Κάθε πότε κάνετε format στον υπολογιστή σας;

Καθε ποτε κανετε format στον υπολογιστη σας;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καθε 1 χρονο η και λιγοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγω συνηθως κανω φορματ οταν γεμισει με μ***κιες το PC μου, οταν σερνεται αρκετα ή οταν κολλησει απο καποιο ιο που δεν σβηνεται (το τελευταιο ευτυχως σπανια..:P..) Γενικα το φορματ δν ειναι καθολου ασχημο αλλα αντιθετως ειναι μια πολυ χρησιμη διαδικασια αφου επαναφερει τον δισκο στην αρχικη του φυσιολογικη κατασταση και γι'αυτο δεν υπαρχει λογος να το φοβομαστε..:)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Κάθε 4 μήνες ακριβώς!Εχθές έκανα ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euphoria

Νεοφερμένος

Ο Euphoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.
Μια ερώτηση από εμένα. Αληθεύει ότι τα συχνά φορμαρίσματα στον σκληρό δίσκο τον απομαγνητίζουν τελείως, αχρηστεύοντας τον;
Είναι η τρίτη φορά μέσα σε τρεις μήνες που αναγκάζομαι να κάνω φορμάτ. (Μακριά απο registry cleaners. Τζιζ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.
Μια ερώτηση από εμένα. Αληθεύει ότι τα συχνά φορμαρίσματα στον σκληρό δίσκο τον απομαγνητίζουν τελείως, αχρηστεύοντας τον;
Είναι η τρίτη φορά μέσα σε τρεις μήνες που αναγκάζομαι να κάνω φορμάτ. (Μακριά απο registry cleaners. Τζιζ!)

όχι, δεν αληθεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euphoria

Νεοφερμένος

Ο Euphoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
όχι, δεν αληθεύει.

Α πολύ ωραία. Ευχαριστώ ! Είχα αρχίσει να ανησυχώ για τον μονάκριβο μου δίσκο. :D Τον καταπόνησα πολύ. Μάλλον μου τα φούσκωσανε λιγάκι.

ΥΓ. Τα συγχαρητήρια μου για το φόρουμ σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Θέλω να κάνω αλλά δε ξέρω.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Θέλω να κάνω αλλά δε ξέρω.:(

Ελα βρε συ απλό είναι.Δεν χρειάζεται φοβερές γνώσεις.Δεν μπορείς να βρειs cd με windows?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Έχω το cd των xp και από τα εργαλεία συστήματος έχω φτιάξει ένα αντίγραφο ασφαλείας του δίσκου.Μετά όμως δε ξέρω τι να κάνω..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Κανω φορματ συνηθως αρχη καλοκαιριου-τελος καλοκαιριου γιατι το καλοκαιρι γινεται βαρια χρηση του υπολογιστη και βουλωνει:P
Μετα τυχαινει και Χριστουγεννα και Πασχα..οταν δεν υπαρχουν υποχρεωσεις δηλαδη..και με την προυποθεση παντα πως ο υπολογιστης δεν την παλευει αλλο και χρειαζεται οπως και δηποτε φορματ...
2-3 φορες περιπου να πω συνολικα μιας και το pc καιει 24/7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ορίστε λίνκ για το πώς να το κάνετε...
https://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=275133
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αν εχεις windows τουλαχιστον 1 φορα το χρονο, αν εχεις Linux οχι πολυ συχνα, τωρα για Mac δεν ξερω γιατι δεν εχω ασχοληθει καθολου.
Εγω εχω τον υπολογιστη 2 χρονια περιπου και εχω ειδη κανει 1 format και ετοιμαζομαι για δευτερο. Το μονο που βαριεμαι σε αυτη τη διαδικασια ειναι οτι πρεπει να βαλω παλι τους drivers και περνει αρκετη ωρα, οχι μονο για τους drivers αλλα και για τα προγραμματα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το πάσχα θα του κάνω ακόμα ένα, έτσι να τον κρατώ σε φόρμα γιατί αν τα φτύσει τα τεχνοφοβικά γονικά δεν πρόκειται να πάρουν άλλο στον αιώνα τον άπαντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω κάνει ποτέ γιατί μετά δεν ξέρω τι γίνετε:PΓιατί άμα πρέπει να βάλω ξανά τα windows που έχω και λάθος cd και πρέπει να το πάω πάλι σε κάποιον να μου τα βάλει όπως έκανα στην αρχή,τότε δεν κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το φορματ δεν εχει σχεση με το αν θα τα φτησει ο υπολογιστης λογω φθορας υλικου.
απλα χρειαζεται γιατι ουσιαστκα πρεπει ο σκληρος να χωριστει παλι σε κελια, γιατι με το γραψε σβησε αρχειων μπορει να δημιουργηθουν προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πότε καταλαβαίνεις ότι χρειάζεται φορματ; Έχω κάνει μια φορά και αυτό γιατί είχα γεμίσει ιούς.Μόνο τότε;
Δηλαδή..έχει κάποιες ενδείξεις που καταλαβαίνεις ότι χρειάζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αν σου γινει ο υπολογιστης απελπιστικα αργος και κατα την εκκινηση αλλα πιο πολυ στις εργασιες που εκτελεις μεσα. Γινετε αργος γιατι πρωτον εξαιτιας μερικων φακελων που "φρακαρουν" κατα την διαγραφη, απο ιους (ολων των ειδων malware, trojan κλπ. και οχι μονο αυτων που βλαπτουν τον υπολογιστη)και γενικα τα windows γεμιζουν το δισκο με πολλα αχρηστα αρχεια (κυριως καταγραφης των ενεργειων σου, key registries κλπ.), τοτε γινετε πολυ αργος και φρακαρει και ως αποτελεσμα εχουμε τα γνωστα στους περισσοτερους απο εμας crashes.Και τελος χρειαζεσαι να κανεις format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κάθε έξι χρονάκια και ανάλογα με τη χρήση και τις όποιες καφρίλες έχεις κάνει...
στο ενδιάμεσο και μια "Ανασυγκρότηση δίσκων" σου αρκεί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Τελευταία φορά που κάναμε με τον αδερφό μου, ήταν το καλοκαίρι του 2007, μαζί με μια μικρή αναβαθμισούλα σε σκληρό και μνήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μια φορά το χρόνο πιστεύω πως είναι εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top