Πρόβλημα με ιό (virus)

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Λοιπόν… 7 ιοί δεν είναι πολλοί ρε!! Εγώ είχα μια φόρα 137 :P τεσπα το format δεν είναι ποτέ η καλύτερη λύση!! Μην το κάνετε κατεβάστε trials καλύτερα.... Θα μπορούσα να ανεβάσω πολλά Full version Anti-virusʼes αλλά δεν με αφήνουν οι moderators/admins νομίζω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Λοιπόν… 7 ιοί δεν είναι πολλοί ρε!! Εγώ είχα μια φόρα 137 :P τεσπα το format δεν είναι ποτέ η καλύτερη λύση!! Μην το κάνετε κατεβάστε trials καλύτερα.... Θα μπορούσα να ανεβάσω πολλά Full version Anti-virusʼes αλλά δεν με αφήνουν οι moderators/admins νομίζω :/

137?:!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Σιγά μωρέ, οι περισσότεροι μάλλον ήταν απλοί κατάσκοποι ή δούριοι ίπποι(αν το'γραψα σωστά) το πολύ-πολύ πατάς scan & clean στο Anti-Virus/Anti-Spyware/Anti-Trojan σου. Έχω δει κατά καιρούς συστήματα με 200 δούριους ίππους και βάλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
200 αλογακια??:!::!::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
βοηθεια.....ο η/υ κολλησε ιο....τι να κανω?πως να τον διαγραψω?εχω ενα antivirus το eset nod32...και οταν το σκαναρα βρηκε εναν ιο....τωρα πωσ να τον διαγραψω?please help....................ευχαριστω πολυ πρωκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν σου έγραψε είτε ότι τον έσβησε είτε ότι τον έβαλε σε quarantine, ειτε έκανε repair ξερω γω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
οχι οχι τπτ απλα μ εβγαλε οτι υπαρχει ιοσ....τπτ αλλο τ ν κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ξανακάνε scan, αν σ ξαναβγάλει ότι υπάρχει ακόμα θα σου έχει επιλογές τι να κάνεις.

Αν δεν στο βγάλει, τότε όλα οκ τον έχει ήδη σβήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
οκ θα κανω και θα γραψω εδω τι εγινε.........thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregorypeg1000

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
το nod δν προκειτε να τον σβησει.το ειχα και εγω αυτο το προβλημα.τους εβρισκε αλα δν εκανε τπτ.ασε που δν τους εβρισκε παντα.κατεβασε το avast antivirus.ειναι δωρεαν.βαλτο να κανει σκαν και μολις τον βρει πατα delete
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
αν κανεις δεξι κλικ στο εικονιδιο του nod32 βγαζει, μεταξυ αλλων, την επιλογη "quarantine". κλικαρε την: ανοιγει ενα παραθυρο με οσα ειναι σε καραντινα. επιλεξε τα , κανε δεξι κλικ: βγαινει η επιλογη remove+delete.
εγω κατεβασα και το malwarebytes' anti-malware. ειναι καλο γιατι μου βρηκε τον voondo και μου τον καθαρισε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
το nod δν προκειτε να τον σβησει.το ειχα και εγω αυτο το προβλημα.τους εβρισκε αλα δν εκανε τπτ.ασε που δν τους εβρισκε παντα.κατεβασε το avast antivirus.ειναι δωρεαν.βαλτο να κανει σκαν και μολις τον βρει πατα delete

Συμφωνω το avast anivirus μπορει να ειναι δωρεαν αλλα αυτο μην σε ξεγελα ειναι φοβερο αντιικο προγραμμα και μερικες φορες μπορει και να αποδειχθει καλυτερο απο αλλα αντιστοιχα εμπορικα..Δοκιμασε το παντως δν εχεις να χασεις και τπτ..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
και εγώ έχω ένα πρόβλημα. Θα το πω εδώ μην ανοίγω καινούριο θέμα.
Λοιπόν, πάω να μπω μσν δεν μπαίνει, και μου βγάζει σε 1 δευτερόλεπτο σφάλμα. Μετά πάω να μπω από firefox οπουδήποτε, τίποτα πάλι. Failed to Connect








Firefox can't establish a connection to the server at www.in.gr.




Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.
* Could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* Are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* Is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with Web browsing.




Μετά ανοίηω τον εξπλόρερ και μπαίνει. Τι γίνεται;...
Ιό δεν έχω, έκανα χτες σκαν, και δεν βρήκε τίποτα(κάνω συχνά απντέιτς.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μήπως άργησε να συγχρονιστεί το modem σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
και εγώ έχω ένα πρόβλημα. Θα το πω εδώ μην ανοίγω καινούριο θέμα.
Λοιπόν, πάω να μπω μσν δεν μπαίνει, και μου βγάζει σε 1 δευτερόλεπτο σφάλμα. Μετά πάω να μπω από firefox οπουδήποτε, τίποτα πάλι. Failed to Connect








Firefox can't establish a connection to the server at www.in.gr.




Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.
* Could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* Are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* Is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with Web browsing.




Μετά ανοίηω τον εξπλόρερ και μπαίνει. Τι γίνεται;...
Ιό δεν έχω, έκανα χτες σκαν, και δεν βρήκε τίποτα(κάνω συχνά απντέιτς.)

Μήπως ξέρω γω απλά έφαγες ένα "απλο" disc?

Αν το ξαναπάθεις δες ποια φωτάκια ανάβουν στο router σου και πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από djohn:
Μήπως ξέρω γω απλά έφαγες ένα "απλο" disc?

Αν το ξαναπάθεις δες ποια φωτάκια ανάβουν στο router σου και πες μου.
Το πρώτο με το disc δεν το κατάλαβα.
Λοιπόν είναι αναμένα ενώ προσπαθώ:
power
ADSL
Online
LAN1
WLAN
Αυτά. Και μου βγάζει κωδικός σφάλματος: 80072efd .
Δεν ξέρω εδώ και τρεις μέρες πάντως το κάνει αυτό και μπορώ να πω ότι έχει καταφέρει να μου σπάσει τα νεύρα.

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks:
Μήπως άργησε να συγχρονιστεί το modem σου;
Εδώ και τρεις μέρες; Δεν ξέρω....έχω αρχίσει να απελπίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Το πρώτο με το disc δεν το κατάλαβα.
Λοιπόν είναι αναμένα ενώ προσπαθώ:
power
ADSL
Online
LAN1
WLAN
Αυτά. Και μου βγάζει κωδικός σφάλματος: 80072efd .
Δεν ξέρω εδώ και τρεις μέρες πάντως το κάνει αυτό και μπορώ να πω ότι έχει καταφέρει να μου σπάσει τα νεύρα.


Εδώ και τρεις μέρες; Δεν ξέρω....έχω αρχίσει να απελπίζομαι.

Κλείσε τελείως το msn (και απ το tray) και μετά ξαναάνοιξέ το. Αν αυτό δεν λύσει το πρόβλημα σβήστο τελείως το msn και ξαναπέρασε το.

Αλλιώς μπορείς να ψάξεις για 80072efd στο google να δοκιμάσεις κι άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αφού σου λέει ότι ούτε σε ιστοσελίδες μπαίνει. Το φωτάκι με ένδειξη Internet, είναι αναμμένο όταν γίνεται αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από djohn:
Κλείσε τελείως το msn (και απ το tray) και μετά ξαναάνοιξέ το. Αν αυτό δεν λύσει το πρόβλημα σβήστο τελείως το msn και ξαναπέρασε το.

Αλλιώς μπορείς να ψάξεις για 80072efd στο google να δοκιμάσεις κι άλλα.
Το έκλεισα τελείως και το ξανάνοιξα. Το να κατεβάσω ξανά το μσν είναι κάπως δύσκολο επειδή έχω βάλει και κάποια εξτρά. Απλά σκεφτόμουν αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε. Πάντως στο τέλος αυτό με κόβω να κάνω.Το έψαξα στο google, και ένα παιδί το απεγκατέστησε και δεν έγινε τίποτα. Του έδιναν κάτι άλλες συμβουλές που δεν τις πολυκατάλαβα.

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue:
Αφού σου λέει ότι ούτε σε ιστοσελίδες μπαίνει. Το φωτάκι με ένδειξη Internet, είναι αναμμένο όταν γίνεται αυτό?
Μπαίνει σε ιστοσελίδες. Απλά δεν μπαίνει από firefox. Από internet explorer και chrome που δοκίμασα μπαίνει κανονικά. Δεν ξερω τι είναι αυτό που γίνεται :S:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Γειά σας!
Χθες έβαλε ο αδερφός μου ένα φλασάκι στο πσ και το antivirous μου (avast!) έλεγε οτι είχε ιό.Επειδή όμως ήταν ανάγκη να δει κάτι στο φλασάκι απενεργoποίησα το antivirous και τώρα δεν μπορεί να καθαριστεί από τους ιούς το πσ.:(:(Το αβαστ κάθε λίγο και λιγάκι φωνάζει οτι βρήκε ιό αλλά μετά δεν μπορεί να τον διαγράψει και μου βγάζει ένα παράθυρο με αλιμπουρνέζικα.Μήπως ξέρετε κάποιο καλό πρόγραμμα να κατεβάσω να καθαριστεί το πσ από τους ιούς;Ή πρέπει να κάνω format;:(
Ορίστε το παράθυρο που μου βγάζει μόλις πατήσω διαγραφή του ιού:




Υ.Γ.Έχω το Norton αγορασμένο αλλά δεν διακινδυνεύω να το βάλω γιατί θα σέρνεται το πσ.:/
Υ.Γ2.Με συγχωρείτε αν υπάρχει παρόμοιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top