Εδώ κάνουμε δίαιτα!

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εγώ που είμαι 1.75 και 65 κιλά πρέπει να χάσω 10 κιλά;;;; shit :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συγνώμη... αλλα με ποιο σκεπτικό υπολογίζετε την απώλεια βάρους?
Εχετε κάνει ποτέ μέτρηση στο σώμα σας για μυική μαζα και λίπος?
Τι είδους σκελετό έχετε κλπ?
Γιατί εμένα ΟΣΕΣ φορες με μέτρησαν με ύψος 1,65 (τελευταία μέτρηση) μου είπαν ότι η κατανομή μου είναι τέτοια που δε θα μπορέσω ότι κι αν κανω να πεσω ποτε κάτω απ τα 60 κιλα....
Και να πεσω θα τα παιρνω γιατι απλα ετσι ειναι η δομη του σωματος μου...
εσεις πως μπορειτε να ξέρετε ότι 1.60 = 55 κιλά κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ευχαριστώ για την συμπαράσταση κουέ και γιδάκι!!! :)
πήρα πολύ ωραία παπουτσια και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω σήμερα!!! σήμερα το γυμναστήριο δεν πρέπει να το χάσω με τίποτα γιατί χθες έκανα μια ατασθαλία (αλλά ΚΑΘΟΛΟΥ δεν το μετάνιωσα :redface: ): ήρθε στη δουλειά ένας συνάδελφος από την Κρήτη και μας έφερε κρητικά καλτσούνια!!! :clapup: :clapup: :clapup: η αδυναμία μου, φυσικά και δεν θα έλεγα όχι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεδομενου οτι δεν χρειαζεται να επιλεξουμε, η απαντηση ειναι και τα δυο.
:whistle:

bare with me για λιγο για να σου εξηγησω τους φυσιολογικους λογους πισω απο αυτο που λεω (btw ειμαι εργοφυσιολογος-that is ειμαι και εργοφυσιολογος και μαθηματικος. Εργοφυσιολογος = γυμναστης χωρις να σημαινει τιποτα αυτο, το 99% των γυμανστων ειναι ΑΧΡΗΣΤΑ ΗΛΗΘΙΑ ΠΑΙΔΑΡΕΛΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ)
Δεν κατάλαβα το έντονο.

τα βαρη δεν ειναι ιδιαιτερα ενεργοβορα τουλαχιστον οχι για ενα αρχαριο. Η αεροβικη ειναι πολυ πιο αποτελεσματικη υπ αυτη την εννοια. Αλλα, τα βαρη εχουν αλλα πλεονεκτιματα. Πρωτα απο ολα αυξανουν τη μυικη μαζα. Αυτο δεν ειναι καθολου ασημαντο καθοτι περισοτεροι μυς=περισοτερη απαιτουμενη ενεργεια σε ηρεμια για την συντηρηση τους. Οπερ, εγω που ειμαι σχετικα μυωδης μπορω να τρωω πολυ παραπανω απο εσενα και να μην παχαινω. Δευτερων και ιδιατερα για τις γυναικες, αυξανουν την ωστικη πυκνοτητα μειοντας τον κυνδινο ωστεοποροσης. Τριτων, αυξανουν τις φυσικες αναβολικες ορμονες του οργανισμου (τεστοστερονη, αυξητικη ορμονη, IGF, MGF).
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία και είναι και λογικό πολύ.

