Καθαιρέθηκε ο πρώην μητροπολίτης Αττικής Παντελεήμων

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4516799
Καθαίρεσαν τον Παντελεήμονα




Χρειάστηκε η αμετάκλητη απόφαση του Αρείου Πάγου -και ο σάλος που προκλήθηκε από την προηγούμενη απαλλακτική κρίση της εκκλησιαστικής δικαιοσύνης- για να καθαιρεθεί τελικώς ο πρώην Αττικής Παντελεήμων από το συνοδικό δικαστήριο.

Ο -πρώην πλέον- ιεράρχης, που εκτίει στον Κορυδαλλό ποινή έξι ετών για υπεξαίρεση 155 χιλιάδων ευρώ από την Μονή Νέας Μάκρης, είναι ο πρώτος μητροπολίτης που καθαιρείται από την Ελλαδική Εκκλησία τα τελευταία 50 χρόνια. Το συνοδικό δικαστήριο τον είχε κρίνει αθώο πριν από δύο μήνες, εκτιμώντας ότι δεν προέκυψαν εις βάρος του «επαρκείς ενδείξεις ενοχής». Τότε ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος δεν είχε κρύψει τη δυσαρέσκειά του για την απόφαση αυτά, ενώ ο Λαρίσσης Ιγνάτιος που μετείχε στην έκδοση της απόφασης είχε εκφράσει εκ των υστέρων μεταμέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως υπόδικος ήταν, που είναι το νέο; Τη θέση του κατέχει εδώ και 4 χρόνια ο υψηλής μορφώσεως, ποιότητας και ήθους Νικόλαος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως υπόδικος ήταν, που είναι το νέο; Τη θέση του κατέχει εδώ και 4 χρόνια ο υψηλής μορφώσεως, ποιότητας και ήθους Νικόλαος.

