Η μεγαλύτερη "στραβή", "πισώπλατη μαχαιριά" που σας έχουν κάνει!

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ευτυχως δεν εχω τιποτα να θυμηθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ενα περιστατικό που θυμάμε και δεν αφορά εμένα ευτυχός είναι αυτό...
Εχω μια φίλη, αρκετά μεγαλύτερη απο εμένα (~33,34) και ήταν με ενα τύπο περίπου 8 χρόνια. Μια μέρα λοιπόν (και αφού εχει εξαφανιστεί απο παντου για κανα μηνα) με πέρνει τηλέφωνο με τρεμάμενη φωνή και μου λέει να βρεθούμε, πάω απο το σπίτι της, την βλέπω σε άθλια κατάσταση... αρχίζω να καλαμπουρίζω για να χαλαρώσει λίγο, βάζω και 2-3 ποτάκια και όταν ηρεμεί λίγο μου λέει τι της είχε συμβεί... Χωρίζει με αυτόν Παρασκευή και την Δευτέρα της τηλεφωνεί η αδερφή του και της λέει
"Γιατί δεν ήρθες στο γάμο του Γιώργου το Σαββάτο? ΟΚ ήσασταν πολύ καιρό μαζί αλλά θα έπρεπε να χαίρεσε με την χαρά του"
Κοκκαλο η φίλη μου... (η αδερφή του νόμιζε οτι είχαν χωρίσει κοινή συννενέση αρκετό καιρό πρίν) με ηρεμιστικά και τέτοια. 2 μέρες πριν χωρίσουν να της λέει οτι ψάχνει να βρεί σπίτι να μείνουν μαζί και τέτοια... Μεγάλα χάλια το θεμα... εκείνη την ώρα βρέθηκα σε πααααααρα πολύ δύσκολη θέση... τη να της έλεγα? Απο την μια ήθελα να γελάσω απο την άλλη δεν μπορούσα γιατί έβλεπα την άλλη βουρκωμένη και μου ράγιζε η καρδιά! Ευτυχώς τώρα (μετά απο ενα-μιση χρόνο περιπου) έχει ηρεμίσει για τα καλά....

ps. μεγάλο καθίκι ο τύπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Ενα περιστατικό που θυμάμε και δεν αφορά εμένα ευτυχός είναι αυτό...
Εχω μια φίλη, αρκετά μεγαλύτερη απο εμένα (~33,34) και ήταν με ενα τύπο περίπου 8 χρόνια. Μια μέρα λοιπόν (και αφού εχει εξαφανιστεί απο παντου για κανα μηνα) με πέρνει τηλέφωνο με τρεμάμενη φωνή και μου λέει να βρεθούμε, πάω απο το σπίτι της, την βλέπω σε άθλια κατάσταση... αρχίζω να καλαμπουρίζω για να χαλαρώσει λίγο, βάζω και 2-3 ποτάκια και όταν ηρεμεί λίγο μου λέει τι της είχε συμβεί... Χωρίζει με αυτόν Παρασκευή και την Δευτέρα της τηλεφωνεί η αδερφή του και της λέει
"Γιατί δεν ήρθες στο γάμο του Γιώργου το Σαββάτο? ΟΚ ήσασταν πολύ καιρό μαζί αλλά θα έπρεπε να χαίρεσε με την χαρά του"
Κοκκαλο η φίλη μου... (η αδερφή του νόμιζε οτι είχαν χωρίσει κοινή συννενέση αρκετό καιρό πρίν) με ηρεμιστικά και τέτοια. 2 μέρες πριν χωρίσουν να της λέει οτι ψάχνει να βρεί σπίτι να μείνουν μαζί και τέτοια... Μεγάλα χάλια το θεμα... εκείνη την ώρα βρέθηκα σε πααααααρα πολύ δύσκολη θέση... τη να της έλεγα? Απο την μια ήθελα να γελάσω απο την άλλη δεν μπορούσα γιατί έβλεπα την άλλη βουρκωμένη και μου ράγιζε η καρδιά! Ευτυχώς τώρα (μετά απο ενα-μιση χρόνο περιπου) έχει ηρεμίσει για τα καλά....

