Σύνδεση laptop με dvd

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδιά πως μπορώ να συνδέσω το laptop μου με το dvd.Γίνεται μέσω θύρας usb ή να μην τρέχω άδικα να πάρω καλώδιο με βίσμα usb 2.0 και απο τις δυο μεριές?Περιμένω...αύριο το βράδυ είναι το πάρτυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
πρέπει να εξαρτάται από τι dvd έχεις(παλιό/καινούργιο, μάρκα κτλ)...δες τι εισόδους έχει (line-in κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Να το συνδέσεις για να κάνεις τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Το να μεταφέρεις το σήμα του DVD στην οθόνη του laptop νομίζω δε γίνεται με ένα απλό καλώδιο. Μία κάρτα τηλεόρασης (είτε USB είτε PCMCIA) με είσοδο video in θα έκανε τη δουλειά της. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Τι ακριβώς θές να κάνεις. Με usb ξέχνα το. Σίγουρα με dvd θες να συνδέσεις το laptop ή με τηλεόραση?!
-----------------------------------------
Το να μεταφέρεις το σήμα του DVD στην οθόνη του laptop νομίζω δε γίνεται με ένα απλό καλώδιο. Μία κάρτα τηλεόρασης (είτε USB είτε PCMCIA) με είσοδο video in θα έκανε τη δουλειά της. :)


-petros

Ποιο το νόημα του να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Αν δεν με καλεσεις δεν λεω τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
κοιτάξτε παιδιά και με την τηλεόραση αν το συνδέσω το ίδιο μου κάνει.απλά είναι η τηλεόραση συνδεδεμένη με τα ηχεία και το δβδ.Βασικά θέλω να παίξω μέσω του λάπτοπ στο ηχοσύστημα του σπιτιου.Δεν ειναι τπτ νεας τεχνολογίας.Πείτε μου...δν ξέρω απο αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
κοιτάξτε παιδιά και με την τηλεόραση αν το συνδέσω το ίδιο μου κάνει.απλά είναι η τηλεόραση συνδεδεμένη με τα ηχεία και το δβδ.Βασικά θέλω να παίξω μέσω του λάπτοπ στο ηχοσύστημα του σπιτιου.Δεν ειναι τπτ νεας τεχνολογίας.Πείτε μου...δν ξέρω απο αυτά

Αν θες μόνο ήχο το πιο απλό είναι ένα καλώδιο από minijack σε RCA. RCA υποδοχή θα έχει κατά 99% είτε η τηλεόραση είτε το dvd player.

Aλλά ακόμα και να μην έχεις δίνεις κι άλλα 2Ε και παίρνεις κι αυτό https://www.ipshop.gr/product-id-30169.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top