προσωπικα σχολια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, όχι ακριβώς. Το ότι κάποιος είναι τέρας μορφώσεως δεν είναι υποκειμενικό. Το ότι είναι ηθικός και άξιος εντάξει, φυσικά και είναι, αλλά αφού δεν συμμετέχεις στο σώμα της εκκλησίας, δεν είσαι σε θέση να τον γνωρίζεις στο ρόλο που επιτελεί. Εγώ τυχαίνει να τον γνωρίζω.;)
Σχετικά με τη μόρφωση, έχει σπουδάσει Ιατρός στο Harvard, στο ΜΙΤ, είναι κάτοχος διδακτορικού από αυτά, έχει δουλέψει ως ειδικός ερευνητής σε πολλά αμερικάνικα νοσοκομεία, ως σύμβουλος στη NASA, ως καθηγητής στο Harvard, το MIT, την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης και του Πανεπιστημίου Αθηνών και είναι κάτοχος πτυχίου Θεολογίας από θεολογική σχολή της Βοστώνης και διδακτορικού από τη Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Κι επειδή μιλάς χωρίς να γνωρίζεις μόνο και μόνο για να μου πας κόντρα και να διαβάλλεις έναν άνθρωπο που πολύ θα ήθελες να του μοιάσεις, να σε ενημερώσω ότι ο λόγος της πολύ πρόσφατης παραίτησής του ήταν ακριβώς το γεγονός ότι η Ιερά Σύνοδος (με οριακή πλειοψηφία μόνο) δεν ήθελε να παραπέμψει τον Παντελεήμονα, πράγμα που το θεώρησε προσβολή για τον κόσμο και τη δικαιοσύνη, ειδικά μετά τα γεγονότα με το παραδικαστικό και τους πατριάρχες. Ακριβώς όπως και η στάση που έδειξε ο Ιερώνυμος, τον οποίο τυχαίνει να γνωρίζω επίσης και για το ήθος του και για το τεράστιο έργο που προσέφερε στη Μητρόπολη Βοιωτίας, με την οποία έχω ιδιαίτερες σχέσεις και φυσικά για τις τεράστιες και πετυχημένες προσπάθειές του να φτιάξει μια μητρόπολη με μορφωμένους και διαλλακτικούς ιερείς. Κι επειδή δεν έχεις καμία γνώση επ'αυτού, σου λέω ότι το κατάφερε. Τι να κάνουμε, η προπαγάνδα που πιάνεται απ'τον Εφραίμ και φτάνει να βάζει στο στόμα της τον Ευαγγελιστή Ιωάννη μερικές φορές καταρρέι απ'τα ίδια τα γεγονότα. Σε λίγο θα περάσετε από τηλεοπτικό δικαστήριο τον ίδιο το Χριστό για να το παίξετε άθεοι και light, πραγματικά λυπάμαι. Λυπάμαι που άνθρωποι που θα μπορούσαν να είναι πιο αξιοπρεπείς, δεν χάνουν ευκαιρία να κάνουν το δουλικό στην προπαγάνδα που θέλει όποιον φοράει σταυρό να είναι και μαλάκας. Και μάλιστα να πιστεύουν ότι είναι και, να δεις πως το λένε, "πνευματικά ελεύθεροι". Φυσάτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ναι, όχι ακριβώς. Το ότι κάποιος είναι τέρας μορφώσεως δεν είναι υποκειμενικό. Το ότι είναι ηθικός και άξιος εντάξει, φυσικά και είναι, αλλά αφού δεν συμμετέχεις στο σώμα της εκκλησίας, δεν είσαι σε θέση να τον γνωρίζεις στο ρόλο που επιτελεί. Εγώ τυχαίνει να τον γνωρίζω.;)
Σχετικά με τη μόρφωση, έχει σπουδάσει Ιατρός στο Harvard, στο ΜΙΤ, είναι κάτοχος διδακτορικού από αυτά, έχει δουλέψει ως ειδικός ερευνητής σε πολλά αμερικάνικα νοσοκομεία, ως σύμβουλος στη NASA, ως καθηγητής στο Harvard, το MIT, την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης και του Πανεπιστημίου Αθηνών και είναι κάτοχος πτυχίου Θεολογίας από θεολογική σχολή της Βοστώνης και διδακτορικού από τη Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Κι επειδή μιλάς χωρίς να γνωρίζεις μόνο και μόνο για να μου πας κόντρα και να διαβάλλεις έναν άνθρωπο που πολύ θα ήθελες να του μοιάσεις, να σε ενημερώσω ότι ο λόγος της πολύ πρόσφατης παραίτησής του ήταν ακριβώς το γεγονός ότι η Ιερά Σύνοδος (με οριακή πλειοψηφία μόνο) δεν ήθελε να παραπέμψει τον Παντελεήμονα, πράγμα που το θεώρησε προσβολή για τον κόσμο και τη δικαιοσύνη, ειδικά μετά τα γεγονότα με το παραδικαστικό και τους πατριάρχες. Ακριβώς όπως και η στάση που έδειξε ο Ιερώνυμος, τον οποίο τυχαίνει να γνωρίζω επίσης και για το ήθος του και για το τεράστιο έργο που προσέφερε στη Μητρόπολη Βοιωτίας, με την οποία έχω ιδιαίτερες σχέσεις και φυσικά για τις τεράστιες και πετυχημένες προσπάθειές του να φτιάξει μια μητρόπολη με μορφωμένους και διαλλακτικούς ιερείς. Κι επειδή δεν έχεις καμία γνώση επ'αυτού, σου λέω ότι το κατάφερε. Τι να κάνουμε, η προπαγάνδα που πιάνεται απ'τον Εφραίμ και φτάνει να βάζει στο στόμα της τον Ευαγγελιστή Ιωάννη μερικές φορές καταρρέι απ'τα ίδια τα γεγονότα. Σε λίγο θα περάσετε από τηλεοπτικό δικαστήριο τον ίδιο το Χριστό για να το παίξετε άθεοι και light, πραγματικά λυπάμαι. Λυπάμαι που άνθρωποι που θα μπορούσαν να είναι πιο αξιοπρεπείς, δεν χάνουν ευκαιρία να κάνουν το δουλικό στην προπαγάνδα που θέλει όποιον φοράει σταυρό να είναι και μαλάκας. Και μάλιστα να πιστεύουν ότι είναι και, να δεις πως το λένε, "πνευματικά ελεύθεροι". Φυσάτε...

μη παρουσιαζεις την δικια σου εντελως υποκειμενικη αποψη ως αυθεντια. δεν ειναι.
ετσι και αλλιως δε θελω να μοιασω σε καποιον. εχω αλλα ονειρα, να κανω τα δικα μου βηματα και οχι να περπατησω το ιδιο μονοπατι με εναν αλλο.