ps. μεγάλο καθίκι ο τύπος...
Συγγνώμη ο τύπος ετοιμαζόταν για γάμο κι αυτή δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα;Κοινούς γνωστούς δεν είχαν;Πως κράτησε κάτι τέτοιο κρυφό;Κι αυτή πόσο καιρό είχε να μιλήσει με την αδερφή της;Ε!Ρε που πάει ο κόσμος!Σκέψου δλδ ατάκα:"Μωρό μου μην κανονίζεις τίποτα για το Σάβατο το βράδυ γιατί παντρεύομαι,αν θες τα λέμε την άλλη βδομάδα που θα 'χω γυρίσει απο το γαμήλιο ταξίδι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δυστυχώς η μεγαλύτερη στραβή ήρθε από δύο αγαπημένα για μένα πρόσωπα....
Μία η (πρώην) αγαπημένη μου ξαδέρφη που είμασταν και φίλες και μεγαλώσαμε από παιδιά μαζί... και ο άλλος ο (πρώην) άντρας μου....

Ο τελευταίος χρόνος του γάμου ήταν δύσκολος... με πολλά προβλήματα... όλα έδειχναν ότι το πράγμα δεν "τσουλάει" αλλά φυσικά το παλεύεις... το ψάχνεις... το συζητάς (ακόμα και αν δεν έχεις παιδιά)
ένα από τα άτομα λοιπόν που με "βοηθούσαν" να ξεπεραστεί η κρίση ήταν και η... ξαδερφούλα μου! Με παρηγορούσε, μου έδεινε συμβουλές, μάθαινε φυσικά όλα τα προβλήματα με το νι και με το σίγμα και η τσο*λα ήταν ήδη μαζί του!!!! 
Κάποια στιγμή... (αν σε αγαπάει ο Θεός...) τους είδε η ίδια μου η αδερφή μαζί... αυτοί δεν την είδαν....
Φυσικά η αδερφή μου ήρθε και μου μίλησε.... και φυσικά εγώ έπεσα από τα σύννεφα....
Αλλά επειδή δεν το χωρούσε ο νους μου.... είπα να τους μιλήσω.... να τους ρωτήσω....
Τους έπιασα και τους δύο (έναν - έναν χωριστά) και τους ρώτησα....
Η δε "ξαδερφούλα" με έκανε σκουπίδι για το πως τόλμησα να σκεφτώ κάτι τέτοιο και ο δε άντρας μου οριόταν ότι αν είναι δυνατόν να έκανε ποτέ του κάτι τέτοιο που θα με πλήγωνε τόσο πολύ!
Με έκαναν ρόμπα και οι δύο.... αφού τους πίστεψα ότι η αδερφή μου μάλλον δεν είχε δει κάτι καλά..... μου κρατούσαν και μούτρα για το πως ΤΟΛΜΗΣΑ!
Τους παρακαλούσα γονατιστή (κυριολεκτικά) να με συγχωρίσουν που μπόρεσα να σκεφτώ κάτι ΤΟΣΟ ΑΝΗΘΙΚΟ για δύο ανθρώπους που με... λατρεύουν!
Αφού πέρασε κάμποσος καιρός.... και με συγχώρησαν (τι ειρωνία) .... και αφού εγω ψιλοεπέμενα αλλά πλέον με διακριτικό τρόπο.... ο άντρας μου δεν άντεξε τελικά την τόσο μεγάλη κοροϊδία που μου έκαναν και μου τα ξέρασε όλα....
Φυσικά και χωρίσαμε και έγινε μεγάλος πανικός στην οικογένεια μιας που ξαφνικά βρέθηκα και κατηγορούμενη ότι τους διαβάλω!!
Το τι ατάκες έχω ακούσει εκείνη την περίοδο δεν περιγράφονται..... από εκείνη... από εκείνον... από τη μάνα της....

Τεσπα... όλα αυτά έχουν γίνει εδώ και χρόνια....
Αν υπάρχει βραβείο "πισώπλάτης μαχαιριάς" νομίζω το παίρνω ε?  :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KAKH EPIRROH :
Δυστυχώς η μεγαλύτερη στραβή ήρθε από δύο αγαπημένα για μένα πρόσωπα....
Μία η (πρώην) αγαπημένη μου ξαδέρφη που είμασταν και φίλες και μεγαλώσαμε από παιδιά μαζί... και ο άλλος ο (πρώην) άντρας μου....

