Αγαπητέ Αϊ Βασίλη...

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι? Δεν υπάρχει??? ...σαχλαμάρες!

Άφησε το παιδί που κρύβεις μέσα σου να νιώσει ξανά παιδί, και πες μας:
Τι θα ζητήσεις από τον Άγιο Βασίλη φέτος? (Αν θες μπορείς να γράψεις ολόκληρη την επιστολή).

Εδώ ζητάμε υλικά δώρα.
(EDIT:Καλά ας μην είναι μόνο υλικά...ότι 'θέτε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι? Δεν υπάρχει??? ...σαχλαμάρες!

Άφησε το παιδί που κρύβεις μέσα σου να νιώσει ξανά παιδί, και πες μας:
Τι θα ζητήσεις από τον Άγιο Βασίλη φέτος? (Αν θες μπορείς να γράψεις ολόκληρη την επιστολή).

Εδώ ζητάμε υλικά δώρα.
Τι; Μόνο υλικά; Έναν καινούριο υπολογιστή με σύνδεση Τ3 για να μιλώ γρήγορα και ασταμάτητα με εσάς... :D

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Άγιε Βασίλη,
φέρε μου ο,τι θέλεις, αρκεί να έχει πάνω την αφιέρωσή σου.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΛΕΦΤΑ!! ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!! Με αυτά αγοράζεις ο,τι υλικό αγαθό σου καπνίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μόνο υλικά δώρα;:( Εμένα με πιάνουν τα μελό μου στις γιορτές.

Αλλά αν πρέπει να πω κάτι υλικό, ένα ταξίδι μετράει; Λατινική Αμερική!:P Αν πάλι είναι πολύ ένα ζευγάρι Ugg μπότες με βολεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΛΕΦΤΑ!! ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!! Με αυτά αγοράζεις ο,τι υλικό αγαθό σου καπνίσει!
+10 :)

Ευτυχώς ή δυστυχώς, όπως ακριβώς είπες, ΜΟΝΟ υλικά αγαθά...
Ένα παρόμοιο thread για μη υλικά αγαθά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
+10 :)

Ευτυχώς ή δυστυχώς, όπως ακριβώς είπες, ΜΟΝΟ υλικά αγαθά...
Ένα παρόμοιο thread για μη υλικά αγαθά;
Τι ρατσισμός είναι αυτός απέναντι στα υλικά αγαθά; Τσκ τσκ τσκ :P
Τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαύσεις τα μη υλικά αγαθά δέκα φορές καλύτερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι ρατσισμός είναι αυτός απέναντι στα υλικά αγαθά; Τσκ τσκ τσκ :P
Τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαύσεις τα μη υλικά αγαθά δέκα φορές καλύτερα ;)
+10 :)
Κανένας ρατσισμός, βρε Λία, απλώς λέω ότι με τα λεφτά αγοράζεις μόνο υλικά αγαθά (εάν δεν είναι έτσι, ανοίγουμε thread και το συζητάμε εκεί...)

:beating: :beating:

Μη βαράτε καλέ μέρες που είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κοιτάξτε, σκέφτηκα πως έχουμε διάφορα θέματα με ευχές κτλ που μοιάζουν γι' αυτό μίλησα για υλικά, αλλά μια που σας φρενάρει αυτό....

ΖΗΤΗΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΤΙ 'ΘΕΤΕ! Χριστούγεννα είναι στο κάτω-κάτω...γιατί να βάζουμε φραγμούς?

Πάντως δε κατάλαβα? Όταν είσασταν παιδιά ζητούσατε από τον Άγιο Βασίλη να σας φέρει "λίγη αγάπη" ή τρενάκια κουκλίτσες και κανένα ποδήλατο? Ε? ...ε?!!!! (Ρωτήστε και μένα που είμαι ο Άγιος Βασίλης ενός προσώπου - και τώρα που ξέρει η άτιμη το εκμεταλεύεται!
"Μαμά να πεις στον Αη Βασίλη να μου πάρει το τάδε".
"Μα δεν έχω τόσο χρήματα παιδί μου"
"Ε, και?...εσύ θα το πάρεις? Ο Άη Βασίλης θα το παρεί!" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλέ το ρατσισμός ήταν στην πλάκα!
Πάντως διαφωνώ εν μέρει με αυτό που λες, τα λεφτά μπορει να σου δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις μόνο υλικά αγαθά, αλλά τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαμβάνεις τα πνευματικά αγαθά καλύτερα! Άρα τα χρήματα -έμμεσα- βοηθούν και τις πνευματικές απολάυσεις!

ΥΓ: Άραγε τα βιβλία είναι υλικά αγαθά ή πνευματικά; Τυπικά είναι υλικά αγαθά αλλά...
ΥΓ2: Το αντίθετο των υλικών αγαθών είναι τα άυλα αγαθά ή (και) τα πνευματικά αγαθά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλέ το ρατσισμός ήταν στην πλάκα!
Πάντως διαφωνώ εν μέρει με αυτό που λες, τα λεφτά μπορει να σου δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις μόνο υλικά αγαθά, αλλά τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαμβάνεις τα πνευματικά αγαθά καλύτερα! Άρα τα χρήματα -έμμεσα- βοηθούν και τις πνευματικές απολάυσεις!

