• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πόσο φοβάστε την ακτινοβολία που εκμπέμπουν τα κινητά;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li :
Vodafone αλλά θα προτιμούσα να μην έχω καθόλου.... :( Χίλιες φορές καλύτερα χωρίς!!!!!
Αντε πια μ' αυτή την ακτινοβολία!!! :thumbsdown: :thumbsdown:
Νομίζω ότι είναι υπερβολίκο να αποφεύγουμε την χρήση κινητών για την ακτινοβολία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, γίνονται τόσες έρευνες επί του θέματος που καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή. ας πούμε, τα μικρά παιδιά θα ήταν φρόνιμο να τα κρατάμε μακριά από τα κινητά (να πω ότι τα χρειάζονται κιόλας...) όσο μπορούμε μιας και ο εγκέφαλος τους μπορεί να υποστεί πολύ πιο σοβαρή βλάβη από τον εγκέφαλο ενός ενήλικα, λόγω του σταδίου στο οποίο βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Νομίζω ότι είναι υπερβολίκο να αποφεύγουμε την χρήση κινητών για την ακτινοβολία
Μακάρι να έχεις δίκιο και να είμαι απλώς παρανοικός conspiracy theorist που πιστέυει στην ακτινοβολία των κινητών, τους illuminati, την ομάδα Ε και οτι τα στρουμφάκια είναι κομμουνιστική προπαγάνδα. Πιστεύεις οτι αν υπάρχει πρόβλημα θα μας το πουνε; Δεν χρησιμοποιούσανε τοσα χρόνια DDT που ήταν τελικά δηλητήριο; Το clofen που ακόμα το έχουν μέσα οι υποσταθμοι της ΔΕΗ το είχανε οι εργάτες και πλένανε τα χέρια τους και τελικά αποκαλύψανε οτι είναι καρκινογόνο φούλ. Δεν λέω να κόψουμε το κινητό αλλά ένα bluetooth handsfree το πήρα just in case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έκανα split τα μνμ αυτά γιατί πιστεύω ότι έχουν πόλυ ζουμί.....

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
χμ, γίνονται τόσες έρευνες επί του θέματος που καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή. ας πούμε, τα μικρά παιδιά θα ήταν φρόνιμο να τα κρατάμε μακριά από τα κινητά (να πω ότι τα χρειάζονται κιόλας...) όσο μπορούμε μιας και ο εγκέφαλος τους μπορεί να υποστεί πολύ πιο σοβαρή βλάβη από τον εγκέφαλο ενός ενήλικα, λόγω του σταδίου στο οποίο βρίσκεται.
Συμφώνω απόλυτα μάζι σου, γενίκα όποιος δεν το χρησιμοποιεί ή μπορει να ζήσει χώρις αυτό καλλίτερα να μην το χρησιμοποιεί.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Πιστεύεις οτι αν υπάρχει πρόβλημα θα μας το πουνε;
Σίγουρα κάποτε θα βρέθει κάποιος που δεν θα έχει συμφέρον ή τουλάχιστον το συμφέρον του δεν θα συμβαδίζει με το συμφέρον των εταιρίων που άσχολουντε με την προώθηση της κινήτης τηλεφωνίας
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Δεν λέω να κόψουμε το κινητό αλλά ένα bluetooth handsfree το πήρα just in case.
Συμφωνώ, δεν είναι τόσο το μέγαλο , κατα την γνώμη μου, το πρόβλημα ώστε να φτάσουμε σε ακραίες λύσεις
Εγώ για την προστάσια μου κάνω το έξεις :
κάλω απο κίνητο μόνο όταν είμαι έξω ή δεν εχώ ελευθέρη πρόσβαση σε σταθέρο τηλέφωνο και προσπαθώ οι κλήσεις που κάνω απο κινητό να είναι μικρές σε διάρκεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ε ναι ρε Exposed_Bone... Καλά κάνεις... Αυτά που λες είναι αγραφοι κανόνες κατ' εμέ. ;)

Εννοείται πως τους εφαρμόζω κ εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εγω δεν φοβαμαι την ακτινοβολια, ουτε τις τρελες αγελαδες, ουτε τα "τρελα" κοτοπουλα...ισως να ναι λαθος μου αλλα δεν... απλα δεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
εγω δεν φοβαμαι την ακτινοβολια, ουτε τις τρελες αγελαδες, ουτε τα "τρελα" κοτοπουλα...ισως να ναι λαθος μου αλλα δεν... απλα δεν...

