Αργό ή γρήγορο internet;

Charalabos

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος(Xάρης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Tι internet έχετε αργό ή γρήγορο και ποια εταιρεία σας το παρέχει(hol,conn-x,forthnet,αλλο)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Είμαι στην Οtenet και έχω Conn-X 1Mbps
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
στο σπιτι στην αθηνα εχω 4 απο HOL
στο Ηρακλειο εχω 4 απο OTE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Forthnet 2play up to 24

Συνδέομαι στα 12-13 λόγω τεράστιου attenuation. Καλά είναι...

DSL Upstream Rate: 1021 Kbps
DSL Downstream Rate: 12584 Kbps

Down up
DSL Noise Margin: 3.1 dB 9.9 dB
DSL Attenuation: 34.0 dB 17.7 dB
DSL Transmit Power: 19.2 dBm 12.4 dBm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μη μου μιλάς για attenuation, σε έχω:

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 27,5 / 49,0
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.020 / 6.094

Στην Αθήνα αυτό, επειδή είμαι πολύ μακριά απο το κέντρο. Στα Χανιά χτυπάω κάπου 17.000kbps με 19dB attenuation νομίζω, δε θυμάμαι ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
56άρα και όταν πιάνω 6kb/s στο KaZaA κάνω πάρτυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Μη μου μιλάς για attenuation, σε έχω:

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 27,5 / 49,0
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.020 / 6.094

Στην Αθήνα αυτό, επειδή είμαι πολύ μακριά απο το κέντρο. Στα Χανιά χτυπάω κάπου 17.000kbps με 19dB attenuation νομίζω, δε θυμάμαι ακριβώς.

Ω ρε φίλε! ! ! Μαγκιά? Από disconnects πως τα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
πραγματικα ολα αυτα τα γραφει καπου??:what: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ω ρε φίλε! ! ! Μαγκιά? Από disconnects πως τα πας?
Κανένα πρόβλημα, μια χαρά είναι γενικώς, απλά συγχρονίζει λίγο χαμηλά :P
Είναι λίγο συντηρητικό το router (ή η Forthnet) και εκεί που κλειδώνει είναι αρκετά ψηλό το SNR (9.5dB).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Παιδιά μας διαφωτίζετε κι εμάς λιγάκι; :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω εχω hol με ταχυτητα 6mbits
μετρησεις που εχω κανει με το speedtest.net δειχνουν οτι θεωρητικα τουλαχιστον εχω αυτα
download-5.23mbits δηλαδη 600kb/s
upload-0.72mbits δηλαδη 80kb/s
ping-33ms

τωρα πρακτικα δεν συμβαινει ακριβως αυτο εξαιτιας καποιων παραγοντων.
πρακτικα τουλαχιστον εχω 100-150kb/s download και 30kb/s upload.
θα ηθελα κατι παραπανω αλλα καλα ειναι και αυτα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ είμαι ακόμη στα 2mb επειδή μένω σε επαρχία.:(
Και κάνει 1.5+ ώρες να κατεβάσω μια ταινίας 700 mb ανάλογα με πόσα κατεβάζει.
Στην καλυτερη περίπτωση να φτάσει τα 213kb/s.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
56άρα και όταν πιάνω 6kb/s στο KaZaA κάνω πάρτυ!

Υπάρχουν ακόμα 56αρες?!...

πραγματικα ολα αυτα τα γραφει καπου??:what: :P

Παιδιά μας διαφωτίζετε κι εμάς λιγάκι; :P:P:P

Τα στατιστικά της γραμμής σας μπορείτε να τα δείτε από το router σας.
192.168.1.1 ή 192.168.1.2 ή 192.168.1.254 τα συνήθη defaults. Αλλιώς ipconfig /all και δείτε την προεπιλεγμένη πύλη.

Attenuation είναι η εξασθένηση. Θέλεις μικρό νούμερο. Το (χειρότερο) οριακό που δουλεύει (σχετικά) απροβλημάτιστα είναι το 60.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω εχω φορθνετ και ενω πληρωνουμε για 24(χρονια τωωωρα)εχω γυρω στα 3-6mbps
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
εγω εχω φορθνετ και ενω πληρωνουμε για 24(χρονια τωωωρα)εχω γυρω στα 3-6mbps

Δεν πληρώνεις για 24, πληρώνεις για "up to 24". Αν ήσουν δίπλα απ τα dslams θα είχες πολύ κοντά στο 24άρι.

Αν θες πες μας και τα στατιστικά της γραμμής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Δεν πληρώνεις για 24, πληρώνεις για "up to 24". Αν ήσουν δίπλα απ τα dslams θα είχες πολύ κοντά στο 24άρι.

Αν θες πες μας και τα στατιστικά της γραμμής σου.
Ε ναι αυτο εννοουσα.
Στατιστικα; Δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Otenet τεσσάρι. Μας το 'χαν κάνει αναβάθμιση από 1 σε 8 Mbps, και πριν τρεις-τέσσερις μήνες μας υποβάθμησαν τη γραμμή σε 4 Mbps.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Forthnet double play και είναι περίπου 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ε ναι αυτο εννοουσα.
Στατιστικα; Δηλαδη;



Attenuation, noise margin, transmit power κτλ

(για το πώς τα βλέπεις αυτά δες πιο πάνω ποστ μ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Conn-x 8άρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top