Ψάχνω πρόγραμμα που να εισάγω τραγούδι και να μου δίνει τις νότες του

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
χρειαζομαι βοηθεια!!!! ο καθηγητης της μουσικης μου ειπε πως υπαρχει καποιο προγραμμα στο οποιο εισαγεις ένα τραγουδι κ το προγραμμα αυτο αναλύει το τραγουδι στις νότες του! ζητησε απο εμενα προσωπικα να το κατεβασω και να του το δωσω αλλα δεν ξερω που να το βρω!!!
μπορειτε να μου δωσετε μια σχετικη διευθυνση;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
γραψε στο γκουγκλ table edit α και καλωσηρθες στο φορουμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
μονο που αυτο το προγραμμα δεχεται μονο τραγουδια μορφης midi ... εγω μπορω να εισαγω wma ή mp3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
E τότε ψάξε έναν converter από mp3/wma σε midi. Απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
δεν το σκεφτηκα αυτο... ! σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν θα πόνταρα και οτι θα βρεις κάποιο που θα κάνει σωστή δουλειά. Ειδικά όταν πρόκειται για ολοκληρωμένα τραγούδια (με πολλά όργανα) ίσως απογοητευτείς αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτό που ζητάς είναι (σχεδόν) αδύνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ούτε και εγώ δεν τον βρήκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Άν μιλάς για ηλεκτρική υπάρχει το guitar pro που περιέχει μονο τραγουδια σε μορφη μιντι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής με απογοητεύσατε...
Αλλά δεν θα το βάλω κάτω!:P

Πού θα πάει κάτι θα βρω...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Προγράμματα που δέχονται σαν είσοδο midi αρχεία και σου δίνουν το tab υπάρχουν αρκετά, ειδικά αν σε ενδιαφέρει η παρτιτούρα γιατί προφανώς και βάζουν τα δάχτυλα όπου να ναι στις χορδές για να προκύψει μια ικανοποιητική ταμπλατούρα. Επίσης αμφιβάλλω αν θα λαμβάνουν καθόλου υπόψη τεχνικές έκφρασης όπως bends, slides κλπ.

Επίσης το να μετατρέψεις ένα wav σε midi λογικά δε θα είναι και πολύ ακριβές. Οπότε όπως καταλαβαίνεις το tab δε θα είναι και τόσο κοντά σε αυτό που έπαιξες.

Βέβαια μιλούσα με τον καθηγητή μου προχθές και κάτι μου ανέφερε για αυτό ακριβώς το θέμα. Βέβαια αυτός γράφει με κάποιο guitar synth όπως πχ το GR-20 της Roland σε midi και μετά τα περνάει σε tab με κάποιο πρόγραμμα. Θα ρωτήσω περισσότερα στο επόμενο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Το πρόγραμμα που ψάχνεις λέγεται Sibellius. To πρόγραμμα αυτό κάνει και μετατροπή σε midi. μπορείς να το κατεβάσεις απο εδω σε δωρεαν demo version https://www.sibelius.com/download/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το Sibelius απο οτι κατάλαβα είναι κάτι σαν το guitar pro, δεν κάνει τη δουλειά που θέλει η κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
:wow:Με μπερδέψατε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top