Ο τελευταίος χρόνος του γάμου ήταν δύσκολος... με πολλά προβλήματα... όλα έδειχναν ότι το πράγμα δεν "τσουλάει" αλλά φυσικά το παλεύεις... το ψάχνεις... το συζητάς (ακόμα και αν δεν έχεις παιδιά)
ένα από τα άτομα λοιπόν που με "βοηθούσαν" να ξεπεραστεί η κρίση ήταν και η... ξαδερφούλα μου! Με παρηγορούσε, μου έδεινε συμβουλές, μάθαινε φυσικά όλα τα προβλήματα με το νι και με το σίγμα και η τσο*λα ήταν ήδη μαζί του!!!!
Κάποια στιγμή... (αν σε αγαπάει ο Θεός...) τους είδε η ίδια μου η αδερφή μαζί... αυτοί δεν την είδαν....
Φυσικά η αδερφή μου ήρθε και μου μίλησε.... και φυσικά εγώ έπεσα από τα σύννεφα....
Αλλά επειδή δεν το χωρούσε ο νους μου.... είπα να τους μιλήσω.... να τους ρωτήσω....
Τους έπιασα και τους δύο (έναν - έναν χωριστά) και τους ρώτησα....
Η δε "ξαδερφούλα" με έκανε σκουπίδι για το πως τόλμησα να σκεφτώ κάτι τέτοιο και ο δε άντρας μου οριόταν ότι αν είναι δυνατόν να έκανε ποτέ του κάτι τέτοιο που θα με πλήγωνε τόσο πολύ!
Με έκαναν ρόμπα και οι δύο.... αφού τους πίστεψα ότι η αδερφή μου μάλλον δεν είχε δει κάτι καλά..... μου κρατούσαν και μούτρα για το πως ΤΟΛΜΗΣΑ!
Τους παρακαλούσα γονατιστή (κυριολεκτικά) να με συγχωρίσουν που μπόρεσα να σκεφτώ κάτι ΤΟΣΟ ΑΝΗΘΙΚΟ για δύο ανθρώπους που με... λατρεύουν!
Αφού πέρασε κάμποσος καιρός.... και με συγχώρησαν (τι ειρωνία) .... και αφού εγω ψιλοεπέμενα αλλά πλέον με διακριτικό τρόπο.... ο άντρας μου δεν άντεξε τελικά την τόσο μεγάλη κοροϊδία που μου έκαναν και μου τα ξέρασε όλα....
Φυσικά και χωρίσαμε και έγινε μεγάλος πανικός στην οικογένεια μιας που ξαφνικά βρέθηκα και κατηγορούμενη ότι τους διαβάλω!!
Το τι ατάκες έχω ακούσει εκείνη την περίοδο δεν περιγράφονται..... από εκείνη... από εκείνον... από τη μάνα της....

Τεσπα... όλα αυτά έχουν γίνει εδώ και χρόνια....
Αν υπάρχει βραβείο "πισώπλάτης μαχαιριάς" νομίζω το παίρνω ε? :P
:wall:Eξακολουθώ να χτυπω το κεφάλι μου στον τοίχο με τα όσα διαβάζω.Ελπίζω (όσο μπορείς τουλάχιστον)να το έχεις ξεπαράσει...........Η ξαδερφούλα σου είναι ίδιο "καλούπι"με την τσ**λα της δικής μου ιστορίας,βέβαια εκείνη έχει και ένα "ελαφρυντικό"δεν συνέτρεχε συγγένεια.Το θέμα είναι να βρίσκουμε τη δύναμη να ξεπερνάμε τέτοιες καταστάσεις και τέτοιους ανθρώπους και να μην τους αφήνουμε να ορίζουν και την υπόλοιπη ζωή μας.Την ιστορία σου δεν την ήξερα,είσαι πολύ δυνατό άτομο :thumbup:Χάρηκα πολύ που γράφτηκες εδώ,σε είχα συμπαθήσει ξέρεις απο που ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Συγγνώμη ο τύπος ετοιμαζόταν για γάμο κι αυτή δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα;Κοινούς γνωστούς δεν είχαν;Πως κράτησε κάτι τέτοιο κρυφό;Κι αυτή πόσο καιρό είχε να μιλήσει με την αδερφή της;Ε!Ρε που πάει ο κόσμος!Σκέψου δλδ ατάκα:"Μωρό μου μην κανονίζεις τίποτα για το Σάβατο το βράδυ γιατί παντρεύομαι,αν θες τα λέμε την άλλη βδομάδα που θα 'χω γυρίσει απο το γαμήλιο ταξίδι"

Έλα ντε... Τέλος πάντων δεν ήθελα να μπω και σε πολλές λεπτομέρειες...