δε μπορω, ασφαλως, να εχω καποια αποψη για εναν ανθρωπο που δεν εχω γνωρισει, ουτε εχω ακουσει να μιλαει. δε σημαινει ομως οτι επειδη τα σχολια σου ειναι ως ενα μεγαλο βαθμο υποκειμενικα, διαβαλουμε την προσωπικοτητα ενος ανθρωπου. υπαρχει ενα λογικο αλμα στο συλλογισμο σου. εν τελει, η εμμονη σου να διαχωριζεις την κοινωνια σε ομαδες, δε προσδιδει κυρος, ουτε μου αφαιρει το δικαιωμα να σχολιαζω και να κρινω. ιδιαιτερα σε θεματα (οχι το συγκεκριμενο) που εχω σχηματισει τη δικια μου αποψη, την οποια και τεκμηριωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ν
Ακριβώς όπως και η στάση που έδειξε ο Ιερώνυμος, τον οποίο τυχαίνει να γνωρίζω επίσης και για το ήθος του και για το τεράστιο έργο που προσέφερε στη Μητρόπολη Βοιωτίας, με την οποία έχω ιδιαίτερες σχέσεις και φυσικά για τις τεράστιες και πετυχημένες προσπάθειές του να φτιάξει μια μητρόπολη με μορφωμένους και διαλλακτικούς ιερείς. Κι επειδή δεν έχεις καμία γνώση επ'αυτού, σου λέω ότι το κατάφερε.

Μορφωμενοι και διαλλακτικοι ιερεις ειναι αυτοι που αποφασισαν πως καθε μορφη προγαμιεων σχεσεων ειναι πορνεια;Aπο τη στιγμη που δεν εχει επιτευχθει ο εκσυγχρονισμος της ελλαδικης εκκλησιας εγω δεν μπορω να χαρακτηρισω το εργο του Ιερωνυμου ως επιτυχημενο.Σιγουρα ειναι αξιοπρεπεστερος απο το Χριστοδουλο αλλα εγω δεν μπορω να καταλαβω καποια βελτιωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ακριβώς όπως και η στάση που έδειξε ο Ιερώνυμος, τον οποίο τυχαίνει να γνωρίζω επίσης και για το ήθος του και για το τεράστιο έργο που προσέφερε στη Μητρόπολη Βοιωτίας, με την οποία έχω ιδιαίτερες σχέσεις και φυσικά για τις τεράστιες και πετυχημένες προσπάθειές του να φτιάξει μια μητρόπολη με μορφωμένους και διαλλακτικούς ιερείς. Κι επειδή δεν έχεις καμία γνώση επ'αυτού, σου λέω ότι το κατάφερε. Τι να κάνουμε, η προπαγάνδα που πιάνεται απ'τον Εφραίμ και φτάνει να βάζει στο στόμα της τον Ευαγγελιστή Ιωάννη μερικές φορές καταρρέι απ'τα ίδια τα γεγονότα. Σε λίγο θα περάσετε από τηλεοπτικό δικαστήριο τον ίδιο το Χριστό για να το παίξετε άθεοι και light, πραγματικά λυπάμαι. Λυπάμαι που άνθρωποι που θα μπορούσαν να είναι πιο αξιοπρεπείς, δεν χάνουν ευκαιρία να κάνουν το δουλικό στην προπαγάνδα που θέλει όποιον φοράει σταυρό να είναι και μαλάκας. Και μάλιστα να πιστεύουν ότι είναι και, να δεις πως το λένε, "πνευματικά ελεύθεροι". Φυσάτε...

Με το συμπάθειο μιβ, αλλά ο Ιερώνυμος δεν έδωσε τον Πλατινένιο δίσκο στον Γαϊτάνο μέσα στην Εκκλησία; Από πότε κάνουμε απονομές σε χώρους ιερούς; Αυτό είναι ήθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν δεν γνωρίζεις το έργο που έχει κάνει δε μπορείς να μιλάς. Δεν συνηθίζω να κρίνω τους ανθρώπους απ'την εικόνα που θέλουν να τους φτιάξουν τα media. Τόσο το Μακαριότατο όσο και τον Πέτρο Γαιτάνο συνεχίζω να τους εκτιμώ βαθύτατα γιατί γνωρίζω την προσφορά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η οποια ποια ειπαμε πως ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η οποια ποια ειπαμε πως ειναι;

Ε, δε θα κάτσω τώρα να σου αναλύσω την πορεία ενός ανθρώπου που γνωρίζω το έργο του από τότε που ήταν παπάς μέχρι τώρα. Αν ενδιαφέρεσαι, μπορείς να ψάξεις, δε μ'ενδιαφέρει να αποδείξω τ'αυτονόητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ε, δε θα κάτσω τώρα να σου αναλύσω την πορεία ενός ανθρώπου που γνωρίζω το έργο του από τότε που ήταν παπάς μέχρι τώρα. Αν ενδιαφέρεσαι, μπορείς να ψάξεις, δε μ'ενδιαφέρει να αποδείξω τ'αυτονόητα.

