Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Είναι ψιλοακριβούτσικα ... αλλά έχουν κάτι το διαφορετικο στους καφέδες τους! Η αλήθεια να λέγεται :) Αλλά... γκουχου γκουχου... έχω συνηθισει πλέον τον φραπέ, που μόνο αν αισθανθώ ότι θέλω μια αλλαγή (σπάνιο) να παω στα σταρμπακς
Στο κατάστημα των Βριλλησίων που είχα πάει πάντως είχε λίγο κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Των Βριλλησίων είναι καινούριο το μαγαζί?Θυμάμαι πριν λίγο καιρό εκεί είχε χάαγκεν-ντας.
Και στης Αγ.Παρασκευής δεν έχει πολύ κίνηση ούτε στο Χαλάνδρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι καινούργιο. Από την μεριά των Βριλλησιων, τα σταρμπακς είναι δίπλα στα Goody's. Και επειδή ένας δρομος χωρίζει τα Βριλλήσια απο τα Μελίσσια (η Πεντέλης), και από την μεριά των Μελισσίων έχει ένα σταρμπακς, στο οποιο δεν εχω πάει, αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι σχετικά πιο μικρό απο των Βριλλησιων σαν χωρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά δοκίμασε κανείς τον χριστουγεννιάτικο Toffee Nut Latte??? Είναι ο καλύτερος καφές που έχω πιεί στη ζωή μου λέμε!! Τον δοκίμασα σήμερα και έπεσα σε νιρβάνα στην πρώτη γουλιά, χάθηκε ο κόσμος γύρω :P! Μακάρι να τον κρατήσουν και μετά τη χριστουγεννιάτικη περίοδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δε μαρεσουν. τα βρισκω ξενερωτα σα περιβαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Ο ελληνάρας πάντα ελληνάρας θα είναι. :mad:
Γκιιιιτ γκιτ γκιτ!! :P

το γκιτ γκιτ γκιτ σου μ'αρεσε!!!:clapup::clapup:

Η αλήθεια είναι οτι δεν σε ξυπνάει το ίδιο, άγνωστο γιατί... :(

καθολου αγνωστο καθως τα φραπουτσινο δεν εχουν πολυ καφε αλλα κυριως γαλα
ολοι οι ακλλοι καφεδες π.χ. καπουτσινο ,λατε, καφε μοκα εχουν απο 1 εως 2 σοτ εσπρεσο. ολο το αλλο ειναι γαλα. αν θες κατι να σε ξυπνησει κατι πρε εσπρεσσο σκετο η εσπρεσσο μακιατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι το εσπρέσσο μακιατο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τι να σας πω....
δεν είναι ιδιαίτερα του γούστου μου.... ίσως επειδή έχω περάσει ΠΟΛΛΑ επαγγελματικά ραντεβού σε αυτά :P
Ο καπουτσίνο τους δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει....
Να πω την αμαρτία μου δεν έχω δοκιμάσει άλλου τύπου καφέ εκεί αν και έχει πάρα πολλούς

Και γενικώς δεν μου αρέσει να πρέπει να βάζω εγώ τη ζάχαρη στον καφέ μου εκ των υστέρων και να πρέπει να ανακατεύω μια ώρα για να λιώσει...
Πιστεύω ακράδαντα ότι για να είναι σόι ο καφές ΠΡΕΠΕΙ η ζάχαρη να μπει απ την αρχή κι όχι στο τέλος :redface:
συμφωνω για τη ζαχαρη αν δεν μπει πριν τον αφρο ειναι χαλια φτ μετα ανακατευεις και τσφ παει και ο αφρος βολτα

Καφές είναι και αυτό που έχουν στα Starbucks, απλά με άλλα πράγματα μέσα για να είναι πιο γευστικός. Στην τελική, αν θεωρείς οτι έχει πολύ λίγη καφείνη, λες να σου βάλουν 1-2 shots espresso επιπλέον να ξυπνήσεις στα σίγουρα.
Πάντως, όσον αφορά το ειρωνικό υφάκι, όντως ήταν λάθος τους. Εμένα πάντως όποτε έχω πάει Starbucks, σε οποιοδήποτε υποκατάστημα, μου είχαν φανεί πολύ ευγενικοί. Πάντως τους δικαιολογώ και λίγο αν έχουν αγανακτήσει οι άνθρωποι, μια να πηγαίνουν άτομα και να περιμένουν να έρθουν να τους πάρουν παραγγελία, μια να ζητάνε φραπε. Κι εγώ στη θέση τους δεν ξέρω κατα πόσο θα κρατούσα την ψυχραιμία μου.

αχ τι μου θυμισες .......

Πάνως, να πω κάτι;

Στην Κίνα έχουν green tea frappucino... ακόμα και green cheesecake...!!!!