Όσο για την κακή επιρροή... τι να πω??? Το χειρότερο είναι να σου κάνουν πουστιά και να σου την "λένε" κι από πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
:wall:Eξακολουθώ να χτυπω το κεφάλι μου στον τοίχο με τα όσα διαβάζω.Ελπίζω (όσο μπορείς τουλάχιστον)να το έχεις ξεπαράσει...........Η ξαδερφούλα σου είναι ίδιο "καλούπι"με την τσ**λα της δικής μου ιστορίας,βέβαια εκείνη έχει και ένα "ελαφρυντικό"δεν συνέτρεχε συγγένεια.Το θέμα είναι να βρίσκουμε τη δύναμη να ξεπερνάμε τέτοιες καταστάσεις και τέτοιους ανθρώπους και να μην τους αφήνουμε να ορίζουν και την υπόλοιπη ζωή μας.Την ιστορία σου δεν την ήξερα,είσαι πολύ δυνατό άτομο :thumbup:Χάρηκα πολύ που γράφτηκες εδώ,σε είχα συμπαθήσει ξέρεις απο που ;)


Η αλήθεια είναι ότι μου πήρε αρκετό καιρό να το ξεπεράσω και να προχωρήσω μπροστά....
Το βασικό μου πρόβλημα ήταν να ξαναδείξω εμπιστοσύνη στους ανθρώπους γενικά και όχι ειδικά στους άντρες..... με πείραξε περισσότερο η προδοσία από μεριάς της ξαδέρφης μου παρά απ τον άντρα μου... αυτός στο κάτω κάτω ήταν ένας "ξένος"... η άλλη όμως? αίμα μου.. φίλη....
Κάποια στιγμή προσπάθησα να κατανοήσω τα όσα συνέβησαν και να ψάξω το γιατί.... (όλα έχουν κάποιο συμπαντικό λόγο που συμβαίνουν)
Να "συγχωρήσω" και να μην "μισώ" μου πήρε πολύ περισσότερο καιρό.... αλλά το κατάφερα και αυτό!
Το συγχωροχάρτι το έχω δώσει και στους δύο (πριν 3 μήνες και ενώ όλα αυτά έχουν συμβεί από το 2000).... αν και με την ξαδέρφη δεν έχω μιλήσει από τότε....και ούτε και θέλω δλδ... δε με ενδιαφέρει να έχω καμία σχέση μαζί τους.
Με τον πρώην που μιλάω πότε πότε (με παίρνει τηλ να δει αν ειμαι καλά γιατί έχει και τύψεις το ζώον) του εξήγησα πριν κάτι μήνες να μην ασχολείται και οτι εγω είμαι μια χαρά... αλί από αυτούς...
Τελικά την τιμωρία τους την έχουν πάρει.... είναι εντελώς αποκομένοι από όλον τον κόσμο....
Δε μπορώ να φανταστώ κάτι χειρότερο.... τρωνε στη μάπα ο ένας τον άλλον σε ένα χωριό που έχουν πάει μιας που εκεί είναι άγνωστοι και δεν ξέρει κανένας τις πομπές τους....
Εμένα σε τελική ανάλυση μου έκανε καλό... ναι σίγουρα βγήκα πολύ δυνατή μέσα από αυτή την ιστορία
Δε θα με χαλούσε βέβαια να είχα γίνει πιο δυνατή μέσα από κάτι λιγότερο επίπονο αλλά δε βαριέσαι...
Τίποτα δεν είναι τυχαίο.... ίσως πλήρωσα και γω κάποιο τίμημα για κάτι που είχα κάνει σε άλλη μου ζωή  :P