Ούτε εγώ! Ακριβώς το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δε λέω ότι πρέπει να καλλιεργήσουμε τον τρόμο απέναντι στα κινητά . Πολύ απλά πρέπει να παίρνουμε τα μέτρα προστασίας μας. Ας πούμε πρέπει να χρησιμοποιούμε με σύνεση , να χρησιμοποιούμε hands free.

Ακόμη δεν έχουν φανεί τα αποτελέσματα από την ακτινοβολία των κινητών γιατί είναι σχετικά καινούρια τεχνολογία. Πρέπει να περιμένουμε ακόμα κάποια χρόνια για να είμαστε σίγουροι για τη επικινδυνότητα τους. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
μιλάω πολύ στο κινητό... (non-stop)... σχεδόν πάντα με hands-free να γλιτώσω τίποτα από ακτινβολία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx :
μιλάω πολύ στο κινητό... (non-stop)... σχεδόν πάντα με hands-free να γλιτώσω τίποτα από ακτινβολία...
Αράγε σίγουρα κάνει το hands-free τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
απ' ότι έχω ακούσει χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα υπάρχουν και σε αυτό το θέμα έρευνες που αναιρούν ή μια την άλλη, όπως και για τις επιπτώσεις της κινητής τηλεφωνίας στην υγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ειδήμονες στον Τομέα των Τηλεπικοινωνιών καθηγητές Πανεπιστημίου στο τμήμα που σπουδάζω (μιλάμε για πολύ χωμένους πρώην CEO cosmote κτλ κτλ) μας είπαν κατά τη διάρκεια του μαθήματος Πεδία και Κύματα πως με το hands free δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα γιατί η ακτινοβολία μεταφέρεται κανονικότατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μιλάω πάρα πολύ στο κινητό χωρίς hands-free και μιλάμε έχω κλείσει και 4ωρο συνεχόμενο 8) Η διακόπη έγινε για να το φορτήσω...Τέσπα...απλά δεν το ψάχνω...Δεν θέλω να ξέρω....δεν το φοβάμαι και άσχετα αν αφορά την υγεία μου, δεν με ενδιαφέρει...Είμαι πολύ αναίσθητη ε; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Μιλάω πάρα πολύ στο κινητό χωρίς hands-free και μιλάμε έχω κλείσει και 4ωρο συνεχόμενο 8) Η διακόπη έγινε για να το φορτήσω...Τέσπα...απλά δεν το ψάχνω...Δεν θέλω να ξέρω....δεν το φοβάμαι και άσχετα αν αφορά την υγεία μου, δεν με ενδιαφέρει...Είμαι πολύ αναίσθητη ε; 8)
μπα... θα συμφωνήσω μαζί σου... όσο λιγότερα ξέρεις, τόσο καλύτερα... γιατί να σταματάω να μιλάω ώρες στο κινητό δεν το βλέπω να το σταματάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Μιλάω πάρα πολύ στο κινητό χωρίς hands-free και μιλάμε έχω κλείσει και 4ωρο συνεχόμενο 8) Η διακόπη έγινε για να το φορτήσω...Τέσπα...απλά δεν το ψάχνω...Δεν θέλω να ξέρω....δεν το φοβάμαι και άσχετα αν αφορά την υγεία μου, δεν με ενδιαφέρει...Είμαι πολύ αναίσθητη ε; 8)
Εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει να αγχώνεται κανείς για κάτι που δεν είναι σίγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
@antonis_wrx: Ευτυχία ίσον άγνοια, ε; Μπα δεν συμφωνώ.. Εγώ κλίνω μάλλον προς το "Μέτρον ʼριστον".. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Οτι με ανησυχεί με ανησυχεί αλλά αυτό δεν με κάνει αν μην τα χρησιμοποιώ και μάλιστα πολύ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx :
μιλάω πολύ στο κινητό... (non-stop)... σχεδόν πάντα με hands-free να γλιτώσω τίποτα από ακτινβολία...

Τίποτα δε γλιτώνεις με το hands-free... Απλά αλλάζει η περιοχή εστίασης των μικροκυμάτων. (π.χ. αντί για το κεφάλι είναι το πέος :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Απλά αλλάζει η περιοχή εστίασης των μικροκυμάτων
Γι αυτό το αφήνεις πανω στο γραφείο.
[joke]
Anyway επειδή είναι αποδεδειγμένο οτι η ύπαρξη υψηλής τεχνολογίας δημιουργεί το πρόβλημα χρειάζεσαι ειδικό handsfree για να μήν πάθεις τίποτα. [/joke]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Πο ρε φίλε και γ*μώ τα Handsfree. Πιο βαρύ από το κινητό. Πολύ trendy.. TO ΘΕΛΩ!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top