Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λοιπόοοον....[κομπος]

Τα Χριστουγεννα πλησιάζουν και επειδή ο μόνος πληθωρικός που είναι της μόδας είναι ο Αη Βασίλης, και επειδή πολλά πράγματα είναι πιο ευχάριστα όταν τα κάνεις με παρέα, σας καλώ όχι να κάνουμε δίαιτα-αυτό χρειάζεται ειδικό, αλλά να προσέχουμε (έστω) τη διατροφή μας, μέχρι τα Χριστούγεννα τουλάχιστον.

Εδώ μπορούμε να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες, τις δυσκολίες τα κόλπα και τα τρικ που μας βοηθούν αλλά και τις αναποδιές που μας καθηστερούν από τον πολυπόθητο στόχο μας.


Είμαι η Isiliel και είμαι 62 κιλά. :worry: Πρέπει να χάσω τουλάχιστον 10 αλλά για αρχή (από αύριο δηλαδή) λέω να κόψω τις coca-colaZ!.... ουφφ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ τι ωραιο κουτακι!!!! :D
λοιπόν, ειμαι το evouli και κανω εδω και ενα μηνα και κατι διαιτα (απο διαιτολογο)...
καλά τα παω, δε λεω... αλλα να, πχ προχθες πηγα σινεμα.. εφαγα ενα σουβλακι και ενα σακουλακι πατατακια.. αλλα επειδη το ειχα προβλεψει, το μεσημερι ειχα φαει γιαουρτι με φρουτα και το ιδιο εκανα και το αλλο μεσημερι..
απο αναποδιες αλλο τιποτα... αλλα νομιζω αν τις αντισταθμισεις με ενα ή δυο ελαφρια επομενα γευματα τα φερνεις σε ισορροπια τα πραγματα... ;)
τα αναψυκτικα παντως κοψτα.. εγω ξερεις ποσο μεγαλη διαφορα ειδα;;; παρε τσαγακια με γευσεις, αυτα τα λίπτον, ειναι και πιο υγιεινα και πιο γευστικα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
heyyyyyyyyyyy :clapup:


λοιπόν!!! count me in!!!
ειχα ξεκινήσει πριν πεθάνει η μαμά μου δίαιτα, την οποία φυσικά βρήκα ευκαιρία και εγκατέλειψα :P
Επειδή όμως πέρασαν (κι όλας) σχεδόν 40 μέρες.. έχω από χτες που αποφάσισα να .... ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ :D


Σήμερα κι όλας έχω ραντεβού με την διατροφολόγο :redface:
Απο δευτέρα (μετά τα 40 του Σαββατου) ξεκινάω δυναμικά :D

Δε σας λέω πόσα κιλά είμαι :P σας λέω μόνο ότι θέλω να χάσω 12 κιλά και ΙΔΑΝΙΚΑ 20 :redface:

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ!!

Ολες για μία και μία για ΟΛΕΣ! (βάζω γένος θηλυκό γιατί δεν φαντάζομαι να μας τιμήσει κανένα αγοράκι :P αν και ίσως... Hunter? :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλημέρα!!!

Κατ' αρχήν εύγε σε όλες εδώ, που πάνε έτσι δυναμικά!!!

Εγώ δεν κάνω δίαιτα, αλλά πρέπει και θέλω να βρω την ιδανική ισορροπία.
Είχα κάνει παλιά με διατροφολόγο, μετά ήρθε μία περίοδος έντονου στρες και στεναχώριας... Πήρα 10-12 κιλά.

Τώρα επανέρχομαι στα παλιά μου (πριν τη δίαιτα) και νιώθω πολύ καλύτερα.
Κυρίως γιατί έχω πιο υγιή σχέση με το φαγητό και δεν κάνω υπερφαγίες!!!

Άρα...
Κομμένα αναψυκτικά και άλλα είδη περιπτέρου!
Εμένα επίσης με βοηθάει απίστευτα να τρώω το τελευταίο κανονικό γεύμα νωρίς.
Έτσι το βράδυ νιώθω πιο ελαφριά, άν πεινάσω τρώω φρούτο/γιαούρτι...

Και το επόμενο πρωί ξυπνάω με μία κοιλιά άδεια και πιο ίσια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Βάλτε με κι εμένα στην ομάδα σας!
Ξεκίνησα την περασμένη Τετάρτη με διαιτολόγο. Έχω χάσει 1,5 κιλό και συνεχίζω ακάθεκτη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι εγω μελος του team.
Με την διαφορα οτι εγω κανω καποια θεραπεια, λογω ορμονικου προβληματος! :/:
Ολες μαζι μπορουμε καλυτερα! :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μετά την απώλεια 10 κιλών περίπου θα ξεκινήσω κι εγώ θεραπεία με αντισυλληπτικά :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Σέλω κι εγώωωωωω!
Ξεκίνησα δίαιτα τον Ιούνιο όπου μέχρι αρχές Αυγούστου είχα χάσει τα 10 κιλά που είχα φορτωθεί τον περασμένο χειμώνα. Υποτίθεται ότι δεν πρέπει να χάσω περισσότερα από 3 κιλάκια ακόμα, αλλά εγώ έχω βάλει στόχο 8-10.
Άντε να δούμε.....