Υ.Γ. Τα αισθηματα αμιβαία  ;) και χάρηκα και γω που τελικά ήρθα εδω χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδια γεια σας..
Θα απαντησο απο εδω στη φιλτατη Λια, γιατι με ρωτησε σε αλλο τοπικ γιατι βρισκω παρηγορια εδω..
Δεν ηθελα να κανουμε σπλιτ στο αλλο με ασχετα[μου αρεσι να με διορθονετε..τα προσοπικα σας μηνυματα με βελτιονουν]
που λες..περνο κι βραβειο πισωπλατης μαχαιριας..με παρατησε η αρραβωνιαστικια μου για εναν αλλο...και φιλο και συγγενη...διπλη, τριπλη μαχαιρια..και μονο ο αδερφος μου ο Γαλανος μου σταθηκε[και ο αλλος χρηστης μου την ειπε στο αλλο τοπικ για το αδερφι μου...γιατι?τι του εκανα?]...ολη η οικογενεια εναντιον μου..μου ειπαν πως δε της φερθηκα καλα, πως της αξιζε καλυτερος...ειμαι πολυ μονος..ξενος αναμεσα σε ξενους...δε ξερω αν μπορω να αγαπησω ξανα...συγγνωμη αν σας στεναχορο η δε βγαζο νοημα καμια φορα...ειμαι μπερδεμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trobas :
Παιδια γεια σας..
Θα απαντησο απο εδω στη φιλτατη Λια, γιατι με ρωτησε σε αλλο τοπικ γιατι βρισκω παρηγορια εδω..
Δεν ηθελα να κανουμε σπλιτ στο αλλο με ασχετα[μου αρεσι να με διορθονετε..τα προσοπικα σας μηνυματα με βελτιονουν]
που λες..περνο κι βραβειο πισωπλατης μαχαιριας..με παρατησε η αρραβωνιαστικια μου για εναν αλλο...και φιλο και συγγενη...διπλη, τριπλη μαχαιρια..και μονο ο αδερφος μου ο Γαλανος μου σταθηκε[και ο αλλος χρηστης μου την ειπε στο αλλο τοπικ για το αδερφι μου...γιατι?τι του εκανα?]...ολη η οικογενεια εναντιον μου..μου ειπαν πως δε της φερθηκα καλα, πως της αξιζε καλυτερος...ειμαι πολυ μονος..ξενος αναμεσα σε ξενους...δε ξερω αν μπορω να αγαπησω ξανα...συγγνωμη αν σας στεναχορο η δε βγαζο νοημα καμια φορα...ειμαι μπερδεμενος...

Πραγματικά τραγικό και αυτό. Γενικά βλέπω σε αυτό το θρεντ οτι αυτοί τελικά που πρέπει να φοβόμαστε περισσότερο δεν ειναι οι εχθροι αλλά οι ίδιοι μας οι φίλοι και συγγενεις. Γιατι με τους εχθρούς είμαστε προετοιμασμένοι ενώ με τους φίλους και τους συγγενείς δεν το περιμένουμε... Πάντως troba αν ειναι αλήθεια τα όσα λες μη σου πω οτι έχω αρχίσει και σε συμπαθω πλέον!
Αλήθεια ποιός σου την είπε για τον αδερφό σου? Αν θες δώσε λινκ κ αν παραβιάζει κανόνα θα λάβουμε τα απαραίτητα μέτρα. Απλά βρε παιδάκι μου κι εσύ τον αναφέρεις τόσο συχνά που μερικούς τους κουράζει. Να φανταστεις ξέρουμε όλοι πως λένε τον αδερφό σου αλλά το δικό σου όνομα δεν το έχεις αναφέρει πουθενα! Βέβαια κάτι τέτοιο ειναι κατανοητό απο τη στιγμή που όπως λες σου στάθηκε τόσο σε μια δύσκολη περίοδο της ζωής σου αλλά σκέψου οτι τα άλλα μέλη δεν το ξέρουν αυτό και δεν μπορούν να καταλάβουν γιατι τρέφεις τόση λατρεία για το άτομο του. Αλήθεια το περιστατικό αυτό πριν πόσο καιρό έγινε? Το έχεις ξεπεράσει έστω λίγο? Πάντως να ξέρεις οτι όσο χάλια και να αισθάνεσαι τώρα θα έρθει η στιγμή που θα τα σκέφτεσαι και θα γελάς με τον εαυτό σου που ήσουν τόσο χάλια. Αλήθεια οι συγγενείες σου γιατι είναι τόσο εναντίον σου και λένε οτι δεν της φερόσουν καλά? Σιγουρα θα σου έχουν αιτιολογήσει τη στάση τους.
Πάντως μην ανησυχείς, αν σε πειράξει κανείς απο δώ και πέρα στέλνεις πμ σε μένα ή στον Exposed ή στον emufear (γιατι εμεις αυριο φεύγουμε) και καθαρίζουμε εμεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μichelle merci, vous etes superbe!
Νομιζω με καταλαβαινεις...ετσι ειναι...οι αμινες πεφτουν γιατι δε περιμενεις μαχαιρια απο το σοι και απο φιλους...αλλα την πατας ασχημα...εγω εδινα τη ζωη μου γι'αυτι τι γυνεκα...την αγαπησα [και φοβαμαι ακομα την αγαπω κι ας με παρατησε]οσο κανεναν αλλο και το πλιροσα...αχ...
ο ξαδερφος που μου τη πηρε δουλεψε υπογια στην οικογενια...ειπε ψεματα..με παρουσιασε σαν κατακαθι...κι εγο ο αγαθος στην αρχη δεν καταλαβαινα μεχρι που εσκασε η βομβα..τους υποστηριζα κιολας σαν να μου ειχαν κανει μαγια...αχχχχ....να ξερα τι κανανε τοτε....ημουνα τοσο διαλιμενος απο το χωρισμο που τι να πρωτοεξηγουσα στον πονο μου...λεγανε οτι τη βαρουσα ενο αυτος με απειλουσε ποσ αν δεν τιν αφηνα θα με εκανε με κατι μαγκες τοπι στο ξυλο..πω δε μπορω να πω αλλα...να προσεχετε τους γνωστους σας παιδια...

