Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν πρέπει να φταίει το γεγονός ότι κατεβάσεις κάποιες εικόνες κτλ.

Antivirus έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό, όταν ανοίγω το Mozilla Firefox, μαζί με τη σελίδα της Google ανοίγει και κάποια άλλη σελίδα που λέει πάμε στοίχημα ή κάτι τέτοιο.
Εργαλεία>επιλογές View attachment 3816
κατεβάζοντας κάποιες εικόνες αλλά κ αρχεία από το internet, εδώ κ 3 μέρες ανοίγοντας τον Η/Ρ, μου βγάζει συνέχεια διάφορα πινακάκια.
π.χ: SynTPstart.exe Κατεστραμένη εικόνα.......πατάω ΟΚ και φεύγει αυτό αλλά εμφανίζεται άλλο κι άλλο καμμιά εικοσαριά φορές με διαφορετικό όνομα αρχείου την κάθε φορά
1.μετά το -σχεδόν ταυτόχρονο- κατέβασμα των δύο τελευταίων προγραμμάτων(πριν ποτέ δεν είχε συμβεί) και ενώ σερφάρω στον mozilla firefox μου ανοίγουν συνεχώς παράθυρα του internet explorer(που είναι ο προκαθορισμένος μου browser) με διαφήμιση εταιρείας στοιχημάτων και άλλες διαφημίσεις
2.τα παραπάνω 3 προγράμματα έχουνε ως προυπόθεση αναλογία αρχείων που ανεβάζεις και κατεβάζεις(peers λέγεται αυτό:hmm:);
3.στο %&^$7 που το έχω καιρό μου βγάζει ελάχιστες επιλογές για κατέβασμα ακόμα και για γνωστά συγκροτήματα , και τώρα που δοκίμασα το $&&%$ δεν έβγαζε τίποτα στην αναζήτηση - στην αρχή μου είπε κάτι να ρυθμίσω στο firewall αλλά τι (XP HME EDITION έχω);;;δεν κατάλαβα , κάτι για θύρα έλεγε...
4.επίσης εχτές και ασχέτως με τα προηγούμενα μου έβγαζε για κατεστραμμένα αρχεία επί ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
1. Adware, κατέβασε κάποιο πρόγραμμα του στιλ Spybot Search & Destroy ή Ad-Aware SE (δωρεάν) και κάνε έναν έλεγχο. Επιπλέον, κάποια απ'αυτά τα προγράμματα έρχονται πακέτο με adware και το ξεφορτώνεσαι μόνο αν τα απεγκαταστήσεις.
3. Προφανώς δεν έχεις ανοιχτές τις θύρες που χρειάζονται, το πιο σύνηθες είναι να πας στις ρυθμίσεις του modem/router σου και να κάνεις forward τις θύρες που χρειάζεται η εκάστοτε εφαρμογή, επίσης να βεβαιωθείς οτι δεν τις μπλοκάρει κάποιο firewall -στη δική σου περίπτωση, αν δεν έχεις εγκατεστημένο άλλο firewall, είναι το firewall των Windows (πας από τον Πίνακα Ελέγχου -> Ενημερώσεις και ασφάλεια ή κάαατι τέτοιο, και από εκεί προσθέτεις εξαίρεση στο τείχος προστασίας την εφαρμογή που θες να μην μπλοκάρεται η επικοινωνία της με έξω.)

note: Διάβασε τη 10η εντολή στους Όρους Χρήσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Πώς λέγονται αυτού του είδους τα προγράμματα που "βιντεοσκοπούν" ό,τι κάνεις στην οθόνη και χρησιμοποιούνται για να φτιάξεις tutorials και τέτοια; :hmm:

Screenrecorders, σ' ευχαριστώ ΜόνοΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες αγόρασα το Laptop: HP Pavillion dv5-1299ev. Κάνω μια χαρά την εγκατάσταση, επίσης κάνω και τα αντίγραφα ασφαλείας (που χρειάζεται να κάνω). Μόλις τελείωσα πάω να ενεργοποιήσω τα Windows Vista Home Premium Gr μέσω τηλεφώνου. Ακούω τις οδηγίες και κάνω την ενεργοποίηση. Μετά όταν πήγα να δω τις πληροφορίες του Συστήματος μου τα έβγαλε αυτή την εικόνα

Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να φανούν αυθεντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Πρεπει να ενεργοποιησης απο το internet τα Windows Vista Home Premium

