Ποιος είναι για εσάς λόγος χωρισμού;

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Κορεσμός και παράλληλη σχέση. Η απλή απιστία δε με πτοεί.


Aυτό σου έχει τύχει και το έχεις συγχωρέσει, ή νομίζεις ότι θα άντεχες να το συγχωρέσεις?
Και αλήθεια, γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1. Απιστία
2. "Εκβιασμός" ( του στυλ ή εγώ ή η δουλειά, ή εγώ ή οι γονείς σου, ή εγώ ή οι φίλοι σου κλπ)
3. Αν με σπρώξει, μπατσίσει, μαλλιοτραβήξει κλπ
4. Αν με θεωρεί κατώτερη από οποιονδήποτε άλλον άνθρωπο.

Αυτά :)

Σωστή!!

Aυτό σου έχει τύχει και το έχεις συγχωρέσει, ή νομίζεις ότι θα άντεχες να το συγχωρέσεις?
Και αλήθεια, γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο?:redface:

Όχι, αλλά, να το θέσω πιο καλά...
Αν υπό ειδικές συνθήκες κάνι κάτι με άλλη, θα δεχτώ να το συζητήσω.
Αν μάθω για παράλληλη σχέση, ούτε κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Όχι, αλλά, να το θέσω πιο καλά...
Αν υπό ειδικές συνθήκες κάνι κάτι με άλλη, θα δεχτώ να το συζητήσω.
Αν μάθω για παράλληλη σχέση, ούτε κουβέντα.


Εγώ δεν ξέρω τι ψυχραιμία θα έχεις αν σου τύχαινε κάτι τέτοιο...
Γιατί καλή η θεωρία, αλλά όταν "ανάβουν τα αίματα", "εκεί σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα...." Και χωρίς ψυχραιμία και καθαρό μυαλό, ό, τι και να λέμεεεεε τώρα, πάει στον Βελζεβούλη!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να χαθει το ενδιαφερον ενος απο τους δυο, ειναι ισως ο μονος λογος. Αν αρχισουμε να βαριομαστε, να μη θελουμε να βρεθουμε, να μη θελουμε να κανουμε σεχ, εχει ληξει το πραγμα.

Την απιστια δε τη βαζω μεσα, ειναι αυτονοητο για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι ψυχραιμία θα έχεις αν σου τύχαινε κάτι τέτοιο...
Γιατί καλή η θεωρία, αλλά όταν "ανάβουν τα αίματα", "εκεί σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα...." Και χωρίς ψυχραιμία και καθαρό μυαλό, ό, τι και να λέμεεεεε τώρα, πάει στον Βελζεβούλη!:clapup:

Έχεις πολύ δίκιο, αλλά κι εγώ δεν εννοώ ότι θα τον συγχωρέσω αυτόματα...
Επειδή όμως φημίζομαι για τον κυνισμό και την ψυχραιμία μου και επειδή τώρα έχω στο μυαλό το συγκεκριμένο σύντροφο (με τον πρώην, πχ, θα ήμουν πολύυυ λιγότερο ανεκτική) θα άκουγα πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
1) Παράλληλη σχέση (ακριβώς, αλλά ΑΚΡΙΒΩΣ με την ίδια λογική με το Γίδι)
2) Να σηκώσει χέρι επάνω μου (έχω φύγει επιτόπου και δεν με ξαναβλέπει)
3) Εκβιασμοί.
4) Να είναι τακτικός χρήστης ναρκωτικών (έχω χωρίσει γι αυτό, με προβλημάτιζε εξαρχής -το ήξερα από την 1η μέρα- και τελικά αποφάσισα πως δεν μπορώ να κάνω παιδιά με αυτόν τον άνθρωπο - ναι, το ευατό μου χεσμένο τον έχω που ανέπνεα διαρκώς τα τσιγαριλίκια του) ή να αρχίσει ξαφνικά να πίνει πολύ ή να χαρτοπαίζει ή κάτι παρεμφερές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Η έλλειψη σεβασμού νομίζω ότι είναι η βασική πηγή για να ξεκινήσουν πολλά ουσιαστικά προβλήματα σε μία σχέση (αδιαφορία, βρισιές και ανεξήγητοι τσακωμοί κ.ο.κ). Από εκεί ξεκινάνε για μένα όλα και δείχνουν την αρχή του τέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
η βαρεμάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Υπερβολικη ζηλια, ελλειψη εμπιστοσυνης, ελλειψη κατανοησης, αδιαφορια...και πολλα αλλα..αναλογως την περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Για να διαλύσεις μια σχέση δεν φτάνει μόνο μια αφορμή. Οταν είσαι ερωτευμένος και ειδικά όταν έχεις περάσει πολύ καιρό με τον άλλο είναι δύσκολη απόφαση ο χωρισμός! Θα μου πείς και το κέρατο? Ναι ίσως είναι ένας πολύ σοβαρός λόγος! Ομώς δεν θα έρθει μόνο του. Θα έχουν προκύψει κι άλλα προβλήματα που οδήγησαν τον άλλο εκεί!
Ουσιαστικά πιστεύω πως η κακή επικοινωνία με τον άλλο, η έλειψη εμπιστοσύνης και η ελειψη κατανόησης είναι ο συνδιασμός που σκοτώνει μια σχέση.Από εκεί ξεκινάνε όλα και απλά εμφανίζονται σαν κέρατο, αδιαφορία και καυγάδες ,πολλοί καυγάδες!

Εγω πάντως δυσκολεύομαι πολύ στους χωρισμους. Ειχα μια σχέση 5 χρόνων που τα τελευταία 2 ήταν είδη τελειωμένη αλλά δεν έπερνα απόφαση να φύγω! Από την αρχή υπήρχαν πράγματα που την φρέναραν κι εγώ δεν έδινα σημασία. Οταν έφηγε η καψούρα και τα είδα πιο αντικειμενικά τα πράγματα. Οταν δλδ άρχισα να πνίγομαι στη σχέση αυτή και ένιωθα πως δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, έκανα το λάθος και είπα να προσπαθήσω εγώ και για τους 2 για να μην πάνε χαμένα τα 3 χρόνια που είχαμε περάσει! Κατάντησα 130 κιλά και χωρίς αυτοσεβασμό! Και όταν ξύπνησα μια μέρα (1 χρόνο μετά) και είπα φτάνει, απλά τα βρήκα με τον εαυτό μου, σουλουπώθηκα και προσπάθησα να βρω τρόπο να ξεφύγω από το αδιέξοδο που είχα διαλέξει! Ενα περίπου χρόνο μετά τα κατάφερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι ψυχραιμία θα έχεις αν σου τύχαινε κάτι τέτοιο...
Γιατί καλή η θεωρία, αλλά όταν "ανάβουν τα αίματα", "εκεί σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα...." Και χωρίς ψυχραιμία και καθαρό μυαλό, ό, τι και να λέμεεεεε τώρα, πάει στον Βελζεβούλη!:clapup:


vio μου, δύσκολα μπορούμε να φανταστούμε κάποια πράγματα γιατί πολύ λογικά δεν θέλουμε να μας συμβουν. κάποιες φορές όμως, σε συγκεκριμένες συνθήκες, με συγκεκριμένους ανθρώπους, μπορείς να δεχτείς να συζητήσεις. το λέω από προσωπική πειρά που δεν μπορ΄ν να ανναλύσω εδώ λόγω διαφορετικού topic.
πάντος ο χωρισμός προέρχεται από έλληψη σεβασμού, είτε αυτό είναι παράλληλη σχέση, είτε ξύλο είτε απλά να μην υπάρχει επικοινωνία. όταν σέβεσαι τον άλον τον ακούς πάντα όταν έχει κάτι να σου πεί, και το αντίστροφο.
τώρα αν κλείσει ο κύκλος της σχέσης από μόνος του αυτό είναι άλλο θέμα, που τις περισσότερες φορές αφήνει καλές αναμνήσεις ακόμα κ αν τελείωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ποια είναι η αφορμη για την οποια θα τελειώνατε μια σχέση ?
Ποια είναι τα όρια σας?
Ποιο είναι αυτο που δεν σηκώνει καμια άλλη απόφαση πέρα απο τον χωρισμό?
Το κερατο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ο,τιδήποτε θίγει την αξιοπρέπειά μου....την προσωπικότητά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ο,τιδήποτε θίγει την αξιοπρέπειά μου....την προσωπικότητά μου...



