Τι σημαίνει για εσάς ποιοτική μουσική;

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Ο Ρεμος ειναι ηθοποιος και μαλιστα ταλαντουχος, ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι καλλιτεχνης.
σωστα...Αντώνη παλυ εφαγες τα πατατακια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Τοτε ουτε η μεταλ ειναι μουσικη, γιατι δεν ειναι αρμονικος συνδυασμος ηχων.
Ο Ρεμος ειναι ηθοποιος και μαλιστα ταλαντουχος, ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι καλλιτεχνης.

Kατερίνα ηθοποιός?  :wacko: Μπα,σε αυτό,ακόμα και εγώ που τον υποστηρίζω,πιστεύω οτι θα ήταν επιεικώς αθλιος  :bleh: Εκαστος στο είδος του  ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχαχ, πλακα κανω ρε φροσω :P
Michelle επιδειξη γνωσεων? Ριξε λιγο sepultura να δεις την αλλη οψη της μεταλ και της αρμονιας των ηχων. (Αυτο που ηθελα να πω ηταν οτι και η 'σκληρη' μεταλ που δεν εχει "αρμονια" ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και ειναι μουσικη.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Για εμένα ο Ρέμος είναι μια χαρά τραγουδιστής, μπορεί να έχει και αρκετό ταλέντο, αν και δεν νομίζω ότι μπορώ να τον δω ως καλλιτέχνη γιατί ούτε δεν μου προκαλεί κάτι ο τρόπος που ερμηνεύει(μου φαίνεται ξερός), δεν γράφει, έτοιμα τραγούδια λαμβάνει και καταναλώνει και επιπλέον προσπαθεί να περάσει την εικόνα του καλού λαικού παιδιού και να ερμηνεύσει τον πόνο του λαού ενώ τα μεγαλύτερα του βάσανα είναι πως θα αποφεύγει τον στρατό και που θα γυαλίσει την φεράρι του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Τοτε ουτε η μεταλ ειναι μουσικη, γιατι δεν ειναι αρμονικος συνδυασμος ηχων.
Ο Ρεμος ειναι ηθοποιος και μαλιστα ταλαντουχος, ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι καλλιτεχνης.

ULTRA-LOL. Η metal όχι αρμονικός συνδυασμόες ήχων; Πιο αρμονικός δεν υπάρχει, μόνο η κλασσική την παλεύει μπροστά στη metal σε ότι αφορά μελωδία/αρμονικότητα. Και φυσικά δεν είναι μόνο οι Nightwish που το αποδεικνύουν, αλλά κάθε (σχεδόν) metal συγκρότητα.

Και πραγματικά την επιβεβαίωση του καλλιτέχνη-Ρέμου εγώ δεν τη βλέπω πουθενα. ʼμα ένας άνθρωπος δε γράφει τραγούδια δε μπορεί να είναι καλλιτέχνης, γιατί η ίδια η λέξη "καλλιτέχνης" περιλαμβάνει μέσα του το δημιουργό και τον εκτελεστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Χαχαχ, πλακα κανω ρε φροσω :P
Michelle επιδειξη γνωσεων? Ριξε λιγο sepultura να δεις την αλλη οψη της μεταλ και της αρμονιας των ηχων. (Αυτο που ηθελα να πω ηταν οτι και η 'σκληρη' μεταλ που δεν εχει "αρμονια" ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και ειναι μουσικη.)
το ξερω οτι θα μου την πεις χοντρα μετα απο αυτο αλλα αν δεν το πω θα σκασω...
η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλο μου "διαβαζε αναμεσα στις λεξεις". Αυτο που ειπα ειναι οτι αν ακουσει καποιος πχ το Against των sepultura, δε νομιζω να νιωσει καμια αρμονια αλλα δε θα αμφισβητησει τη μουσικη ποιοτητα των sepultura. Γιατι? Μονο επειδη ειναι μεταλ το αγιοποιουμε και δεν το αγγιζουμε? Μηπως κι αυτη η ταση ειναι η "antitrendikh" κι ειναι εξισου τρουεντυ?