οι περισοτεροι γιατροι ειναι βλακες ομως.
Ναι αλλά εγώ πιστεύω ακόμα ότι εν μέρη έχουν δίκιο. Και πιστεύω ότι έχουν δίκιο γιατί μια άσκηση σε έξω χώρο αλλά και με συμμετοχή σε κάποιο παιχνίδι νομίζω ότι έχει και πολύ θετικότερες επιδράσεις στην ψυχή από το γυμναστήριο. Το γυμναστήριο για μένα είναι ένα ακόμα προιόν της κοινωνίας μας όχι τόσο κακό αλλά πραγματικά υποκάταστατο και μπάλωμα στα προβλήματα που παράγει η ίδια η κοινωνία. Το έξω είναι σχετικό γιατί υπάρχουν πχ πολεμικές τέχνες αλλά και κλειστές αθλοπαιδίες. Πιστεύω όμως και πάλιθ ότι το έξω σε μια χώρα σαν την Ελλάδα είναι 15 φορές καλύτερο. Το πρόβλημα είναι και θα έχετε δίκιο όποιος το πει το καυσαέριο το όποιο κάποιες μελέτες λένε ότι άσκηση σε τέτοιους χώρους είναι τελικά ανθυγηινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγνώμη... αλλα με ποιο σκεπτικό υπολογίζετε την απώλεια βάρους?
Εχετε κάνει ποτέ μέτρηση στο σώμα σας για μυική μαζα και λίπος?
Τι είδους σκελετό έχετε κλπ?
Γιατί εμένα ΟΣΕΣ φορες με μέτρησαν με ύψος 1,65 (τελευταία μέτρηση) μου είπαν ότι η κατανομή μου είναι τέτοια που δε θα μπορέσω ότι κι αν κανω να πεσω ποτε κάτω απ τα 60 κιλα....
Και να πεσω θα τα παιρνω γιατι απλα ετσι ειναι η δομη του σωματος μου...
εσεις πως μπορειτε να ξέρετε ότι 1.60 = 55 κιλά κλπ?

Α γεια σου. Υπάρχει μία "μαθηματική" παράμετρος, του δείκτη μάζας σώματος... Και, οκ, για χονδρικούς υπολογισμούς, μπορούμε να τη λαμβάνουμε υπ' όψιν.
Αλλά από κει και πέρα, καλό είναι να μην παίζουμε και όσο πιο πιστά και επιστημονικά το ψάχνουμε, όπως το Κουέ μας, τόσο το καλύτερο...!

ευχαριστώ για την συμπαράσταση κουέ και γιδάκι!!! :)
πήρα πολύ ωραία παπουτσια και ανυπομονώ να τα δοκιμάσω σήμερα!!! σήμερα το γυμναστήριο δεν πρέπει να το χάσω με τίποτα γιατί χθες έκανα μια ατασθαλία (αλλά ΚΑΘΟΛΟΥ δεν το μετάνιωσα :redface: ): ήρθε στη δουλειά ένας συνάδελφος από την Κρήτη και μας έφερε κρητικά καλτσούνια!!! :clapup: :clapup: :clapup: η αδυναμία μου, φυσικά και δεν θα έλεγα όχι!!!

Καλά έκανες, Κρήτη rocks!!!

Κι εγώ είμαι άρρωστη σήμερα και έφαγα κάτι απαγορευτικό...
Και χθες...
Αλλά μετά θα πάρω τελικά κανά φάρμακο, οπότε και τέρμα οι δικαιολογίες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,323 μηνύματα.
Α γεια σου. Υπάρχει μία "μαθηματική" παράμετρος, του δείκτη μάζας σώματος... Και, οκ, για χονδρικούς υπολογισμούς, μπορούμε να τη λαμβάνουμε υπ' όψιν.
Αλλά από κει και πέρα, καλό είναι να μην παίζουμε και όσο πιο πιστά και επιστημονικά το ψάχνουμε, όπως το Κουέ μας, τόσο το καλύτερο...!

ψιτ, κοιτα εδω λιγο:


δεικτης μαζας σωματος 27.5 (σωματικο βαρος = 90kg και 1.81 υψος) so...συμφωνα με τους επικους διαιτολογους ειμαι παχυσαρκος:D
Δεν κατάλαβα το έντονο.