δεν ειναι αυτονοητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι, για όσους έχουν γνώση βέβαια. Κι εντάξει, δεν το βρίσκω παράλογο να μην ασχολείσαι με παπάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Αν δεν γνωρίζεις το έργο που έχει κάνει δε μπορείς να μιλάς. Δεν συνηθίζω να κρίνω τους ανθρώπους απ'την εικόνα που θέλουν να τους φτιάξουν τα media. Τόσο το Μακαριότατο όσο και τον Πέτρο Γαιτάνο συνεχίζω να τους εκτιμώ βαθύτατα γιατί γνωρίζω την προσφορά τους.

Καλά κάνεις μόνο που δεν είπα ότι δεν έχουν προσφέρει τίποτα. Αλλά ο Ιερός Ναός δεν είναι το Αθηνών Αρένα. Και ούτε ο κύριος Γαϊτάνος πρέπει να πληρώνεται για να ψάλλει σε Ιερό Ναό. Φυσικά και σέβομαι το ταλέντο του Γαϊτάνου αλλά μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά κάνεις μόνο που δεν είπα ότι δεν έχουν προσφέρει τίποτα. Αλλά ο Ιερός Ναός δεν είναι το Αθηνών Αρένα. Και ούτε ο κύριος Γαϊτάνος πρέπει να πληρώνεται για να ψάλλει σε Ιερό Ναό. Φυσικά και σέβομαι το ταλέντο του Γαϊτάνου αλλά μέχρι εκεί.

Ο κύριος Γαιτάνος είναι καλλιτέχνης κι έχει κάτι να πουλήσει, δεν το κάνει για την ψυχή της μάνας του. Όσο για το πολυσυζητημένο συμβάν, τόσο τα κανονίσματα όσο και η αμοιβή ήταν απόφαση της πλειοψηφούσας παράταξης του δημοτικού συμβουλίου Γλυφάδας, οργανωτικά δεν είχε καμία ανάμειξη ούτε καν ο παπάς της ενορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι.Περισοτερη εξουσια εχουν οι δημοτικοι συμβουλοι της Γλυφαδας παρα ο Αρχιεπισκοπος.Αν δεν το ηθελε ο Ιερωνυμος δεν θα το ειχε κανει και μην τον υπερασπιζεσαι αδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λες ό,τι να'ναι όμως. Τις δημοτικές εκδηλώσεις του Πάσχα στο Δήμο Γλυφάδας σαφώς και τις κανονίζει το ΔΣ και συγκεκριμένα η εισήγηση ήταν της συμβούλου της πλειοψηφούσας παράταξης Μπέσσυς Αργυράκη. Τι να πω, αν δε με πιστεύεις τράβα στα πρακτικά του δήμου να τα βρεις, δημόσια είναι. Εγώ έχω παρακολουθήσει τη συνεδρίαση και live κι άσχετα με το τι νομίζεις εσύ, έτσι έγιναν τα πράγματα. Και σαφώς θα τον υπερασπίζομαι γιατί δεν γνωρίζεις ποιος είναι για να τον κρίνεις, λυπάμαι αλλά αυτή είναι η αλήθεια.
Προτείνω να μετονομαστεί το θέμα σε "θάψιμο παπάδων" γιατί κατά βάση αυτό επιδιώκεις και κάποιοι που έχουν συγκεκριμένα κολλήματα, σε σιγοντάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγω αν ημουν αρχιεπισκοπος θα προτιμουσα να παραιτηθω παρα να διασυρθω απονεμοντας χρυσους δισκους μεσα στην εκκλησια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω αν ημουν αρχιεπισκοπος θα προτιμουσα να παραιτηθω παρα να διασυρθω απονεμοντας χρυσους δισκους μεσα στην εκκλησια.

Εντάξει, όταν γίνεις εσύ παραιτήσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top