υ.γ ...στο τοπικ με την πρωτη φορα ενας μουδιασμενος με αποπαιρνει και με στεναχωρεσε....
υ.γ κουνελακι εισαι πολυ καλη...με προσεχεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α ο "μουδιασμένος" μη σε ανησυχει δεν μπαίνει πολυ. Αν το ξανακάνει θα του μιλήσω στο μσν. Πάντως ελπίζω να μην έλεγε αλήθεια αυτός οτι τη χτυπούσες γιατι θα θυμώσω, ε? Πάντως φαντάζομαι οτι εκει που είσαι και στην "ξενιτια" θα είναι ακόμα πιο δύσκολη για σενα η κατάσταση... Πάντως σκέψου οτι δεν μπορεί να άξιζε τόσο αυτή η γυναίκα και να σε παράτησε για κάποιον που φέρεται τόσο ύπουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ειδες...μολις αναφερθει κατι τραγικο,οπως κακοποιηση γυνεκας,αμεσως να μπει υποψια μιπος ειμαι κανενα τερας...δε βαραο κανεναν κι ας με προκαλλουν κι ας με απιλουν κι ας κιας...οχι τορα μια γυναικα...εγο την ειχα θεα, αλλα μαλλον δεν ηθελε σωστο αντρα αλλα καθικι...και πιστευω πως αυτος δε της φερεται σωστα και θα ξαναγυρισει αλλα εγω δεν πεφτω....ας ειναι καλα ο Γαλανος που μου σταθηκε οσο κανενας και ξερει την αληθεια,....και της τα ειπε της λεγαμενης[τις απειλες του αλλου]και τον εδιωξε,αλλα θα καταλαβει με τι εχει μπλεξει...η αληθεια παντα στο τελος λαμπει...

υ.γ σε ευχαριστω για την υποστηριξη στο αλλο που λεγαμε με το μουδιασμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε συ αφου δεν σε ξέρω λογικό δεν ειναι όταν αναφέρεις κάτι τέτοιο να μου μπουν υποψίες μήπως όντως το έκανες? Μην το παίρνεις τόσο ποσωπικά απλά δεν σε ξέρω, δεν σε έχω δει ποτέ και κατα συνέπεια οι πιθανότητες να είσαι οτιδήποτε είναι υπαρκτες! Αλλα αφού λες οτι δεν το έκανες δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω :)

ΥΓ: Παρακαλώ, υποχρέωση μου ειναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν αν κατάλαβα ορθά.... ο trobas περνάει αυτό το διάστημα ότι είχα περάσει εγώ στο παρελθόν....
Ξάδερφος και φίλος μαζί, του πήρε την γυναίκα.... σωστα??


Λοιπόν.... επειδή εκεί που είσαι ήμουν... και εδώ που είμαι θα έρθεις.... θα σου πω το εξής....
Στο τέλος.... ο καθένας έχει δίπλα του αυτό που του αξίζει ....
Αν μείνουν μαζί (που το εύχομαι ειλικρινά, όπως το ευχήθηκα και γω για τον δικό μου άντρα και την ξαδέρφη μου) σκέψου τα εξής...

