Μεταχειρισμένα αυτοκίνητα

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Καλημέρα... Θα ήθελα να μου πείτε τι αμάξια θα μπορούσα να βρω μεταχειρισμένα το πολύ στα 6,000 ευρώ.

Επίσης αν υπάρχει κάποιο site για ενδεικτικές τιμές μεταχειρισμένων αυτοκινήτων θα ήταν ευπρόσδεκτο.. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ψάξε στο carnet.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Επίσης www.car.gr & www.autotriti.gr.. Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα πιο φθηνό και τα χρήματα που θα περισσέψουν να τα βάλεις ώστε να το κάνεις σαν καινούριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Επίσης www.car.gr & www.autotriti.gr.. Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα πιο φθηνό και τα χρήματα που θα περισσέψουν να τα βάλεις ώστε να το κάνεις σαν καινούριο :)

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Ηδη τα περισσότερα αμάξια super mini είναι τιμολογημένα γύρω στα 8000 ευρώ οπότε αν έχωνες 6000 για μεταχειρισμένο, κρίμα θα ήταν να μην πήγαινες για ολοκαίνουργιο. Χώσε εκεί 4000 ευρώ και φτιάξτο λίγο και θα είσαι τζιτζί μέχρι να μάθεις να οδηγείς καλά και να πάρεις ολοκαίνουργιο.

ΥΓ: Μην σε δω με κανα Φόρντ Κα φτιαγμένο απ τους 50τόσους ίππους στους 93 ίππους όπως είχε κάνει κάποιος.... :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

ΥΓ2: Εκτός κι αν θες την BMW 316 μου του 1988! :) Τώρα έχω την SLK και έχω να κάνω μούρη και δε θέλω τη μπέμπα! :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ: Μην σε δω με κανα Φόρντ Κα φτιαγμένο απ τους 50τόσους ίππους στους 93 ίππους όπως είχε κάνει κάποιος....

l0l, κορυφαίος ο τύπος! Κι εγώ καμιά τέτοια πρωτότυπη επιλογή θα έκανα (ε, τώρα 106 Rallye και Saxo όλοι έχουν..! :| )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω σου πρωτηνω να παρεις κανα Matiz κοντα στα 4-5 χιλιαρικα και τα υπολιπα να τα κρατισεις για τπτ αλλο η για να πληρωνεις σε περιπτοσει που τρακαρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
ΥΓ: Μην σε δω με κανα Φόρντ Κα φτιαγμένο απ τους 50τόσους ίππους στους 93 ίππους όπως είχε κάνει κάποιος....
Εχω ακούσει για ενα κ0λ0φτιαγμένο chinquenchento (ετσι γράφεται;) δεν ξερω πόσους ίππους, αλλα με βγαλμένο το ένα φανάρι για να μπεί εκεί η εισαγωγή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Λοιπόν παίδες το "τυχερό μου αστέρι" μου έφερε γούρι και εχω βρεί μια πολύ καλή ευκαιρία! Δεν λέω περισσότερα, για να μην το γκαντεμιάσω, μολις τελειώσει ευχάριστα (πιστευω) το θέμα τα σας το πώ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τα site! Περιμένω τώρα συγκεκριμένες προτάσεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στο www.delcar.gr

Το μόνο σίγουρο είναι οτι τα αυτοκίνητα τους είναι εγγύηση!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να κάνω κάποιες γενικές ερωτήσεις για ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε όσους το έχουν ή έχουν πληροφορίες για αυτό.
Peugeot 307.
Μοντέλο του 2003, 1600cc.
Έχει ESP ; Είναι αξιόπιστο σαν αυτοκίνητο ή θα αρχίσουν ένα ένα να χαλάνε τα ηλεκτρονικά;
Πόσα άλογα είναι;

Σκέφτομαι να το αποκτήσω μεταχειρισμένο στην τιμή των 8200 ευρώ.Είναι σε καλή κατάσταση και η μηχανή του έχει 72000 χιλιόμετρα. Μου φαίνεται καλή τιμή. Βεβαίως πρίν γίνει η αγορά θα περάσει από κάθε έλεγχο στην αντιπροσωπεία της Peugeot. Λογικά, μπορούνε να δούνε και να μου πούνε αν πάει κάτι στραβά, με το σασί για παράδειγμα από ενδεχόμενη τράκα ή με τη μηχανή, φρένα κτλ.
Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Tο 1600αρι βγαινει με 110 αλογα.
Γενικα σαν αυτοκινητο δεν το γνωριζω καλα, η peugeot ομως εχει γενικα καλα αυτοκινητα.
Βεβαια πριν ενα χρονο εκανε καποιες ανακλησεις για καποιο προβλημα στους αεροσακους.. :whistle:

Γενικα παντως, νομιζω οτι η τιμη που το βρηκες ειναι πολυ καλη (σαν αμαξι δεν μου αρεσει :redface: :) ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Επειδή ανήκω στην "οικογένεια" της peugeot (με ποικιλους τροπους) θα σου πρότεινα πρωτού αγοράσεις το συγκεκριμένο όχημα να περάσεις απ την αντιπροσωπεία της Lion Hellas στον κηφισό απέναντι απ τα ΚΤΕΛ και να ζητήσεις να δεις το τμήμα των μεταχειρισμένων.

