Video Making

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Θα χρειαστω τα φωτα σας!
Θελω να μαθω να φτιαχνω βιντεακια!! (για το youtube συγκεκριμενα)

Τα βασικα που θελω ειναι
να βαζω εικονες,μικρα αποσπασματα βιντεο και παραλληλα να παιζει καποια μουσικη
Επισης θα ηθελα να μπορω να βαζω και καποιο κειμενο
Κατι ποιο εξεζητημενο ειναι να καταφερω να "ενωσω" αποσπασματα απο διαφορετικα τραγουδια σε ενα βιντεο..

Ποιο προγραμμα προτεινετε;
Μια φιλη μου μου ειπε οτι το windows movie maker κανει...Αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιω οποτε θα χρειαστω οδηγιες γι'αυτο...

Η μηπως υπαρχει κατι ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ;;;

Αυτα...Αν ασχοληθει καποιος τον ευχαριστω εκ των προτερων :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γι' αυτά που θες όντως, το movie maker κάνει. Πάντως για να ''κόβεις'' και να ''ενώνεις'' αποσπάσματα τραγουδιών θα χρειαστείς άλλο πρόγραμμα. Προτείνω το Audacity. Είναι απλό, open-source και εύκολο στη χρήση. :bye:

https://audacity.sourceforge.net/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Σωστός ο παίκτης και εγώ audacity εχω!!! φάση έχει το πρόγραμμα... επίσης ένα audio editing program είναι το soundforge της Sony... Αν θες ένα trial να δεις πως λειτουργεί εδώ θα πας: https://en.utilidades-utiles.com/download-sound-forge.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Εγω λεω το windows movie maker πολυ καλο, δωρεαν και κανει ολα αυτα που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι δεν ξερω να το χρησιμοποιω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν είναι δύσκολο ρε συ. Εγώ έπαιξα με τα μενού ένα μισάωρο και έγινα εξπέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι δεν ξερω να το χρησιμοποιω!!!!!

Δεν είναι δύσκολο ρε συ. Εγώ έπαιξα με τα μενού ένα μισάωρο και έγινα εξπέρ.

Δικια εχει ο qwerty και εγω ηθελα να το δοκιμασω να δ πως ειναι και σε 20-30λεπτα το εμαθα!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ναι τελικα ειχατε δικιο!
δεν ειναι τοσο δυσκολο!
τα καταφερα αλλα ειναι πολυ δουλεια για να βγει κατι καλο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ έχω φτιάξει 3 ταινιούλες μικρού μήκους (:p) και μου πήρε περίπου μια ώρα για την κάθε μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Τις ανέβασες στο www.youtube.com???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
οκ το movie maker Πολυ καλο αλλα αν αρχισεις να κανεις δουλεια πολυ θα δεις οτι δεν εχει πολλα εφε και κλπ....εγω αρχισα με το movie maker αλλα πολυ γρηγορα εκοψα και αρχισα να ψαχνω αλλα προγραμματα ενα καλο ειναι το premiere της adobe αλλα ειναι πολυ δυσκολο στην χρηση (σε μενα) ετσι βρηκα το sony vegas οπου το εχω κατεβασει σπασμενο....ειναι πολυ ευκολο στην χρηση και εχεις τον ελεγχο των βιντεο στα χερια χωρις καμια υπερβολη.....αν θες να το κατεβασεις πες μου....και ειναι καλο γιατι εχει πολυ καλα tutorial στο youtube.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Παιδιά εγω αφτιαξα ενα videακι με το εν λογω προγραμμααλλά το youtube δεν μου το αναγνωριζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σε τι format το έκανες export; Η μήπως πήγες να ανεβάσεις το project του movie maker; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Οταν παταω αποθηκευση αναγκαστηκα σε αυτο το format μου το αποθηκεύει MSWMM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
στο movie maker δεν πρεπει να πατησεις αποθηκευση αλλα δημοσιευση....το MSWMN ειναι αρχειο αποθηκευσης του movie maker....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το movie maker είναι το καλύτερο και πιο απλό αν θέλεις απλά να ανεβάζεις βίντεο στο youtube. Πολύ απλό και εύχρηστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση πάνω στο movie maker; Γίνεται να έχω κάποια σημεία του βιντεο με διαφορετική ένταση από κάποια άλλα; Προσπάθησα αλλά δενκατάφερα κάτι...Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Δεν ξέρει κανείς να με βοηθήσει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι? αν καποιος ανεβασει βιντεο στο youtube που να εχει σκηνες απο ταινια πληρωνει προστιμο αν δεν εχει αδεια περι πνευματικων δικαιωματων????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top