- Ο τύπος θα ζει πάντα με τον φόβο μήπως η γκόμενα τελικά του τα φορέσει με κανα άλλο ξάδερφο (το έκανε μια φορά... γιατί να μην το ξανακάνει??)
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα (μα πάντα λέμε) ότι η γκόμενα ήταν ΠΡΩΤΑ του φίλου του και ξάδερφου του... ο ίδιος την έχει "δεύτερο χέρι" στην οικογένεια ένα πράγμα....
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα ότι η γκόμενα ΑΡΧΙΚʼ είχε διαλέξει εσένα και αυτός ήταν η ΔΕΥΤΕΡΗ επιλογή της....

- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι ο τύπος που είναι μαζί, δεν έχει αρχές! (βαθιά μέσα της το ξέρει και πάντα θα ανησυχεί τι μπορεί να περιμένει από αυτόν!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι "πούλησε" τον αρραβωνιαστικό της για τον ξάδερφό του... (τι κατάρα Θεέ μου!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι στο σόι και ας μην το λένε... περιμένουν να δουν ποιος θα έχει σειρά να την "πάρει" μιας που... αυτη έχει πάρει το σόι αμπάριζα!

ʼστα... ο κερδισμένος είσαι ΕΣΥ!
ΓΛΥΤΩΣΕΣ από ένα τσουλ* και ένα φίδι κωλοβό μέσα στο σπίτι σου!!!!

Σκέψου επίσης ότι αν μείνουν για πάντα μαζί, δύο άλλοι άνθρωποι θα "σωθούν"!!!
Κάποια κοπέλα θα ήταν με αυτόν τον μαλ*κα και κάποιο αλλο αγόρι θα ήταν με αυτό το τσο*λί!!!


Σήκωσε το κεφάλι ψηλά και άσε το σόι σου να λέει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!!
Εγώ να δεις τι είχα ακούσει....
ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!! και αυτό μετράει!
Το πρωι που ξυπνας, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι, ΞΕΡΕΙΣ οτι εσύ ήσουν ΚΥΡΙΟΣ!

Έχει ο καιρός γυρίσματα...και ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....
Θα με θυμηθείς... στο υπόσχομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
100% σωστή ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ!! Respect :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
Λοιπόν αν κατάλαβα ορθά.... ο trobas περνάει αυτό το διάστημα ότι είχα περάσει εγώ στο παρελθόν....
Ξάδερφος και φίλος μαζί, του πήρε την γυναίκα.... σωστα??


Λοιπόν.... επειδή εκεί που είσαι ήμουν... και εδώ που είμαι θα έρθεις.... θα σου πω το εξής....
Στο τέλος.... ο καθένας έχει δίπλα του αυτό που του αξίζει ....
Αν μείνουν μαζί (που το εύχομαι ειλικρινά, όπως το ευχήθηκα και γω για τον δικό μου άντρα και την ξαδέρφη μου) σκέψου τα εξής...

- Ο τύπος θα ζει πάντα με τον φόβο μήπως η γκόμενα τελικά του τα φορέσει με κανα άλλο ξάδερφο (το έκανε μια φορά... γιατί να μην το ξανακάνει??)
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα (μα πάντα λέμε) ότι η γκόμενα ήταν ΠΡΩΤΑ του φίλου του και ξάδερφου του... ο ίδιος την έχει "δεύτερο χέρι" στην οικογένεια ένα πράγμα....
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα ότι η γκόμενα ΑΡΧΙΚʼ είχε διαλέξει εσένα και αυτός ήταν η ΔΕΥΤΕΡΗ επιλογή της....

- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι ο τύπος που είναι μαζί, δεν έχει αρχές! (βαθιά μέσα της το ξέρει και πάντα θα ανησυχεί τι μπορεί να περιμένει από αυτόν!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι "πούλησε" τον αρραβωνιαστικό της για τον ξάδερφό του... (τι κατάρα Θεέ μου!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι στο σόι και ας μην το λένε... περιμένουν να δουν ποιος θα έχει σειρά να την "πάρει" μιας που... αυτη έχει πάρει το σόι αμπάριζα!

ʼστα... ο κερδισμένος είσαι ΕΣΥ!
ΓΛΥΤΩΣΕΣ από ένα τσουλ* και ένα φίδι κωλοβό μέσα στο σπίτι σου!!!!