Την επιβεβαιωση του Ρεμου στο αποσπασμα μου που παρεθεσες προφανως και δεν την βλεπεις, γιατι εκανα πλακα αλλα εχουμε αλλη αισθηση, προφανως.

Αμφιβαλλει κανεις για την καλλιτεχνικη αξια του Παπακωνσταντινου? Κι ομως, δεν εχει γραψει κανενα τραγουδι. Λεει κατι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το πανω ποστ πηγαινε στον YoMaNaTiOn.

Gilie τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Gilie τι εννοεις?
ειναι καλυτερα να μην ξερεις καθολου κατι παρα να το μισοξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Αμφιβαλλει κανεις για την καλλιτεχνικη αξια του Παπακωνσταντινου? Κι ομως, δεν εχει γραψει κανενα τραγουδι. Λεει κατι αυτο?

Εχει γράψει αρκετά, απλά όχι όλα όσα ερμηνεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Gilie ξερω αναγνωση. Τι 'μισοξερω' σε ρωταω.

Michelle, δεκτο. Ακομη κι αν δεν εγραφε ομως παλι κανεις δε θα ελεγε οτι δεν ειναι καλλιτεχνης με οσες κομματαρες εχει ερμηνευσει. Και δεν λεω οτι ο Ρεμος και ο καθε Ρεμος εχει ερμηνευσει κομματαρες, αλλα τα παντα ειναι θεμα γουστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν ξερεις οσα χτρειαζεται για τον Παπακωνσταντινου γιαυτο και δεν γνωριζεις οτι αφενώς εχει γραψει και στοιχους και μουσικη αφετερου παιζει μουσικη.
Επεισης δεν γνωριζεις οσα χρειαζεται για την μεταλ και τα διαφορετικα ειδη που περιλαμβανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Gilie την πατατα (ω ναι, συγγνωμη Βασιλη) για τον Παπακωνσταντινου την εγραψα αφου ποσταρες την απαντηση σου. Το οτι παιζει μουσικη το ξερω πολυ καλα(πηγαινω σε συναυλιες του απο 10 χρονων.)


Για τη μεταλ..Ισα ισα, εγω ειπα οτι η μεταλ εχει απο ατμοσφαιρικη που εχει ΤΙΣ μελωδιες, μεχρι thrash που δεν εχει αρμονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Και που κατόρθωσε να σας κάνει όλους να ασχοληθείτε τόσο πολύ μαζί του και να αναφέρετε όλοι έστω και μια φορά στο ποστ σας το όνομά του,ο Ρέμος είναι  star  :bleh: :lol:

(Εννοείται ότι κάνω πλάκα τώρα παιδιά)

Μάκια σε όλους :thumbsup:

(Αντώνηδες ενωμένοι,ποτέ νικημένοι :bleh: :whistle: Κουμπάρα,εσυ ξέρεις  ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina :
Μου φαινεται ηλιθιο να "την πεφτει" καποιος στον αλλο με μοναδικο του πατημα τη μουσικη που ακουει ο αλλος. Γουστα ειναι αυτα. Δε δειχνει κανεις την ποιοτητα του με το αν ακουει Ρεμο η Pink floyd. Τα κολληματα και τα κομπλεξ του αντιθετα, τα δειχνει. Η κοπελα γουσταρει Ρεμο και το λεει, τι πεσατε ολοι λες και θα σας δωσουν βραβειο καλυτερου ακροατη αν δεν ακουτε λαικα? Ανοιξτε το μυαλο σας και τα αυτια σας.
(Ακουω ροκ/μεταλ, αλλα στον Ρεμο frosw_ τα σπασαμε! Αψογα και ο Ρεμος φωναρα!!)