τι δεν καταλαβες, εχω τελειωσει μαθηματικος και τωρα ειμαι και γυμναστης τεφαα κιετς:)
Ναι αλλά εγώ πιστεύω ακόμα ότι εν μέρη έχουν δίκιο. Και πιστεύω ότι έχουν δίκιο γιατί μια άσκηση σε έξω χώρο αλλά και με συμμετοχή σε κάποιο παιχνίδι νομίζω ότι έχει και πολύ θετικότερες επιδράσεις στην ψυχή από το γυμναστήριο. Το γυμναστήριο για μένα είναι ένα ακόμα προιόν της κοινωνίας μας όχι τόσο κακό αλλά πραγματικά υποκάταστατο και μπάλωμα στα προβλήματα που παράγει η ίδια η κοινωνία. Το έξω είναι σχετικό γιατί υπάρχουν πχ πολεμικές τέχνες αλλά και κλειστές αθλοπαιδίες. Πιστεύω όμως και πάλιθ ότι το έξω σε μια χώρα σαν την Ελλάδα είναι 15 φορές καλύτερο. Το πρόβλημα είναι και θα έχετε δίκιο όποιος το πει το καυσαέριο το όποιο κάποιες μελέτες λένε ότι άσκηση σε τέτοιους χώρους είναι τελικά ανθυγηινή.

διαφωνω...τα ομαδικα "εξωτερικα" αν θες αθληματα, γυμναζουν μονομερος και ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ επικυνδηνα. Το ποσες φορες εχω δει κομενους χιαστους, σπασμενους μηνισκους, καταγματα, θλασεις κτλ κτλ απο μπασκετ και ποδοσφαιρο δεν περιγραφεται...

απο την αλλη, τα βαρη ειναι κατα βαση ελεγχομενα και ασφαλη και τα αποτελεσματα τους σιγουρα. Επι της ουσιας, το να χτησεις το σωμα σου (με την ευρεια, εννοια, πρακτικα ο μεσος ανθρωπος αυτο θελει, ενα ομωρφο σχετικα αθλητικο σωμα) ειναι πολυ πιο ευκολο και γρηγορο με τα βαρη. Με το μπασκετ ειναι απλα αδυνατον, με αλλα πιο δυναμικα αθληματα οπως τα sprint κατι γινεται αλλα και παλι...

τα σνομπαρει πολυς κοσμος τα βαρη κυριος γιατι οι τυποι που βλεπουμε στα γυμναστηρια ειναι τα κλασικα Muscle head retarded assholes και δυστοιχος...θα συμφωνισω. Το ποση βλακεια κυκλοφορει στο χωρο ειναι απεριγραπτο, οι γυμναστες ειναι απλα κρετινοι και οι bodybuilders οι περισοτεροι ανοητα γομαρια. Αλλα ξες...δεν το κανεις για αυτους, το κανεις για σενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
εποτε...εσυ ησουν 130κιλα;;;
Μπραβο...ουτε μαξιλαρακια εχουν μεινει ουτε κρεμασμα..τιποτα!
Αλλα με εκανες μπαρουτι!:/: :(
Ακου εκει 90 κιλα...κι εγω να μην μπορω να φτασω τα 77-80...:(


τα σνομπαρει πολυς κοσμος τα βαρη κυριος γιατι οι τυποι που βλεπουμε στα γυμναστηρια ειναι τα κλασικα Muscle head retarded assholes και δυστοιχος...θα συμφωνισω. Το ποση βλακεια κυκλοφορει στο χωρο ειναι απεριγραπτο, οι γυμναστες ειναι απλα κρετινοι και οι bodybuilders οι περισοτεροι ανοητα γομαρια. Αλλα ξες...δεν το κανεις για αυτους, το κανεις για σενα...
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πριν από την εγκυμοσύνη μου ήμουν 50 κιλά. Αδύνατη με έλεγες, αλλά ήμουν γερή και δεν έκανα καμία θυσία. Τόσο ήμουν από φυσικού μου. Ήμουν βέβαια και 22 ετών μόνο.
Δεν το έχω ψάξει τόσο βαθιά όσο λέτε, αλλά ρε παιδιά ξέρω πως δεν τρώω σωστά και ακόμα και ο γιατρός μου είπε πως καλό θα ήταν να χάσω μερικά κιλά.

