Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν είναι κακό θέμα αλλά θα απαντήσω σχολιάζοντας.
Να αναφερόμαστε λοιπόν από εδώ και περά σε σχέσεις μέσα από φίλους, μέσα από κλαμπάκια,μέσα από μπαρ,από το γήπεδο,από την ίδια ομάδα,από σκάκι,τάβλι,από γυμναστήριο,επειδή δούλευα γκαρσόνι,επείδη είμαι γκρούπη ή παίζω κιθάρα σε συγκρότημα ή ακόμα από τον βούρκο.

Τη σημασία έχει για μένα το σημείο εκκίνησης αρκεί να υπάρχει και προσωπική επαφή. Και ναι πράγματι το internet χωρίς φωτογραφίες προβάλει το μυαλό στον συνομιλητή και παρακάμπτει όλα τα παραδοσιακά κριτήρια όπως ντύσιμο μαλλί. Είναι από τις λίγες περιπτώσεις που η εμφάνιση και o τρόπος συμπεριφοράς δεν είναι το πρώτο κριτήριο αλλά το μυαλό και ο χαρακτήρας του άλλου. Μια συνάντηση τα επιβεβαιώνει ή όχι αυτά. Τα υπόλοιπα είναι θέμα υποκειμενικής έλξης.

Εμένα μαρέσει πολύ να συζητάω με κοπέλες. Είναι το μόνο μέρος που δεν έχει ταμπού και rulebook του καλού γκόμενου/ας στην επικοινωνία μεταξύ των δύο φύλλων. Και με κρίνουν με βάση το μυαλό μου και κρίνω με βάση το μυαλό της που είναι και το ουσιώδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συμφωνω με την παραπανω αποψη. Αυτο που με στενοχωρει ειναι οτι πολλοι νομιζουν οτι στις σχεσεις που γνωρισε ο ενας τον αλλο απο το internet σημαινει οτι θα βλεπονται μια φορα το χρονο και αν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Συμφωνω με την παραπανω αποψη. Αυτο που με στενοχωρει ειναι οτι πολλοι νομιζουν οτι στις σχεσεις που γνωρισε ο ενας τον αλλο απο το internet σημαινει οτι θα βλεπονται μια φορα το χρονο και αν


Οχι μονο αυτο.. Πολλες φορες οταν το λες καπου σε κοιτουν με μισο ματι, λες και ειναι κατι.. μπλιαξ. Τι στο καλο?! Οκ, μπορει να μην ειναι οτι πιο φυσιολογικο (δεν ξερω γιατι, αλλα ας το δεχτω..) αλλα δεν ειναι και τοσο κατακριτεο πια. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Οχι μονο αυτο.. Πολλες φορες οταν το λες καπου σε κοιτουν με μισο ματι, λες και ειναι κατι.. μπλιαξ. Τι στο καλο?! Οκ, μπορει να μην ειναι οτι πιο φυσιολογικο (δεν ξερω γιατι, αλλα ας το δεχτω..) αλλα δεν ειναι και τοσο κατακριτεο πια. :confused:

Βασικά φαντάζονται οτι κάθε τέτοια γνωριμία έγινε σε κανένα παρακμιακό online dating club μεταξύ λιγουριών που είχαν να δουν χαρά στα πόδια τους κανα χρόνο ή σε κανένα απο αυτά τα chats που ξεκινάνε με "asl?" οπότε το αντιμετωπίζουν λες και τον/την γνώρισες απο αγγελία σε εφημερίδα ή απο γραφείο γνωριμιών. :P
Φαντάσου δε και εμένα που ΚΑΙ μέσω ιντερνετ τον γνώρισα, ΚΑΙ τον περνάω 3 χρόνια, ΚΑΙ είμαστε εξ αποστάσως. Καλά κρασά... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Για εμένα δεν έχει σημασία πως ξεκίνησε μια σχέση φτάνει που υπάρχει μια σωστή σχέση και βλέπω το οποιοδήποτε ζευγάρι ευτυχισμένο!

Οπότε ούτε μέσω νετ με σοκάρει, ούτε με πειράζει, ούτε το κατακρίνω και ούτε δεν τολμάω να το δοκιμάσω αν μου τύχει 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λεπόν.. μπαίνω στο Ίντερνετ από 1999. Βασικά όλες οι μου οι ερωτικές γνωριμίες έκτοτε είναι από εκεί (είμαι και μανιακή και περνώ ώρες αρχικά - τα πρώτα χρόνια- τσατάροντας, πλέον μέσα σε φόρουμς) και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.. Έχω φίλες και κοινωνικό κύκλο εκτός Ίντερνετ και αρκετά μεγάλο μάλιστα, αλλά ποτέ δεν έτυχε να μου αρέσει κάποιος από εκεί.