Πες τα χρυσόστομη!


+1 μετά από πολύ κόπο και χωρίς τρόπο :mad:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πολλαπλό παιχνίδι,έλλειψη ειλικρίνιας και κυρίως το δούλεμα.Απλά qq!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
ο ποιο σημαντικος λογος για μενα ειναι η ΖΗΛΕΙΑ.αν δω οτι ζηλευει εχει τελειωσει η σχεση μας...υποτιθεται σε μια σχεση πρεπει να περνας καλα και οχι να καταπιεζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλησπερίζω την πιο ζεστή παρέα του Internet :clapup:
Michelle, Exp_Bone, Valder, Kleftra, Vkey, Mario, Bunny, Evouli, adespoto, etc χαίρομαι που σας βρήκα (sorry όσους ξέχασα!).

Λοιπόν, σοβαρός λόγος χωρισμού είναι η απιστία. Απιστία = δειλία για μένα, η ύπαρξη παράλληλης σχέσης μου δίνει την εντύπωση ότι πολύ απλά δεν έχει το θάρρος να μου πει στα ίσα "χωρίζουμε". Αυτό συνεπάγεται έλλειψη εμπιστοσύνης από μέρος μου, και τα λοιπά...

Οπότε πολύ απλά τη σχολάμε πριν γίνουν τα πράγματα χειρότερα... Όλα τα άλλα συγχορούνται (ή μήπως όχι; :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Kατά τη δική μου γνώμη, σε μια αληθινή αγάπη, όλα μπορούν να ξεπερασθούν...
εκτός από το ενδεχόμενο, κάτι..., ή οτιδήποτε μπορεί να έχει γίνει αιτία,
να αλλιωθεί... κατά κάποιο τρόπο, το ίδιο το συναίσθημα...

Δεν νομίζω πως είμασθε σε θέση θεωρητικά..., να πούμε σε κάποια δεδομένη στιγμή της ζωής μας,
τι είμασθε σε θέση να συχωρήσουμε... και τι όχι...

Αυτό είναι κάτι, που ανάλογα με τις συνθήκες..., μπορεί να επιδεχθεί μεγάλες διαφορές...

Δεν πρέπει άλλωστε να ξεχνάμε, ότι η αγάπη μετριέται με τις θυσίες,
τις οποίες είμασθε σε θέση να υποστούμε γι΄ αυτήν...

Νομίζω ακόμα, πως πολλοί θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν, ότι δεν υφίσταται λόγος χωρισμού...,

όταν ο σύντροφός μας είναι απέναντί μας άψογος..., ακόμα και χωρίς να υπάρχει στη σχέση αγάπη...,
κάποιοι άλλοι όμως, θα ήταν εντελώς αντίθετοι σ΄ αυτό...


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλησπερίζω την πιο ζεστή παρέα του Internet :clapup:
Michelle, Exp_Bone, Valder, Kleftra, Vkey, Mario, Bunny, Evouli, adespoto, etc χαίρομαι που σας βρήκα (sorry όσους ξέχασα!).

Καλώς σε βρήκαμε!! :hello:
Άλλαξε αν θες το προσωπικό σου κείμενο γιατί το επίσημο domain είναι το e-steki.com, όχι το .gr ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top