Με λένε crazyhelen και κάνω δίαιτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρίξω την κοιλίτσα μου και να χάσω 10 κιλά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άντε πάμε όλοι μαζί γερά!!! :clapup: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να χάσω τα κιλά της θητείας μη χέσω.

Το περίεργο είναι ότι σχετικά αθλούμαι, αν και το μονό στο μπάσκετ δεν ποιάνει για σοβαρή άσκηση και περπαταω σίγουρα 2Χλμ την μέρα.

Το κακό είναι ότι ενώ έχω μειώσει το φαγητό δεν φαύγει το άτιμο, τα μαζεύω όλα στην κοιλιά και δυστυχώς αν δουλεύεις θα φας και σαβούρα ειδικότερα αν χρησιμοποιείς συγκινωνίες και όχι αμάξι για μεταφορά των τάπερ. Πάραυτα η δουλειά του προγραμματιστή είναι σούπερ καθιστική και δεν βοηθά καθόλου.

Μια δίετα που μου πρότειναν για να μην συνδυάζω πρωτείνες με υδρογονάνθρακες πρακτικά απογορεύει το ψωμί με τυρί, το οποίο όσο και να ψάξεις δεν γλιτώνεις αν θες να φάς πχ στην δουλειά, αλλά απογορεύει και το γάλα με στερεό πρωινό που λατρεύω και δεν μπορώ να αποχωριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εγώ δε πρόκειται να κάνω ποτέ δίαιτα... είμαι νίντζα :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
παιδάκια πολύ χαίρομαι για αυτό το θεματάκι!!

με κάποιες αντιρρήσεις όμως... η δίαιτα πονάει (αουτσ!) μηπως λοιπόν είναι καλύτερα απλά τρικ για να χάνουμε κιλά, (εντάξη όχι πολλά΄) κ να διατηρούμαστε υγειής;;
τι εννοώ: όπως λ΄λεει κ το γιδάκι κομμένα οτιδήποτε περιπτεροειδή. κομμένα αναψυκτικά, και για τις κοιλίτσες κομμένες κ οι μπυρίτσες. νωρίς το βραδυνό, κ ενδιάμεσα για την λιγούρα φρουτάκια, γιαουρτάκια ή κριτσίνια ολικής αλέσεως. να προσθέσω ότι ενα γλυκό (κομμάτι όχι ολοκληρη τούρτα ή μια μικρή σοκολατίτσα δεν έβλαψε κανέναν:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι όταν νιώθετε ότι πεθαίνετε για ένα γλυκό αλλά θέλετε να αντισταθείτε στη σοκολάτα, φάτε ζελέ! Φτιάξτε πολλά μπολάκια και βάλτε τα στο ψυγείο για τις δύσκολες λιχούδικες ώρες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
και πολλάαααααα ποτηρια νερό (για την κυταρίττιδα) που θέλω να ξεφορτωθώ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
κοριτσια και αγορια...παραλληλα με την οποια διαιτα επιβαλλεται και η ασκηση παντως τυπου...διαφορετικα,ειδικα στις γυναικες, επερχεται η χαλαρωση και μετα αντε να σουλουπωθεις παλι...

οσον αφορα στο θεμα κυτταριτιδα..πινετε πολυ νερο και ελαττωστε κατα πολυ τη ζαχαρη και το αλατι...

στο θεμα των αναψυκτικων γι αυτους που δεν μπορουν με τιποτα να κοψουν την coca-cola , υπαρχει και η light ...αν και η αντακατασταση αυτων με το τσαι ,οπως προαναφερθηκε, ειναι μια πολυ καλη λυση...:) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
me too me too :clapup: εχω ξεκινησει απο τα μεσα του αυγουστου και εχω χασει 11 κιλα :redface:

αναψυκτικα ουτε για δειγμα . -
φρουτα οπως μπανανες ποτε!!
μικροτερες ποσοτητες, περισσοτερη αθληση
περισσοτερες σαλατες και... λιγοτερα/σπανιοτερα σουβλακια ( :'( :'( :'( :'( :'( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
neraida έλα να μου κάνεις παρέα που βαριέμαι στο γυμναστήριοοοοο! το βαριέμαι. να τώρα σκεφτομαι να πάω για καφέ ή γυμναστήριο. κ η ζυγαριά κλίνει σχεδόν αποκλειστικά στον καφεεεεε....

@ cancerman: χωρίς σουβλάκια;;; σνιφ! εγώ πλέον τα τρώω το μεσημέρι ή το βράδυ αντί να φάω 3 το ελλάτωσα στην 2 κ πάω δυναμικά για 1!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
συγνωμη που σας το λεω απλα οτι και να φαω και οσο και να φαω και οποια ωρα και να το φαω εχω παντα ιδανικο βαρος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top