Χρήματα για διαιτολόγο δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή, αλλά δε σκοπεύω να κάνω εξαντλήτική δίαιτα. Απλά θα τρώω πιο ισορροπημένα και θα αποφεύγω το τσιμπολόγημα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι ξεχασα να πω...απο δεικτες μαζας,καταλληλο βαρος σε σχεση με υψος και ολες αυτςες τις εξισωσεςι που υπαρχουν στο internet και σου λενε ποσο πρεπει να εισαι κτλ κτλ, δεν ξερω και πολλα πολλα...Καπου μπλακονται μεταξυ τους.
Κοιταω στον καθρεφτη να δω πως "ειμαι", κοιταω να δω ποσο υγιης ειμαι και τελος...τα αλλα μου φαινονται λιγο πλασματικα...δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κοιτα να δεις...
ολοι να κοιτάμε στον καθρέφτη μας και να χαμογελαμε θέλουμε...

όμως αυτο ενέχει έναν σοβαρό κίνδυνο....
κατά ποσο αυτο που μας κανει να χαμογελάμε δεν ειναι επιρρεασμένο απ τα ΜΜΕ και τα μοντέλα?
Δλδ... δεν μπορεί να μην είναι πραγματικα αδυνατη η maggie μας (σορρυ Μαγκ, παράδειγμα :P ) με 1,70 ύψος και 57 κιλά βάρος...
είναι λιπόσαρκη.. είναι ακόμα στην ανάπτυξη και το βάρος της είναι λιγο...
όμως πως μπορει να πεισει κάποιος τη Μάγκυ και την κάθε Μάγκυ ότι αυτο που κάνει ειναι κακο στον οργανισμο της? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Συγνώμη... αλλα με ποιο σκεπτικό υπολογίζετε την απώλεια βάρους?
Εχετε κάνει ποτέ μέτρηση στο σώμα σας για μυική μαζα και λίπος?
Τι είδους σκελετό έχετε κλπ?
Γιατί εμένα ΟΣΕΣ φορες με μέτρησαν με ύψος 1,65 (τελευταία μέτρηση) μου είπαν ότι η κατανομή μου είναι τέτοια που δε θα μπορέσω ότι κι αν κανω να πεσω ποτε κάτω απ τα 60 κιλα....
Και να πεσω θα τα παιρνω γιατι απλα ετσι ειναι η δομη του σωματος μου...
εσεις πως μπορειτε να ξέρετε ότι 1.60 = 55 κιλά κλπ?
Εγω εκανα λιπομετρηση και μυικη μαζα προσφατα, και ειμαι 164, 55 κιλα, 22.5% λιπος και μυικη μαζα δεν θυμαμαι, αλλα θυμαμαι οτι ηταν περιπου στο (κατω) οριο. Οποτε θελω να χασω καποια κιλα σε λιπος και να τα κανω μυς! :D Και ο θεος βοηθος....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ εγω παλι δεν κρατηθηκα και εφαγα ακομα 2 καλτσουνάκια... :( σνιφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
κοιτα να δεις...
ολοι να κοιτάμε στον καθρέφτη μας και να χαμογελαμε θέλουμε...

όμως αυτο ενέχει έναν σοβαρό κίνδυνο....
κατά ποσο αυτο που μας κανει να χαμογελάμε δεν ειναι επιρρεασμένο απ τα ΜΜΕ και τα μοντέλα?
Δλδ... δεν μπορεί να μην είναι πραγματικα αδυνατη η maggie μας (σορρυ Μαγκ, παράδειγμα :P ) με 1,70 ύψος και 57 κιλά βάρος...
είναι λιπόσαρκη.. είναι ακόμα στην ανάπτυξη και το βάρος της είναι λιγο...
όμως πως μπορει να πεισει κάποιος τη Μάγκυ και την κάθε Μάγκυ ότι αυτο που κάνει ειναι κακο στον οργανισμο της? :/:

Μα βρε Κουε, τωρα κανεις αυτο που λες να μην κανουμε: να κρινουμε ποσο πρεπει να ειναι το βαρος καποιου μονο και μονο απο το υψος του. Η Maggie ας πουμε, μπορει να εχει ελαφρυ σκελετο, να ειναι ετσι η κατασκευη της! Το θεμα ειναι να προσπαθουμε να νιωθουμε υγιεις! Το σωμα μας θα μας πει ποιο ειναι το ιδανικο βαρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγω εκανα λιπομετρηση και μυικη μαζα προσφατα, και ειμαι 164, 55 κιλα, 22.5% λιπος και μυικη μαζα δεν θυμαμαι, αλλα θυμαμαι οτι ηταν περιπου στο (κατω) οριο. Οποτε θελω να χασω καποια κιλα σε λιπος και να τα κανω μυς! :D Και ο θεος βοηθος....:P

Και πως γίνεται αυτή η λιπομέτρηση και που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και πως γίνεται αυτή η λιπομέτρηση και που?