O καθένας ακούει ότι μουσική γουστάρει και αυτό έιναι αποδεκτό απο όλους και κανένας δεν κρίνετε για αυτό και ροκ/μέταλ να άκούς και ταμπάκι και τερλέγκα εμένα το ίδιο μου κάνει, γούστα είναι αυτά. Το όλο θέμα έγινε γιατί μπερδέυτικαν κάτι ένοιες όπως ποιότητα, επανάσταση κτλ. Η Φρόσω γουστάρει τον Ρέμο και καλά κάνει εγώ με το κομμάτι επανάσταση αντέδρασα και απο ότι βλέπει λήθηκε άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από frosw_ :
Και που κατόρθωσε να σας κάνει όλους να ασχοληθείτε τόσο πολύ μαζί του και να αναφέρετε όλοι έστω και μια φορά στο ποστ σας το όνομά του,ο Ρέμος είναι star

Και με την αντισύληψη ασχοληθήκαμε περισσότερο μήπως το μαγικό χάπι είναι μεγαλύτερος σταρ απο τον Ρέμο ? :) :) :)
Και εγώ κάνω πλάκα froso :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Κιόμως, κάτι κάνει. Όταν ένα άτομο ακούει π.χ. Ταμπάκη, αυτομάτως δεν ακούει κάποιον άλλο που πιθανόν να άξιζε να τον ακούσεις. Ο Ταμπάκης αυτή τη στιγμή βγάζει όσα λεφτά βγάζει ένας νορμάλ άνθρωπος το μήνα σε μια μέρα, ενώ υπάρχει πληθώρα συγκροτημάτων εκει έξω που παίζουν ποιοτική μουσική και δεν έχουν την υποστήριξη που θα έπρεπε ώστε να προσωρίσουν.

Αυτα... Δεν ξέρω αν το θεωρείς σημαντικό, αλλά αυτό το "όλα είναι θέμα γούστου" δεν το δέχομαι. Είναι πολύ εγωιστικό. Θέμα επιπέδου και καλλιτεχνηκής αντίληψης είναι καθαρά. Δεν έχω δει άτομο που να ασχολείται σοβαρά με τη μουσική και να ακούει Ρέμο και μάλιστα να τον παίρνει στα σοβαρά και να τον θεωρεί και καλλιτέχνη... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Frosw_ οι Έλληνες είναι γνωστό ότι δεν έχουν γούστο. Και μιλάω για το μεγαλύτερο τους ποσοστό. Αυτό φαίνεται και στο ποιός μας κυβερνά και σε πολλά άλλα. Ένας "καλλιτέχνης που τρώει applause από το 75% των Ελλήνων δε σημαίνει τίποτα απολύτως και τα νούμερα δεν έχουν σημασία. Και ο Bin Laden ακούγεται (ή τέλως πάντων συζητιόταν) πολύ. Star ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Frosw_ οι Έλληνες είναι γνωστό ότι δεν έχουν γούστο. Και μιλάω για το μεγαλύτερο τους ποσοστό. Αυτό φαίνεται και στο ποιός μας κυβερνά και σε πολλά άλλα. Ένας "καλλιτέχνης που τρώει applause από το 75% των Ελλήνων δε σημαίνει τίποτα απολύτως και τα νούμερα δεν έχουν σημασία. Και ο Bin Laden ακούγεται (ή τέλως πάντων συζητιόταν) πολύ. Star ήταν;