Άρα κάπου συναντώνται οι κουλτούρες... :Ρ

να ξερετε πως κανουν ερευνα για τα προιοντα που θα προωθησουν σε καθε χωρα
στην ελλαδα φεραν τυροπιτες ζαμπονοπιτες σπανακοπιτες μεχρι και ελληνικο κανουν
ομως δεν φερνουν αλλα προιοντα που εδω δε θα τα φαμε π.χ σιροπι τζιντζερ

Τι ακριβώς είναι το εσπρέσσο μακιατο;
γεια σου πανο! λοιπον ειναι σοτ εσπρεσσο με ελαχιστο αφρογαλο δλδ ο αφρος που κανει το γαλα οταν το ζεστανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γεια σου πανο!
Καλησπέρα! :)
λοιπον ειναι σοτ εσπρεσσο με ελαχιστο αφρογαλο δλδ ο αφρος που κανει το γαλα οταν το ζεστανεις.
Χμ θα το δοκιμάσω μάλλον όταν θα ξανα ανέβω αθήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Παιδιά δοκίμασε κανείς τον χριστουγεννιάτικο Toffee Nut Latte??? Είναι ο καλύτερος καφές που έχω πιεί στη ζωή μου λέμε!! Τον δοκίμασα σήμερα και έπεσα σε νιρβάνα στην πρώτη γουλιά, χάθηκε ο κόσμος γύρω :P! Μακάρι να τον κρατήσουν και μετά τη χριστουγεννιάτικη περίοδο!

Τον δοκίμασα σήμερα:jumpy:
Πολύ καλός αν και λίγο ελαφρύς. Είχε γεύση φουντούκι ή καρύδα? Δεν κατάλαβα ακριβώς:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τον δοκίμασα σήμερα:jumpy:
Πολύ καλός αν και λίγο ελαφρύς. Είχε γεύση φουντούκι ή καρύδα? Δεν κατάλαβα ακριβώς:hmm:
Βρε Παλλαντιν!! Ντροπή, δεν το περίμενα αυτό απο σένα :P
Η γευση είναι καραμέλα βουτύρου με ξηρούς καρπούς.
Άκου καρύδα ή φουντούκι! Βλάσφημη!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Πήγα χθές το απόγευμα στα starbucks για πρώτη φορά ...
αλλά δε μου άρεσαν καθόλου :(

1) έλλειψη service = δε με ενθουσιάζει
2) γεύσεις όχι τόσο σούπερ (για τα γούστα μου)

Περίληψη : Σιγά μη ξαναπάω :P

Δεν είναι τόσο το ότι είναι σχετικά ακριβά.. είναι κατά βάση οι γεύσεις.. που δε με ενθουσίασαν...

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
1) έλλειψη service = δε με ενθουσιάζει
Δεν είναι τόσο το ότι είναι σχετικά ακριβά.. είναι κατά βάση οι γεύσεις.. που δε με ενθουσίασαν...

:)
Εγώ μαζί με το ζήτημα κάπνισμα το θεωρώ τα σημαντικότερα. Μακάρι να υπήρχαν περισσότερες self service καφετέριες.
Το καφενείο που έχτισα στα φοιτητικά μου χρόνια στην πάτρα, τις μισές φορές πήγαινα και τα έπερνα μόνος μου τα πράγματα και το προτιμούσα. Για κάποιο λόγο δεν μαρέσει η ιδέα του υπηρέτη/servant έστω και με την μορφή του σερβιτόρου.

Ας πούμε θεωρώ προτιμώ το σύστημα στα McDonald του εξωτερικού που ο καθένας μαζεύει ότι έφαγε με ένα απλοικό σύστημα παρά το έρχετε μια κοπέλα και να μαζεύει τους δίσκους του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εχετε προσεξει κατι μικρα ρκουδακια (μικροτερα απο την παλαμη του χεριου) που πουλανε τα starbucks? αυτα περσι τετοιο καιρο τα πουλουσαν 2,95. μετα απο 4 μηνες πουλουσαν το ιδιο αρκουδακι με αλλα ρουχα 4,95 . φετος το πουλανε 5,95...:eek: δεν ειναι κοροιδια?

α επισης για οσους δεν ξερουν τα ατομα που φτιαχνουν τον καφε που πεινουμε οποιαδηποτε στιγμη πηγαινουν με τα ιδια ρουχα, απλα φορωντας γαντια για να αλλαξουν την σακουλα της τουαλετας ,κατι καθολου καλο για την υγεια μας καθως μετα συνεχιζουν την δουλεια τους φτιαχνοντας καφε.κανονικα θα επρεπε να πληρωνουν ειδικο συνεργειο καθαρισμου , οπως κανουν τα goodys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστευω οτι για αυτά τα "κακώς κείμενα" φταίει κατα 99% ο Μαρινόπουλος που έχει αναλάβει τη Starbucks στην Ελλάδα και όχι η ίδια η Starbucks...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστευω οτι για αυτά τα "κακώς κείμενα" φταίει κατα 99% ο Μαρινόπουλος που έχει αναλάβει τη Starbucks στην Ελλάδα και όχι η ίδια η Starbucks...

Αυτό δεν το ήξερα. Thanks for the info.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δυστυχως δεν ειναι θεμα του Μαρινοπουλου.......ο Μαρινοπουλος ειναι απλα αντιπροσωπος. οι διαταγες ερχονται απο αμερικη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Όπως και στα McDonald. Έτσι νομίζω γενικά δουλεύει το franchizing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Όπως και στα McDonald. Έτσι νομίζω γενικά δουλεύει το franchizing
ναι μονο που στην ελλαδα τα starbucks δεν ειναι franchise. οπως π.χ. τα goodys. τα εχει μονο ενας και δεν εχουν σκοπο να τα δωσουν αλλου γτ ο καθενας θα κανει οτι θελει μετα με αποτελεσμα να χαλασει το ολο σκηνικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστευω οτι για αυτά τα "κακώς κείμενα" φταίει κατα 99% ο Μαρινόπουλος που έχει αναλάβει τη Starbucks στην Ελλάδα και όχι η ίδια η Starbucks...
Όποιος και να τα έχει, αυτά είναι τα ελληνικά Starbucks..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top