Θεωρώ πως το Ίντερνετ σου δίνει την δυνατότητα να γνωρίσεις τον άλλον με έναν τρόπο που δύσκολα θα τον γνώριζες έξω - οι ώρες συνομιλίας δημιουργούν μια οικειότητα που αργείς να πετύχεις με κλασσικά ραντεβού. Άσε που σε πρώτη φάση είναι αρκετά εύκολο να τσεκάρεις πολλά πράγματα για τον άλλον (αν μιλάτε ώρες και σου πει ψέματα για κάτι, ε, δεν μπορεί όλο και κάτι θα του ξεφύγει και θα προδωθεί. Άσε που συνήθως ανταλλάσεις τηλέφωνο γρήγορα, οπότε μπορείς να έχεις επαφή για πολλές ώρες κάθε μέρα με τον άλλο, εντός κι εκτός δικτύου).

Η σχέση που έχω τώρα ξεκίνησε από το δίκτυο και λέμε να συζήσουμε από Σεπτέμβρη. Η προηγούμενη μου σχέση είχε επίσης ξεκινήσει από τσατ. Τέλος, μια από τις πιο παθιασμένες μου σχέσεις, που όμως δεν έγινε ποτέ "κανονική", ξεκίνησε μέσω δικτύου..

Δεν έχω μετανιώσει για καμία απ' αυτές και ανεπιφύλακτα θα το ξαναέκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kajira:
Λεπόν.. μπαίνω στο Ίντερνετ από 1999. Βασικά όλες οι μου οι ερωτικές γνωριμίες έκτοτε είναι από εκεί (είμαι και μανιακή και περνώ ώρες αρχικά - τα πρώτα χρόνια- τσατάροντας, πλέον μέσα σε φόρουμς) και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.. Έχω φίλες και κοινωνικό κύκλο εκτός Ίντερνετ και αρκετά μεγάλο μάλιστα, αλλά ποτέ δεν έτυχε να μου αρέσει κάποιος από εκεί.

Θεωρώ πως το Ίντερνετ σου δίνει την δυνατότητα να γνωρίσεις τον άλλον με έναν τρόπο που δύσκολα θα τον γνώριζες έξω - οι ώρες συνομιλίας δημιουργούν μια οικειότητα που αργείς να πετύχεις με κλασσικά ραντεβού. Άσε που σε πρώτη φάση είναι αρκετά εύκολο να τσεκάρεις πολλά πράγματα για τον άλλον (αν μιλάτε ώρες και σου πει ψέματα για κάτι, ε, δεν μπορεί όλο και κάτι θα του ξεφύγει και θα προδωθεί. Άσε που συνήθως ανταλλάσεις τηλέφωνο γρήγορα, οπότε μπορείς να έχεις επαφή για πολλές ώρες κάθε μέρα με τον άλλο, εντός κι εκτός δικτύου).

Η σχέση που έχω τώρα ξεκίνησε από το δίκτυο και λέμε να συζήσουμε από Σεπτέμβρη. Η προηγούμενη μου σχέση είχε επίσης ξεκινήσει από τσατ. Τέλος, μια από τις πιο παθιασμένες μου σχέσεις, που όμως δεν έγινε ποτέ "κανονική", ξεκίνησε μέσω δικτύου..

Δεν έχω μετανιώσει για καμία απ' αυτές και ανεπιφύλακτα θα το ξαναέκανα.

:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Και εγω εχω κανει σχεση με ενα παιδι που γνωρισα μεσω ιντερνετ.. Υπαρχει φοβερη χυμια μεταξυ μας. Και πρεπει να πω οτι ειναι και απο τις καλυτερες μου σχεσεις που εκανα ποτε στη ζωη μου. Ειμαστε μαζι μονο 3 μηνες και αν και δεν ξερω ποια θα ειναι η εξελεξη μιας τετοιας σχεσεις, αλλα σιγουρα δεν θα το μετανιωσω ποτε, διοτι αυτο που ζω τωρα αξιζει να το ζησει κανεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Βρε τι καλά που τα λέτε !!! Μήπως είναι καιρός να δοκιμάσω κι εγώ ??:) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
wishful... εγώ πάντως σου λέω ότι αν θες να το δοκιμάσεις, μη μασάς... κάντο!
Απλά θέλει λίγη προσοχή περισσότερο... μη σου βγει αντι για Μαρία κανας Μαριος :P
όλα είναι εμπειρίες.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
wishful... εγώ πάντως σου λέω ότι αν θες να το δοκιμάσεις, μη μασάς... κάντο!
Απλά θέλει λίγη προσοχή περισσότερο... μη σου βγει αντι για Μαρία κανας Μαριος :P
όλα είναι εμπειρίες.... ;)
:) Φιλοδοξώ κι ελπίζω !!:D :P Αλλά να πώ & μιά...μαύρη αλήθεια !! Οι τυχόν Μάριοι μ'εμένα δεν θα 'εχουν καμμία τύχη,καθ'ότι οι προσανατολισμοί μου είναι σαφέστατοι κ δοκιμασμένοι κι εφαρμοσμένοι δεκαετίες !! Οι Μαρίες σε κάποιες περιπτώσεις όμως,είναι λιγο...αναποφάσιστες & μπερδεμένες & δειλές (κατα ένα τρόπο) η αλλοιώς,πολύ επιφυλακτικές ! Ε ....? :confused: ...? Λές να ήταν Μάριος ???:confused: :hmm: :hmm: Ε ρε τι μου έκανες......:worry: :P Ευτυχώς που έμεινε μόνο στο -νέτ !!!:P :P :P :D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina221