Βρε YoMaNaTiOn, έλεος δηλαδή,οκ για τους δικούς σου λόγους προφανώς δεν με έχεις συμπαθήσει,μην απευ8ύνεσαι σε εμένα όμως με τόσο εριστικό ύφος :wacko: Ξέρω καλά οτι στα πρώτα μου ποστς σε αυτό το θέμα δεν ήμουν καθόλου διακριτική και ειρωνεύτηκα σε λάθος περιπτώσεις,αλλά προσπαθώ να το κόψω,επειδή δεν παίρνω ποσοστά απο κανένα Ρέμο και νιώθω άσχημα όταν αρχίσω να ξεκατινιάζομαι  :/ Γιαυτο δες μια γραμμούλα κάτω κάτω στο ποστ  μου που σχολίασες,στην οποία λεω οτι κάνω ΠΛΑΚΑ! Εντάξει,πες με κακόγουστη,πες μου οτι δεν ακούω μουσική αλλα απόπειρες σφοδρής  ηχορρύπανσης,αλλά δεν σκότωσα και κανένα  :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Καταρχάς δεν είπα πως δε σε συμπαθώ. Αντιθέτως μάλιστα γουστάρω πολύ τις κοπέλες που μπαίνουν σε forum. Επιπλέον δε μπορούν όλοι να έχουν μουσικές γνώσεις αρκετές για να κρίνουν τα πάντα. Απλά σου προτείνω να ρίξεις και μια ματιά σε metal/rock και να μην είσαι προκατειλλημένη επειδή σου πλασσάρουν ότι μούφα κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ!!! Το ύφος μου δεν ήταν εριστικό, απλά ήταν αυτό που λέμε "η αλήθεια χωρίς όρια". Μια χαρά ήταν τα πρώτα σου ποστ στο θέμα. Μην ξεκατινιάζεσαι γιατί η Μισέλω είναι αυστηρή. :hehe:

Δεν είπα ότι σκότωσες κανέναν. Να σε βοηθήσω να ακούσεις σοβαρή μουσική προσπαθώ. Αν δε μπορώ να σε πείσω τα παρατάω όμως. Όπως προανέφερα δεν έχεις να χάσεις τίποτα ακούγοντας metal. Μόνο να ακούσεις θείες μελωδίες. Εντάξει είναι ορισμένα metal σχήματα που ασχολούνται κυρίως με τη δύναμη παρά τη μελωδία, αλλά αν ακούσεις π.χ. Stratovarius... Ε τι να πω άμα ο Ρεμος πιάνει 1 μπροστά τους, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με σένα... :Ρ Ακουσε και πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Καταρχάς δεν είπα πως δε σε συμπαθώ. Αντιθέτως μάλιστα γουστάρω πολύ τις κοπέλες που μπαίνουν σε forum. Επιπλέον δε μπορούν όλοι να έχουν μουσικές γνώσεις αρκετές για να κρίνουν τα πάντα. Απλά σου προτείνω να ρίξεις και μια ματιά σε metal/rock και να μην είσαι προκατειλλημένη επειδή σου πλασσάρουν ότι μούφα κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ!!! Το ύφος μου δεν ήταν εριστικό, απλά ήταν αυτό που λέμε "η αλήθεια χωρίς όρια". Μια χαρά ήταν τα πρώτα σου ποστ στο θέμα. Μην ξεκατινιάζεσαι γιατί η Μισέλω είναι αυστηρή. :hehe:

Δεν είπα ότι σκότωσες κανέναν. Να σε βοηθήσω να ακούσεις σοβαρή μουσική προσπαθώ. Αν δε μπορώ να σε πείσω τα παρατάω όμως. Όπως προανέφερα δεν έχεις να χάσεις τίποτα ακούγοντας metal. Μόνο να ακούσεις θείες μελωδίες. Εντάξει είναι ορισμένα metal σχήματα που ασχολούνται κυρίως με τη δύναμη παρά τη μελωδία, αλλά αν ακούσεις π.χ. Stratovarius... Ε τι να πω άμα ο Ρεμος πιάνει 1 μπροστά τους, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με σένα... :Ρ Ακουσε και πες μου.

Χε χε,κάτι έχω υπόψην μου,μη νομίζεις  ;) Γενικά ψάχνομαι και είμαι πάντα ανοιχτή σε όλα τα είδη μουσικής!Αν με ρωτήσεις τί μουσική ακούω,δεν έχω τι άκριβώς να απαντήσω,επειδή γενικά τα ψάχνω όλα :bleh: Θα το ψάξω όμως λίγο περισσότερο και θα σου πω  ;) Θα έχω στα υπόψην όσα μου είπες  :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top