Εδώ κάνουμε δίαιτα!

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και πως γίνεται αυτή η λιπομέτρηση και που?

οι ζυγαριες ειναι ενα τραγικο χαλι, η καλυτερη λιπομετριση ειναι το DEXA scan. Η απλα βγαλε μια φωτογραφια σου και θα σου πω εγω ποσο λιπος εχεις:p Χωρις πλακα

Βασικα δεν εισαι παχυσαρκος, εισαι υπερβαρος απλα, οπως μπορουν να ειναι πολλοι γυμνασμενοι ανθρωποι που εχουν καποια περιττα κιλα.

παναγια μου ας μην εισαι διαιτολογος...Τι υπερβαρος μωρε? Με 11% λιπος (τοσο εχω στη φωτο, εχω φτασει ομως στα ιδια κιλα με εκει και 9%) ειμαι υπερβαρος? Ειμαι απλα μυοδης και γυμνασμενος, το BMI ειναι κατα βαση μια λαλακια και μιση για ακριβος αυτο το λογο, υποθετει μια γενικη στατιστικα σωματοδομη για ολους τους ανθρωπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Και πως γίνεται αυτή η λιπομέτρηση και που?

Εμένα λιπομέτρηση μου κάνει η διαιτολόγος-διατροφολόγος κάθε δύο εβδομάδες με μηχάνημα, μου κολλάει δύο ηλεκτροδιάκια στο χέρι και δύο στο πόδι και μου λέει την σύσταση του σώματός μου.

Έχω ξεκινήσει διατροφή (και όχι δίαιτα :P - παρηγοριά στο άρρωστο :P) εδώ και επτά εβδομάδες και θα έλεγα ότι τα πηγαίνω αρκετά καλά. Χάνω βάρος αργά και σταθερά γιατί έχω κι ένα ορμονικό χοντρομικροπροβληματάκι που με καθυστερεί.

Α! Και να προσθέσω για τον δείκτη μάζας σώματος (γιατί κι εμείς τον είχαμε περί πολλού) όταν τον αναφέραμε στην διατολόγο απλά μειδίασε και δεν επεκτάθηκε. Όλα είναι σχετικά όπως αντιλαμβάνεστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
οι ζυγαριες ειναι ενα τραγικο χαλι, η καλυτερη λιπομετριση ειναι το DEXA scan. Η απλα βγαλε μια φωτογραφια σου και θα σου πω εγω ποσο λιπος εχεις:p Χωρις πλακα



...αυτή κάνει; :redface:


(καλά πέρα από την πλάκα, ντρέπομαι ρε συ...) :redface:
Σ'ευχαριστώ πάντως που προσφέρθηκες να δεις τη μπάκα μου! Θέλει κότσια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα όταν μου είχαν κάνει λιπομέτρηση, μου μετρούσαν τα πλα-πλα της μέσης, το μπούτι και τα μπρατσάκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εμένα όταν μου είχαν κάνει λιπομέτρηση, μου μετρούσαν τα πλα-πλα της μέσης, το μπούτι και τα μπρατσάκια!
και αυτο καλο ειναι αρκει αυτος που το κανει να ξερει τι κανει, λεγετε μετρηση με δερματοπτυχωσεις.

isiliel: ποσα κιλα εισαι, ποσο υψος εχεις, και εχεις κανει ποτε αθλητισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
epote είμαι 1,60 και 62 κιλά. Γενικά στη ζωή μου έχω κάνει στίβο (1 χρόνο), ενόργανη(5 χρόνια), μοντέρνο χορό(1 χρόνο), πατιναζ στον πάγο(2 χρονια), λίγο τζούντο(1 χρόνο) αλλά παλιά...πολύ παλιά :redface:
Τα τελευταία χρόνια....δε...γυμνάζομαι....
Τελευταία φόρά....έχω κάνει Thai Chi την περίοδο που ήμουν έγκυος.
Δηλαδή πρίν από 10 χρόνια.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως βρε συ Isiliel καθόλου αρκούδα δεν μου ακούγεσαι με αυτά που λες. Ελαφρά γεματούλα μάλλον σε φαντάζομαι!:/: Μήπως τα έχεις δει λίγο υπερβολικά;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Isi, παίζει να ξαναρχίσεις κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι, μωρέ το αρκούδα είναι για πλάκα. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράματα.
Η διατροφή μου όμως είναι τραγική... και αποφάσισα να το αλλάξω αυτό.
Πριν γεννήσω ήμουν 50 κιλά. Βέβαια ήμουν και 22 ετών...
Και μου είπε και ο γιατρος να χάσω λιγάκι αν μπορώ. :/:

Θα ήθελα να ξανακάνω Thai-Chi, δάσκαλο δε βρίσκω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δάσκαλο; Ή σχολή;

Γιατί μου έλεγε η Diddle ότι κάπου είδε...! Για ρώτα την ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Thanks!!! Θα ρωτήσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τελικώς έμεινα μόνη μου εδώ μέσα να σκουπίζω και να ξεσκονίζω?
σταματήσατε όλοι/ες τη δίαιτα λόγω γιορτών? :P
πλακώσατε τα γλυκάκια και τα μελομακαρονάκια πουλάκια μου? :P


εγω πάντως... ΒΡΑΧΟΣ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
(τα γλυκάκια που είναι εεεεεεεε????? :mad: )

:D:D:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:redface: :redface: :redface: :redface: :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:

(τσουρεκάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βράχος, Κουέεε!!!!!! Βράχος!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πεινάωωωωωωωωωωωωω :P

(Πρόκειται να αδιαθετήσω και με έχει πιάσει μια πείνα άνευ προηγουμένου, τι να κάνω? )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μα ναι!!
[sings]βράχο βράχο τον καημό μου... τον μετράω και πονώωωωω
που ναι εκείνο το παντελόνιιιι δεν μου κάνει είναι στενοοοοο [/sings]


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν είσαι μόνη ΚΕ μου! Είμαι και εγώ εδώ από σήμερα!
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
(Πρόκειται να αδιαθετήσω και με έχει πιάσει μια πείνα άνευ προηγουμένου, τι να κάνω? )

καθάρισε κάτι σε λαχανικό και τσάκισε το!!!
αγγουρι καρότο λάχανο... κάτι τέτοιο που φουσκώνει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top