ΥΓ: Άραγε τα βιβλία είναι υλικά αγαθά ή πνευματικά; Τυπικά είναι υλικά αγαθά αλλά...
ΥΓ2: Το αντίθετο των υλικών αγαθών είναι τα άυλα αγαθά ή (και) τα πνευματικά αγαθά;

Πολύ μου άρεσε αυτό! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Thanks, αλλά ποιό απ'όλα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όλο το σκεπτικό! ;)
ΥΓ: Άραγε τα βιβλία είναι υλικά αγαθά ή πνευματικά; Τυπικά είναι υλικά αγαθά αλλά...
Για να μην αναφερθούμε στις τιμές τους! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Άγιε μου Βασίλη θέλω δώρο ένα σπίτι να μένω μόνη μου, πλήρως εξοπλισμένο, χωρίς ενοίκια κοινόχρηστα έξοδα πετρελαίου και ένα κινητό τελευταίας τεχνολογίας με GPS, γραφίδα, 5mpixel camera, Mp3, Windows :clapup::clapup:.

Ήμουν πάρα πολύ καλό παιδί και το ξέρεις....άρα τα αξίζω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θελω πολλα.. Και η λιστα ειναι ατελειωτη..
Και δεν μπορω και να ξεχωρισω ποιο θελω πρωτα..

Χχμμμ.. :hmm: :hmm:
Οκ, ας πληρωσει τις δοσεις του καινουριου αυτοκινητου.. :devil:

Εντιτ: Εννοειται οτι υπαρχει ο Αγιος Βασιλης :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1. Μωβ παλτο, αυτο που χαζευω τον τελευταιο μηνα
2. Μωβ γοβες, αυτες που εχουν γινει εμμονη ιδεα την τελευταια βδομαδα
3. Μπλουζια, παντελονια, φουστες, εμπιστευομαι το γουστο σου

:santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα ημίπαλτο... χμ μάλλον χακί; Ή καφέ; Διάλεξε εσύ, Άγιε!!
Και τη θέση που θέλω, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εμπιστευομαι το γουστο σου

:santa:

Διάλεξε εσύ, Άγιε!!

Ετοιμαστείτε για μια κατακόκκινη γκαρνταρόμπα! :P:D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
αγαπημένε μου αι βασίλη,
φέτος μετά από πολλά χρόνια σου ξαναγράφω αφού είπα να ακολουθήσω το ρητό της μαμάς "πίστευε κ μη ερεύνα" παρόλο που εμείς δεν έχουμε καμινάδα άρα υποθέτω ότι είσαι εξαιρετικός διαρρήκτης.
τέσπα, στο παρασύνθημα. θέλω:

1. ενα καλό παλτό (κατά προτίμηση καφέ) να μπορώ να φοράω πάνω από τα φορέματα μου.

2. μπότες (πήγαινε στον πειραία που έχει καλές τιμές να μην ξοδεύεσαι κιολας)!

3. ένα ωραίο τριήμερο στο ελάτη (εδώ θα χρειαστεί εκτός από λεφτά μια αι βασιλιάτικη παρέμβαση για άδεια κ μια παρέμβαση ναποφύγω την γραφειοκρατική γκρίνια της μαμάς)!

4. να κερδίσουμε την δίκη, να σαπίσουν στην φυλακή οι μ@λ@κες που μας κλείνουν το σχολείο (αυτό βαλτο προτεραιότητα)

5. κ΄1 θαύμα να έρθει ελλάδα η πολυαγαπημένη μου καθηγήτρια-φίλη κ φυσικά η κολλητή μου (στα δύσκολα σε θέλω).

αντε ναποδείξεις ότι υπάρχεις.

φιλάκια

ΥΓ1 θα βρεις μελομακάρονα στην τρπαεζαρία, πρόσεχε μην πέσεις στα σκοτεινά πάλι πάνω στο δέντρο

ΥΓ2 αν θες φέρε κ κάτι μικρό για τα πουλάκια μου

ΥΓ ειρήνη ημειν!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Αγιε μου Βασίλη:santa: φέτος θέλω ένα μικρό δωράκι για'μένα :redface:.
Και επειδή ήμουν και πολύ καλό παιδί :angel: φέτος θέλω για τον γιόκα μου:baby: :
ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!! :alljumpy:
:jumpy:κουδουνίστρες,:jumpy: λούτρινα, :jumpy:χαλάκι δραστηριοτήτων,:jumpy: μουσικά παιχνίδια:jumpy: και οπωσδήποτε το ριλαξάκι που έχω βάλει στο μάτι :P (αυτό που κουνιέται μόνο του και έχει ένα κάρο παιχνιδάκια και μουσικούλα, που γίνεται και κούνια .. ναι αυτό;) !)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top