάποιον φάκελο με 17GB αρχεία σε δίσκο που έχει 100GB χώρο μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:
disk.png
Ποιο είναι το πρόβλημα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LoveNull

Νεοφερμένος

Ο LoveNull αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τι είναι ο 100άρης δίσκος και τι ενέργειες έχεις κάνει εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βασικα ο δισκος εχει ελευθερα 100GB, 250GB είναι. Δεν τίθεται θέμα ελευθέρου χώρου όπως λέει το error ... αλλά δεν ξέρω τι να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoveNull

Νεοφερμένος

Ο LoveNull αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ο δίσκος έχει partitions?
Αν ναι, ψάξε τους ελεύθερους συνεχείς χώρους εκεί μέσα.
Αν όχι, κάντου μια ανασυγκρότηση, ίσως τα αρχεία να είναι πολύ ανακατεμένα εκεί μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ψάχνοντας για το δικό μου δίσκο έπεσα πάνω σ'αυτο:

The FAT32 file system has a 4 GB limit for the size of a file that can be saved onto it. This means that any attempt to save a file larger than 4 GB will be met with an error message of “Disk is full" or "Not enough space” even though the hard drive may have a large amount of space still available. Running Windows Backup or saving large movie files to the external drive will commonly cause this error.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
χμ ναι ... έχεις δίκαιο ... είχα ξέχασει τελειώς το πρότυπο fat32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επίσης άσχετο αλλά το ίδιο μήνυμα βγαίνει αν θέλεις να σβήσεις ή να γράψεις σε ένα flashaki πχ δικτυακά. Δηλαδή από ένα υπολογιστή σε ένα άλλον που βρίσκεται το flashάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
bugs των windows ή υπάρχει κάποιος λόγος που γίνεται αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
it's not a bug! It's a feature!:P

Πέρα απ' την πλάκα, δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ αυτό...
εγώ flashάκι που ήταν σε υπολογιστή με linux το έγραψα χωρίς πρόβλημα από υπολογιστή με παραθύρια...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είναι θέμα security policy των windows.
Κοίτα μέσα στο GPEdit.msc στο Computer configuration/Windows Settings/Local Policies/Security Options να πάρεις μια γεύση.

Εγώ έπεσα πάνω του προχθές που λόγω Winxp64 δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό και ήθελα να διαγράψω κάτω εικόνες κσι γενικά δεν είχα write access. Το έψαξα λίγο και βρήκα ότι είναι κάπου εκεί μέσα αλλά μετά έπρεπε να φύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν μπορείς να κάνεις κάποια αλλαγή στα security option; δυστυχώς πρέπει να φυγώ για μάθημα και δεν έχω χρόνο να το ψάξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top