Ομως ποιο 307 είναι? το XSI? Αυτό με τα δερμάτινα καθίσματα?
Μπορώ να σου δώσω πάρα πολλές πληροφορίες για το θέμα αλλά επειδή θα φτάσει στα όρια της διαφήμισης, ότι θες, ρώτα με άνετα με πμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, τεχνικό έλεγχο είναι φρόνιμο να κάνειςε έτσι κι αλλιώς.
Κι όχι απαραίτητα στην αντιπροσωπεία, αλλά σε κάποιον δικό σου τεχνικό, να ξέρεις κι ότι θα σου πει όλη την αλήθεια αλλά μόνο τα απαραίτητα.

Επίσης μπορείς να αγοράσεις μεταχειρισμένα από την ίδια την αντιπροσωπεία, άρα δε χρειάζεσαι έλεγχο! Έτσι είχα πάρει εγώ το Yaris. Το είχε κάποιο υπαλληλοστέλεχος της Toyota.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Κοίτα, τεχνικό έλεγχο είναι φρόνιμο να κάνειςε έτσι κι αλλιώς.
Κι όχι απαραίτητα στην αντιπροσωπεία, αλλά σε κάποιον δικό σου τεχνικό, να ξέρεις κι ότι θα σου πει όλη την αλήθεια αλλά μόνο τα απαραίτητα.


Συμφωνώ και επαυξάνω. Καλές οι αντιπροσωπείες, αλλά μόνο ένας δικός σου άνθρωπος εμπιστοσύνης θα τσεκάρει το αυτοκίνητο μέχρι την τελευταία του λεπτομέρεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κακή Επιρροή: Θα ήθελα να συζητήσουμε επί του θέματος για αυτό στέλνω πμ.
Βρίσκομαι όμως στην Β.Ελλάδα και μου είναι δύσκολο να περάσω από τον Κηφισό :p
Σχετικά με το μοντέλο , δε γνωρίζω ποιο είναι. Τα μόνα που ξέρω είναι ότι δεν έχει clima , δεν έχει ζάντες,δεν έχει δερμάτινα, έχει επένδυση ξύλου στο ταμπλό και στις πόρτες, έχει μαμίσιο ράδιο/cd με χειρισμό από το τιμόνι και 6 αερόσακους.
Όσον αφορά τον τεχνικό έλεγχο, γνωρίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να είχα έναν δικό μου άνθρωπο, αλλά δεν έχω στην προκειμένη περίπτωση. Το αμάξι είναι στη Θεσσαλονίκη κι εγώ βρίσκομαι στην επαρχία, οπότε σκέφτηκα σαν καλύτερη λύση την αντιπροσωπεία της Peugeot. Υπάρχει δηλαδή πιθανότητα να μου πούνε ψέμματα εκεί για να μου πουλήσουν κάποιο δικό τους πχ;
Λίγο τραβηγμένο δεν είναι; Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μπήκε και άλλο αυτοκίνητο στο κόλπο.
Peugeot 307, 8000 χιλιόμετρα(!) , μοντέλο 2006 με 11000 ευρώ.
1400cc 90 άλογα, 3θυρο, η απλή έκδοση.
Το αμάξι φαίνεται τζιτζί, αλλά ο ιδιοκτήτης με ενημέρωσε ότι το αγόρασε από ασφαλιστική εταιρία μετά από τράκα. Έγιναν οι απαραίτητες αλλαγές στην πόρτα , φτερό, παμπρίζ και τώρα δεν φαίνεται τίποτα.
Αν περάσει τεχνικό έλεγχο και δούμε ότι δεν έχει κάτι άλλο ή κάποιο υπόλειμμα από την τράκα, να προχωρήσω;

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω σου απάντησα σε πμ πάντως :P
307 και 1400 κυβικά είναι απαγορευτικό... σορρυ για το ξενέρωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Λοιπόν, γράψτε άκυρο στο θέμα γιατί πήρα καινούργιο!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλοτάξιδο βρε!!! τι πήρες τελικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top