Σκέψου επίσης ότι αν μείνουν για πάντα μαζί, δύο άλλοι άνθρωποι θα "σωθούν"!!!
Κάποια κοπέλα θα ήταν με αυτόν τον μαλ*κα και κάποιο αλλο αγόρι θα ήταν με αυτό το τσο*λί!!!


Σήκωσε το κεφάλι ψηλά και άσε το σόι σου να λέει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!!
Εγώ να δεις τι είχα ακούσει....
ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!! και αυτό μετράει!
Το πρωι που ξυπνας, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι, ΞΕΡΕΙΣ οτι εσύ ήσουν ΚΥΡΙΟΣ!

Έχει ο καιρός γυρίσματα...και ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....
Θα με θυμηθείς... στο υπόσχομαι!!!
:worship:Mπράβο κι απο μένα όχι μόνο για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα αλλά κυρίως για τη "διαδρομή"που διένυσες μέχρι να φτάσεις σε αυτή την αντιμετώπιση :worship:"Η διαφορά που κάνει τους ανθρώπους "μεγάλους"είναι πως φέρονται και πως αντιμετωπίζουν τους "μικρούς"ανθρώπους,τα "ανθρωπάκια"."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
:worship:Mπράβο κι απο μένα όχι μόνο για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα αλλά κυρίως για τη "διαδρομή"που διένυσες μέχρι να φτάσεις σε αυτή την αντιμετώπιση :worship:"Η διαφορά που κάνει τους ανθρώπους "μεγάλους"είναι πως φέρονται και πως αντιμετωπίζουν τους "μικρούς"ανθρώπους,τα "ανθρωπάκια"."

κι εγώ μαζί σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου...Οταν βιωνεις τον πονο ειναι δυσκολο να λειτουργισει καθαρα η λογικη...Δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το ιρεμο σταδιο...ακομα ποναω...σε θαυμαζω που βρικες τη δυναμη σου εισαι καλη επιρροη:) ελπιζω κι εγω συντομα να νιωσω ετσι...οπως ειπα και σε αλλο ποστ θα δει συντομα με τι εχει μπλεξει...ετσι ειναι they deserve each other...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trobas :
Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου...Οταν βιωνεις τον πονο ειναι δυσκολο να λειτουργισει καθαρα η λογικη...Δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το ιρεμο σταδιο...ακομα ποναω...σε θαυμαζω που βρικες τη δυναμη σου εισαι καλη επιρροη:) ελπιζω κι εγω συντομα να νιωσω ετσι...οπως ειπα και σε αλλο ποστ θα δει συντομα με τι εχει μπλεξει...ετσι ειναι they deserve each other...
δεν εχω εντοπισει ακομη που ξεκοναει η αληθεια και που το δουλεμα στα ποστς σου αλλα θα σου απαντησω σοβαρα ακομη μια φορα
ποτε δεν προκειται να φτασεις σε καποιο ηρεμο σταδιο και ουτε να περασει κανενας πονος γιατι κρυβεις κακια για αυτα τα ατομα και περιμενεις να παρεις την ρκδικηση σου μεσα απο τις επιλογες τους...μαθε να χανεις και κυριως να συγχωρεις για να εισαι πανω απο ολα εσυ ενταξει με τον εαυτο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
απο οτι καταλαβα απο τα replies και λιγο απο το μπερδεμενο μου μυαλο...η καλυτερη εκδικηση ειναι να τους αφησεις να βγαλουν τα ματια τους μονοι τους...εγω πολες φορες ενιωσα την επιθιμια να τους κανω κακο η φανταστικα να παθαινουν τα χιλια δυο...αλλα τελικα μετα απο τις φαντασιοσεις αυτες δε νιωθω καλυτερα...νιοθω το ιδιο σκουπιδι με αυτους που ευχομαι κακο...οποτε η κακη επιρροη μου ανοιξε τα ματια...αυτο που κανανε ειναι φρικτο...οι συνεπειες της επιλογις τους θα τους φανε, οχι εγω...και ειμαι οκ με αυτο κι ας ποναω ακομα...ποναω γιατι ειχα καλες στιγμες μαζι της και ηθελα να ειμαστε ακομα ετσι τωρα...ποναω γιατι ενω μου εκανε ολα αυτα νιωθω ακομα τριφερα μεσα βαθια μου...ποναω γιατι φοβαμαι τους ανθρωπους και τι μπορει να μου κανουνε..ποναω γιατι θα μου π αρει καιρο να δεθω παλι με αλλη...αχ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top