Εγω εκανα στο γυμναστηριο, με ειδικη ζυγαρια!
Κυκλοφορουν και στο εμποριο, αν και δεν ξερω ποσο κοστιζουν.

Παντως μπορεις να χρησιμοποιησεις και την παρακατω μεθοδο:

(δεν ξερω ποσο ακριβης ειναι...:/:)

https://www.he.net/~zone/prothd2.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα βρε Κουε, τωρα κανεις αυτο που λες να μην κανουμε: να κρινουμε ποσο πρεπει να ειναι το βαρος καποιου μονο και μονο απο το υψος του. Η Maggie ας πουμε, μπορει να εχει ελαφρυ σκελετο, να ειναι ετσι η κατασκευη της! Το θεμα ειναι να προσπαθουμε να νιωθουμε υγιεις! Το σωμα μας θα μας πει ποιο ειναι το ιδανικο βαρος..

ναι ρε συ αλλα υπάρχουν και νουμερα που κάνουν μπαμ ότι ειναι δυσανάλογα ότι σκελετο και να εχει ο άλλος...
αν πω ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ είμαι 1,64 με βάρος 95 κιλά.. τι θα πουμε μετα? μην βγαζεις συμπερασμα αν ειμαι χοντρή γιατί μπορει να έχω βαρύ σκελετό? :P
(ναι για αρκούδα κοπελια εχεις ελαφρύ σκελετό :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
αν πω ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ είμαι 1,64 με βάρος 95 κιλά.. τι θα πουμε μετα? μην βγαζεις συμπερασμα αν ειμαι χοντρή γιατί μπορει να έχω βαρύ σκελετό? :P
(ναι για αρκούδα κοπελια εχεις ελαφρύ σκελετό :P )

:hehe::hehe::hehe::hehe:

καλα αυτο εννοειται! Απλα δεν μου φανηκε τοσο υπερβολικο το παραδειγμα της Maggie βρε παιδι μου! Γιαυτο το ειπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
K.E. εγω εγραψα το προηγουμενο για τον απλουστατο λογο οτι αν παραθεσω (σιγα μην ψαξω να τα βρω τωρα...) ολα αυτα που κατα καιρους εχω ακουσει για σωστο βαρος,για ιδανικο βαρος,για εξισωσεις κτλ κτλ, οχι μονο αποτελεσμα δεν θα βγαλω, αλλα θα αρχισω να τρεμω απο το μπερδεμα...:)
Δεν ειναι οτι δεν συμφωνω σε αυτα που λες.
Και φυσικα η εικονα επιρεαζεται απο τα προτυπα που πλασαρουν τα ΜΜΕ και η κοινωνια γενικοτερα.Μεταπολεμικα ομορφες και υγιεις θεωρουντας οι παχουλοι, τωρα το αντιθετο.
Αλλα υπαρχει το ρητο "Μετρον αριστον."
Στις μεγαλυτερες ηλικιες μπορουμε να το κρινουμε μονοι μας, σε μικροτερες ερχεται ο ρολος της οικογενειας και τους γονεα.

Και τα μοντελα τις σας φταιμε στο φιναλε;;;:P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
δεικτης μαζας σωματος 27.5 (σωματικο βαρος = 90kg και 1.81 υψος) so...συμφωνα με τους επικους διαιτολογους ειμαι παχυσαρκος:D

Βασικα δεν εισαι παχυσαρκος, εισαι υπερβαρος απλα, οπως μπορουν να ειναι πολλοι γυμνασμενοι ανθρωποι που εχουν καποια περιττα κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και να θες να αγιάσεις δεν γίνεται όταν στην είσοδο της δουλειάς μοιάζουν κρέπα-σοκολάτα-μπισκότο πρωινιάτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top