Προτείνετε ή αναζητήστε κάποιο Software

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το topic αυτό δημιουργήθηκε για να μπορεί ο καθένας να πάρει αν θέλει ιδέες για το τι software μπορεί να χρησιμοποιήσει για να κάνει κάποια συγκεκριμένη δουλεία και να βοηθηθεί!. Έπισης μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που σας φάνηκε χρήσιμο ή θεωρείτε άξιο αναφοράς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρόσφατα ανακάλυψα το πρόγραμμα Paint.Net
το μόνο που μου έκανα εντύπωση ήταν ότι άπλως πόλυ ελάφρυς και ίσως το λίτο και συγχρόνως όμορφο interface του. Σε 5mb κατάφεραν να χωρέσουν ένα σωρό πράγματα.
Μου άρεσαν τα layers και η διαχείριση των ελληνικών. Δεν είδα τπτ άλλο πρωτότυπο. Κατα την γνώμη μου έτσι θα έπρεπε να ήταν ο Paint των Windows :) Πάντως σε δυνατότητες δεν φτάνει τον επίσης freeware GIMP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ένα πολύ αξιόλογο πρόγραμμα όπως διαπίστωσα είναι το BlindWrite (5.2 η πιο πρόσφατη έκδοση), με το οποίο μπορείς -μεταξύ άλλων- να κάνεις μια γνησιότατη κόπια ενός dvd. Το trick για να αναγνωρίζεται το dvd ως αυθεντικό σε άλλο pc είναι να υπάρχει εγκατεστημένο το BlindWrite και σε εκείνο το μηχάνημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
επίσης όποιος θέλει να κρύβει τους φακέλους από τα αδιάκριτα μάτια μπορεί να δοκιμάσει αυτό το πρόγραμμα :)


Features

* Ability to hide files, folders, drives, or network drives from all other users (including the administrator).
* Password protection for files, folders, and drives.
* Unlimited number of objects to protect.
* Access restrictions on your data against local network users as well as Internet users.
* Ability to lock your Windows desktop so that users cannot delete, add, or modify the shortcuts and icons on your desktop.
* Password-protected start of Lock Folder XP.
* Ability to managing program from tray.
* Windows Explorer commands for instant folder hiding.
* Automatic protection activation after a set idle time.
* High-level protection.
* High performance rates.
* Multilingual interface.
* Support of FAT, FAT32, and NTFS systems.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Έψαξα για τζαμπέ editor για άλλο thread και βρήκα το PSPad που μέχρι τώρα μου φαίνεται παρα πολυ καλό και με σχεδόν όλες τις λειτουργίες του UltraEdit που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα (κανονικές εκφράσεις στο ψάξιμο έχω δεί οτι δέν έχει, sftp support και syntax highlighting για verilog που χρησιμοποιώ). Όποιος θέλει τζαμπέ καλό editor και βαριέται να μάθει καλό vi η emacs ας το κοιτάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nasoulis

Νεοφερμένος

Ο Nasoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε κάποιο κάλο free γρήγορο και εύκολο cd burner? έχω πρόβλημα με το nero και μου βγάζει μόνο το image recorder στις επιλογές για recorder και δεν μπορώ να κάνω burn τραγούδια. Αν κάποιος ξέρει πρέπει να κάνω το nero ή κάποιο άλλο cd burner πλζ help :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Απο ένα google βρήκα αυτο και αυτο. Δεν έχω δοκιμάσει κανένα όμως. Γιατι δεν σου βσίσκει το cd recorder τωρα ο Nero δεν μπορώ να φανταστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nasoulis :
mhpws kserete kapoio kalo free grhgoro kai eukolo cd burner? exw provlima me to nero kai mou vgazei mono to image recorder stis epiloges yia recorder kai de mporw na kanw burn tragoudia...an kapoios kserei ti prepei na kanw yia to nero h kapoio allo kalo cd burner plz help :)
Στο Nερο Burning ROM αν πας στο recorder->choose recorder σου εμφανίζει κάποιο αλλό recorder εκτός απο το image recorder ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nasoulis

Νεοφερμένος

Ο Nasoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
gademi thanks θα τα δοκιμασω
πως να παω στο recorder; εγω βαζω τα αρχεια που θέλω να γρααψω και όταν πατησω finished και burn εχει το image recorder και δεν εχει αλλα εκει, δηλαδη κανω click στο βελάκι για να μου κατεβάσει τη λίστα να διαλέξω όπως λογικά επρεπε και ειναι μονο το image recorder. το εχω κανει και ξανα install το nero και παλι το ιδιο προβλημα εχω. μηπως να κατεβασω μια άλλη εκδοση του nero να φτιάξει; εχω την 6.6.0.14 υπαρχει καποια αλλη παλειότερη εκδοση που να κανει τη δουλειά μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nasoulis

Νεοφερμένος

Ο Nasoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το βρηκα το πρόβλημα, μου έλειπε ένα plug in εχω την εντυπωση και εκανα system restore και τωρα ειναι οκ όπως παλιά..# thanks για τη βοήθεια guys
:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να γραφεις σαν στο Word (κοινώς WYSIWYG) και να στο μετατρέπει μετα σε bbcode?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να γραφεις σαν στο Word (κοινώς WYSIWYG) και να στο μετατρέπει μετα σε bbcode?
Σχεδόν. Υπάρχει ένα extention για το firefox, to bbcode που έχει στο δεξί click formatting σε bbcode (και HTML και XHTML).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Σχεδόν. Υπάρχει ένα extention για το firefox, to bbcode που έχει στο δεξί click formatting σε bbcode (και HTML και XHTML).

Αυτό το έχω ήδη αλλά όσο να πεις ένας WYSIWYG editor θα ήταν πολυ πιο βολικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
www.yourwaresolutions.com κατεβάστε το freeram... νομίζω απαραίτητο utility για κάθε PC...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αναζητώ.... ενα πρόγραμμα που να μπορώ να κείμενο με κωδικοποιήση πχ windows 1253 να μου το μετατρέπει σε iso-8859-7 ....
Υπάρχει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω ποίος είναι ο καλλίτερος τρόπος για εξετάση δίσκου; Τον Windows XP δεν με ικανοποιεί μιας και δεν κρατάει κάποιο Log
Τι άλλο υπάρχει;
με ενδιαφέρουν και τα bad sector ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Θα ήθελα να μάθω ποίος είναι ο καλλίτερος τρόπος για εξετάση δίσκου; Τον Windows XP δεν με ικανοποιεί μιας και δεν κρατάει κάποιο Log
Τι άλλο υπάρχει;
με ενδιαφέρουν και τα bad sector ....

Δεν ξέρω κάποιο software, ομως τα λαθη που βγάζουν τα XP για το δίσκο είναι στο event viewer, αν δεν κανω λάθος στο system. Πίάνουν κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Δεν ξέρω κάποιο software, ομως τα λαθη που βγάζουν τα XP για το δίσκο είναι στο event viewer, αν δεν κανω λάθος στο system. Πίάνουν κάποια πράγματα.
To event viewer τι είναι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
To event viewer τι είναι; :redface:
Ουσιαστικά άυτό που λέει το όνομά του, δηλ. ένα αρχείο όλων των "γεγονότων" (events) που συμβαίνουν στα Windows, δηλ. λάθη/warnings κατά την εκτέλεση προγραμμάτων, πληροφορίες και γενικά χρήσιμο υλικό.
Για να δεις τον event viewer: Start->Run->eventvwr.msc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα το Starry Night Pro :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top