Νεοφερμένος

Η nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει και δεν πρόκειται να κάνω γιατί 1ον δεν ψάχνομαι για σχέση και 2ον δεν μπορώ να εμπιστευτώ αρα και να ερωτευτώ κάποιον αν δεν τον έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν ποτέ θελήσω να κάνω αφαίρεση συκωτιού ή νεφρού τζαμπέ θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Έχω κάνει σχέση η οποία προέκυψε από διαδικτυακή γνωριμία (πώς τα λέω η άτιμη :D ), η οποία σχέση ξεκίνησε πριν από ένα χρόνο και 9 μήνες και ελπίζω οτι δε θα τελειώσει ποτέ :redface:. Πιστεύω οτι στο ίντερνετ υπάρχει περίπτωση να βρεις έναν άνθρωπο με τον οποίο θα μπορεις να συνεννοηθείς και να επικοινωνήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ναι εχω κανει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει και δεν πρόκειται να κάνω γιατί 1ον δεν ψάχνομαι για σχέση και 2ον δεν μπορώ να εμπιστευτώ αρα και να ερωτευτώ κάποιον αν δεν τον έχω δει.
:) Αρα έμμεσα μας λές οτι υπάρχει περίπτωση & να ερωτευτείς,αρκεί αυτός που θα δείς να σου αρέσει !! Η αυτόν που σου αρέσει,να τον δείς !!! Αλλοιώς το 2ο μέρος της πρότασης θα εξέλειπε !!!:confused: Οχι ....αν το αντέστρεψα λάθος να με πεις:P :P Το οτι δέν ψάχνεσαι...κραυγαλέο ,έτσι όπως το θέτεις εδώ !! Αρα ...άκρως αμφισβητήσιμο !!:confused: Εεε ρε ..τι σόι ψυχογράφος........................μου χρειάζεται !!!:D :P Μήν παρεξηγηθείς έτσι ? Εσυ σωστά τα θέτεις,εγώ εχω παράξενη διάθεση ;) :D Το κόβω !!!!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina221

Νεοφερμένος

Η nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
:) Αρα έμμεσα μας λές οτι υπάρχει περίπτωση & να ερωτευτείς,αρκεί αυτός που θα δείς να σου αρέσει !! Η αυτόν που σου αρέσει,να τον δείς !!! Αλλοιώς το 2ο μέρος της πρότασης θα εξέλειπε !!!:confused: Οχι ....αν το αντέστρεψα λάθος να με πεις:P :P Το οτι δέν ψάχνεσαι...κραυγαλέο ,έτσι όπως το θέτεις εδώ !! Αρα ...άκρως αμφισβητήσιμο !!:confused: Εεε ρε ..τι σόι ψυχογράφος........................μου χρειάζεται !!!:D :P Μήν παρεξηγηθείς έτσι ? Εσυ σωστά τα θέτεις,εγώ εχω παράξενη διάθεση ;) :D Το κόβω !!!!:|

Την έπιασα την διάθεση! Λάθος κατάλαβες, μάλλον δεν το έθεσα σωστά! Εννοούσα πως για να ερωτευτώ κάποιον (στο παρελθόν) θα έπρεπε να δω πως λειτουργεί γενικότερα σαν άνθρωπος,(όχι εξωτερική εμφάνηση) και αυτό το καταλαβαίνεις μόνο όταν γνωρίσεις κάποιον από κοντά.
Το ότι είμαι παντρεμένη νομίζω ότι είναι ένας καλός λόγος για μένα να μην ψάχνομαι για σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Το ότι είμαι παντρεμένη νομίζω ότι είναι ένας καλός λόγος για μένα να μην ψάχνομαι για σχέση!
:) Μπά !! 50-50 !! Το "νομίζω" λέει πολλά !!!! Σάματι δεν τα ζήσαμε αυτά??:D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina221

Νεοφερμένος

Η nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
:) Μπά !! 50-50 !! Το "νομίζω" λέει πολλά !!!! Σάματι δεν τα ζήσαμε αυτά??:D :P

"νομίζω"=κατά την γνώμη μου. Μην πίανεσαι από μια λέξη.
Είμαστε off topic αν δεν το κατάλαβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εχω κανει αλλα καμια δεν μου βγηκε σε καλο...
εκτος του οτι οι περισσοτεροι ηθελαν μονο σεξ κ
δεν ειχαν καμια σχεση με το πως τους φανταζομουν με
αποτελεσμα να ξενερωνω...
βεβαια απο την αλλη γνωρισα κ το μεγαλυτερο μου κολημα στο νετ
ο οποιος με ταλαιπωρησε αρκετα...κ δυστυχως δεν ειχε καλο τελος...
εδω βεβαια φταιτε κ σεις που βαζετε ταμπελες στις κοπελες που γνωρτζετε στο νετ.....το οτι μιλαμε ανταλλασουμε αποψεις κ καποια στιγμη θελουμε να γνωρισουμε το ατομο που συνομιλουμε δεν συμαικει οτι θελουμε κ να"κρεβατωθουμε"μαζι του!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top