Microsoft Word: Απορίες

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Δείκτης λέγεται αυτό.
Επιλέγεις αυτό που θες να πάει πιο χαμηλά και πας Format -> Font -> Subscript (η εναλλακτικά το shortcut ctrl + =).
ωραια!!σε ευχαριστω πολυ!αμα ειναι κλειδωσε το τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το word.
Κατεβάζω διάφορα και όταν πάει να μου τα "ανοίξει" με αυτό το πρόγραμμα βγαίνει ένα πινακάκι για να διαλέξω την γλώσσα.Βγαίνουν για τη γλώσσα κάτι κουτάκια και διάφορα ακαταλαβίστικα.:!::s:s
Τί να κάνω; Βοήθεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Να βάλεις για γλώσσα Arial Greek.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Δεν έχει τέτοια γλώσσα για να βάλω.Θέλω να μπαίνει αυτόματα.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τις έψαξες όλες? Αλλιώς μπορείς να μου πεις η γλώσσα που σου εμφανίζει deafult ποιά είναι?
Μόλις πάω σπίτι θα βγάλω και ένα video να δεις, γιατί στο χολείο με Celeron, και μία ταχύτητα 512 klb/s δεν το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι επειγόντως βοήθεια :jumpy:

'Εχω το Microsoft word 2003 και θλελω να φτιάξω κυκλικα γραφήματα (ξερετε αυτες τις πιτες με τα ποσοστα) για να τελειωσω την εργασια μου στην τεχνολογία

Καμια ιδέα???

Πάω στο Εισαγωγή>Εικόνα>Γραφημα αλλα έχει μόνο αυτο με τις ράβδους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
νομιζω οτι αν βαλεις αυτο που σου δινει και μετα το επιλεξεις και πατησεις δεξι κλικ και μετα μορφοποιηση θα μπορεις να το αλλαξεις..αλλα δεν ειμαι σιγουρη..εχω πολυ καιρο να χρησιμοποιησω αυτη την εκδοση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ πολύ, το βρήκα!!! Να 'σαι καλα!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
οκ..αυτο που ειπα ηταν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Βασικά κάνεις δεξι κλικ πάνω στο γράφημα με τις ράβδους Αντικείμενο Γραφημα>Επεξεργασία και ύστερα πάλι δεξι κλικ και επιλέγεις Τύπος Γραφήματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
α οκ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μπράβο, Βαλεντίνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χρειάζομαι στο word την εξής δυνατότητα:

Θέλω να υπάρχουν κάτι σαν μεταβλητές όπου θα έχουν τιμές που θα έχω ορίσει εγώ και θα εμφανίζουν αυτές τις τιμές σε οποίο σημείο τις χρειαστώ, είτε σε κάποιο πίνακα είτε σε κάποιο τίτλο είτε απλά μεσα στο κείμενο.

π.χ. έστω το παρακατώ κείμενο
Αφού διαπιστώσαμε ότι τα κέρδη της εταιρίας είναι 56431,75? προχωρήσαμε [...]
Έτσι λοιπόν στον μετόχους θα μοιραστούν 56431,75? [...]
Οι φόροι που πρέπει να καταβάλει η εταιρία για τα κέρδη ύψους 56431,75? είναι [...]

Στο παραπάνω κείμενο έστω ότι θέλω να μην γράφω συνέχεια 56431,75? αλλά και στην περίπτωση που διαπιστώσω ότι υπολογίσα λάθος τα κέρδη μην χρειάζεται να αλλάξω το νούμερο σε 512 σημεία.

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο Word;

Σημείωση: Για απορίες στο excel υπάρχει αυτό το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά και αν θα σε βοηθήσω (αν πω μπαρούφα συγνώμη εκ των προτέρων).

Οταν έχω μια μεγάλη λέξη ή φράση που μου είναι δύσκολο να τη χρησιμοποιώ κατ' επανάληψη, τότε πηγαίνω στην αυτόματη διόρθωση, γράφω 2 γράμματα και τα γράφω να αντικαταστούνται με τη φράση που θέλω για να μην επαναλαμβάνω γράφοντας.
Στη συνέχεια, αν θέλω αν αντικαταστήσω κάτι που έκανα λάθος, πηγαίνω στο εύρεση και αντικατάσταση.

Δεν ξέρω αν αυτό εννοούσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στη συνέχεια, αν θέλω αν αντικαταστήσω κάτι που έκανα λάθος, πηγαίνω στο εύρεση και αντικατάσταση.

Δεν ξέρω αν αυτό εννοούσες...
κι εγώ αυτό καταλαβαίνω ότι ψάχνεις (ctrl+H η συντόμευση), να ορίζεις μεταβλητές μέσα στο word δεν νομιζω να γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν είναι τα μεγάλα κείμενα αλλά ότι χρειάζεται να έχω πολλούς αριθμούς που θα επαναλαμβάνονται πολλές φορές στο έγγραφο και απλά θέλω στην περίπτωση που κάποιος αριθμός είναι λάθος να μην το αλλάζω σε όλα τα σημεία που εμφανίζεται. Επίσης στην περίπτωση που πρέπει να γράψω ξανά έναν αριθμό να μην χρειάζεται να ψάχνω ποίος ακριβώς είναι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εμένα δεν μου έχει βγάλει κατι τέτοιο ρύθμισε την γλωσσα σε Arial είναι η πρώτη Μήπως κατέβασες πρόγραμμα απο αγγλικής Ιστοσελίδας;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τι Office έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Παιδια βοηθεια!!νομιζω πως εχω κανει το word μονο για αναγνωση!!! οταν πληκτρολογω λεξεις μου γραφει πως η τροποποιηση αυτη δεν επιτρεπεται γιατι το εγγραφο ειναι κλειδωμενο!!!τι ακριβως συμβαινει??κ τι μπορω να κανω για να διορθωσω αυτο το προβλημα?????:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Για αυτό το πρόβλημα δύο πράγματα ισχύουν:
1)Το έγγραφο αυτό έχει κλειδωθεί με κωδικό ή
2)Το Office που έχεις είναι σε trail version και έχει λήξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top