Windows XP ή Windows Vista;

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
σιγά τον προγραμματισμό ρε συ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τι λες ρε μυστήριε, γι' αυτή τη δουλειά είχε γίνει διαγωνισμός χάκερ με έπαθλο ξερωκαιγωπόσα λεφτά, πρόσφατα τον κέρδισαν 2 Ολλανδοί νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ναι το ξέρω ότι είμαι ταλέντο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τι λες ρε μυστήριε, γι' αυτή τη δουλειά είχε γίνει διαγωνισμός χάκερ με έπαθλο ξερωκαιγωπόσα λεφτά, πρόσφατα τον κέρδισαν 2 Ολλανδοί νομίζω.

Κρητικοί ήταν. Ο ένας λένε οτι είναι εγγονός του Μίνωα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είπα μαλακία; Σοβαρά, έτσι είχα διαβάσει, στο PC Master νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Είπα μαλακία; Σοβαρά, έτσι είχα διαβάσει, στο PC Master νομίζω.

Α, νόμιζα οτι το πες για πλάκα.

Ε βασικά το ubuntu πχ σου φτιάχνει μόνο του dual boot σύστημα χωρίς να κουνήσεις δακτυλάκι.

Υ.Γ Στο pc-master δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Στους περισσότερους τομείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
xp με χίλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
XP ή και Windows 2000 :P.


Γενικά το dual booting, δεν είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο. Όλα σχεδόν τα distros του linux το υποστηρίζουν αυτόματα (δεν τα έχω δοκιμάσει όλα). Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα σωστό partition για το /home.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
XP ή και Windows 2000 :P.


Γενικά το dual booting, δεν είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο. Όλα σχεδόν τα distros του linux το υποστηρίζουν αυτόματα (δεν τα έχω δοκιμάσει όλα). Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα σωστό partition για το /home.


γιατί δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο? Είναι 2 σε 1 και είναι χρήσιμο για εκμάθηση και προσαρμογή σε λειτουργικό linux :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Εννοεί πως δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Το laptop μου έχει VISTA(=σβήστα) και κολλάνε εκνευριστικά αρκετές φορές.... Αν παρατραβήξει το κακό θα περάσω τα XP γιατί αυτά είχα και παλιά και νομίζω ότι είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
gief XP...Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να προτιμήσεις τα vista...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Αν και έχω ακούσει πολλές αρνητικές απόψεις για τα Vista, τα προτιμώ,γιατί καλό θα είναι να αλλάξουμε και λίγο! Τα βαρεθήκαμε τα Windows XP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
XP ή και Windows 2000 :P.


Γενικά το dual booting, δεν είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο. Όλα σχεδόν τα distros του linux το υποστηρίζουν αυτόματα (δεν τα έχω δοκιμάσει όλα). Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα σωστό partition για το /home.


Τι σκατά ρε γαμώτο... Θα βρω info γι' αυτό που είπα (προφανώς είναι κάτι άλλο) και θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Λοιπόν, τα Vista φαίνονται ωραία, έχουν φιλικό στο χρήστη περιβάλλον εργασίας(λέμε τώρα...), αλλά υπάρχουν πάρα πολλά προβλήματα να λυθούν από την πλευρά της Microsoft, τα Windows XP από την άλλη έκαναν μια κακή αρχή(όχι τόσο άσχημη βέβαια όσο τα Vista) και με τον καιρό, φτάσαμε στο Service Pack 3 και σχεδόν όλα δουλεύουν ρολόι. Αλλά βέβαια, η Microsoft φαίνεται να έχει εγκαταλήψει λίγο-πολύ τα Vista(άν εξαιρεθούν Updates εδώ κ'εκεί) και δουλεύει τώρα στα Windows 7 Vienna που αναμένονται με την ισορροπία και την ταχύτατη εκκίνησή τους να καταλάβουν την αγορά.

Τέλως πάντων, για την ώρα πιστεύω το καλύτερο λειτουργικό είναι το Ubuntu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
παιδια οποιος ξερει θα ηθελα να ρωτησω,ποια windows πιστευετε οτι ειναι καλυτερα?Τα vista ή τα xp και γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Vista ultimate 64-bit, πολύ καλύτερο σε όλους τους τομείς από τα απαρχαιωμένα XP.Βέβαια χρειάζεσαι και ένα σοβαρό pc για να δουλεύεις σε Vista
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Απαρχαιωμένα τα XP? ΧΑΧΑΧΑ! Tότε για τα Svista τι να λέμε, που καλά καλά δεν βγήκαν και πάμε για Windows 7?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Απαρχαιωμένα τα XP? ΧΑΧΑΧΑ! Tότε για τα Svista τι να λέμε, που καλά καλά δεν βγήκαν και πάμε για Windows 7?

Εχεις δοκιμάσει τα Vista?έχεις δουλέψει πάνω τους???οχι μ φαίνεται. . .
Τι να σ πω.... κάτσε με το λειτουργικό του 2001...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ρε συνονόματε ζεντ, ακόμα να καταλάβεις σε τι είδους περίπτωση έπεσες; :p


Τζον Ρας, όποιον της προκοπής αν ρωτήσεις θα σου φτύσει τα σβίστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top