Η ενεργοποίηση είναι μια τεχνολογία κατά της πειρατείας που πραγματοποιεί έλεγχο για να διαπιστωθεί εάν ο αριθμός-κλειδί του προϊόντος σας βασίζεται στην άδεια χρήσης του λογισμικού που σχετίζεται με αυτό. Όλες οι εκδόσεις των Windows Vista πρέπει να ενεργοποιούνται με έναν έγκυρο αριθμό-κλειδί προϊόντος. Η διαδικασία ενεργοποίησης είναι εύκολη. Ξεκινήστε εντοπίζοντας τον αριθμό-κλειδί προϊόντος 25 ψηφίων που συνοδεύει το λογισμικό των Windows Vista ή τον υπολογιστή σας με λειτουργικό Windows Vista.
Κατά την εγκατάσταση των Windows Vista, πρέπει να πληκτρολογήσετε τον αριθμό-κλειδί του προϊόντος σας. Επιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου Αυτόματη ενεργοποίηση των Windows όταν βρίσκομαι σε σύνδεση για να είναι δυνατή η προσπάθεια αυτόματης ενεργοποίησης των Windows μετά από τρεις ημέρες (ή, εάν προτιμάτε να ενεργοποιήσετε τα Windows Vista με μη αυτόματο τρόπο, μην επιλέξετε το πλαίσιο ελέγχου) και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί Επόμενο.
Εάν επιλέξατε αυτόματη ενεργοποίηση, θα έχετε τρεις ημέρες πριν πραγματοποιηθεί η ενεργοποίηση. Χρησιμοποιήστε αυτό το χρονικό διάστημα για να ρυθμίσετε μια σύνδεση στο Internet και να προσαρμόσετε το hardware και τις ρυθμίσεις του λογισμικού σας, εάν θέλετε.
Όταν ξεκινήσει η διαδικασία αυτόματης ενεργοποίησης, θα εμφανιστεί στην οθόνη σας ένα μικρό παράθυρο ειδοποιήσεων
Όταν ενεργοποιηθούν τα Windows, μια ειδοποίηση θα σας ενημερώσει ότι η ενεργοποίηση ολοκληρώθηκε με επιτυχία!!!!!!!:no1:
-----------------------------------------
οκ ?τα ενεργοποίησες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εχω εκνευριστει αρκετα, γιατι πριν 2-3 εβδομαδες κατεβασα φρι το avast antivirus . και τωρα εδω και 2-3 μερες βγαινει ενα κοκκινο παραθυρο οτι η συνδρομη θα ληξει σε 10 μερες και αλλα τετοια ξεκουδουνα :mad: μα εγω δεν κατεβασα δοκιμαστικο προγραμμα. δεν ελεγε κατι τετοιο οταν το κατεβαζα. τι κανω τωρα ? θελω ενα μονιμο αντιικο, οχι για ενα μηνα. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
θέλεις το σπασμένο?
Na στο στείλω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
θέλεις το σπασμένο?
Na στο στείλω?

ναι, θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσες...:/::/: θες το μαιλ μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ναι θα το ηθελα. :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ναι θα το ηθελα. :):)


στο εστειλα με πμ τζουλια, ευχαριστω παρα παρα πολυ..με σωζεις :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδιά η "πανέξυπνη" αδερφή μου ενώ έχει καπιαρισμένα windows έκανε update και την πιάσανε...το πρόγραμμα μου κατέβασε και εγκατέστησε είναι αυτό Windows Genuine Advantage validation plug-in installer.Τώρα εγώ δυστηχώς δν το βρίσκω και μάλλον δν γίνεται να το απεγκαταστήσω.Έχω δύο λύσεις σκεφτεί.Η μία είναι να γυρίσω πίσω το pc (Bios) και η άλλη format. Πώς γίνεται να πειράξω τα bios?Όποιος ξέρει ας βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Παιδιά η "πανέξυπνη" αδερφή μου ενώ έχει καπιαρισμένα windows έκανε update και την πιάσανε...το πρόγραμμα μου κατέβασε και εγκατέστησε είναι αυτό Windows Genuine Advantage validation plug-in installer.Τώρα εγώ δυστηχώς δν το βρίσκω και μάλλον δν γίνεται να το απεγκαταστήσω.Έχω δύο λύσεις σκεφτεί.Η μία είναι να γυρίσω πίσω το pc (Bios) και η άλλη format. Πώς γίνεται να πειράξω τα bios?Όποιος ξέρει ας βοηθήσει.

Για βιος δε ξέρω αλλά νομίζω οτι αναφέρεσαι στην επαναφορά συστήματος χωρίς να είμαι σίγουρη όμως.Πάντως μια επαναφορά ίσως βοηθήσει.Για να κάνεις επαναφορά κάνεις τα εξής:
1)εναρξη
2)όλα τα προγράμματα
3)βοηθήματα
4)εργαλεία συστήματος
5)επαναφορά συστήματος
Δες κι εδώ:



Ελπιζω να βοήθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
ευχαριστώ domenica7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ. Τα ενεργοποιήσα και δεν φαίνονται πλαστά.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδιά τι ξέρετε γι' αυτό?Ουσιαστικά τι προσφέρει?Πως γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
λοιπον με την δημιουργια ενος image του σκληρου γλυτωνεις την διαδικασια μετα το φορματ δηλαδη να ξαναπερασεις τα προγραματα απο την αρχη. οοσιαστικα δημιουργεις ενα αντιγραφο του σκληρου. υπαρχουν πολλα προγραμματα που το κανουν εγω προσωπικα χρησιμοποιω το Norton Ghost h διαδικασια ειναι απλη πρεπει να εχεις ομως εναν δευτερο σκληρο εσωτερικο η εξωτερικο η ενα partition για να αποθηκευσεις το image εκει. ουσιαστικα επαναφερεις το pc οπως ηταν μεσα σε λιγα λεπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Πώς λέγονται αυτού του είδους τα προγράμματα που "βιντεοσκοπούν" ό,τι κάνεις στην οθόνη και χρησιμοποιούνται για να φτιάξεις tutorials και τέτοια; :hmm:

Screenrecorders, σ' ευχαριστώ ΜόνοΣ!
Fraps (κλικ)

Έδιτ: Πω, είμαι άκυρος, δεν είδα την τελευταία πρόταση.
Anyway, αυτό είναι το γνωστότερο από αυτά τα progs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς που θα βρώ το πρόγραμμα που φτιάχνεις videakia για το youtube και όχι μόνο? Μήπως έχει κανένας κανένα link?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εαν θέλεις πολυ απλα πραγματα, το windows movie maker σε βολευει μια χαρα(υπάρχει σε καθε pc)
νομιζω ειχε γινει κιολας ενα θεμα εδω,ψαξτο λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top